Accidentul lui Orban, dezvaluit prima data de Blogul Gramo

de Adrian Novac     HotNews.ro
Marţi, 18 decembrie 2007, 15:20 Actualitate


Blogul lui Gramo a fost cel care a semnalat accidentul de masina in care a fost implicat ministrul Transporturilor, Ludovic Orban. "Iesisem la magazin sa cumpar ceva, am pozat niste masini, ascultat cativa oameni si apoi am pus pe net", ne-a declarat unul dintre membrii comunitatii Gramo. "Nu m-am asteptat sa nu fie nici o stire despre asta de duminica de cand am postat", spune Gramo.

Cei de pe Gramo sustin ca postarea informatiei pe blog s-a facut duminica dupa-amiaza, pe la 17, dupa ce, intorsi de la locul accidentului, au mai zabovit "vreo ora, doua" in SecondLife.

Martori la accident au fost vreo trei persoane, la care "nu le-am pozat fetele pentru ca m-am gandit ca o sa fie post pe blog si trebuie protejati pentru ca nu si-au dat acordul sa apara".

Bloggerii au aflat ca masina Audi care a produs accidentul era condusa de ministrul Transporturilor, insa Ludovic Orban nu mai era prin preajma.

"Martorii spuneau ca a dus victima la spital ", ne-a spus unul dintre Gramo. Dupa momentul primei postarii Gramo a revenit cu detalii despre accident pe site-ul lor.

"Ia cititi voi acolo: politia nu avea inregistrari ca ar fi avut loc vreun accident ieri in Cotroceni (desi politistii au venit la fata locului dupa ce plecase domnul ministru), la Spitalul Universitar (cel mai apropiat spital) nu erau inregistrari ca venise cineva cu o victima a unui accident.
“Gramo a inceput sa se intrebe: “Pe cine a tamponat domnul Orban, pe Elodia?” Daca n-ar fi facut poze si n-ar fi vorbit cu oamenii, Gramo ar fi putut crede ca n-a avut loc nici un accident.
Cand am mai citit si ca proprietarul magazinului de langa Manopoly nu mai vrea sa declare nimic (desi Gramo stia ca a facut si el fotografii), ne-a fost clar. Varianta romaneasca la pics or it didn’t happen urma sa fie pics but it didn’t happen.
Asa ca a fost o mare usurare cand o prietena jurnalista ne-a anuntat ca Ludovic Orban s-a dus la politie si si-a recunoscut accidentul. Maine probabil ca presa o sa se miste, in sfarsit. “
Sursa: Gramo


Intre timp, Realitatea Tv ii citeza pe ziaristii de la "Cotidianul" care sustin ca a existat o victima in urma accidentului provocat de Ludovic Orban, iar o ambulanta a fost chemata pentru o victima cu traumatisme.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5026 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Buturuga mica rastoarna caru mare (Marţi, 18 decembrie 2007, 15:40)

    Dark [anonim]

    Uite cum un blog poate rasturna un ministru... Bravo Gramo.

    Daca se dovedeste ca politia a venit si a luat placutele de inmatriculare inainte ca Orban sa anunte accidentul si daca se dovedeste ca a fost o victima, iar Orban a parasit locul accidentului... puscarie scrie pe fruntea ministrului. De fapt si fruntea lui David care a incercat sa musamalizaze totul.

    Bai, ce-ti fac bloggerii astia domn ministru, te baga la bulau. Eu zic sa-i zici Noricai sa interzica dracu blogurile astea.
    • 0 (0 voturi)    
      ce bine ar fi ... (Marţi, 18 decembrie 2007, 16:30)

      marius [anonim] i-a raspuns lui Dark

      Ce bine ar fi sa-i bage la bulau niste bloguri. Dar nesimtirea e prea mare. Tanti norica facea falsuri in parlament si a ajuns ministru al justitiei. Ludovic daca mai da cativa stalpi jos si mai boteste niste masini poate ajunge prim ministru ...
  • 0 (0 voturi)    
    orban (Marţi, 18 decembrie 2007, 16:13)

    vovo [anonim]

    Cu siguranta Orban era mort de beat, altfel nu cred ca risca el sa dispara de la locul accidentului. Asa, beat fiind, a fost sfatuit de catre militieni sa plece de acolo ca risca mai putin pentru parasirea locului accidentului decat pentru conducere+accident sub influenta alcoolului. Sper din toata inima ca presa sa nu lase din mana acest subiect si nemernicul sa plateasca asa cum platim cu totii, cei fraieri si multi si fara relatii la varful politicii, atunci cand incalcam orice lege!
  • 0 (2 voturi)    
    io n-am fost (Marţi, 18 decembrie 2007, 16:46)

    orban [anonim]

    curat accident! Sunteti penibili! Era frig, nu eram prea bine imbracat si apoi e culmea: ministrul transportului implicat intr-un accident ... de masina. Ar fi fost culmea ironiei sa ies la rampa cu asa ceva. Nu? Acum, ceva masuri trebuiesc luate pentru ca sunt prea multe masini pe km patrat de carosabil. SI atunci, eu propun asa si vad ca nimeni nu zice ba: o saptamana sa circule cei care stiu regulile de circulatie si o saptaman a fraierii care bloguie orice stire banala si se dau rotunzi ca e destepti ... Poate in Second Life!!! :)
  • 0 (2 voturi)    
    Legendar (Marţi, 18 decembrie 2007, 17:03)

    Weather [anonim]

    Fantastic!!!Aceasta e fara indoiala realizarea vietii lui Gramo.Unii descopera America....Altii scriu Hamlet...Acest Gramo a realizat si el o capodopera.Sa ne bucuram cu totii.Gramo,prin aceasta ai intrat nemijlocit in Cartea De Aur a Umanitatii
    • 0 (0 voturi)    
      si TU (Miercuri, 19 decembrie 2007, 0:01)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Weather

      esti un limbric mic, care vei trece prin viata ca musca prin rahat, fara nicio realizare. felicitari!
  • 0 (0 voturi)    
    Gramo lucreaza la Cotidianul (Marţi, 18 decembrie 2007, 17:28)

    Eu [anonim]

    asta ca fapt divers....
    • 0 (0 voturi)    
      Gramo lucreaza la Cotidianul (Marţi, 18 decembrie 2007, 17:55)

      alien43 [anonim] i-a raspuns lui Eu

      si? ce dovedeste asta? poate a facut Gramo accidentu? sau macar l-a musamalizat?
    • 0 (0 voturi)    
      incorect (Marţi, 18 decembrie 2007, 20:16)

      imi [anonim] i-a raspuns lui Eu

      1. un membru al gramo lucreaza la cotidianul. asta ca sa-ti intre bine in cap ca gramo nu este o singura persoana.

      2. si daca lucreaza la cotidianul, ce? inseamna ca orban n-a facut accidentul?
      • 0 (2 voturi)    
        ce-i incorect? (Marţi, 18 decembrie 2007, 20:38)

        Eu [anonim] i-a raspuns lui imi

        Daca citeai blogul lor, ai fi vazut ca apelativul de "gramo" nu-i chiar incorect. Sunt 2 soti, el: Gheorghe Stefanov, ea Ramona. Nu-i prima data cand ei sunt vedete. Vezi si aici:

        http://www.realitatea.net/40801_Poze-nud-cu-un--profesor-de-la-facultatea-de-filosofie-.html
  • 0 (0 voturi)    
    politia a declarat... (Marţi, 18 decembrie 2007, 21:51)

    radet [anonim]

    ca parintii fetei refuza colaborarea cu politia. Da cum e bre, e pe vrute?
  • 0 (0 voturi)    
    OTV (Marţi, 18 decembrie 2007, 22:21)

    Liv [anonim]

    De ce nu face Lazarus de la OTV o investigatie? Poate afla mai multe. Sper sa se ia si de un chitarist saltimbanc. Nu spun ca nu-i destept in meseria lui de baza, dar sa nu ne ia pe toti de prosti
  • 0 (0 voturi)    
    Orban este principala problema? (Vineri, 21 decembrie 2007, 20:03)

    foo [anonim]

    De acord ca o personalitate publica are in palmares un nou eveniment rutier. Dar oare tot acest tam-tam mediatic, la sfarsit de an, nu cumva este intentionat pentru a distrage atentia publica de la ceva nefiresc si in totala contradictie cu principiile unei societati civilizate si democratice: TUNURILE COMERCIALE ALE FIRMELOR PRIN MARIREA IN EXCES A PRETURILOR SUB OBLADUIREA POLITICULUI, IN AJUN DE SARBATORI? ASTA VOTAM DE 18 ANI? IN NICI O TARA DIN LUME NU CRESC PRETURILE DE SARBATORI, CU EXCEPTIA ... ROMANIEI!
  • 0 (0 voturi)    
    penibil draga gramo (Sâmbătă, 22 decembrie 2007, 0:24)

    silviu dumitrescu [anonim]

    "nu le-am pozat fetele pentru ca m-am gandit ca o sa fie post pe blog si trebuie protejati pentru ca nu si-au dat acordul sa apara".
    adica ai fost atat de idiot incat nu i-ai pozat !!
    si noi trebui sa te credem !!!
    cine te obliga sa le postezi meclele pe site daca voiai sa-i protejezi ?
    dara daca victima deceda si aveai pozele ce faceai Gramo? erai iar prins capcanele in "corectitudinii politice" ??!!
    aveai martorii, toata treaba se musamaliza si tu aveai solutia pentru a aduce Adevarul la suprafata

    dar nu conta - mai important era zsa te comporti "corect"
  • 0 (0 voturi)    
    s-a inchis la voi ? (Sâmbătă, 22 decembrie 2007, 1:47)

    silviu dumitrescu [anonim]

    draga prietene administrator,