BNR: Un euro - 4,2985

de M.M.     HotNews.ro
Marţi, 13 ianuarie 2009, 13:14 Ultima ora


Banca Nationala a Romaniei a stabilit, marti, un curs de referinta de 4,2985 lei pentru un euro.

Banca Nationala cotase luni moneda europeana la 4,2684 lei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















737 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    incepe show-ul (Marţi, 13 ianuarie 2009, 13:24)

    Ovidiu [anonim]

    urmeaza un val de datorii care nu vor putea fi platite de catre cei ce au dat 2-3000 euro pe metru patrat ptr un apartament...vor

    In Ro, pretul corect e in jur de 450-500 euro/mp. Este inadmisibul ca preturile din Bucuresti sa depaseasca capitale europene din vest...Chiar daca s-au vandut/cumparat la niveluri astronomice, in urmatoarele 3-4 luni, se va vedea ca Romanii nu si-au permis
    • 0 (0 voturi)    
      curs valutar (Marţi, 13 ianuarie 2009, 14:18)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Nu trebuie sa ne mai mire nimic! Traim intr-o lume globalizata in care cetatenii lumii sunt cobai si victime in acelasi timp. De ce nu se spune adevarul? In Romania apar la toate televiziunile, analisti de toate felurile care isi exprima opinii in legatura cu asa-zisa criza financiara mondiala, eludand adevarul. De ce nu se spune ca aceasta criza, de fapt, a fost provocata! In Romania, pana unde se va ajunge cu devalorizarea artificiala a leului?
  • 0 (0 voturi)    
    € € € € € € € € € € !!! (Marţi, 13 ianuarie 2009, 13:41)

    madoff [anonim]

    pentru cei cu rate in euro:

    200 € = 860 ron = 8.600.000 rol
    300 € = 1290 ron = 12.900.000 rol
    400 € = 1720 ron = 17.200.000 rol
    500 € = 2150 ron = 21.500.000 rol
    600 € = 2580 ron = 25.800.000 rol

    s. a. m. d.

    put a smile on your face & be happy!
    say cheeeese!

    pam-pa-ra-pam-pam...
  • +1 (1 vot)    
    sfarsitul omenirii (Marţi, 13 ianuarie 2009, 13:55)

    calaretii apocalipsei [anonim]

    rautatea oamenilor este incredibila...
    cum puteti sa va bucurati cand altii o duc mai greu decat inainte..
    nu am rate in euro dar sunt consternat de modul cum se bucura unii pentru greselile altora..
    oricum nu uitati:
    Apocalipsa este aproape!
    • 0 (0 voturi)    
      Rautate sau razbunare (Marţi, 13 ianuarie 2009, 14:14)

      a_claudiu [utilizator] i-a raspuns lui calaretii apocalipsei

      Nu uita ca cei care s-au imprumutat peste masura le-au facut viata amara si celor prudenti. Din cauza lor au crescut preturile, ca de, sunt fraieri destui care se imprumuta pana peste cap pentru a-si lua o casa peste posibilitatile lor.
      Pe de alta parte sunt unii care rad intradevar numai din rautate.
      • +1 (1 vot)    
        poate (Marţi, 13 ianuarie 2009, 14:29)

        Xu [anonim] i-a raspuns lui a_claudiu

        Daca primii au facut-o de nevoie, pentru a avea un acoperis al lor deasupra capului, cei din urma o fac just for fun... vezi tu diferentele..
    • 0 (0 voturi)    
      cine mah, aia care voiau sa se sparga in figuri ? (Marţi, 13 ianuarie 2009, 14:58)

      meh [anonim] i-a raspuns lui calaretii apocalipsei

      aia care luau credit si isi dadeau toti banii pe rata ca sa isi ia o masina pe care nu si-o permiteau in realitate, doar ca sa se dea zmei pe strada ? aia de care nu mai aveau loc pe strada dupa ce isi luau si ei o masina, ca li se urca smecheria la cap si intrau pe contrasens, parcau ca bezmeticii, treceau pe rosu samd.

      prostia si domnia se platesc, si pt multi a venit nota de plata. de ce sa ii plingem ? sa ne bucuram ca vor trebui sa vinda ieftin ce au cumparat scump, si cine a pus bani deoparte va putea acum sa cumpere o gramada de chestii.

      PS: nu-ti tine rasuflarea pina vine apocalipsa. sau .... de fapt ... tine-ti-o.