Teo Trandafir si-a inagurat sediul de campanie, purtatorul sau de cuvant este Cristian Preda

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 11 aprilie 2010, 14:29 Actualitate | Politic


Teo Trandafir (PDL) si-a inaugurat, duminica, sediul de campanie, aflat la cativa metri de cel al contracandidatei sale, Liliana Minca (PSD-PC), informeaza Mediafax. Trandafir si-a anuntat totodata si strategia de campanie prin sloganul "Mai mult suflet, mai putina politica", purtatorul sau de cuvant fiind eurodeputatul Cristian Preda.

Teo Trandafir a avut si surpriza de a fi vizitata de contracandidata sa, Liliana Minca, care s-a oprit la sediul de campanie al PDL pentru a o saluta si a-i ura succes in campanie. "Dumnezeu o va alege pe cea care este cea mai buna", i-a spus Liliana Minca contracandidatei sale.

La intrarea in sediul de campanie al PDL a fost postat un banner cu imaginea lui Teo, alaturi de mai multe persoane, pe un fond alb, verdele fiind culoarea folosita in mesajul electoral al candidatei PDL: "TEOdora Trandafir, Un prieten in Parlament" si "100% Suflet".

Bannerele de campanie nu au culoarea portocalie, singurul element care tine de PDL fiind sigla partidului, dispusa in coltul din dreapta al acestor mesaje promotionale. Intrebata de ce nu foloseste culoarea portocalie a PDL pentru a-si promova campania, Teo Trandafir a explicat ca partidul a avut generozitatea de a nu o politiza.

"Mi-au explicat clar ca nu au nevoie de inca un om politic care sa sforaie in continuare in Parlament, care sa scoata idei pe care nu le poate duce la bun sfarsit”, a mai declarat Teo.

„Am fost acuzata in ultima vreme ca nu stiu politica deloc. Am stat si m-am gandit si nu este chiar asa", a spus Teo Trandafir, aratand ca de-a lungul activitatii din televiziune a cunoscut multi politicieni si nu este complet rupta de fenomen.

Teo a mai explicat ca ceea ce o diferentiaza de ceilalti politicieni este acest slogan pe care si l-a ales – "Mai mult suflet, mai putina politica", si anume ca "politicienii fac multa, multa politica, cu putin, putin suflet, iar noi o sa facem politica, nu neaparat putina, cu mult suflet".

Purtatorul de cuvant al campaniei lui Teo Trandafir, Cristian Preda a declarat ca este legat de aceasta prin faptul ca a crescut in acest colegiu in care au loc alegerile partiale iar Teo Trandafir apartine generatiei sale, amandoi fiind studenti in 1989.


Citeste mai multe despre   
















4090 vizualizari

  • -2 (18 voturi)    
    mare om politic (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:56)

    srt [utilizator]

    "de-a lungul activitatii din televiziune a cunoscut multi politicieni"

    Din cate am vazut eu pe la emisiunile ei a cunoscut mai multi manelisti decat politicieni. Daca nu-i iese treaba cu parlamentul poate incerca cu Guta&co
    • +2 (4 voturi)    
      politicane (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:16)

      cinicus [anonim] i-a raspuns lui srt

      ce face foamea din oamenii de tv...mai multa pulpa, mai multa energie...
    • -2 (6 voturi)    
      vad ca tu canti... tu aplauzi... (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:34)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui srt

      ... in sensul ca ti-ai dat singur voturi!

      mie personal imi e asa de scarba de politicianul roman de azi, incat orice "novice" (in politica) mi se pare de votat.

      ce nu au inteles multi este ca "abilitatile adevaratului politician roman" de moment sunt:
      - cum sa iti minti mai bine alegatorii in fata,
      - cum sa iti ascunzi mai bine "cariera" comunista (mai ales daca ai si dosar de turnator),
      - cum sa pozezi in victima mai bine, atunci cand esti acuzat de orice,
      - cum sa amesteci mai bine religia cu politica, eventual ca sa iti facilitezi punctul precedent,
      - cum sa te faci mai remarcat la varful partidului, evident votand ca o drona tot ce ti se impune de sus,
      - cum sa dormi cat mai bine in pozitia sezut intr-un fotolui din sala de sedinte,
      - si am pastrat-o la urma pe cea mai buna: cum sa te imbogatesti cat mai repede prin trafic de influenta, furt, cerere de foloase necuvenite, etc.

      de asta avem pe Voicu in parlament, de asta avem pe Ghise in parlament, de asta avem pe Voiculescu in parlament.

      trai "placut" in continuare pe meleaguri mioritice... eu nu mai sunt printre voi, dar din fericire continui sa votez!
    • +1 (5 voturi)    
      Teo versus Ghervasiuca aka spaima Loteriei (Duminică, 11 aprilie 2010, 16:41)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui srt

      cred ca va o lupta electorala rarisima intre doua titane(pluralul feminin de la titan) si nu e vorba doar de kilocorpuri , e vorba si de stiinta politica care zace sub crusta craniana a fiecareia din cele doua ghinioane!
      popor roman ,ai de ales ori-ori daca vrei sa iti fie bine !daca nu iese Ghervasiuca,la tragerea Noroc castigul se reporteaza !
      • 0 (0 voturi)    
        :) (Duminică, 11 aprilie 2010, 20:18)

        Ioana [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        :)
        • +2 (2 voturi)    
          multumesc! (Duminică, 11 aprilie 2010, 21:13)

          Eneas [anonim] i-a raspuns lui Ioana

          avand clasa politica din Romania alaturi de noi , nu putem fi tristi si singuri in padure!
          de atata circ nu a avut parte nici Roma Antica !
          daca doua tzatze , echipate pentru bucuria femeilor de serviciu, ajung sa isi dispute un loc in Parlamentul Romaniei ,cred au dreptul sa candideze si scapatii de sub control,si gelosii si parasitele de amanti , si ,de ce nu ? profesorii universitari !
          e loc pentru toata lumea !
          • 0 (0 voturi)    
            :-) (Duminică, 11 aprilie 2010, 22:09)

            asterix [anonim] i-a raspuns lui Eneas

            Amin!!!
  • +1 (3 voturi)    
    de vreme ce (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:14)

    giani vexatu' [anonim]

    citez, "nu au nevoie de inca un om politic care sa sforaie in continuare in Parlament, care sa scoata idei pe care nu le poate duce la bun sfarsit”", sa inteleg ca au nevoie de cineva care sa ii mai trezeasca din cand in cand din letargie, eventual cu niste manele in difuzoare, la volum maxim:)

    Si sa mai inteleg, tot din zicerile acestea pline da hintelepciune si da hechilibru (da "miez", cum ar zice pratenaru' ei de-o viata, da' nu si da-o cultura d'asta hindoielnica, da manelism infect, Badea - spagaslugoiul lu' Voiculescu) ale multimilionarei in euro, ca PDL-istii mai sufera si da viciul jumatatilor de masura.

    Adica, dom'le, dormeau pe ei si-au zis sa aduca o vedeta d'asta ca mine, da mare calibru si hangajament - si cradibila, pupa-v-as pa portofel! - care sa-i trazeasca la realitate si sa le dea neste idei hinovatoare, care sa n-am parte daca va mint, care nu mi-am tras om de cultura, fin intelectual, drapt purtator da vorbe, ca sa nu mai zica oamenii rai daspre mine ca stau numa' prin corturi, la gratare cu pirandosii si ca curge banu' gros la mine da la ei, fara numar, fara fisc:)

    Io vreau sa ajut copchiii, hasta e menirea mea pe pamant, m-a lumenat Dumnezeu hantr-o noapte, cand ham realizat ca paraii fara numar himi cam luasera mintile, manca-v-as bulatinul vostru da vot care este! Vreau sa revin in viata publeca, sa n-am parte!
  • +3 (3 voturi)    
    Romania... (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:16)

    Leon [anonim]

    Tara in care un profesor de filozofie/stiinte politice devine purtator de cuvint al unei vedete de televiziune cu gura mare convertite in om politic.
  • +1 (3 voturi)    
    ridicol (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:21)

    telespectator [anonim]

    imi placea teo, m-a dezamagit
  • 0 (2 voturi)    
    si domnul Adi Minune (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:24)

    King Crimson [utilizator]

    e politician, nu? Pe el stiu sigur ca l-a cunoscut foaaaarte bine. Si a avut grija sa stie toata tara asta. De mai multe ori pe saptamana.
  • +1 (1 vot)    
    Politicieni (Duminică, 11 aprilie 2010, 16:05)

    adrian88000 [utilizator]

    In Parlament sunt prea putini parlamentari pe care sa-i ia drept modele ,sa invete politica de la ei. Ati observat ca, in general ,parlamentarii tineri ,in care ne puneam mari sperante,au deveniot mai lacomi, mai avizi de putere si bogatie, mai grabiti sa-si atinga interesele proprii, decat cei batrani. Au invatat bine lectia de la " maestrii" pe care i-au intrecut chiar. ASA CA , "MAI PUTINA POLITICA "MI SE PARE UN SLOGAN DE BUN SIMT.
  • +3 (7 voturi)    
    Gresit ! (Duminică, 11 aprilie 2010, 16:53)

    Claudiu T. [utilizator]

    Daca toti manelistii ar fi la fel de isteti ca TEO m-as lasa de rock si as asculta doar manele.

    Da' nu's :((

    Hai sa nu le incurcam in simplitatea unei deduceri.
  • -3 (7 voturi)    
    mult succes (Duminică, 11 aprilie 2010, 16:58)

    Petrovici [anonim]

    Sper sa castigi la alegeri. De politicieni ticalositi ne-am saturat si am speranta ca nu vei vota cu capul in sac legile ce trebuie sa ne conduca la progres si legalitate.
    Tovarasa de la loterie nu stiu ce poate promite dupa ce a fost intr-un post cu multe pete de uleiuri coruptibile si corupatoare, un leagan al aranjamentelor pecuniare ilegale marca Voicu Catalin. Multe scandaluri dubioase s-au legat de aceasta loterie, leagan PSD-PC de faradelegi.
  • +2 (8 voturi)    
    Prostitutie politica (Duminică, 11 aprilie 2010, 17:21)

    opinia publica [anonim]

    Teo face ce mai fac o groaza de parvenite din politica romanesca. Se prostitueaza politic cu oricine, nu conteaza platforma politica ci doar ciolanul. Ea va lupta in parlament pentru copii tarii, adica EBA , Syda, Honorius, fata mare- vinzari anterioare si alti copii capabili. Rusine
    • 0 (2 voturi)    
      Opiniei Publice (Duminică, 11 aprilie 2010, 18:29)

      maria [anonim] i-a raspuns lui opinia publica

      Daca ai fi o "Opinie publica" obiectiva( ceeace nu esti!), ai sti ca TEo nu este o parvenita, a muncit pentru banii ei, la particular, nu la STAT (deci veniturile ei nu provin din bani publici, deci implicit nu si din ai tai!)
      Daca vrei sa vorbesti de prostitutie, si la propriu si la figurat , gasesti din plin aceste trasaturi in persoana Lilianei Ghe-Minca, al carui traseu "profesional" si politic a trecut prin alcovurile a destui potentati ai PSD-PC ! Ca sa nu mai vorbim de "inaltele scoli" pe care le are, cind spui ca ai facu la 30 de ani Spiru Haret, e clar cita minte ai!
      Ceeace are din plin aceasta individa, este TUPEUL ! Daca o veti alege, o vom vedea cum isi pune miinile in solduri si se ia la harta in Parlament! E drept, doar asa ceva ne mai lipseste din minunatul nostru Parlament !
      Oricum, noi astia din provincie ne-am obisnuit sa va vedem pe voi, astia din capitala cum dati cu mucii in fasole la alegeri : Marean Care Este, Catalin Voicu, si lista poate continua !
  • +5 (7 voturi)    
    Doamna de la loterie e mare om poliitic ? (Duminică, 11 aprilie 2010, 17:25)

    lupu [anonim]

    Dactilografa si secretara cu facultatea pe puncte si cu sprijin de la Felix motanul.
    Macar Theo a facut facultatea de limbi straine pe bune, iar banii i-a cistigat pe meritul ei
    • +1 (1 vot)    
      Just! (Duminică, 11 aprilie 2010, 20:20)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui lupu

      :)
  • +3 (3 voturi)    
    manelizare (Duminică, 11 aprilie 2010, 19:24)

    Demigod [utilizator]

    Manelizarea politicii continua.
    Show pentru fraieri, asta a ajuns politica romania.
  • 0 (2 voturi)    
    Coalitia marsava PSD-PNL-PC (Duminică, 11 aprilie 2010, 20:08)

    cornel [anonim]

    Poate lumea din sectorul 4 va reakiza pana la urma mizeria coalitiei celo3 partide.
    Rusine PNL !!!
  • +1 (3 voturi)    
    teo (Duminică, 11 aprilie 2010, 20:51)

    vikydo [utilizator]

    exista doar doua posibilitati :Teo e un bun politician si castiga sau nu e un bun politician si pierde !!!Ma rog la Dumnezeu sa piarda....sa ramana OM...
  • -1 (1 vot)    
    Stie sa vorbeasca (Duminică, 11 aprilie 2010, 21:33)

    Cos [anonim]

    E totusi cineva care stie sa vorbeasca si sunt sanse majore sa compuna discursuri bune. Cred, de asemenea ca datorita bunelor relatii din media Teo va stii sa isi promoveze ideile foarte repede.

    Deci pazea... ca vine Teo. Mircea Badea va trebui sa fie neutru cand vine vorba de Teo si cred ca astfel Teo are un avantaj major...
    • 0 (2 voturi)    
      teo (Duminică, 11 aprilie 2010, 21:55)

      vikydo [utilizator] i-a raspuns lui Cos

      ti se pare ca VORBITUL e important ?!
      • +1 (1 vot)    
        Tocmai asta e politica, (Duminică, 11 aprilie 2010, 22:20)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui vikydo

        sa-l faci pe cel din fata ta din vorbe. Problema e, ca noi romanii, consideram politica un tel si nu un mijloc. Politica ca si banii, ar trebui priviti ca un mijloc de a realiza ceva in viata, insa daca nu realizezi ce poti face cu viata ta mijlocul devine scop.
      • +1 (1 vot)    
        A vorbi este o arta (Duminică, 11 aprilie 2010, 23:01)

        cosmyp [utilizator] i-a raspuns lui vikydo

        Sa stii ca a vorbi este o arta.

        Poti sa fii om bun si sa nu stii sa vorbesti, situatie in care esti politician degeaba.

        Dar daca esti om bun si mai stii sa si vorbesti poti sa muti muntii.

        Sigur ca atunci cand esti om rau si stii sa vorbesti e tragic... dar cred ca pana acum ar fi fost ceva in presa. Oricum se stie ca atunci in politica apar toate lucrurile urate la iveala - deci trebuie sa asteptam putin sa vedem cat de tare supara.
  • 0 (0 voturi)    
    Avanseaza Preda!? (Luni, 12 aprilie 2010, 8:19)

    Fluturel [anonim]

    Aveam pretentii mai mari la Cristian Preda. Pai din postura de parlamentar european, decan de facultate si fost consilier prezidential sa ajungi purtatorul de cuvant al unei candidate la scaunul parlamentului national, fie ea si Teo (in esenta un clown TV) mi se pare cam stupid. Poate gresesc eu!
  • 0 (0 voturi)    
    sector 4 (Luni, 12 aprilie 2010, 10:03)

    ada b. [anonim]

    Nu am fost o mare admiratoare a ei, desi recunosc, o clasam printre desteptii din televiziuni.
    realizarile ei personale si profesionale ma fac sa cred ca va fi buna si in politica, in orice caz mai buna ca altele...
    Mult succes si sa nu uite: cainii latra....
  • 0 (0 voturi)    
    cum ramane cu "silentio stampa"? (Luni, 12 aprilie 2010, 10:33)

    Bogdan [anonim]

    Cum o sa-si faca campanie daca n-are voie la Antena si Realitatea? La B1 si OTV va castiga sectorul 4?
  • 0 (0 voturi)    
    nu comentez.. (Luni, 12 aprilie 2010, 11:58)

    2 [anonim]

    ..doar vreau sa stiu parerea lu' mircea badea.
  • 0 (0 voturi)    
    ....... (Luni, 12 aprilie 2010, 13:29)

    alma [anonim]

    Aici sunt si eu de acord cu Preda , este o femeie cu suflet care ar putea aduce o schimbare bine venita in politica, ar putea fi ea cea care sa de-a exemplul ca se poate schimba ceva in tara asta. si Preda e vazut bine de popor in majoritate, asa ca mult succesc amandurora sa faca treaba buna.