Vanghelie: Voi cere excluderea lui Dancu si Rus din partid, pentru atacurile la Iliescu. Dancu: Vanghelie e un interlop

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 13:53 Actualitate | Politic


Presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat ca va propune, in sedinta conducerii partidului de luni, excluderea din partid a lui Vasile Dancu si Ioan Rus, pentru atacurile lansate de cei doi la adresa lui Ion Iliescu.

"Sunt alaturi de presedintele Ion Iliescu si impotriva declaratiilor facute de Vasile Dancu si Ioan Rus. (...) Toata viata lor nu vor reusit sa ia voturi cate ia dl. Iliescu intr-un singur oras, acum, la varsta de 80 de ani", a spus Vanghelie.

Vanghelie, care a participat la intalnirea de la Brasov, unde s-a anuntat sprijinul unui numar important de structuri locale pentru Mircea Geoana, a minimizat absenta lui Ion Iliescu de la aceasta reuniune, afirmand ca presedintele de onoare al partidului "nu participa in general la astfel de intalniri": "El vine atunci cand se ia decizia, isi spune punctul de vedere si nici macar nu incearca sa-l impuna", a sustinut el.

Marian Vanghelie a precizat ca nu este "un fan Iliescu", dar a fost alaturi de acesta ori de cate ori s-a incercat excluderea sa din partid.

El a caracterizat atacurile lansate de cei doi si de Miron Mitrea drept gesturile unor "oameni vanduti lui Traian Basescu": "Nu trebuie sa-i dam presedintelui Traian Basescu partidul pe tava, asa cum isi doreste dansul".

Liderul PSD Bucuresti s-a ferit insa sa comenteze zvonurile legate de candidatura lui Cristian Diaconescu la presedintia partidului, afirmand ca "este benefic ca sunt foarte multi candidati".

"Pe noi ne ingrijoreaza acei candidati care pot fi organizati de Traian Basescu, nu cei care doresc sa candideze democratic".

In opinia sa, este necesara organizarea rapida a unui Congres: "Daca as putea, intr-o saptamana-doua as inchide acest circ pentru a sti cine este presedintele acestui partid, sa se ocupe de problemele societatii romanesti".

Dancu: Vanghelie e un interlop

Vasile Dancu a reactionat imediat: "Vanghelie e un interlop si i se pare ca ce se intampla in jurul lui e economie aplicata politicii. Nu avem cu ce sa reactionam la declaratiile lui Vanghelie", a spus el, la Realitatea TV.

Ulterior, Vasile Dancu si-a nuantat tonul, afirmand ca poate a reactionat la nervi si a incercat sa raspunda cu aceeasi moneda: "Nu am argumente ca ar fi interlop, e pur si simplu o dezbatere in care i-am raspuns cu aceleasi argumente".

El a subliniat insa ca nu poate fi exclus din partid de Vanghelie, ci doar de organizatia care i-a trimis acolo.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4083 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    Vanghelie e un interlop (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 14:08)

    srt [utilizator]

    D-le Dancu, nu confundati interlop cu imbecil. Nu sunt acelasi lucru.
    • +22 (22 voturi)    
      aha (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 14:39)

      a [anonim] i-a raspuns lui srt

      nu sunt acelasi lucru, insa interlop tot e. asta nu inseamna ca nu poate fi si imbecil simultan.
      "interlop" se referea la acuzatiile care i s-au adus lui vanghelie. daca aia din propriul partid o zic asa pe fata, e clar ca ceva adevar e.
      • -7 (13 voturi)    
        Voturi (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:28)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui a

        Vanghelie, asa needucat cum este, reuseste sa-i convinga pe cei din sectorul cinci sa-i dea votul de vreo 8 ani. In politica asta este startul, sa obti votul majoritatii.
        Si multi, mai educati decat el, din cei care scriu pe aici, printre care ma numar si eu, nu sunt nici macar la degetul mic al lui Vanghelie in abilitatea asta de a obtine voturi.
        • 0 (8 voturi)    
          pentru Constantin (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 17:44)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          Hai nu fi modest! Unde ai candidat tu si nu ai obtinut voturi? Sau, fara termen de comparatie, te crezi mult sub Vanghelie? Poate esti ...copilul lui?
          • -4 (10 voturi)    
            Comparatie (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 18:05)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

            Vanghelie a lansat moda asta in politica: cu cat esti mai antipatic cu atat strangi mai multe voturi.

            Basescu a avut inteligenta sa copieze si sa perfectioneze metoda asta de strans voturi la nivel national.
            • +5 (9 voturi)    
              Hai ca ai comis-o (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 18:14)

              Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Constantin

              Ma tovarasi pedeseristi mai rasfirati baieti! A compara pe Vanghelie cu Mirciulica e o aberatie. A compara pe Vanghelie cu Basescu e chiar o davada a urii viscerale si iratioanel pe care oa u pedeseristii fata de oricine i-a invins. Asa va comportasti acum vreo 10 ani si fata de Milica si Ciorbea.
              • -4 (6 voturi)    
                Comparatia e valabila (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 19:14)

                Constantin [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

                Vanghelia se bazeaza, pentru a obtine voturi, de antipatia romanilor pentru tigani. Cu cat este mai antipatic cu atat obtine mai multe voturi in sectorul cinci.

                La fel a facut si Basescu la recentele prezidentiale. A strans voturile pe baza antipatiei romanilor fata de comunisti ( corupti) si securisti ( moguli) prin atragerea antipatiei feroce a acestora fata de propria persoana.
                • +3 (3 voturi)    
                  Asata e parerea ta (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 22:44)

                  Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Constantin

                  Eu sunt din sectorul 5 si stiu situatia de la fata locului. In perioda electorala Vanghelie umple de ajutoare legale sau ilegale atat pe conationalii lui cat si pe tot felul de atti indiviszi, inclusiv pensionari de conditie proasta care pentru un kilogram de ceva sunt in stare sa voteze si o pisica impaiata. Iar oamenii de conditie buna (inteleg inclusiv pensionarii normali care gandesc cu porria minte) nu se prezinta la vot din scarba de politica. Asta e tot secretul lui Vanghelie, inclusiov infractiuni electoarele cu vot multiplu dovedite dar nefacute publice si nepedepsite, si nu subtilitati cu antipatie. Daca s-ar vota dupa antipatie nu ar iesi primar in veci de veci. Si a mai facut ceva, a finantat la greu pe Mirciulica din bani negrii din bugetul sectorului. Asa ca las-o cu antipatiile si nu-l prezenta mai bun decat este.
                • +1 (1 vot)    
                  pentru constantin (Duminică, 24 ianuarie 2010, 0:56)

                  liv [anonim] i-a raspuns lui Constantin

                  Rationamentul tau are niste lacune logice. De ce as vota pe cineva pe care il consider antipatic? Explicatia succesului lui Vanghelie este cu totul alta.De fapt, in sectorul 5 sunt doua cartiere in care fanii Vanghelie sunt in numar foarte mare. Ai auzit de Rahova si Ferentari? Care e legatura dintre aceste 2 cartiere si Vanghelie? Te las pe tine sa faci aceasta deductie dificila.
            • +5 (5 voturi)    
              Cu mult timp înainte de alegerile... (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 18:30)

              Alex2009 [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

              ...europarlamentare, l-au pus pe Vanghelie preşedinte şi la PSD Giurgiu. Rezultatul ? A câştigat PDL într-un fief PSD în care ar fi trebuit să câştige cel puţin ca în sectorul 5. Ceea ce pretinzi tu este că, dacă Vanghele ar candida la Arad, de exemplu, PSD ar câştiga alegerile de acolo... Te las pe tine să te corectezi, e mai sănătos.
        • +8 (8 voturi)    
          Stii cum castiga voturile? (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 18:11)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Constantin

          Prin mita electorala. Daca ai fi si tu porimar si ai dispune de fonduriu cum dispune el, normal ca ai fi si tu ales ala infinit. Asa ca las-o jos ca macane.
        • +1 (1 vot)    
          Pentru victoriile lui Vanghelie (Duminică, 24 ianuarie 2010, 8:55)

          gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          la primaria sectorului 5, romanii au o vorba: cum e sacul asa si petecul!
    • +8 (8 voturi)    
      partidul pelicanilor se transforma in Tamil Nandu (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:24)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui srt

      Party-partidul minoritatii tamile din sectorul 5!Cand Vanghelie isi va trage si un belciug in nas,conform cu traditia stramosilor sai, vom fi de acord ca Miscarea Tantra Yoga din Romania sa se integreze in absolutul partidului pelicanilor !
  • +15 (17 voturi)    
    looser (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 14:25)

    paulgrojdi [anonim]

    Geoană nu poate câștiga nici dacă are 99%sute șanse. El este un looser nativ. Oare ciumpalacii ăia de lângă el nu văd că mizează pe o mâna moartă? Dar se pare că incompetența este viitorul de aur al psd-ului.
    • +11 (11 voturi)    
      interlop, imbecil sau loser (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:45)

      john doe [anonim] i-a raspuns lui paulgrojdi

      imbarligand oleaca romana cu engleza, ar cam fi un fel de loaza.
      imbecil nu e. e numai needucat, dar siret ca orice alt etnic d'al lui. adica descurcaretz. d'aia e si de baza in pesede, partid al descurcaretzilor. partidul securistilor si descurcaretzilor.
      si apropo, to lose, lost - a pierde
      to loose,loosed - a slabi, a detasa, a lasa liber
  • +14 (14 voturi)    
    ambele (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 14:29)

    Vuck [utilizator]

    E un interlop imbecil..parerea mea !
  • +5 (13 voturi)    
    curaj gaina ca te tai (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 14:35)

    Walker [anonim]

    Fara PSD Romania se duce de rapa. Mazare Presedinte!
    • +3 (3 voturi)    
      P.S.D.= NEOCUMINSM VERITABIL 100% (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:20)

      pician [anonim] i-a raspuns lui Walker

      Numai ei nu stiu cum sa mai dreaga busuiocul de la alegerile prezidentiale 2009 si inclusiv parte din votantii acestora. Noroc ca unii se desteapta si mai si pleaca din randurile partidului. MAZARE - PRESEDINTE DE PARTID? In 20 de ani, PSD a dus Romania de rapa. Mazare o sa duca tara la dezastru.
    • +1 (5 voturi)    
      fa-ti un consult la Balaceanca (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:25)

      fc [utilizator] i-a raspuns lui Walker

      atat!
      • +3 (3 voturi)    
        Calmo, paciente ! (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 18:20)

        Alex2009 [utilizator] i-a raspuns lui fc

        Era o o ironie. Non pericoloso.
    • 0 (0 voturi)    
      sustzin (Duminică, 24 ianuarie 2010, 9:13)

      john doe [anonim] i-a raspuns lui Walker

      domnul mazarica pastaioara e cel mai fain fishor din pesedeu. e tot mariner de formatzie extraprofesionala, e costantzean, deci are toate atuurile sa devie la cotroceni.
      si asa, romania va avea un conducator mai ceva ca sarcozea sau berluscoi.
      atunci romania va fi pe buzele la toata presa scrisa, vorbita si vazuta. va fi in fruntea vazutelor, dar mai ales a nevazutelor.
      si poate va atrage si brazila in mUE.
      sustzin cu tarie pe dl. mazare la conducerea tzarii !
      atunci sa vezi ciuruiala ! :-))
  • +20 (20 voturi)    
    Van Chelie e un pithecantrop (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:08)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    mai are citziva fustei de catzarat pe scara evolutziei sa devina interlop (e doar un gainar tolerat pentru ca asa are nevoie Ilici Iliescu de tovarasi de nadejde, fara scoala, primitivi, dar capabili sa si ucida daca partidul i-o cere. scoala kaghebista, tovarasi!) - si doar corectitudinea politica ma impiedica sa fac scriere despre apucaturile Van Geliosului (almanahe/goagal) si cui i se datoreaza (educatziei lipsa, concetatzeniei).
  • +19 (19 voturi)    
    Ba , eu zic ca nu-l confunda deloc !!!! (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:09)

    Thor [anonim]

    stie dincu ce stie ! si stie tot "poporul" psd ca evanghelie este doar un cocalar interlop , care a avansat in cumetria de partid iliesciana doar pt. ca si-a pus banii furati la bataie , pt. "sponsorizarea" partidului psd !!

    ori poate ca postacii pesedisti au uitat cum mai organiza "vanghelioane sponsorizate" si cum mai cadorisea pe profesori , in campanii electorale , cu cd-playere , cuptoare cu microunde sau cu telefoane mobile cu cartele de 5 euro pe tziganetul din rahova ......

    ca doar pe astea toate le producea la el ,in cort , in ferentari ,....... si le baga la vinzare la magazinul lui , pe persoana fizica - care este , victoria , mincati-ash !!! .......... nu ?? :) :) :)

    asa ca , am ajuns la forma finala a capitalismului bolsevic de cumetrie , marca ilici , in cea mai "tzara proasta" :

    ion iliescu - garantat vanghelie , --- ....... !!
    • +6 (6 voturi)    
      cum era cu reforma in psd? (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 16:07)

      ... [anonim] i-a raspuns lui Thor

      mi se pare ca singura diferenta dintre psd-isti e ca nu-si cunosc unul altuia toate afacerile necurate. ce a fost geoana? - o trambulina pentru imaginea sifonata a lui nastase. in rest - dancu? rus? - pai daca oamenii astia nu ar fi si ei pe urmele mai versatilor mitrea, nastase, hrebenciuc, ce ar mai cauta in partid?
      cu un tatuc suprem ca iliescu, imaginea de "sfant in psd" nu are cum sa tina. singurul loc in care ar mai trebui sa se vorbeasca despre psd e tribunalul.
  • +7 (7 voturi)    
    maestru (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:23)

    ion [anonim]

    Cum poate vanghelie sa fie formator de opinie,dupa numeroasele lupte pierdute cu educatia ? In Grecia daca nu ai studii superioare nu-ti poti deschide o firma.La noi se poate orice chiar daca ai probleme srrioase cu pregatirea .Sus vanghelie,aparatorul lui Ion Iliescu.
  • -5 (7 voturi)    
    asha, asha... (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 15:54)

    Codruta N [utilizator]

    Excludeti-va, pana n-oti mai ramane decat doi - restul interlopilor poa sa mearga linistiti in... partidul lui Baselu... >:)
  • +4 (4 voturi)    
    Mare dobitoc. (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 16:03)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    Intot PSD-ul asta ,doar Dancu si Rus a mai ramas "cu capul pe umeri" restul e "can can" si tocmai pe astia te-ai gasit tu Vanghelie sa-i excluzi din partid? Daca ai fi tu cel exclus ar mai fi o speranta de redresare a acestui partid mafiot ,altfel dispareti definitiv de pe scena politica precum PNTcd si alte partide ,dorinta cred
    ,a majoritatii popultiei acestei tari.
  • 0 (6 voturi)    
    E iubit de popor (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 16:06)

    Florin [anonim]

    Insusi popa de la biserica de vis-a-vis de Prosper Center, de Pasti, multumeste atat lui Isus cat si lui Vanghelie.
    Credeti ca e vreun politician, inafara de Iliescu, sarac si curat? Dati un exemplu. Sa fie oare Vasile Dancu?
    Luandu-l etalon pe fostul primar, Calin Catalin Chirita, care niciodata n-avea bani pt scoli, pt locasurile de cult, etc, tiganul iata ca a avut. A si daramat chioscurile din piata Unirii si Rahovei, in timp ce etalonul primea spaga de la acestia. E adevara n-a deszapezit, dar lumea va uita repede.
    • +6 (6 voturi)    
      Care "popor"? (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 22:08)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Ala majoritar bronzat din sectorul 5?????? Cat despre popa ala... Astia multumesc si dau acatiste oricui le da bani. Iar lui Iisus nu vad de ce i-ar multumi... Poate doar ca i-a/le-a dat rost de facut bani gramada si de Pasti, asta datorita sacrificiului Sau, de care nici un popa de pe-aici n-ar fi capabil vreodata... Asa ca mai usor cu "poporul" asta pe care-l invoci. E doar un termen generic, relativ si extrem de nereprezentativ. "Poporul" din sectorul 5 l-o iubi, poate, pe idolul tau Vanghelie dar asta nu inseamna absolut nimic. Sau mai nimic. Istoria doar a demonstrat ca alegerile democratice (cu telefoane mobile, bani, vanghelioane si placinte oferite ca mita elactorala) pot aduce la putere (fie si locala) si tampiti, si agramati, si interlopi, si imbecili. Din nefericire.

      P.S. Cat despre dilema daca Vanghelie e interlop sau imbecil, sau agramat, etc.... Eu cred ca toate "calitatile" astea se pot regasi din plin la unul ca el. In diferite proportii. Vanghelie e un veritabil cocktail al prostiei, agramatismului si smecheriei. Care prinde la "popor". Insa precizez ca la un anume gen de "popor". Celui care ii seamana.
  • +2 (4 voturi)    
    PSD-ul isi pune problema ca apare (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 16:18)

    gabifm [utilizator]

    pe "sticla" prea mult si acest lucru nu este bine. Prin urmare ar dori alegeri in interor cat mai repede.
    Nu suntem in campanie electorala ca sa spui ca ceea ce se intampla in PSD ii afecteaza imaginea prin urmare, in locul lor, as face lucrurile temeinic. PSD-ul este un partid prea mare ca sa nu faca lucrurile pe indelete in conditiile in care, din exterior, se vede a fi total in deriva. Altfel spus: haturile sunt pierdute tottal.
    Inca ceva: nu agreez acest partid insa mi-e teama ca patim ca in 2000. Atunci Constantinescu dezamagindu-ne a dus la aparitia lui Vadim in turul 2. PSD poate face acelasi lucru, tot cu Vadim (sprijinit bag seama de televiziunile de stiri) daca nu reuseste sa isi gaseasca drumul.
  • -4 (4 voturi)    
    Dati pe goagal la birou' electoral central ... (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 16:19)

    Marean [anonim]

    ... si vedeti urmatoarele:
    - diferenta totala intre Base si Geoana a fost de cca. 70.000 voturi;
    -in Cluj diferenta totala in favoarea lui Base a fost de ... surpraiz, surpraiz: 88.135 voturi (cea mai mare ever in toate judetele, inclusiv la "strainatate");
    - iar la "strainatate" total a fost de 84.786 pentru Base (mai putin decat la Cluj).
    Adeca:
    - daca cei mai dastepti pesedisti Dancu si Rus castigau alegerile la ei in judet Geoana era azi presedinte!
    Interesant, n'asa ??? Pai cum vine asta atunci? Cine este ei si ce vrea (DancuRus)?
    Nu-i mai bine sa fie dati afara, cum zic io ???
    (dupa cum vedeti ma pricep la Goagal!)
    • +6 (6 voturi)    
      Băiete... (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 18:45)

      Alex2009 [utilizator] i-a raspuns lui Marean

      Oricum aţi număra sau renumăra, tot aţi pierdut.
      Eraţi cel puţin 5 contra 1 în toate secţiile şi acum vă plângeţi că s-a fraudat ! Păi, frauda era s-o comiteţi voi, care de 5 ani aţi fost în campanie de linşaj mediatic împotriva lui Băsescu, dar, uite, că n-a ţinut. Eu deschid o şampanie pe săptămână, de atunci, în cinstea victoriei şi savurez cele mai mişto secvenţe cu voi, bucurându-vă şi ţopăind cu Geoană.
    • +1 (1 vot)    
      goagal:) (Duminică, 24 ianuarie 2010, 1:13)

      liv [anonim] i-a raspuns lui Marean

      Eu am gasit urmatoarea informatie pe site-ul lui Dancu: http://vasiledancu.blogspot.com/2010/01/rezultatele-lui-ion-iliescu-la-cluj.html
      In Cluj atat Dancu, cat si Rus au obtinut mai multe voturi decat Iliescu la alegerile prezidentiale. Deci, daca e sa luam criteriul "competitivitatii electorale", cred ca Iliescu e cel ce trebuie dat afara din PSD:)
      Totusi mesajul tau are un singur aspect pozitiv. Diaspora nu mai este blamata pentru pierderea alegerilor de catre Geoana. Acum vinovatii sunt locuitorii din Cluj si Dancu/Rus. What next?
      • 0 (0 voturi)    
        Rezultat de pe situl lui Dancu ???!!! (Duminică, 24 ianuarie 2010, 13:33)

        Marean [anonim] i-a raspuns lui liv

        Pai asta-i argument de analiza ? Sau esti amanta secreta a lu' Dancu si te-a bufnit plansu' in fata realitatii BEC-ului, pe care DanCU/Rus nu o mai pot manipula ???
        DanCU/Rus sunt de vina ca n-au deschis ochii clujenilor, despre asta vorbim !!!
        Daca DanCu/Rus castigau alegerile in judetul Cluj sau macar pierdeau decent cu cateva mii de voturi (adica daca-si faceau treaba de reprezentanti ai PSD in Cluj, asa cum se vor!!!), Geoana era acum presedinte al Romaniei , iar PSD era la putere in coalitie cu PNL si Johannis premier.
        Ce nu-ti este clar ? Ca DanCU/Rus sunt apa de ploaie, forma fara fond, esenta de uteceu si uasecereu, adica doar palavrageala fara sustinere practica?
        What's next ? Get lost !!!
  • +8 (10 voturi)    
    Totusi... (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 16:57)

    adrian88000 [utilizator]

    imi pun( si va pun) o intrebare serioasa. Cum e cu putinta ca in capitala unei tari membre U.E. ,organizatia unuia din cele mai puternice partide ale acelei tari ( locul 2) sa aiba ca si presedinte un analfabet? CUM???
    • +8 (8 voturi)    
      pai.. (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 19:09)

      Vuck [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Pentru ca suntem o natie de analfabeti si inculti , de Salami, Mahari , Simone si Zavorance !
    • +1 (1 vot)    
      Iata cum (Sâmbătă, 23 ianuarie 2010, 22:49)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

      Prostia si obraznicia luate separat, nu fac doi bani, insa combinate au o forta uluitoare. Si Vanghelie se foloseste din plin de aceste doua calitati ale sale.
  • 0 (2 voturi)    
    Proiectul lui Vanghelie / proiectul PSD (Duminică, 24 ianuarie 2010, 6:29)

    oilman [anonim]

    PSD, PNL, Geoana, Vanghelie, Voiculescu, TVR, Realitatea, Antenele, etc - toti au dat din gura, inainte si dupa alegeri, inainde, dupa si in timpul dezbaterii, despre proiecte. Singurul proiect clar pe care toata gasca de mai sus au reusit sa-l creioneze a fost: 'Jos Basescu' Nimic altceve, nici macar acum. Au tipat: Nu votam bugetul - au votat bugetul. Singurul criteriu, tel, program, proiect, etc - 'Jos Basescu'. Vedem mai apoi ce facem (probabil ne mincam intre noi). Crina antonescu - un incompetent care i-a carat ani de zile servieta lui Patriciu pentru citiva gologani - a declarat proiectul bunului simt - care s-a exemplificat in filmuletul trucat cu copilul 'luat la pumni' de Basescu. Sustinerea de catre PNL, conform 'doctrinei' Patriciu, a unui partid de stinga ce duhneste a mizeria bolshevica a fost alt exemplu de bun simt. Si, spre humorul tuturor, televiziunile se bat pe momente cu geniul Vanghelie, un analfabet demn de timpurile lui Chivu Stoica si Gh, Gh Dej. Felicitari Romania !
  • +1 (1 vot)    
    SPONSORIZARE (Duminică, 24 ianuarie 2010, 10:13)

    sase sase [anonim]

    Va inchipuiti ca Vanghelie sponsorizeaza PSD si actiunile acestuia din veniturile sale?!Le sponsorizeaza pe diferite cai din bugetul primariei.De asta nu a avut bani pentru deszapezire!
  • +1 (1 vot)    
    Ar fi mai simplu (Duminică, 24 ianuarie 2010, 11:50)

    Pantera Roz [utilizator]

    daca pe langa Dancu si Rus ar mai fi exclusi nu neaparat din PSD,ci din politica unii gen:Vanghelie,Iliescu,Nastase,Oprisan,Mazare,Hrebenciuc,Mitrea,Udrea,Berceanu,Videanu,Prigoana,Boculetz-natafletz,Boureanu,Blaga,Hoara(!),EBA(!)Ridzi,miss Robertutza A.,C.Canacheu(!),Vadim,Jiji Becali,L.Orban,d-na "dura"de la PNL- nr.1 pe lista la europarlamentare(imi scapa numele) si muuultzi,muuultzi altzii...Si daca am mai scapa si de manelisti,de "analisti" si "ziaristi" de la Spiru,de tutele-pardon-divele de la TV-deja.....M-a luat valul,deja am trai intr-o tzra normala...Ceea ce nu e cazul.