Ciolacu: Legea carantinei nu se va vota în Senat până când premierul și ministrul Sănătății nu vor veni să lămurească toate aspectele în discuție

de C.D.     HotNews.ro
Luni, 13 iulie 2020, 15:14 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu
Foto: Hotnews
​Marcel Ciolacu susține că legea carantinei nu va fi votată în Senat până când premierul și ministrul Sănătății nu vor veni să lămurească toate aspectele discutabile din actul normativ. Liderul PSD a mai spus că proiectul de lege nu are avizul Ministerului Justiției.
„Nu se va vota legea în Senat până când premierul și ministrul Sănătății vor veni să lămurească toate aspectele în discuție. Eu am o dezamăgire personală față de Iohannis. M-aș fi asteptat să cheme toate forțele parlamentare si să aibă o discuție aplicată. Această sustragere din spatiul public nu e permisă tinând cont ce se întâmplă”, a spus Ciolacu, la finalul sedinței conducerii PSD.

Liderul social-democraților a comentat că este „a doua oară când PNL si Guvernul au lăsat România într-un vid legislativ”, iar legea carantinei propusă de Guvern este una foarte proastă.

„Este o lege proastă, a trecut prin Camera Deputaților modificată aproape 80%, dar mai sunt alte aspecte de modificat. Vom face modificări, nu vom aduce texte noi în lege. Nu vor exista în lege introduse articole noi. Nu vor fi modificări fundamentale", a mai spus Ciolacu.

Reacția Guvernului

Guvernul răspunde acuzațiilor PSD și spune că nici premierul Ludovic Orban și nici ministrii nu au fost chemați în Parlament la dezbateri privind legea care reglementează carantina și izolarea.
În interiorul PSD au existat discuții aprinse pe tema legii carantinei după ce o parte din liderii vechi ai partidului (Paul Stănescu, Ionel Arsene, Dumitru Buzatu, Lia Olguța Vasilescu, Șerban Nicolae, Robert Cazanciuc) au blocat actul normativ la Senat.

Liderul PSD Neamț, Ionel Arsene a declarat la finalul ședinței CEx că a cerut respingerea legii carantinei pentru că nu dorește să se trezească "în situația în care să fie luat de pe stradă de poliția medicală".

Ionel Arsene: Eu nu vreau să mă trezesc în situația în care eu sau familia mea să fim luați de pe stradă de poliția medicală. Vreau ca copiii noștri, dacă suntem infectați, să fie luati de cineva din familie nu de către stat (...) Nu sunt de acord cu actuala formă și trebuie să găsim un cadru legislativ prin care aceste persoane (n.red - persoanele infectate) să fie obligate să fie internate. Nu sunt mulțumit de modificările pe care le-au adus colegii mei la Camera Deputaților. Aștept să vedem modificările pe care le vor face colegii mei la Senat. Sunt foarte multe care mă nemulțumesc. De exemplu, faptul că în continuare vorbim de carantinarea bunurilor. Proprietatea privată este garantată de Constituția României".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5945 vizualizari

  • +26 (40 voturi)    
    Legislativ (Luni, 13 iulie 2020, 15:22)

    Ccoto [utilizator]

    Parlamentul se sustrage de la prima obligatie pe care o are, conform Constitutiei:

    Art. 61 – Rolul şi structura
    (1) Parlamentul este organul reprezentativ suprem al poporului român şi unica autoritate legiuitoare a ţării.
    (2) Parlamentul este alcătuit din Camera Deputaţilor şi Senat.
    • +11 (29 voturi)    
      PSD ne vrea morti, sa nu votam impotriva lor (Luni, 13 iulie 2020, 16:00)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Ccoto

      PSD ne vrea morti.
      • -3 (11 voturi)    
        Vot (Luni, 13 iulie 2020, 16:34)

        Totorina [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        Comentatorule, esti ca cel care ti-a dat nickname-ul!
        Troll belit ! "Stai in casa, daca iti pasa" nu-i asa???
        Nu cumva votul Senatului va ajuta pe Ciolacu sa scape de puscarie??
      • -3 (11 voturi)    
        Mai bine mort (Luni, 13 iulie 2020, 16:52)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        Decat dictatura.

        Asa strigau si unii romani in urma cu 30 ani
        • +3 (3 voturi)    
          Nu, aia (Luni, 13 iulie 2020, 19:49)

          Antiparaziti [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          strigau : " Mai bine mort/ Decat comunist ! "
          Da' ce mai conteaza ? Trunchierea realitatii, minciuna si manipularea la voi, a devenit obisnuinta ...
      • +9 (15 voturi)    
        Mai mult (Luni, 13 iulie 2020, 17:19)

        Ccoto [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        Legenda spune ca mortii voteaza cu PSD...
      • +2 (4 voturi)    
        pai mortii dupa cum stim (Luni, 13 iulie 2020, 17:46)

        Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

        voteaza cu psd
  • -23 (53 voturi)    
    Vai de cel ce stranuta (Luni, 13 iulie 2020, 15:28)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    pe strada. Poate fi pe loc „arestat” in vreun spital din acelea mizerabile din care mai nimeni nu scapa viu. O asemenea lege nu poate exista decat in vreun strat tribal african, nu in UE
    • +15 (37 voturi)    
      vezi ca (Luni, 13 iulie 2020, 15:49)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      1 - exista in chiar multe state UE
      2 - nu e "Stranuti si esti "arestat"" ceea ce zici tu e o deformare GROSOLANA a adevarului!
      3 - problema e ca toti tembelii nu respecta carantina, sau daca sunt bolnavi si nu au simtome se apuca sa se duca sa-si ia si ei o paine! legea asta e facuta pt ca romanii sunt niste maimute proaste (si comentariu tau dovedeste asta), nu pt ca vrea cineva sa te tina in casa!
      4 - minti iar. este adevarat ca sistemul nostru medical nu e cel mai bun, nici pe depaste. dar "nimeni nu scapa viu" e o aberatie.
      • +5 (9 voturi)    
        Da-le minus (Luni, 13 iulie 2020, 16:19)

        Antiparaziti [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        si treci mai departe. Dupa atata timp nu te-ai prins ca raspunzi degeaba ?
      • 0 (6 voturi)    
        Romania Europeana (Luni, 13 iulie 2020, 18:20)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Daca vreti sa va insinuati europeni macar partea asta cu Iohanis in frunte sa propuna ,ca pot, copierea macar a legii din Germania...

        Dar nu-s prosti, lor le trebuie un instrument mai degraba opresiv decat bullshitul cu ocrotirea populatiei, tocmai ce au demonstrat-o lunile trecute cu amenzile si fituica comunista...
    • +1 (3 voturi)    
      mai ca ai copiat discursul (Luni, 13 iulie 2020, 17:47)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      presedintelui de la senat, nici nu merita sa ii retin numele
  • +28 (54 voturi)    
    Perversitate... (Luni, 13 iulie 2020, 15:31)

    ElDiablo [utilizator]

    ...extrema la escrocii astia.Dau impresia ca au intrat in sevraj din cauza ca nu mai pot fura si se comporta ca niste schizofrenici. Daca e alba, de ce e alba, daca e neagra, nu e bine...N-ai cum s-o scoti la capat cu dezaxatii astia. Cand votau eliberarea infractorilor si distrugeau legislatia penala in timp record, se putea, nu mai chemau pe nimeni in parlament.
    Sunt de vina Orban, Tataru si Johannis ca nu sunt ei in stare sa voteze o lege, in interesul tuturor până la urma, din cauza unor motive inchipuite.
  • -15 (39 voturi)    
    guvernul sa poata declara (Luni, 13 iulie 2020, 15:33)

    mmmircea [utilizator]

    orice bun suspect, si sa-l poata carantina dupa bunul plac. Avem si precedentul din anii 50 cand bunurile contaminate ale chiaburimii au fost carantinate de catre popor, iar cei vinovati trimisi in carantina la pitesti sau periprava.
    • +5 (11 voturi)    
      serios? (Luni, 13 iulie 2020, 16:44)

      goto [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      serios? ai citit tu legea cu ochisorii tai? sau doar cu ochisorii alora care nu stiu decat sa isi bata joc de cetateanul roman obisnuit?
      stii cumva ca pe linga aceasta lege mai sunt alte legi care prevad in ce conditii pot fi "carantinate" bunurile cetatenilor?
      daca era o lege sa scape din puscarie parlamentarii sa vezi ce repede se vota legea?
      si daca intr-adevar legea contine omisiuni sau greseli, de ce nu pun mana parlamentarii sa faca una buna? si asta repede, pina nu ajungem sa ne carantineze tarile vecine. si nu mi-e frica ca nu mai poate pleca lumea in excursii cu teste facute pe banii nostrii, ci imi e teama ca nu vom mai cu ce trai.
    • +6 (12 voturi)    
      ba nu... (Luni, 13 iulie 2020, 17:21)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      ...va mai satuarati odata sa bateti campii si sa mancati rahat cu polonicul !!???
  • +6 (24 voturi)    
    Un sfat pentru guvernanti... (Luni, 13 iulie 2020, 15:35)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Stimabililor , dati-va toti demisia din posturile ministeriale pe care le ocupati si lasati sa vina pesedeii la guvernare
    caci si asa au majoritate in parlament.Vor baga tara in gard cu ce vor face si,poate,asa se vor trezi si romanasii nostri la realitate !
    • +1 (5 voturi)    
      Guvernarea (Luni, 13 iulie 2020, 18:14)

      Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      Crezi ca se da dus careva de la guvernare si asa obtinuta cu imense eforturi...puscarii si alte amenintari prin parlament?

      Crezi ca pleaca cineva in viata asta de la roata cu cascaval mai ales alde Ludovic care nu va mai apuca o asemenea sansa?

      Nici gand...
    • +2 (2 voturi)    
      ...completare... (Luni, 13 iulie 2020, 18:31)

      baligosul [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      PSD să pună șef pe daddy Dragnea, din nou, că sînt multe membre gata să i se supună, statutar, că poate le găsește locuri înalte pe la guvern, pe la partid...
  • -9 (31 voturi)    
    genul asta de luari de pozitie (Luni, 13 iulie 2020, 15:35)

    Mawrkuss [anonim]

    genul asta de luari de pozitie trebuiau sa vina de la USR-Plus, nu de la Ciolacu.

    Dar se pare ca grija USR e doar declarativa vis-a-vis de libertati samd...

    Iar PNL... alta lege care o sa pice pe undeva pentru ca e facuta de mantuiala.
    • +5 (15 voturi)    
      ai vazut ce legi (Luni, 13 iulie 2020, 15:50)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

      sunt prin alte tari?!
      mai naspa ca la noi....

      dar nuuuuu... nu vedem!
  • -1 (29 voturi)    
    PNL-ul sa fie mai ferm (Luni, 13 iulie 2020, 15:38)

    animatron [utilizator]

    Daca intentia e doar favorizarea unei legi cat mai bune, atunci liderii politici sa discute cat mai repede despre ce e de "modificat".

    Daca e vorba doar de a cauta noduri in papura pentru a creste tensiunea in societate si a incuraja nemulturmirea fata de stat, de politie, de Guvern, e o manipulare mizerabila, demna de josnicia dovedita a unora de la varful PSD.

    Guvernul PNL sa faca compromisurile politice necesare pentru a trece cat mai repede legea asta pentru ca Executivul e cel care deconteaza intarzierile si confuziile.

    Romania a fost printre statele UE performante la primul val de Covid19, la protectie sanitara si rezistenta economiei, cu putine decese raportat la populatie, disciplina a cetatenilor, chiar si crestere PIB.

    Guvernul PNL a lasat fraiele din mana dupa decizia CCR si risca anihilarea avantajelor acumulate in ultimele luni de Romania (in raport cu multe state din Europa).

    Exista sociologic o majoritate de romani care sustin masurile de carantina si protectie, sustin principiul unui stat puternic si al unei autoritati care stie sa se faca respectata.

    PNL-ul (si orice alt partid ar fi la guvernare) nu poate juca sanatatea a milioane de romani doar pentru ca e incoltit momentan in Parlament de dnii Ciolacu, Barna, Tariceanu sau Hunor.
    • +7 (23 voturi)    
      si ce vina (Luni, 13 iulie 2020, 15:52)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      are pnl pt ca ccr (formata din membrii psd) a votat aberatia aia?!

      ei nu prea mai au ce face si ce fac, distruge psd (cum face si acum)!

      pnl nu se poate juca cu sanatatea a milioane de romani, dar psd EXACT asta face !!!

      PSD pur si simplu vrea haos, moarte si distrugerea economiei!
      • -3 (7 voturi)    
        Minciuna are picioare scurte (Luni, 13 iulie 2020, 18:09)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Si membri simpatizanti PNL din CCR au votat "aberatia aia"....acum ce vrei sa spui? Si pe astia i-a cumparat Dragnia din puscarie cu banii furati de la orfanii din Alexandria?

        Ai zis bine "aberatia aia"...daca Ludovicii erau trezi, poate nu mai aveau tendinte de abuz si scorneau o lege, macar copiau pe cea din Germania, dar pufoaica din cazan afecteaza mintile si asa inguste, ii transforma in mici inchizitori si incep sa-si imagineze tot felul de situatii.

        Vreti sa fiti europeni? Propuneti spre adoptare macar legile din Germania...pana atunci succesuri conform unei clasice in viata...
        • 0 (0 voturi)    
          chestia cu copiatul ... (Luni, 13 iulie 2020, 21:05)

          sareta [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

          Nu tine decat daca se copiaza TOTUL :constitutia.Legile penale si civile,Legea Curtii Constitutionale etc .Altfel este bascalie ....si vina o poarta in primul rand Bruxellul .Toate tarile membre UE sa ”lucreze ” cu aceleasi Legi sau ..aut!
          • 0 (0 voturi)    
            De acord (Luni, 13 iulie 2020, 23:48)

            Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui sareta

            Insa trebuie cineva sa inceapa aceste demersuri iar acel cineva dupa cum se vede de la o posta inca nu s-a nascut in Romania, sau daca s-a nascut inseamna ca nu are loc la conducere de muhaielele astea ordinare care se tot rotesc la conducerea Romaniei de 30 de ani incoace mintind si manipuland populatia pentru a putea fura in voie...

            Dupa cum observi multa lume s-a prins ca pe agenda PNL nu exista dorinta de ajustare a legilor romanesti la cele europene altfel puneau presiune pe Parlament si evident ca nici macar PSD nu se opunea
            ..si asa au eticheta pusa de "antieuropeni", Moscova, putin etc...

            Pot profita insa acum de vidul legislativ datorat starii de alerta si sa vina cu propuneri coerente europene, cu siguranta nu se opune nimeni ca nu sumt prosti sa-si puna alegatorii in cap inainte de alegeri, insa din cauza asta am un cui impotriva Paharnicului...toate demersurile pe care le face sunt numai legate de si in favoarea gainariilor cu echipamente medicale si fel de fel de firmulite care ocolesc licitatiile publice si decarteaza la buzunarul lor si in conturile partidului care se doreste unic.

            Paharnicul , toata viata lui a stat cu mana intinsa pe la afaceristi diversi...a trait si el bine...dar nu poate fi pus premier...doar daca nu cumva a pupat ghiulul cui trebuie de l-a scapat de puscarie si acum joaca pe sarma ca la teatrul de papusi.

            Desigur...va spune ca PSD ii pune bete in roate...dar oare cum a ajuns el Premier? PSD nu a mai contat atunci cum nu conteaza nici acum prea mult insa dovedeste ca au alte treburi , nici in cot nu-i doare de legislatia din Romania.
    • +7 (15 voturi)    
      "Guvernul PNL sa faca compromisurile politice nece (Luni, 13 iulie 2020, 15:53)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui animatron

      "Guvernul PNL sa faca compromisurile politice necesare"

      Eu nu cred ca e nevoie de nici un compromis, e doar sa fie facuta legea cu cap, aliniata cu constitutia. Avem juristi acolo, nu? ...zicem noi mai capabili si mai bine intentionati decat cei de la PSD, nu?
    • 0 (22 voturi)    
      Comentariul e manipulator (Luni, 13 iulie 2020, 15:53)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      pentru ca se bazeaza pe minciuni si jumatati de adevar care sugereaza ca PNL e vinovat, ceea ce e fals.
      Cum a "lasat" PNL fraiele? CCR I-A TAIAT fraiele, vrei sa spui, la comanda PSD. Si nu e singurul neadevar din comentariu
  • +6 (22 voturi)    
    waw (Luni, 13 iulie 2020, 15:42)

    sorvas [utilizator]

    astia sunt tragi-comici. politia medicala, auzi la el. totusi, e impresionant cum incapacitatea lor de a se hotara pe modificarile alea se transforma in invinuirea altora. reusesc intotdeauna sa ma impresioneze astia de la PSD cu talentul de a incerca sa profite politic pe crizele si pielea romanilor de rand. probabil trebuie sa moara cativa dintre ei de COVID ca sa ia in serios gravitatea problemei.

    oamenii de rand oricum mor de 30 de ani incoace si PSD tot cu furatul se preocupa.
  • +2 (22 voturi)    
    inca o dovada (Luni, 13 iulie 2020, 15:55)

    liviu_ [utilizator]

    ca psd nu vrea decat distrugerea acestei tari!

    gaseste motive sa amane legea asta. dupa ce nu au votat-o vinari , acum gasesc alt motiv inventat!

    probabil cand o sa fie mia de imbolnaviri si zecile de morti zilnic, o sa fie vina pnl.... cumva....

    sa nu uitam ca protestele anti-carantina sunt practic organizate de psd (de oameni care sunt cu psd) -> asta e si motivul pt care jandarmii stau cuminti si nu intervin...

    sa nu uitam ca televiziunile psdiste ne mint ca pandemia e o gluma de saptamani intregi!

    psd pur si simplu vrea ca copvidul sa distruga romania. inca nu sunt 100% sigur de motiv (am niste idei care vin de la un presedinte recent reales pe viata). dar este clar ca vor sa distruga tot

    si aici nu e vorba doar de tara, e vorba si de proprii votanti!
    • +6 (16 voturi)    
      E foarte limpede ce urmaresc (Luni, 13 iulie 2020, 16:11)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      sa castige voturi la alegeri. Stau prost in sondaje. Dupa ce va creste si mai mult numarul de cazuri vor arunca vina pe guvern, ca nu e in stare sa gestioneze situatia.
      Si se bazeaza pe comunicare (a se citi dezinformare/manipulare), capitol la care PSD sta foarte bine.
  • +6 (18 voturi)    
    hienele (Luni, 13 iulie 2020, 15:56)

    zigot [utilizator]

    psd au hotarat: ies din politica pe mana lor;
    nu vor sa ii mai voteze nici ultimii supravietuitori dintre
    pensionari
  • +7 (19 voturi)    
    ciolacu iar abereaza (Luni, 13 iulie 2020, 15:56)

    liviu_ [utilizator]

    "„Este o lege proastă," - d c?! pt ca spune membru celui mai corupt partid din romania?!

    mai mult... dar d c nu veniti ma voi la guvernare... ca imediat cum a venit pandemia cum v-ati dat la fund!
    v-ati reintors acum cand probabil ati primit ordine de la moscova!
  • +5 (17 voturi)    
    Ce meschini! (Luni, 13 iulie 2020, 15:59)

    bcorina [utilizator]

    Poate acum se vor trezi si romanii cand vine vremea votului. Daca iesim cat mai multi la vot poate se vor gandi de doua ori sa fie contra celor care i-au votat si sa le puna viata in pericol pentru interesele lor meschine.
  • +8 (22 voturi)    
    disperare, numele tau e PSD-ALDE-ProR (Luni, 13 iulie 2020, 16:01)

    revo [utilizator]

    ciolacilor si ciumatilor rosii, cu cat sunteti mai disperati, cu atat va fi mai rau de voi. Va doare si va svarcoliti ca nu au murit 10.000-100.000 de oameni, pt. ca PNL si Iohannis au gestionat criza.
    Acum va dati de ceasul mortii, sustinuti cu planuri si logistica de la Moscova, sa atingeti target-ul la morti si infectati si aruncarea Romaniei in prapastia din care sa nu mai poata iesi.

    Mi-aduc aminte cat de hulpav si nerabdator a fost Dragnea, i-am prezis de la bun inceput ca o s-o sfarseasca rau. Acum, voi toti manifestati aceleasi simptome. E bine. Hai, mai jucati-va un pic, dar cu convingere, si, de la toamna, va ia dracu si vom fi, in sfarsit, liberi!
  • -7 (11 voturi)    
    Bravo PSD (Luni, 13 iulie 2020, 16:50)

    galeo [utilizator]

    Jos dictatura medicala
  • +2 (10 voturi)    
    Johannis, ce faci bre cu acest balamuc (Luni, 13 iulie 2020, 16:55)

    Stropuleanu [utilizator]

    al politrucilor?
    decret instant: stare de urgenta!

    parlamentaismul (ismul, bata-l vina) romanesc, o tiganie perpetuua!
  • +7 (11 voturi)    
    Câtă perfidie! (Luni, 13 iulie 2020, 17:16)

    persuasiv [utilizator]

    ....incredibil!!!
  • +7 (11 voturi)    
    psd e in stare sa calce pe cadavre (Luni, 13 iulie 2020, 17:17)

    qwerasdf [utilizator]

    doar sa iasa pnl-ul prost la urmatoarele alegeri...

    nu care cumva sa iasa cu un program sau o strategie eficienta... tipic psd-ist e sa moara capra vecinului sau ca la fotbal... "poate" se accidenteaza adversarul si inscriem si noi
  • +8 (12 voturi)    
    cu toate ca .... (Luni, 13 iulie 2020, 17:30)

    asada [utilizator]

    ...marlan cum este sigur nu duce batista (bucata aia de carpa pe care alde tasu nu au avut-o niciodata si nici lui nu i sa dat )la gura cand stranuta ,guvernul ar trebui sa il asigure pe Ionel Arsene ca politia sanitara nu il va aresta ,dar nu bag mana in foc ca va scapa de arestare pentru hotiile savarsite de el si colegii lui borfasi din PSD-ul mafiot !!!
  • +9 (13 voturi)    
    Trepanatii psdisti zadarnicesc transmiterea bolii (Luni, 13 iulie 2020, 17:41)

    Plagarus [utilizator]

    Spune-la nea Tudose ca se moare si-n famelia rosie.
  • +5 (5 voturi)    
    foaie neagra ca ciolacu (Luni, 13 iulie 2020, 17:50)

    Cib Ara [anonim]

    foaie neagra ca ciolacu , sa vedem cum dam de dracu
  • -4 (6 voturi)    
    Carantina (Luni, 13 iulie 2020, 17:56)

    Criogenia [utilizator]

    Daca Ludovicii nu propun...Ciolacii trebuie macar sa copieze aceasta lege din Germania... Ca sa nu mai zica toate dramoletele si toti deontologii contemporani ca cineva este cu putin iar ceilalti sunt zen...

    Ludovic sa lase pufoaica o saptamama si sa propuna legea carantinei din Germania, mai europeni de atat nici ca pot fi si nici nu vor putea strecura diverse imbecilitati care duc la abuzuri pentru ca Romania va plati zdravan in urma sentintelor date de CEDO!!!

    Sa propuna Iohanu legea nemteasca daca tot se da cu Merkel in suflet si nu doreste abuzarea de catre autoritati a romanilor...
  • +5 (5 voturi)    
    Ciolacu spion rus pana la capat! (Luni, 13 iulie 2020, 17:57)

    Marionette [utilizator]

    Daca veneau in Pahahalerment ii dadeau afara ca nu i-a chemat nimeni.
    Daca nu au venit, de ce nu au venit.
    Cu leprele kaghebiste cum o dai nu e bine. Singurul fel de a fi bine este sa le faci sa dispara.
    Si poporul poate face asta: prin vot! Nu mai votati PSD! Partidul Antiromanesc al Spionilor si Hotilor!
  • +6 (6 voturi)    
    comportare daunatoare (Luni, 13 iulie 2020, 18:04)

    Dizidentul [utilizator]

    poate cineva sa dea un exemplu cind ( Ciolacu si partidul condus de dinsul) a fost de acord cu Guvernul? poate Guvernul nu a dat in permanenta cele mai bune solutii, dar nicio solutie aplicabila pentru Romania? La orice actiune a guvernului Ciolacu a sarit ca muscat de sarpe cu comentarii:
    -Noi din PSD nu sintem de acord.
    -Noi din PSD avem alte solutii pentru poporul roman.
    -Noi din PSD depunem motiune si avem mari sanse de a darima guvernul, avem aliante cu alte partide.
    A venit Ciolacu macar o singura data cu ceva constructiv? o solutie concreta? in permanenta "NIET" fara nicio aprofundare in subiect. Cind s-a retras Dancila a declarat raspicat "VOM VINA ACEST GUVERN ZI SI NOAPTE"
  • +6 (6 voturi)    
    dick measuring (Luni, 13 iulie 2020, 18:17)

    Ademordna [utilizator]

    Oamenii mor si hotii astia de la psd isi umfla pieptul.
  • +5 (7 voturi)    
    *Dragul* nostru Ciolacu din Simileasca (Luni, 13 iulie 2020, 18:54)

    Rescator [utilizator]

    Buzăului,
    Criminal scrie pe tine,pe coteria bolșevică PSD/PCR
    și pe amicii tăi din ALDE și PRO *ROMÂNIA*.
    Nu pot să cred că nu va veni vremea să răspundeți
    penal.
  • 0 (2 voturi)    
    Deja e telenovela (Luni, 13 iulie 2020, 23:46)

    Luk [utilizator]