Iohannis: În ultimii doi ani nu am mai avut vacanțe deloc pentru că am stat să păzesc România de PSD

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 13 noiembrie 2019, 18:25 Actualitate | Politic


Iohannis la schi
Foto: Facebook/ Ionut Dumitriu
Klaus Iohannis susține că în timpul mandatului de președinte a avut trei vacanțe, în care însă a lucrat, iar în ultimii doi ani nu a mai avut niciuna din cauza PSD. ​

„Am fost plecat în total în cinci ani în trei vacante. Chiar dacă am fost plecat, am lucrat. Și când am plecat în vacanță o săptămână mi-am luat mapa și pixul și am lucrat. Din păcate, în ultimii doi ani nu am mai avut vacanțe deloc pentru că am stat să păzesc România de PSD”, a declarat, miercuri, Iohannis.

El a precizat că a mai fost în weekend-uri la munte, unde a vorbit cu oamenii, comentând că „e foarte interesant că lumea a urmărit cu drag cum președintele reușește să rupă câte o zi” pentru a merge la munte.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9684 vizualizari

  • +12 (24 voturi)    
    K (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 19:05)

    cartofiprajiti [utilizator]

    lucra in florida !!!
  • +11 (25 voturi)    
    Iohnias in cei 5 ani de mandat (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 19:30)

    tony-s [utilizator]

    a avut mai multe zile de vacanta decat zile in care a fost la lucru la cotroceni.
    • -3 (9 voturi)    
      Ma... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 22:24)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

      Voi va dati plusuri la intelelegere.
  • +12 (24 voturi)    
    Ăsta își bate joc de noi. (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 19:39)

    prec [utilizator]

    Pur și simplu ne râde-n față.
    • -2 (6 voturi)    
      ... (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:25)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui prec

      ai dreptate. era mai bine cînd își băteau joc de noi dragnea, ciordache, nicolichea și șerban nicolae!
      • +4 (4 voturi)    
        Nu era mai bine (Joi, 14 noiembrie 2019, 11:30)

        qbic [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

        Dar astia si-au facut de cap pentru ca dl. Iohannis a numit 3 pesedisti premieri. Aia au tocat Romania 24/7/365. Dl Iohannis a avut 2-3 interventii memorabile. In rest doar liniste. Aceasta minciuna a lui e revoltatoare.
  • +7 (9 voturi)    
    concediu (Joi, 14 noiembrie 2019, 9:41)

    vasilica_costica [utilizator]

    asa este, probabil, nu am stat sa il pazesc in fata portii cotroceniului, dar sigur, sigur in fiecare uechend a fost acasa la sibiu cu o coloana de masini cu spp-isti blocind autostrada si valea oltului, ca omuletzu se respecta, a si a mai mers si cu elicopteru tot la sibiu si a mai mers cu avionul sa o ia pe nevasta-sa de la sibiu dupa care a plecat in delegatie, ca omuletzu e familist, si prieten la cataram cu consulul austriac care sustine schiweinhoffer firma aia cu lemnele taiate ilegal. sa traiti bine ....
  • 0 (0 voturi)    
    da, PNL are dreptate (Joi, 14 noiembrie 2019, 17:24)

    revo [utilizator]

    sa-l tina ascuns si mut.