​Firea, întrebată unde a primit vestea condamnării lui Dragnea: Mă aflam într-o biserică (...) unde este o icoană făcătoare de minuni (...) și nu-mi venea a crede

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 18 iulie 2019, 17:48 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea si Gabriela Firea
Foto: AGERPRES
Gabriela Firea a declarat joi, într-un interviu pentru Marius Tucă, că a avut „o senzație de fior fizic” și nu i-a venit să creadă atunci când a aflat, într-o biserică din centrul Bucureștiului, „unde este o icoană făcătoare de minuni”, că Liviu Dragnea a fost condamnat la închisoare.

Aceasta a spus că nu s-a așteptat la așa ceva mai ales că „în folclorul politic se indusese ideea că nu se va întâmpla asta” și că fostul lider al PSD „doar va fi hărțuit cu dosare pentru a nu avea șanse la Cotroceni”.

„Cum am primit eu acea vestea, acea știre? Mă aflam într-o biserică, biserica de lângă universitate, se spune că este biserica studenților, unde este o icoană făcătoare de minuni, (...) aveam telefonul pe meeting trecut și vedeam cum apar tot felul de știri și nu îmi venea a crede ... am avut realmente o senzație de fior fizic ... nu-mi venea a crede, dar sub nicio formă”, a răspuns primarul Capitalei.

Ea a precizat că niciodată nu se va bucura de răul unui om, indiferent ce i-a făcut acesta: „Și mi-a făcut multe, multe și nu vreau să le mai reiau ... nu știu, cade la pat sau își pierde libertatea (...) Doamne ferește”.

Marius Tucă a intervenit și i-a spus că un prieten al lui are o vorbă, nu vrea răul nimănui, în afară de Băsescu.

„În general oamenii politici diabolici trebuie să iasă din politică pe cale democratică, trebuie să fie extrași de către propriile structuri politice, și aici este problema la noi, că nu prea este curaj. (...) Ne gândim doar la ziua de azi, nu și la ce se întâmplă mâine”, a replicat Gabriela Firea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














13923 vizualizari

  • +36 (42 voturi)    
    Muuuahhhahahaha (Joi, 18 iulie 2019, 17:55)

    Dalinar [utilizator]

    S-a infiorat ca un gabor de top, propriul ei bulibasha dealtfel, a fost bagat la Parnaie pt Hotie!!!! Imi dau lacrimile!!!
    Hey, postacii psd, voi v-ati infiorat sau ati plans in cor???
    • +15 (15 voturi)    
      fierea (Vineri, 19 iulie 2019, 8:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      de fapt era în biserică să dea acatiste la icoana făcătoare de minuni să-l aresteze pe hamster.
      Nici ei nu i-a venit să creadă că minunea s-a înfăptuit și în sfârșit a scăpat de el, putând astfel să-și facă de cap în continuare. Acuma, uite, se dă candidată la prezidențiale.
    • +4 (6 voturi)    
      daca era o icoana facatoare de minuni (Vineri, 19 iulie 2019, 8:23)

      t_beriu [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      O traznea acolo, pe loc, mama lor de borfasi cu functii in stat!
  • +21 (25 voturi)    
    Lol (Joi, 18 iulie 2019, 17:58)

    mitg [utilizator]

    Ati stricat bunatate de articol cu mizeriile lui tuca.
  • +29 (31 voturi)    
    acolo ajungeti toti! (Joi, 18 iulie 2019, 18:05)

    Antenistontel [utilizator]

    chiar daca metodele de furt sunt usor diferite, rezultatele sunt aceleasi!
  • +22 (22 voturi)    
    nu era fior (Joi, 18 iulie 2019, 18:09)

    Francisc 1 [utilizator]

    era de la sarmele pe care ti le-a montat , nu le-ai gasit pe toate mai hahalera!
  • +33 (35 voturi)    
    minune (Joi, 18 iulie 2019, 18:25)

    Ipse1954 [utilizator]

    Asa e, a facut minunea pentru care s-a rugat. Zi-ne si noua sa ne ducem acolo sa ne rugam sa dispara psd-ul!
  • +18 (18 voturi)    
    candidata (Joi, 18 iulie 2019, 18:36)

    ilie57 [utilizator]

    Si astfel a mai obtinut cateva voturi (clan drag...) din psd pt a candida ca presedinte.
    Adevarul este ca psd stie ca nu are sanse.
  • +19 (21 voturi)    
    Damă bună,infiorata de fatzada Pandelica (Joi, 18 iulie 2019, 19:03)

    Plagarus [utilizator]

    Suflet sensibil de mama,crestina ortodoxa, gospodina in casa...............
  • +25 (27 voturi)    
    Firea (Joi, 18 iulie 2019, 19:21)

    Mancino [utilizator]

    Era in perioada in care inca mai avea sarma si prindea posturile chiar si in biserica..
  • +21 (21 voturi)    
    Pai tocmai asta a fost minunea... (Joi, 18 iulie 2019, 19:22)

    Alex735 [utilizator]

    Arestarea lui Dragnea, si tu nu te-ai prins.
  • +17 (19 voturi)    
    Se poate icoana (Joi, 18 iulie 2019, 19:34)

    Observatory [utilizator]

    sa facă minuni, doar sa nu ajute HOTII la presidentie ...
    Asta chiar ar fi o “minune” lăsată de Împușcatul ....
  • +6 (10 voturi)    
    Privind la Firea (Joi, 18 iulie 2019, 20:10)

    Sucila [utilizator]

    De-aș fi dracul, privind la Firea,
    M-aș duce să mă jugănească,
    Iisus de-aș fi, privind la Firea,
    Mi-ar pieri râvna creștinească,
    Privind la Firea, privind la Firea.
  • +2 (6 voturi)    
    Marius tuca (Joi, 18 iulie 2019, 21:10)

    Casargoz [utilizator]

    Ar fi trebuit ca Marius Tucă sa spună poezia
    Am sa te..
    Nu este o ameninţare, este o promisiune
    E o declaraţie de dragoste pe româneşte
    Care la început te revoltă, apoi te incită,

    Iar Firea sa recite ..
    N-ai sa ma...
    Nu ca pe o declaraţie metafizică,
    Ci ca pe un simplu refuz, dacă stai să te gândeşti,
    Pentru că eu nu simt
    Cum îşi face loc golul din stomac
    Iar obrajii nu îmi iau foc şi nu se albesc.
  • +9 (11 voturi)    
    pai ce faceti doamna (Joi, 18 iulie 2019, 21:27)

    Mistrelutz [utilizator]

    ori mergeti la biserica pentru rugaciuni,ori pentru citit stiri :))
    v-a dat D-zeu un semn sa va mai linistiti,ca daca nu ajungeti langa sefu'.
    • +3 (3 voturi)    
      Pai ii trimisese lui D'zeu o rugaciune, (Vineri, 19 iulie 2019, 11:00)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

      asta fiind tehnologia standard de comunicare cu D'zeu, iar apoi astepta ca D'zeu sa-i trimita un mesaj pe telefon, ca asta este tehnologia standard de comunicare cu pamantenii.

      Acuma ca dupa ce-a primit mesajul ei nu-i venea sa creada, este problem ei. D'zeu si-a facut treaba.
    • +1 (1 vot)    
      Comment sters de user (Vineri, 19 iulie 2019, 13:19)

      complet_retard [anonim] i-a raspuns lui Mistrelutz

  • +5 (7 voturi)    
    E important dar nu inteleg.... (Vineri, 19 iulie 2019, 0:00)

    Ovisun [utilizator]

    Am citit articolul si ma chinuie o intrebare... se va duce de acum zilnic sa se inchine la acea icoana sau si-a pierdut definitiv credinta doamna primar?
  • +12 (12 voturi)    
    Luni la biserică ? (Vineri, 19 iulie 2019, 0:20)

    Lu48 [utilizator]

    Tare cucoana ! Merge şi luni la biserică ! N-ar fi trebuit să fie la serviciu ? Chiar sunt 30 şi ceva la % care cred tâmpeniile acestei ziariste ajunsă cam prea sus
  • +9 (11 voturi)    
    Doar stim ce rugaciune a facut... (Vineri, 19 iulie 2019, 0:49)

    ovidon [utilizator]

    S-a rugat duamna Firea intr-o zi de luni si cumva Dumnezeu i-a ascultat rugaciunea. De asta s-a infiorat. Pacat ca acum o da intoarsa. Stim ce patesc pacatosii, va trebui sa se caiasca si in celelalte zile ale saptamanii. Poate Justitia se va sesiza inainte, ca divinitatea lasa de dorit.
  • +5 (7 voturi)    
    Acesta creatura abjecta (Vineri, 19 iulie 2019, 7:20)

    John M. [utilizator]

    se astepta ca seful bandei sa scape. In prostia ei credea ca Dumnezeu asa lucreaza.
  • +3 (3 voturi)    
    Aha, justitia ii da fiori lui Firea. (Vineri, 19 iulie 2019, 10:53)

    Habermas [utilizator]

    Si se teme sa nu fie "extrasa" din schemele ei.
    Mie nici acum nu-mi vine a crede ca Bucurestiul are o primaritza atat de incompetenta. Iar multi dintre noi au zilnic fiori prin Bucuresti din cauza ei.
  • +1 (1 vot)    
    Nu-i venea sa creada (Vineri, 19 iulie 2019, 12:02)

    ruskimushki [utilizator]

    ca acadeaua a facut picioare.
    De unde si sarma, sa nu intre altul.
  • 0 (0 voturi)    
    Doamne Fereste! (Vineri, 19 iulie 2019, 13:49)

    Absurdistanul [utilizator]

    Doamna nu credeam ca sunteti atat de poeta.
    Subtilitatea declaratiei Dvs., nu ma surpriinde in mod placut, tinand cont si de faptul ca ati oferit banii bucurestenilor pentru marea catredala. (la tara mica, catredala mare, ca asa este poetic)

    Cerseala asta de mila publica, nu va sta bine, mai ales ca va declarati candva foarte luptatoare.
    Dar ce sa spun? Uneori si luptatorii, mai pierd alegerile!