Vosganian a părăsit indignat reuniunea PSD: Am auzit că toți românii de bună-credință sunt la PSD, așa că am decis să nu-i tulbur

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:27 Actualitate | Politic


Varujan Vosganian
Foto: Facebook
​Senatorul ALDE Varujan Vosganian a povestit pe Facebook de ce a părăsit indignat prima reuniune PSD la care a participat vreodată. El a susținut că a ascultat discursuri despre guvernarea PSD (nu și ALDE) și despre faptul că toți românii de bună-credință sunt în PSD, moment în care a decis să plece de la conferința social-democraților din Iași.

”​Sunt, încă, la vârsta noutăților, chiar dacă am trei decenii de experiență politică. Astăzi, răspunzând cu politețe unei invitații, am participat pentru prima oară în viața mea la o întrunire PSD, cea a organizației Iași. I-am ascultat pe distinșii oratori vorbind despre guvernarea (doar a) PSD, despre faptul că toți românii de bună credință sunt la PSD etc.etc., drept care, după vreun ceas, am socotit că e mai bine să plec, ca să nu-i tulbur”, a scris Varujan, pe rețeaua socială.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















32939 vizualizari

  • +35 (41 voturi)    
    Când a plecat (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:38)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    a luat și sticluța cu mir cu el? Alt mafiot care fuge de Justitie.
  • +29 (39 voturi)    
    Gargara (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:39)

    florinos [utilizator]

    Gargara ieftina.
    Varujan Vosganian este deputat PSD de Iasi de vreo 4 mandate desi este nascut in Craiova si nu are nicio treaba cu orasul Iasi. Sa-mi spuneti mie un proiect sau ceva inițiat de Vosganian care sa fi ajutat Moldova sau orasul Iasi. Nimic, zero.

    Si ne intrebam de ce Moldova a ajuns cea mai saraca regiune din țară, pentru ca nu stie sa-si aleaga reprezentanti care sa se lupte pentru Moldova.
    • +4 (4 voturi)    
      S-a nascut (Duminică, 21 aprilie 2019, 7:37)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      in Focsani.
  • +31 (35 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:41)

    [anonim]

  • +35 (39 voturi)    
    crocodilul varujan (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:41)

    trandafil [utilizator]

    spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti!
    Te-au salvat cand plangeai in parlament cu lacrimi de crocodil, acum suporta-le marlania.
    • +4 (6 voturi)    
      Perfect, multumesc (Duminică, 21 aprilie 2019, 2:21)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      M-ati scutit de-un comentariu aproape identic. Javra lasa, nu crocodil, asta-i singura diferenta intre opinia dvs. si a mea cu privire la distinsul domn senator.
  • +23 (29 voturi)    
    ALDE (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 20:44)

    Ozmo [utilizator]

    Nu conteaza, oricum sunteti linge coate la psd! La mancat de excremente sunteti buni, atat voi ALDE, cat si PSD ; niste KKT-i
  • +20 (26 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:02)

    DiDiRo [anonim]

  • +20 (24 voturi)    
    Cand l-au scos din mana justitiei,nu era indignat? (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:03)

    Plagarus [utilizator]

    Poate nu-l mai miruesc coledjii si va fi trimis in judecata cea dreapta.
  • +18 (26 voturi)    
    semn rau pentru PSDeu (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:04)

    Coresponedntu [utilizator]

    Armeanu miroase pericolul si paraseste corabia, s/ar putea sa avem mai multe surprize in perioada urmatoare... Faptul ca PSD a pierdut Moldova , vezi huiduieli Dragnea la Iasi si Botosani, incredibil, dupa ce a castigat alegerile ani la randul cu ajutorul moldovenilor.... dar dupa ce a castigat la ultimele alegeri, nu i/a mai invitat pe moldoveni la masa, Dragnea a dirijat toata prada via Olguta Larguta spre Oltenia si Vlasca... cel putin Ardealul, Banatul, Crisana si Maramuresyul erau de mult pierdute, de la alegeri, primariii din Vest nici nu se asteptau la prea multa atentie de la Bucuresti , asa ca s/au orientat spre bani europeni pe care stiu sa ii acceseze, investitii din Vest, taxe locale pe activitatile economice private care bubuie in aceste zone.... dar Moldova, Botosani, Suceava? Iasiul, fieful lui Vosganian.? vor fi miscari de trupe, probabil declaratia lui Ciolos ref anticipatele nu e intamplatoare.... totul se va accelera dupa alegerile europarlamentare ...
  • +17 (21 voturi)    
    barca si capitanul (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:21)

    cugetatorul [utilizator]

    Cand barca se scufunda din vina capitanului, raman doar 3 optiuni: schimbi capitanul, te scufunzi cu capitanul sau sari in alta barca..
  • +17 (23 voturi)    
    mosule (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:27)

    Cetateanu [utilizator]

    Mosule, facusi multe tampenii la viata ta. Da cea mai mare, cand te dai si liberal, e sa fii in laturi, sau altfel spus sa fii alaturi de PSD.
  • -15 (21 voturi)    
    gest onorant (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:42)

    sile1 [utilizator]

    Varujan Vosganian ,chiar daca nu e un tip perfect ( nimeni nu e la urma urmei ) e cu cel putin cu vreo 3 ( trei ) capete mai sus decat oricare dintre liderii PSDisti.

    ALDE s-a trezit " inghesuit " putin in cadrul aliantei cu PSD asa cum a patit-o si PNL in cadrul aliantei USL...o alianta de tip struto-camila.
    • +3 (5 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 22:46)

      [anonim] i-a raspuns lui sile1

      • 0 (2 voturi)    
        @Alethea (Duminică, 21 aprilie 2019, 12:28)

        sile1 [utilizator] i-a raspuns lui

        Da,la valoarea lui ca intelectual ma refeream ,pe de o parte, si la lovitura pe care o da acum lui Dragnea prin gestul lui intrun moment important din campanie ,pe de alta parte.

        Nu neg insa faptul ca exista si intelectuali jigodii iar avalansa comentariilor negative la adresa lui demonstreaza ca oamenii l-au incadrat in aceasta categorie.
        • +1 (3 voturi)    
          la valoarea (Duminică, 21 aprilie 2019, 13:20)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui sile1

          lui ca telectual, s-a ofticat că nu a fost pomenit ALDE-ul din care face parte. Păi prin referirea doar la PSD, hamsterul și clica lui au confirmat ce știe o lume întreagă. ALDE există doar pe hârtie, pentru impresia artistică a democrației și pentru amețirea votantului bamblec român.
          Licheaua telectuală ar trebui însă să mulțumească pesedacilor că mulțumită lor nu i s-a ridicat imunitatea pentru anchete.
    • +4 (6 voturi)    
      scoate-ti capul din.. nisip (Duminică, 21 aprilie 2019, 0:23)

      tusnami [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      alde = pc = pur = grivco = voiculescu. simplu.
    • +1 (3 voturi)    
      Ha! (Duminică, 21 aprilie 2019, 8:48)

      modream [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Singuri si-au facut-o, ca sunt niste curve! Zero caracter. Si PNL si asa-zisul ALDE. Cand te aliezi cu PSD, iese din discutie ca ai fi mai bun ca ei.
  • +15 (21 voturi)    
    Sa fie incintat (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:43)

    Intermezzo [utilizator]

    Pentru ce? Pentru faptul ca PSD nu-i asociaza ( inca ) la esecul guvernarii. Dar ii asociaza poporul. Sa ne arate Vosganian un loc unde manechinul agitat este aplaudat. Nu detaliem acum cine este manechinul agitat. Cine este conectat la viata politica stie.
    • +3 (5 voturi)    
      vosganian (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 23:26)

      Basarabia [utilizator] i-a raspuns lui Intermezzo

      vosganian,este cumva cel care a infiintat si condus uniunea fortelor de dreapta?
      trista soarta ,sa devii sluga hotilor de stanga
  • +4 (6 voturi)    
    liber schimbistul Varujan (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 22:19)

    John_english [utilizator]

    face si spune orice pentru a-și păstra jobul de parlamentar.
  • +4 (6 voturi)    
    Daca n-ai si plans oleaca... (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 23:08)

    Jolly Roger [utilizator]

    ... degeaba!
  • +5 (5 voturi)    
    mi-e scirba de acest om (Duminică, 21 aprilie 2019, 5:30)

    Coco Whistle [utilizator]

    apartenenta la mafia sobolanilor rosii, un lingau fara merite profesionale deosebite. rusine ba.
  • -3 (3 voturi)    
    Pana la urma cineva tot isi ia parul ala in cap. (Duminică, 21 aprilie 2019, 7:12)

    Ioko [utilizator]

    Nu se ascute nici un cutit daca la asta va ganditi pentru ca intarziatii au trecut de mult de linia rosie ca sa se mai poata cineva asocia cu ei si nu ar fi decat autoexecutie oricine ii ia pe langa ei asa ca nu m-as mira ca ALDE la intelegere cu PSD sa nu se rupa la un moment dat de PSD si sa ii prosteasca pe aia de la PNL sa ii ia pe langa ei sa ii SABOTEZE si sa vedeti cum PNL se duce direct in cap de la alegeri vor scoate sub ALDE si DESIGUR CA NIMENI NU E DESTUL DE PROST SA CREADA CA AR FI CINEVA ATAT DE PROST DE LA PNL SA FACA O ALINTA CU ALDE IN PERIOADA ALEGERILOR DECAT DACA NU ASTA E INTERESUL GENERAL SI SA FIE PSD REVIGORAT SI INFRANGEREA LOR SA NU FIE CHIAR ATAT DE ZDROBITOARE SI DOAR ASA CA O CHESTIE NEINTELEASA......pot deja sa le spun celor de la PNL ca nimeni nu mai crede in concidente si ghinioanele lui Iohannis si deja majoriatatea deja sunt convinsi ca ati fost toti complici la ce s-a intamplat in ultimii doi ani asa ca nimeni NU O SA MAI FIE PROSTITI SI NU VETI FACE DECAT SA LE INTARITI CONVINGEREA CA I-ATI PROSTIT.
    Astia de la ALDE au ajuns sa se faca singuri si sa nu mai aiva valoare pentru nimeni asa ca atuncea cand se va rupe dragostea cu PSD va fi cu un sut bine plasat in dos din partea PSD (iar asta se va intampla in orice varianta) si va fi ultima zi cand se va mai auzi de ALDE asta daca nu ii ia PNL pe langa ei si atuncea totul e clar, in orice varianta ar fi cand se va intampla o sa fie migrari masive dinspre ALDE spre PSD ca sa nu fiti surprinsi de caderea ALDE si a PSD.....nu e ironic cum ALDE totusi mai are cu ce sa il santajeze pe Dragnea iar in mana lor sta plecarea PSD de la putere sau nu in caz ca vrea sa ii arda la o motiune, problema este ca daca ALDE o fac dupa ce ingroapa tot Dragnea nu mai conteaza valoarea lui ALDE pentru ca in toate variantele si-au pierdut utilitatea de nici razbunarea nu ii va mai ajuta si doar ii va ajuta pe cei de la PSD.
    FITI ATENTI LA ALDE CA EI VOR FI CEI CARE VA STRICA TOATA MIZERIA ASTA SUSTINUTA D
  • +2 (4 voturi)    
    - (Duminică, 21 aprilie 2019, 8:43)

    ildoro [utilizator]

    Imi vine sa si rad cand aud asemenea scorneli ! Cum adica, in PSD sunt doar oameni de buna credinta ? Mai, sa fie !! Uite unde stateau oamenii buni _ in PSD ! Evident, nici cu ALDE nu mi-e rusine in acest sens, de fapt, intreaga cloaca politica din Romania este vanduta, este corupta, mincinoasa si hoata !
  • +4 (6 voturi)    
    varujan (Duminică, 21 aprilie 2019, 8:58)

    phoenix2020 [utilizator]

    Varujane, știi bine că ești un gunoi ! Ar fi benefic pentru România dacă ai pleca, nu de la ședința psd, ci dacă ai pleca de tot din țară. Să emigrezi. Să te autoexilezi. Găsești tu o țară cu Mir mai pur. Eu ți-aș plăti bilet numai dus. Și uite așa aș face și eu un lucru bun pentru țară.
    Varvarule !
  • -3 (3 voturi)    
    Iar o sa dam in Déjà Vu (Duminică, 21 aprilie 2019, 12:42)

    Ioko [utilizator]

    Va spun eu viitorul ca e acelasi de 30 de ani: "caderea PSD se va face exact ca la povestea lui Cacarau iar ce va urma va fi exact ca la Basescu dupa criza facuta tot de Tariceanu iar tot ce va urma va fi exact ce s-a intamplat in mandatele lui Basecu apoi se va uita tot si iarasi va fugi lumea la PSD sau cum se va numi mai nou si asa se va repeta istoria la infinit".
    Cati sunt dipusi sa puna pariu ca PSD va cadea din cauza ALDE exact la momentul cand trebuie?
  • +2 (4 voturi)    
    Asa (Duminică, 21 aprilie 2019, 15:46)

    Akylas [utilizator]

    N-am stiut ca hotia, incompetenta si analfabetismul se numesc acum, pe scurt, "de buna credinta".... Ce prescurtare ingenioasa !