Dăncilă, ironică la adresa opoziției: O să facem o ordonanță de urgență să le dăm gratuit lecitină. Ei uită ce au făcut

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 16:50 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: gov.ro
​Aflată în primul turneu electoral alături de Liviu Dragnea, Viorica Dăncilă le-a transmis ironic celor din opoziție că va da o ordonanță de urgență prin care să primească gratuit lecitină, dacă tot uită ce au făcut. ​

„Românii nu uită. Ei au tăiat pensii și salarii, noi am crescut pensii și salarii. Dar acest lucru mă face avem o nouă inițiativă - să trimitem către PNL, către USR, să facem o ordonanță de urgență prin care să le dăm gratuit lecitină ca să aibă memoria mult, mult, mult mai bună. Ei poate uită, dar cei care au trecut prin aceste situații neplăcute, cei care au fost umiliți cu siguranță nu o să-i uite”, a spus premierul, la Iași.

Ea i-a sfătuit pe pesediști să fie mândri.

”De fiecare dată să spuneți cu mândrie că sunteți membri PSD. PSD nu a luat niciodată decizii împotriva oamenilor. Dimpotrivă (...) Trebuie să spuneți cu mândrie că sunteți români. Acești oameni care vin de la PNL, de la USR, nu au avut această mândrie. (...) Ca prim-ministru, am toată deschiderea să dau un premiu celor de la PNL, USR, de la PLUS MINUS pentru defăimarea României în UE, pentru că acești oameni nu au ratat niciun moment pentru a-și defăima țara”, a mai spus Dăncilă.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2566 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Mirajul primaverii! (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:04)

    gayon [utilizator]

    ... si mulelel prind viata.
    • +1 (3 voturi)    
      Tuta prinse glas... (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 18:59)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui gayon

      Pai se vor mai ingheta pensii si salarii dupa ce PSD nu va mai fi la putere, ca sa nu intram in faliment, asa ca in Grecia...

      Sa ne aducem aminte ca "dreapta aduna si stanga cheltuie".

      PSD nu misca nimic in tara si vrea sa mearga treaba doar din imprumuturi.

      Ei, bine, nu merge asa, economia are legi pe care nu le poate modifica nimeni prin ordonanta de urgenta.
  • +9 (11 voturi)    
    Prea proasta pt mileniul asta, Pavi (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:04)

    Dalinar [utilizator]

    Poate sa se ia de mana cu Daia si sa se duca in lumea lor, btw, cum de nu-s astia doi impreuna?
  • +8 (10 voturi)    
    SMECHERA ASTA... (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:07)

    schroedinger [utilizator]

    Dupa ce ca este mai proasta decat prevede legea, vrea sa faca un fel de misto de Videle!
    Sictir!
  • +8 (10 voturi)    
    Minciuni PSDiste pe banda rulanta. (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:32)

    taro [utilizator]

    Alianta PSD-ALDE-UDMR nu au marit nici un salar, au mutat impozitele dintr-o parte in alta si au marit inflatia.

    Au dat sute de mii de pensii speciale la trantorii de la stat.

    Au ras 20 de miliarde de lei din economia romaneasca cu ordonanta pe "lacomie"
  • +4 (6 voturi)    
    Sunt impresionat (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:53)

    Observatory [utilizator]

    Duamna folosește cuvinte alese? Lecitina!
    Cu gramatica sunt ceva probleme, dar la un prim ministru .....merge...
    • +2 (4 voturi)    
      Pe asta l-a nimerit , ca e mai scurt , (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 21:00)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      cu "imunoglobina" a fost mai greu!
  • +5 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:54)

    [anonim]

  • +5 (5 voturi)    
    E tare ! (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:57)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Slugă cu coada sus.
  • +5 (5 voturi)    
    Din ce graiesti,Veorico? (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 17:59)

    Houthi [utilizator]

    Ai umor,tanti Veorica.Ma uit la tenis si mai citesc in pauze din zicerile matale si ma minunez.De unde le scoti?De la emisiunile lui Stroe,de pe vremuri,nu am mai ras atata.Nu este nimeni mai mandrii ca pesedeii si mai hoti ca ei,stiai,nu?
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 18:03)

    placutesuedeze [utilizator]

    poate să-și bage lecitina undeva!
    știi ce n-am uitat, fă pruasto???!
    faptul că infractorii ăștia din guvernul condus de dragnea, ne-au îndatorat cu 3 miliarde!
    cine o să-i dea înapoi? taxu și mă-sa?
    • +3 (3 voturi)    
      Ea oferă lecitină (Duminică, 21 aprilie 2019, 12:12)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui placutesuedeze

      ... și ia vitamină masculină cu accente suedeze.... Ia, Veoriko, ia că face bine la tenul ăla pesedist care nu roșește, oricât ar minți posesoarea.....
  • +4 (4 voturi)    
    Iminogloaba. (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 18:08)

    Houthi [utilizator]

    Auzi tanti Vasilica,vezi ca si matale ai nevoie de lecitina,ca sa poti sa citesi,ca se pare ca nu cunosti bine literele si dai pe langa.
  • +3 (3 voturi)    
    sigur !!! (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 18:14)

    iareu [utilizator]

    ar trebui sa le dea cineva celor din PSD pasta de dinti;
    ca sa le mai miroase gura........ de atata kkt.....
  • 0 (0 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 19:34)

    complet_ret [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    Mai-mai... (Sâmbătă, 20 aprilie 2019, 22:48)

    ranuhasu [utilizator]

    Doamna a invatat cuvinte noi, braavo... ca un om mare!
  • +2 (2 voturi)    
    MURE psd (Duminică, 21 aprilie 2019, 9:04)

    sergiutales [utilizator]

    Distinsa profa de lucru manual ot Videle, trebuie sa ia , neaparat, lecitina, ca poate astfel o sa-si aminteasca numele corect al capitalelor pe care le viziteaza oficial!
    Am impresia certa ca sloganul care a facut cariera de la Bucuresti pana pe dealurile Clujului si de acolo, mai departe, pana in Suedia, este motivat si de "rezultatele exceptionale" obtinute de d-na in cauza in distrugerea tarii mele, Romania.
    Dar...pana la urma, totul se plateste!
  • 0 (0 voturi)    
    De unde le-ati crescut? (Duminică, 21 aprilie 2019, 22:52)

    Mircea11 [utilizator]

    De unde mama dracului le-ati crescut imbecilo ?
    Din imprumuturi !