Dragnea: Jocurile politice meschine pe care unii încă le practică nu mai au loc în anul ce va să vină

de MH     HotNews.ro
Luni, 31 decembrie 2018, 22:13 Actualitate | Politic


Dragnea
Foto: Digi 24
Liderul PSD, Liviu Dragnea, susține, într-un mesaj de Anul Nou transmis românilor, că "jocurile politice meschine pe care unii încă le practică nu mai au loc în anul ce va să vină" și că guvernul are "curajul și forța să se opună cu fermitate abuzurilor și intereselor ostile de oriunde vin ele".

"Ne pregătim să începem împreună al treilea an de când redăm națiunii române demnitatea și încrederea într-o viață mai bună. Am spus acum doi ani tuturor să îndrăznească să creadă în România, că un guvern cu adevărat românesc, prin scopuri și voință, le poate face o viață mai bună și se vede acest lucru! Am realizat multe în ultimul an și continuăm să clădim împreună o țară a normalității", susține liderul PSD, într-un mesaj postat luni seară pe Facebook.


El mai susține că jocurile politice meschine pe care unii încă le practică nu mai au loc în anul 2019 și că "miza este, de fapt, România, resursele naturale ale României, potențialul uriaș de dezvoltare pe care îl are această țară, rolul major pe care-l poate juca România în regiune și în Europa și nu numai".

"Ne iubim țara, avem curajul și forța să ne opunem cu fermitate abuzurilor și intereselor ostile de oriunde vin ele. Și nu în ultimul rând îndrăznim în continuare să credem în România cu tărie!", adaugă liderul PSD, care le urează românilor "La mulți ani".

















1814 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Liv Jong Un (Luni, 31 decembrie 2018, 22:24)

    un domn [utilizator]

    Un Turist spre Rahova
  • +13 (15 voturi)    
    Mda (Luni, 31 decembrie 2018, 22:31)

    ak33 [utilizator]

    Era sa treaca 2018 si uitam sa urez un traditional m**e psd
    • +10 (10 voturi)    
      Un Vagon (Luni, 31 decembrie 2018, 23:44)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ak33

      De Placutza Suedeza
  • +8 (8 voturi)    
    E o promisiune care (Luni, 31 decembrie 2018, 22:33)

    mfilip91 [utilizator]

    ne dorim sa se indeplineasca: "jocurile politice meschine pe care unii încă le practică nu mai au loc în anul ce va să vină"!
    Doamne Ajuta!
  • +11 (11 voturi)    
    golan (Luni, 31 decembrie 2018, 22:51)

    rmirceag [utilizator]

    Al treilea an va fi anul cand vei inceta sa mai existi politic. Jocul politic meschin il joci tu. Acest joc nu te va scapa de condamnari cu executare pentru faptele ilegale pe care le-ai comis. Iti doresc o vara 2019 cit mai RACOROASA !
  • +8 (8 voturi)    
    Speram ca nici dvs. sa nu mai aveti loc.. (Luni, 31 decembrie 2018, 22:55)

    Alex735 [utilizator]

    Dimpreuna cu ciuma rosie PSD.
    Asa sa ne ajute Dumnezeu!
  • +8 (8 voturi)    
    Asa si trebuie (Luni, 31 decembrie 2018, 23:08)

    suedeza placuta [utilizator]

    Sa fim uniti ca sa putem fura si mai mult si fara urmari! Amin!
  • +8 (8 voturi)    
    Cer aveți mă?Dragnea&co. (Luni, 31 decembrie 2018, 23:18)

    asavreau [utilizator]

    Ce aveți cu românii?Ce,România este numai țara voastră?Meschini sunteți voi.Priviți-vă în oglindă.La Mulți ani români.Nu vă luați după Dragnea&co.Vin alegerile,mergem la vot și scăpăm de ei și de toți politicienii care se cred speciali și se vor șefii noștri.
  • +8 (8 voturi)    
    Divide et impera (partea 2) (Luni, 31 decembrie 2018, 23:29)

    constantinmarian [utilizator]

    Dragnea aplica in toate discursurile lui, principiul «dezbină şi stăpâneşte» ca si strategie prin care împiedica alte grupuri politice să se unească şi să devină mai puternice.

    Această strategie permite vocalilor PSD-isti, cu putere reală puţină, să-şi impună voinţa asupra celor care colectiv au putere mare.

    Dupa un 2018 in care putregaiul ne-a aratat cum se conduce o tara, iar oamenii valorosi au fost tinuti la distanta, se prefigureaza un 2019 din care vom iesi „sub scut sau pe scut”.

    La multi ani, romani!
  • +9 (9 voturi)    
    "o țară a normalității" ? (Luni, 31 decembrie 2018, 23:30)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sa ii spuna careva asta fetei batute de iubit acum cateva saptamani, iar iubitul e liber chit ca a recunoscut ca a batut-o si era si filmat din simplul motiv ca ea nu depune plangere. De ce? Pentru ca o ameninta. Si nici cu SMS-urile dovada nu ii puteau face nimic lui.

    O tara in care infractorii au mai multe drepturi decat cetatenii, unde se dezincrimineaza legi si se albesc oamenii la comanda.

    O tara care conamna SUA, UE si NATO si care face jocurile patriei mama a PSD-ului.

    Asta este "o țară a normalității" ? Mars, gunoiule !
  • +7 (7 voturi)    
    Dragnea: (Luni, 31 decembrie 2018, 23:37)

    Rahan5 [utilizator]

    ,,Am spus acum doi ani tuturor să îndrăznească să creadă în România, că un guvern cu adevărat românesc, prin scopuri și voință, le poate face o viață mai bună și se vede acest lucru! "
    Deci Dragnea vrea sa-l dea afara pe olteanul Paul Stanescu din Guvern pentru ca nu are ,,scop si vointa romaneasca".
    In schimb Dragnea si toata garnitura de rusi din Guvern au ,,scop si vointa romaneasca ".
    Iar in trecut, generalul comunist Marin Dragnea, varul primar al tatalui lui Liviu Dragnea, atunci cand a dezertat la sovietici in 1942 cu gradul de sergent, si s-a inrolat imediat in Divizia comunista Tudor Vladimirescu cu gradul de sublocotenent, tot ,,scop si vointa romaneasca” a avut ?
  • +8 (10 voturi)    
    iti doresc.. (Marţi, 1 ianuarie 2019, 0:47)

    exilatul [utilizator]

    sa ai soarta ...cismarului...si complicilor tai la fel...
  • +10 (10 voturi)    
    Din toată inima... (Marţi, 1 ianuarie 2019, 1:34)

    Observator roman [utilizator]

    HAI SICTIR!!!