Adrian Nastase a incercat sa se impuste inainte de a fi dus la inchisoarea Rahova. Ex-premierul a fost impiedicat de politisti si e internat la Spitalul de Urgenta cu rani superficiale la git si umeri. Ponta, la spital: "Ma gindesc daca Basescu e fericit acum". Cardiologul Serban Bradisteanu: "Nastase e diabetic, cardiac, hipertensiv, in cursul diminetii il vom opera"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 20 iunie 2012, 23:21 Actualitate | Esenţial



Sursa foto: Mediafax


Ex-premierul Adrian Nastase, condamnat miercuri definitiv la doi ani de inchisoare cu executare, a incercat sa se impuste in momentul in care doi reprezentanti ai Politiei au venit pentru a-l ridica de la resedinta sa din strada Zambaccian. Parchetul General a anuntat ca a deschis o investigatie legata de tentativa de suicid: "Se pare ca Nastase Adrian ar fi incercat sa se sinucida. S-a deschis un dosar penal. Au fost ridicate mai multe obiecte printre care un revolver si un proiectil. Arma era detinuta in mod legal", a declarat procurorul Valentin Horia Selaru.

Potrivit Mediafax, Nastase le-ar fi cerut voie politistilor ce urmau sa-l insoteasca la inchisoare sa-si ia citeva carti. In acel moment a incercat sa se impuste, dar politistii l-ar fi impiedicat.

Nastase a fost dus cu o ambulanta la Spitalul de Urgenta si internat la Terapie Intensiva. Fostul premier a fost stabilizat, air cardiologul Serban Bradisteanu, venit special la spital pentru acest caz, a anuntat ca Nastase, care e "diabetic, cardiac si hipertensiv", va fi operat in cursul diminetii.

Nastase a fost vizitat la spital de mai multi lideri PSD, printre care si premierul Victor Ponta, care a spus "Ma gindesc daca Basescu e fericit acum".

Avocatul Ion Cazacu a declarat ca vorbise cu Adrian Nastase la telefon imediat dupa aflarea sentintei: "nu a tradat niciun moment ca ar avea probleme, era un om calm si absolut responsabil".

Vezi mai jos desfasurarea evenimentelor:

UPDATE 7:30 Ioan Lascar: Adrian Nastase este intr-o stare stabila. Nu doresc sa fac alte declaratii pentru ca aceasta este relatia medic-pacient si in plus familia si-a exprimat dorinta de a nu face publice anumite detalii.

UPDATE 3:05 Procurorul Valentin Horia Selaru: Se pare ca Nastase Adrian ar fi incercat sa se sinucida. S-a deschis un dosar penal. Au fost ridicate mai multe obiecte printre care un revolver si un proiectil. Arma era detinuta in mod legal. Este foarte probabil sa se fi tras un singur foc de arma.

UPDATE 2:20
Prof. Dr. Ioan Lascar la Realitatea TV: Adrian Nastase este stabilizat. In cursul diminetii va fi operat de o echipa multidisciplinara.

UPDATE 1.49. Declaratii Serban Bradisteanu la Antena 3: Este internat la terapie intensiva, stabilizat si foarte probabil vom intra in operatie in cursul diminetii. Glontul a intrat in regiunea mijlocie a gatului. Nu as vrea sa intru in amanunte medicale. Nastase e diabetic, cardiac, hipertensiv. E aparent calm, vorbeste.

UPDATE 1.48: Traian Basescu a sunat la Ambulanta pentru a se interesa de starea de sanatate a lui Nastase.

UPDATE 1:16: Ion Iliescu: Gestul lui Nastase nu e fondat / Reporterii ca o haita infometata dupa stiri au agravat starea de stres.

UPDATE 1:16: Rodica Stanoiu, fost ministru al Justitiei, la Antena 3: "Adrian Nastase este prietenul meu. A fost cel mai bun prim ministru al Romaniei. Nu se poate asa ceva. Ce se intampla cu noi, ce se intampla cu tara asta, ce se intampla cu oamenii. Adrian Nastase este un om cu totul si cu totul deosebit."

UPDATE 1.15: Glontul nu a ramas in git, transmite B1, care spune ca Nastase are rani usoare la git si la umeri. Ex-premierul e la terapie intensiva.

UPDATE 1:07: Ecaterina Andronescu la Antena 3: "Am auzit la spital ca Adrian Nastase a incercat sa se impuste in cap. Unul dintre politistii veniti sa ii aduca mandatul a sarit sa il impiedice, iar glontul a ricosat in gat."

UPDATE 1:05 Mai multi membri PSD au sosit la spital pentru a verifica starea de sanatate a lui Adrian Nastase.

UNPDATE 00:50 Crin Antonescu la Realitatea TV: Sunt impresionat de aceasta intamplare. De vreo sapte anisori seful acestui stat a vorbit despre condamnarea lui Adrian Nastase. Faptul ca un lider politic a fost condamnat nu ma entuziasmeaza. S-au facut presiuni politice de tot felul in acest dosar.

UPDATE 00.43: Avocatul Ion Cazacu: Plangerea la CEDO nu este o masura care sa anuleze decizia data de instanta.

UPDATE 00.41: Avocatul Ion Cazacu, dupa ce l-a vizitat pe Nastase la spital: Adrian Nastase e constient, a fost urcat la alt etaj, nu stiu daca e vorba de operatie sau nu. Am schimbat doua cuvinte, e ok, e constient. Cred ca va lupta pentru viata lui. Am vorbit la o jumatate de ora dupa declararea sentintei si nu a tradat niciun moment ca ar avea probleme, era un om calm si absolut responsabil.
UPDATE 00.29: Nastase va fi operat de Serban Bradisteanu, spun surse din Spitalul de Urgenta. A venit si Mircea Beuran.
UPDATE 00.26: Medicii il pregatesc pe Nastase pentru operatie. Doctorul Daniela Bartos i-a comunicat printr-un SMS Ecaterinei Andronescu, prezenta in studioul Antena 3, ca glontul a ramas in git.
UPDATE 00.12: Comunicat oficial al Parchetului General: "Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie a fost sesizat de organele de politie, iar din primele date comunicate a rezultat ca, ar fi existat o tentativa de suicid a numitului Nastase Adrian" - sursa Agerpres.
UPDATE 00.09: Ponta, la iesirea din spital: "Ma gindesc daca Basescu e fericit acum. Nu am voie sa vorbesc despre justitie. Nastase arata groaznic, cum poate sa arate un om care s-a impuscat?
UPDATE 00.04: Mediafax scrie, pe surse, ca Nastase le-ar fi cerut permisiunea politistilor care i-au adus mandatul sa-si ia citeva carti din birou. El ar fi profitat de moment si ar fi incercat sa se impuste cu un pistol. Un politist l-a oprit, dar Nastase s-a ranit la git.
UPDATE 12.02: Premierul Victor Ponta a ajuns la Spitalul de Urgenta. "Nu stiu nimic, doar ce am vazut la tv", a spus Ponta.
UPDATE 23.57: Surse din Spitalul de urgenta sustin ca Adrian Nastase ar avea trei rani la git.
UPDATE 23:43 Adrian Nastase a fost dus la Spitalul de Urgenta Floreasca. El a fost scos din ambulanta pe o targa. Imaginile difuzate in direct de B1 TV il aratau pe Nastase culcat pe o targa, acoperit cu o patura albastra. Nu se vedeau urme de sange, nu exista nici o perfuzie, nici un tub de oxigen.
UPDATE 23:40 Ambulanta a plecat de la resedinta lui Adrian Nastase, cel mai probabil fostul premier fiind inauntru. Imediat a plecat cu un automobil si fiul lui Adrian Nastase.
UPDATE 23:37 Digi 24 il citeaza pe Raed Arafat care spune ca Adrian Nastase ar fi incercat sa se sinucida.
UPDATE 23:36 Toate televiziunile de stiri sustin, citind surse, ca din casa lui Adrian Nastase s-ar fi auzit o impuscatura.

Reamintim ca Adrian Nastase a fost condamnat la 2 ani inchisoare cu executare de magistratii Curtii Supreme, dupa trei ani si patru luni de la trimiterea in judecata a dosarului Trofeul Calitatii. Decizia este definitiva si a fost luata cu unanimitate de completul de 5 judecatori, dupa deliberari ce au durat mai bine de sase ore.


Citeste mai multe despre   
















67191 vizualizari

  • -104 (136 voturi)    
    Daca-mi spuneti (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:25)

    lucky luck [utilizator]

    Si care i-a fost meniul la pranz si cand a fost la privata si cat a stat, atunci chiar pot spune ca faceti jurnalism de calitate! Hai, inca un efort baieti, veti depasi Click-ul!
    Viitorul suna bine!
    • +110 (150 voturi)    
      lasa draga, ca gasesti calitate pe antene... (Joi, 21 iunie 2012, 1:27)

      echos [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

      varsa si tu o lacrima, pentru eroul natiunii!
      • +152 (180 voturi)    
        "Ce artist piere!" (Joi, 21 iunie 2012, 1:51)

        Iorest [utilizator] i-a raspuns lui echos

        A vorbit un psiholog anonim la Antena 3 despre Năstase în termeni atât de elogioşi, încât m-am îngreţoşat: zeu, presiune, poliţie etc. Fraţilor, înaintaşii voştri comunişti au luat academicieni de câte 70-80 de ani la 3 dimineaţa din pat şi i-au bătut şi i-au băgat în închisoare, unde au şi murit. Părinţii mei au suportat percheziţii ale Securităţii. Antenelor, sunteţi penibile, sper să citiţi asta. Mi-amintesc de Nero: "Ce artist piere!". Ca om, nu pot să-i doresc moartea, dar mai terminaţi-o cu manipularea imaginilor din mintea oamenilor. Au murit atâţia oameni de seamă, pe lângă ei Năstase e un nimeni. Citiţi documentele din dosarul lui Vasile Voiculescu, publicate anii trecuţi. Să vedeţi cât a putut îndura de la Securitate un om. Un poet. Un om rămas în istorie.
        • -10 (68 voturi)    
          SANATATE (Joi, 21 iunie 2012, 2:09)

          Kingster [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Desi nu-i un gest demn de un fost lider,bafta si sanatate.
          • +63 (87 voturi)    
            Asa cum spui ! (Joi, 21 iunie 2012, 6:09)

            banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Kingster

            Nui un gest demn ,este un gest de LASITATE, repet LASITATE Pun o intrebare
            atunci cand a facut toate misculatiile nu ia venit in minte sa-se sinucide ?
            O , pardon erau in interesul LUI !
            • +92 (114 voturi)    
              Nastase nu are sange in instalatie, e las! (Joi, 21 iunie 2012, 7:35)

              Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

              O dramoleta de prost gust marca PSD!
              Dupa ce a devalizat o tara intreaga devenind unul dintre cei mai bogati oameni din Romania, fostul premier se foloseste de gesturi penibile si jalnice pentru a se victimiza.
              Bineinteles ca nu e nimic grav, marturie fiind faptul ca pana la spital nu i s-a pus nici un fel de masca de oxigen sau bandaj, ci doar o esarfa Burberry...iar sotia lui nici macar nu l-a insotit la spital...
              Interesant e si faptul ca niciun jurnalist, si erau o puzderie acolo, nu a auzit impuscatura...!
              Bineinteles ca Traian Basescu e de vina ca Nastase e corupt, ca e condamnat si ca pupila lui, inca-premierul Victor Ponta, e un plagiator ordinar de cea mai joasa speta care incearca fara succes sa acopere cu acest eveniment acuzatiile de plagiat...
              Sunt jalnici!...
              • +46 (56 voturi)    
                Bradisteanu (Joi, 21 iunie 2012, 8:00)

                lzrd [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                ii va face niste incizii si-l va sutura de ochii .....
                Niste cabotini!
                • +2 (8 voturi)    
                  :) (Joi, 21 iunie 2012, 9:33)

                  bgd [utilizator] i-a raspuns lui lzrd

                  Pai da vrei sa faca puscarie...?
                • -5 (17 voturi)    
                  am urmarit povestea pe B1 tv...... (Joi, 21 iunie 2012, 10:30)

                  Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui lzrd

                  fatuca de acolo, mare jurnalist, mare, zicea:
                  " Nastase s-a ranit superficial la gat (interesant ca si Hotnews foloseste termenul de "rani superficiale"...mai multe? de la un glontz?), glontul se afla inca in gat"
                  Un glontz, oprit in individ, in gatul sau, este "o rana superficiala?"
                  Nu discut teoria conspiratiei, inflorita aici, ca totul este aranjat, fals, etc.
                  Discut calitatea unor jurnalisti.
                  Calitatea comentatorilor....nu conteaza, dar jurnalistii care ne informeaza sunt de toata jena.
                  Intr-o zi o sa citesc stirea: s-a ranit superficial, nu mai are juma' de cap si nu o sa ma mai mir.....
                  In ce priveste gestul.....de ce nu?
                  la samurai este un gest obligatoriu, atunci cand onoarea le este afectata (au gresit cu ceva) sa-si faca felul (ritual si serios)...frumoasa traditie.
                  La noi.....nici demisia nu-si dau.
                  • +1 (5 voturi)    
                    maskirovka marca oz! (Joi, 21 iunie 2012, 12:01)

                    foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

                    declaratia procurorului (azi-noapte). Un singur foc, am recuperat glontul. Deci continui sa minti ozule??? se dubleaza solda daca minti mai tare?
                  • +3 (3 voturi)    
                    @wizard (Joi, 21 iunie 2012, 13:55)

                    carat [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

                    Din pacate pt. tine, cel ce a spus ca ranile sunt superficiale a fost, la circa 20 min. dupa ce nastase a ajuns la spital, un doctor al spitalului. Cauta inregistrarile video de azi noapte si convinge-te.
                  • +1 (1 vot)    
                    mai neica... (Vineri, 22 iunie 2012, 11:09)

                    lucyan [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

                    doar antenele au avut intaietate, nici nu se stia ca s-a impuscat si ei deja anuntasera ca s-a auzit o impuscatura, ca este grav, ca s-a impuscat in gat, ca glontul este acolo... pana la urma unde este calitatea jurnalismului? s-au inca nu ai aflat ca glontul l-a lovit tangential?de altfel, erA CULMEA CA GLONTUL TRAS DE LA O ASEMNEA DISTANTA SA RAMANA IN GAT, PROBABIL CITID SAU URMARIND EMISIUNILE TV REGIZORII SI-AU DAT SEAMA CA VARIANTA CU GLONTUL RAMAS IN GAT NU ESTE CREDIBILA... NICI PANA IN PREZENT POLITIA NU A DAT UN COMUNICAT OFICIAL, SA SPUNA CONCRET CA S-A INTAMPLAT, ASTEAPTA CA L;UMEA SA COMENTEZE, SA-SI POAT PREGATI CAT MAI BINE COMUNICATUL, SA NU EXISTE NICIN UN FEL DE SUSPICIUNE DE PLAGIAT ASUPRA ACESTUI FILM...
              • +59 (71 voturi)    
                hm (Joi, 21 iunie 2012, 8:13)

                aschie [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                Bradisteanu, medicul inculpatilor si al marilor penali. Un ins certat cu legea care incearca sa puna mereu o seringa si un pansament in slujba jigodiilor cu bani multi si nu oboseste sa spuna cate probleme de sanatate au mafiotii numai sa-i scape de parnaie sau sa le prelungeasca viza in libertate. Jalnica piesa de teatru aseara. Miza este scoaterea lui nastase erou national si a lui Basescu calau. In felul asta nimeni nu se mai ocupa nici de trofeul calitatii nici de plagiat. Niste jigodii! Dar poate Ponta are o justificare pt 28 iunie si nu poate merge la BRX pt ca sta langa patul muribundului.
                • +21 (31 voturi)    
                  Un felac. S-a ciuruit... (Joi, 21 iunie 2012, 8:36)

                  Lanista [utilizator] i-a raspuns lui aschie

                  ... sper sa dea coltzu... presupunand ca nu-i vreo manarie...
                • +22 (24 voturi)    
                  CIRC IEFTIN (Joi, 21 iunie 2012, 10:32)

                  carat [utilizator] i-a raspuns lui aschie

                  Ce coincidenta programata ! Si dr. Bradisteanu si dr. Bartos sunt de garda de fiecare data cand se intampla ca un psd-ist sa fie arestat, pregatiti pentru a le acorda cele mai grele interventii chirurgicale.
                  As vrea sa mi se raspunda la intrebarea: de ce unui sinucigas ranit atat de *grav* la gat si umar incat necesita interventie chirurgicala, doctorii de la salvare i-au pus la gat un fular plin de microbi, nedezinfectat ? Probabil ca erau doctorii lui Basescu si au vrut sa-l (re)asasineze. Ar trebui sa se sesiseze DNA. Totul e cusut cu ata alba. Apoi alti doctori (adevarati) au stat toata noaptea sa gaseasca ce operatie este mai potrivita pentru a-l tine cat mai multe luni in spital pe Bombonel si sa nu ajunga intr-o celula din penitenciar, dar si ce operatie nu lasa urme, si au gasit (!) operatia estetica.
                  De altfel, asteptam sa vad ce boala i se va inventa lui Nastase. Eram ABSOLUT convins ca si lui i se va descoperi o boala grava, care sa necesite interventie chirurgicala ( la scenariul sinuciderii superficiale sub ochii politistilor recunosc, nu m-am gandit, dar se pare ca unii s-au gandit si la asta, altfel cum va explicati declaratia data de tata socru a premierului ca ei nu-si puteau imagina ca Nastase sa-ar putea sa ajunga intr-o celula din puscarie ). MI-E GREATA.
                  • +8 (8 voturi)    
                    PS (Joi, 21 iunie 2012, 11:30)

                    carat [utilizator] i-a raspuns lui carat

                    *Doctorul Daniela Bartos i-a comunicat printr-un SMS Ecaterinei Andronescu, prezenta in studioul Antena 3, ca glontul a ramas in git.*
                    Echipa de cercetare balistica spune ca glontul de calibru 45 al unei arme (neletale ?) s-a gasit la locul faptei.
                    De ce madamele Bartos si Abramburica au mintit ? Care este scopul acestor minciuni ? Ce au dorit sa transmita si cui ?
                    • -2 (10 voturi)    
                      Nu stiu... (Joi, 21 iunie 2012, 11:52)

                      lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui carat

                      Spuneti-mi voi, securistii lui Base, ca vad ca stiti totul pe dinafara: ce vroia sa faca Nastase, ce arma a utilizat, ce efecte are glontul, cum trebuie sa arate rana, cat sange sa iasa, cu ce sa-l bandajezi si cu ce nu (fularul zisera-ti ca nu-i bun), de ce sunt cutare doctori la spital si de ce nu altii, etc,
                      Eu, in locul vostru m-as face Mama Omida. E un job mai rentabil decat sinecurile penibile de la Cotroceni. Ce ziceti?
                    • +4 (6 voturi)    
                      Scopul e sa manipuleze (Joi, 21 iunie 2012, 12:12)

                      paolalaan [utilizator] i-a raspuns lui carat

                      e clar ca se minte , e clar ca totul a fost planificat ca sa mute atentia publica dinspre plagiatul lui ponta in care si nastase e implicat ,inspre altceva /mult mai grav cica sic/e un adevarat circ psdist specific dealtfel mineriadistilor...ca sa faca impresie desigur ...
                    • +5 (7 voturi)    
                      Scopul e sa manipuleze (Joi, 21 iunie 2012, 12:12)

                      paolalaan [utilizator] i-a raspuns lui carat

                      e clar ca se minte , e clar ca totul a fost planificat ca sa mute atentia publica dinspre plagiatul lui ponta in care si nastase e implicat ,inspre altceva /mult mai grav cica sic/e un adevarat circ psdist specific dealtfel mineriadistilor...ca sa faca impresie desigur ...
                  • +8 (8 voturi)    
                    Năstase, dacă vrei - poți! (Joi, 21 iunie 2012, 13:09)

                    patrick_higher [utilizator] i-a raspuns lui carat

                    Circul, dramoleta de cartier, poalele-n cap sunt „competențele” PSD-ului. Desigur, pe lângă celelalte abilități ale lor: minciuna, ipocrizia, delațiunea, furtul, jaful, crima.
                    Auzi la „medicul” acela: Năstase e „diabetic, cardiac, hipertensiv...”! Doar atât? Alte boli nu mai știe?! (Dacă le avea cu adevărat, nu-l opera nimeni de pe o oră pe alta). Până ieri era bine-sănătos, durduliu și rozaliu. Năstase nici măcar sinucigaș adevărat nu e: că ăla dacă vrea, chiar poate! Ia mai plecați cu căruțele de pe aici, pesedei farsori și zbierători! Hai, în alte iarmaroace cu voi!
                  • 0 (0 voturi)    
                    tz tz tz ... (Joi, 21 iunie 2012, 20:21)

                    ego sum [utilizator] i-a raspuns lui carat

                    Au presimtiri, premonitii, instincte, de cand s-a ars prostanacul cu flacara violet s-au pus bine cu paranormalu' cu Rus de la interne-n frunte ...
                • +2 (2 voturi)    
                  Sa se ocupe de trofeul calitatii? (Joi, 21 iunie 2012, 11:45)

                  OVali [utilizator] i-a raspuns lui aschie

                  Si cum ar trebui sa se ocupe acum? dupa sentinta? Sa scrie o carte? sa toarne un film?
              • +21 (29 voturi)    
                Halal tentativa de sinucidere (Joi, 21 iunie 2012, 8:43)

                gososan [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                Citez "unii au incercat sa se impuste cu cheia de la poarta" cam asta a fost !!
              • -8 (22 voturi)    
                ca nu are sange .. corect ! (Joi, 21 iunie 2012, 9:00)

                adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                spre diferenta de mondialu, basescu si restu ...
              • -12 (26 voturi)    
                Abia aștept.... (Joi, 21 iunie 2012, 9:21)

                independent [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                Abia aștept ziua când băutorul de whisky nu va mai fi președinte....va plăti și pentru asta,mai bine l-ar imita pe Năstase,ca să nu apuce ziua când vor începe procesele împotriva lui....acuș,acuș !!!!
                • +2 (2 voturi)    
                  Ati urez (Joi, 21 iunie 2012, 13:16)

                  banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui independent

                  Viata lunga, sa ai timp sa astepti, poate te vei obisnui si tu sa bei Whisky !
              • +30 (36 voturi)    
                compasiunea alegatorului de cursa lunga (Joi, 21 iunie 2012, 9:26)

                marioara1 [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                Am mai mult respect si compasiune, pentru fata aceea de la Timisoara care a sectionat un om si isi ispaseste pedeapsa, decat pentru Nastase Adrian care nu a avut curajul sa suporte consecintele propriilor actiuini !
                Poate a cedat nervos dupa ani de tergiversari si joaca de-a pititea cu justitia romana! Unei judecatoare nu-i mai scria pixul la unul din termenele ptr recurs iar Adrian foarte spiritual: " vreti sa vi-l dau pe al meu!? hihihi " Si acum !? Salvare, fular la 30 de grade, doctori din aceeasi barca la apel, familia ex-premierul, mai interesata de soarta paparazzilor decat de starea lui de sanatate sta acasa,in schimb defileaza tot PSd-ul ..
                Adrian Nastase NU a fost cel mai bun premier al Romaniei insa a fost cel mai corupt si injositor premier datorita carora mil de romani au luat drumul pribegiei iar alte milioane de muncitori la munca de jos si in agricultura au saracit! Romania datorita lui Iliescu si clicii a stagnat cel putin zece ani. am fi putut fi astazi o mare Cehie sau o alta Polonie.

                Preluarea fortata de catre PSD a puterii a adus, astazi tara in pragul unui razboi civil! Politizare brutala, confiscarea culturii, legi nedemocratice, intrarea cu bocancii in educatie, scandaluri de plagiat, incompetenta si coruptia se plimba cu non guvernarea la brat... Televiziunile produc non stop telenovele,populatia nu mai munceste si-si neglijeaza viata personala. Jalnic tablou de tara!
                • +7 (7 voturi)    
                  compasiunea... (Joi, 21 iunie 2012, 12:06)

                  carmen_didi [utilizator] i-a raspuns lui marioara1

                  subscriu , daca voia sa moara o facea ca lumea , ciudat cum oameni cu condamnari de 20 25 de ani isi accepta consecintele firesti ale faptelor lor si nu comit gesturi dramatice iar cei care au devalizat distrus , subjugat o tara cu locuitori cu tot nu accepta 8 luni de privatiuni , s-a aranjat sa isi petreaca in spital , aceasta perioda ca apoi sa iasa triumfator si cu si mai mult tupeu , sincer pentru un ciine am mai multa compasiune.Dumnezeu sa ne ajute poate ii iau exemplu si altii si scapam de ei mai usor !
              • +11 (15 voturi)    
                aranjament ???? (Joi, 21 iunie 2012, 9:46)

                tibitibitibi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                amice adica vrei sa ne explici ca de fapt :
                a tras cu un pistol cu gaze cum zice la B1TV si nu cu unul de 9mm Smith&Wesson - cum apare pe agentii
                politistii care au venit sa il ridice sunt pe mana cu Nastase
                Echipa de pe ambulanta , Bradisteanu , Beuran + baietii de la primiri urgenta + cei de la terapie intensiva + cei de la radiologie floreasca
                sunt pe mana cu Nastase si il acopera
                Nastase si-a inscenat sinuciderea ( s-o fi intepat un pic cu o andrea ?!)
                si te citez ...nu este nimic grav
                • +13 (17 voturi)    
                  ce circ de rahat marca PSD (Joi, 21 iunie 2012, 10:43)

                  nede [anonim] i-a raspuns lui tibitibitibi

                  un nenorocit carea a ingropat tara in coruptie, si plag totii hotii si toata scursura pentru circul lui de 2 bani..ce-i asta ba??
                • +6 (8 voturi)    
                  @tibitibitibi (Joi, 21 iunie 2012, 11:52)

                  carat [utilizator] i-a raspuns lui tibitibitibi

                  Da, convingerea mea este ca Nastase si-a inscenat sinuciderea. Am inteles ca a lasat si o scrisoare de *adio*. Atunci de ce *sinuciderea* nu a avut loc inainte de a veni politistii ci a avut loc in prezenta, IN FATA acestora ? Si mai exista o intrebare. Exista inregistrat apelul la 112 si ora la care a fost dat telefonul ?
                  • -1 (1 vot)    
                    inscenare ? (Joi, 21 iunie 2012, 16:56)

                    tibitibitibi [utilizator] i-a raspuns lui carat

                    poate ca mai avea ceva de citit din doctoratul lui Ponta ... si au sosit politaii..... scuza-ma dar tre sa fii cam retard sa crezi ca a tras pe langa ...cu un pistol cu gaze cum "dezinformau" baietii de la B1TV,
                    apoi i-a platit bine pe gabori ca sa ii sustina povestea , apoi i-a platit si mai bine pe baietii de pe ambulanta , la fel pe toti din Floreasca

                    totul premeditat ! in 3-4 ore de la aflarea sentintei

                    sau o pregateste de 8 ani ?
              • +3 (5 voturi)    
                V. Ponta...............? (Joi, 21 iunie 2012, 12:51)

                banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                Un nimeni in drum , un proverb vechi spune, vazand in departare venind pe cineva , colegul imi spune; vine un om ,dupa ce se apropie imi spune oh e
                doar un tigan ! Tot asa si cu ponta cand sa apropiat se spune ;
                E DOAR PONTA !
              • -1 (3 voturi)    
                lasitate, dar basesciana si frica patologica ? (Joi, 21 iunie 2012, 14:02)

                IvanP [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

                cica Nastase nu are sange in instalatie, Are insa Basescu cand plange ca sa-l scape pe Stolojan de urmarirea cu Megapower si ca sa ii ia locul la candidatura la presedintie. Si atunci a calcat peste vieti si bolnavul de Stolojan s-a facut bine si consilier la Cotroceni.
                Sa nu ajungeti si voi doamne fereste pe mana medicilor, sa trebuiasca sa va opereze pe bune un Bradisteanu, Beuran, Lascar
                Hai , cati aveti curaj sa va jucati cu un glont chiar si sa ricoseze din perete in gat?
                Ce repede va faceti ca ati uitat Circul facut de atatia ani de Basescu, Boc, si echipa feminina.
                Basescu a jurat stramb si ca nu a lovit acel copil, ori chestiile astea raman pe creierul lui si al vostru si va vor macina toata viata! Cei care huliti fara dovezi sau dintr-un parteneriat absurd si feroce veti gresi la randul vostru macinati de aceste ganduri. E o lege a vietii !
                Problema care iese la iveal este frica patologica a lui basescu si celor din PDL care va genera conflicte si razbunari - si nu numai a lor, Daca ar fi fost oameni corecti acesti 8 ani treaca-merga dar pe fondul distrugerii tarii, relatiilor umane, si lasarii in urma a unor datorii la FMI si UE, cum nici Ceausescu nu a facut, cred ca vor trebui sa plateasca si ei candva. Lui Nastase i-au imputat niste termopane, dar tara indatorata cui o imputam. Mint de ingheata si apele bOCNA ! deci ciocul mic!
            • +58 (70 voturi)    
              auzi... (Joi, 21 iunie 2012, 7:40)

              Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

              Da' cand fura cu 10 maini nu ii mai venea sa se impuste?
            • +68 (78 voturi)    
              NU din lasitate ! (Joi, 21 iunie 2012, 8:28)

              Dorin Sima [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

              Te inseli !
              Nu din lasitate a facut asta. Se pare ca a intrat in biblioteca sa-si ia ceva de citit in concediu dar nu a gasit decat cartile lui Ponta. Cred ca oricine ar fi facut la fel !
              • +4 (4 voturi)    
                tareeeeeeee (Joi, 21 iunie 2012, 12:12)

                bobo_ioan [utilizator] i-a raspuns lui Dorin Sima

                foarte tare comentariul, mor de ras! :-)))))))))
              • +1 (1 vot)    
                Sar putea (Joi, 21 iunie 2012, 13:02)

                banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Dorin Sima

                ca prima data a pus mana pe o carte dea-lu Ponta, si din invidie ca nu a ajuns el premier a pus mana pe pistol,dar in opinia mea ; NUMAI UN LAS FACE ACEST GEST IN DISPERARE !
                Inca ceva, sunt sigur ca acest.........,nu a fost pedepsit nici odata in copilarie !
                Si nu cunoaste ce inseamna sa fii pedepsit !
            • +62 (72 voturi)    
              Ce mă bucură e că arată bine: (Joi, 21 iunie 2012, 8:31)

              Audit [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

              are gulerul cămăşii perfect aranjat, fularul cu nodul perfect şi ... nici o picătură de sânge!!

              Chiar suntem proşti.
              • +7 (7 voturi)    
                manipulare!!! (Joi, 21 iunie 2012, 12:11)

                ruffus [utilizator] i-a raspuns lui Audit

                asta e cea mai usoara forma de manipulare a medioctitatii si subcultilor din tara asta!!!! manipulare pe paine!!!! vor musca toate babele (doamne multzam ca bunica e cu base!!) si il vor plange de mila si il vor face un erou pe rahatul asta de om!!! Acuma lau dus l chirurgie plastica sa ii curete zgaraieturile, sa il faca frumusel si mumos sa nu arate ca un c*r de matza!!
            • +1 (7 voturi)    
              In Romania se moare cu dreptatea in mana (Joi, 21 iunie 2012, 9:43)

              Cil [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

              A vrut sa moara cu dreptatea in mana domne'.
              Dar nu i-a reusit nici asta cum multe nu-i mai reusesc din 2004 incoace.
              Hai va pup si la mai mare.
              • +2 (2 voturi)    
                Smith@Wesson cal.38 (Joi, 21 iunie 2012, 12:03)

                foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Cil

                asta era dreptatea? apropos poate imi explica postacii, latrinele, etc cum se trage un glont cal.45 dintr-un Smith cal.38!!!!!!!
                • 0 (2 voturi)    
                  handi ! stiai ca exista gugal ??? (Joi, 21 iunie 2012, 16:44)

                  tibitibitibi [utilizator] i-a raspuns lui foarte-curios

                  prietene ...Smith&Wesson produce o gramada de modele cu glont de calibrul 9mm : vezi link: http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/stores/servlet/Category4_750001_750051_757954_-1_757781_757781_image
                  sau cauta singur pe google !
                  + e o mare ceata in mintea ta referitoare la calibru !!
                  intra pe wikipedia si vei gasi corespondenta astfel :
                  9mm este corespondenta metrica ! care corespunde unui calibru de 38./380/sau357/sau 35 care corespunde unui diametru al glontului de :0.355-0.357 inci

                  Avand in vedere cele de mai sus ma scuzi ca sunt obligat sa te jignesc : retardule te intrebi degeaba ca prostu fara sa verifici!
              • +2 (2 voturi)    
                imi pare rau (Joi, 21 iunie 2012, 13:05)

                banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Cil

                dar dreptatea nu a fost in MANA LUI ! Daca poseda el dreptatea nu ajungea pana in acest punct !
        • -72 (98 voturi)    
          Nu mai faceti amalgamuri (Joi, 21 iunie 2012, 2:40)

          lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Astea-s metode securistice. Zbiara hotul: Sariti, hotii!
          Ce facea Basescu la Anvers ca trimis special al regimului ceausist, prin anii 80, cand tara murea de foame? Vindea gogosi sau mituia pt a se publica Operele tovarasilor? Aud?!?

          Si de unde toata sleahta de securisti care-i sare in aparare, altundeva decat din solidaritate: de intentii, mijloace, interese, mentalitate si solidaritate in rau ...
          • +28 (36 voturi)    
            ... (Joi, 21 iunie 2012, 8:12)

            Opposite [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

            Da bah lucky, era sa moara un mare caracter...
            • -5 (5 voturi)    
              Bah, mai Opposite (Joi, 21 iunie 2012, 11:55)

              lucky luck [utilizator] i-a raspuns lui Opposite

              Bine c-a ramas cacacterul ala de la Cotroceni! Sa va miroasa bine!
          • +9 (9 voturi)    
            casca ochii! (Joi, 21 iunie 2012, 10:32)

            La rece [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

            Stirea se refera la Nastase "4 case". A FURAT si este PEDEPSIT asa cum ar trebui sa fie oricine altcineva. Punct.
            Daca tu si altii ca tine faceti referiri la Basescu, inseamna ca e Nastase mai putin vinovat? Ar insemana ca fratii Camataru sunt nevinovati doar pt. ca alti interlopi inca nu sunt condamnati!
            Din fericire Base a lasat justitia libera si fii linistit, daca vor fi motive, aceeasi justitie il va condamna fara ezitare iar presa independenta (inclusiv Hotnews) va fi prima care il va pune la "zid". Stiu ca n-ai sa intelegi conceptul. La ce presa obisnuiesti sa citesti tu pare imposibil.
        • +88 (102 voturi)    
          calitate (Joi, 21 iunie 2012, 2:49)

          ia cucu [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Va dati seama de calitatea politicienilor din Romania cand nici sa se sinucida nu reusesc.

          Cum naiba nu-ti nimeresti creierii, tragand pe langa de la cativa centimetrii??
          • +19 (25 voturi)    
            sa fim seriosi! (Joi, 21 iunie 2012, 8:53)

            Cezy [utilizator] i-a raspuns lui ia cucu

            chiar crezi ca a vrut sa se sinucida?
            • +5 (5 voturi)    
              nu a vrut sa se sinucida deloc (Joi, 21 iunie 2012, 12:15)

              paolalaan [utilizator] i-a raspuns lui Cezy

              a vrut doar sa faca impresieeeeeeeeeeeee...ca sa mute atentia publica dinspre furturile de doctorate ale lui ponta si sa scape ....circcccccc...
          • +7 (11 voturi)    
            da (Joi, 21 iunie 2012, 9:08)

            hot news [utilizator] i-a raspuns lui ia cucu

            Chiar crezi ca a dorit?
          • +6 (8 voturi)    
            creier mic (Joi, 21 iunie 2012, 10:20)

            elwis [utilizator] i-a raspuns lui ia cucu

            poate ca nu au creierul mare !
        • -83 (109 voturi)    
          a fost totusi un prim-ministru bun (Joi, 21 iunie 2012, 2:53)

          nb2k [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Diferenta fata de altii e ca a furat dar a si facut ceva pentru tara. Multi il considera cel mai bun prim ministru de dupa revolutie. Iar referitor la comunisti, eu am crescut in perioada aia, cu parinti medic si inginer care nu aveau nici-o treaba cu securitatea, si nu mi-a lipsit nimic. Comunistii cred ca s-au luat mai mult de cei care ii criticau. Daca stateai in banca ta si iti vedeai de treaba nu aveai probleme. Nu e de mirare ca multi sunt nostalgici. Capitalismul inuman al lui Basescu pare mai rau decat sistemul de atunci si afecteaza mai multi oameni.
          • +73 (89 voturi)    
            TE ROG... (Joi, 21 iunie 2012, 4:02)

            schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

            Numeste ceva bun, ca tot ii trageti ca a fost bun! Bechtel, epavele din Anglia, OMV,etc.?
            Spune te rog!
            • +41 (55 voturi)    
              PAI...A FOST BUN... (Joi, 21 iunie 2012, 6:39)

              genutzu [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

              Pentru TOVARASII buni...
            • +14 (20 voturi)    
              pai, (Joi, 21 iunie 2012, 8:55)

              Cezy [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

              O. M. V. a fost tzeapa secolului, evident pt. Romania!
            • -8 (20 voturi)    
              crestere economica (Joi, 21 iunie 2012, 8:58)

              adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

              pana si stapanul tau a zis la fel
          • +39 (49 voturi)    
            Ce a facut pentru tara? (Joi, 21 iunie 2012, 8:04)

            lzrd [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

            ma straduiesc sa-mi dau seama ce a facut pentru tara?
            cel mai scump km de autostrada,vanzare de resure ca numai asa se explica de ce platim atat pe benzina .......,da a facut dar pentru el ;ce bugetar poate sa-si permita din salarii o asemenea avere? Alo ,FISCUL ,sau voi santetzi numai pentru oamenii de rand!
          • +25 (29 voturi)    
            Am scris un comentariu (Joi, 21 iunie 2012, 9:01)

            dami365 [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

            de mai multe randuri,dupa care l-am sters si am hotarat sa fiu mai concis:IMI FACI GREATA! Ai idol un hot si iti pare rau ca a avut loc revolutia din '89! Rusine gozule!
          • +19 (21 voturi)    
            da (Joi, 21 iunie 2012, 9:15)

            hot news [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

            Cum naiba sa-ti lipseasca ceva?Ce, pe atunci medicii erau ingeri?Cat despre spectacolul lui Nastase,a fost de prost gust! Daca dorea neaparat sa se sinucida se incuia in baie si in 3 secunde era mort,asa ramane o chestiune studiata!Este un individ nedemn,cand fura nu s-a gandit ca va trebui sa se impuste?Pot fi acuzat de cinism,dar il tot laudati ca a fost un mare destept si comportamentul lui de cativa ani incoace ,contrazice!
            • -3 (3 voturi)    
              chestiune studiata ? (Joi, 21 iunie 2012, 16:49)

              tibitibitibi [utilizator] i-a raspuns lui hot news

              amice ... iti dau o luna de studiu si 100 de incercari si pun pariu ca nu reusesti sa te impusti in gat - cum a reusit Nastase. Confundati teoria conspiratiei cu norocu chior pe care l-a avut omu.
              Din punctul asta de vedere Nastase chiar a avut "oua " tu garantez ca faci pe tine daca iti pun un revolver incarcat in mana si te rog doar :
              IMPUSCA-TE UN PIC ... PE LANGA TAMPLA !

              o fi Nastase un corupt ..sunt de acord - dar asta nu inseamna ca pot sa inghit toate prostiile pe care le debitati.
              • +4 (4 voturi)    
                da (Joi, 21 iunie 2012, 17:10)

                hot news [utilizator] i-a raspuns lui tibitibitibi

                Istetule,fa diferenta intre ora cand sa dat sentinta si ora cand a incercat sa ne pacaleasca si vei vedea ca avea timp sa se impuste de "n"ori! Nu-mi da tu mie nimic,am avut 38 de ani pistol militar in mana,tu,probabil l-ai vazut numai in filme! Abtine-te macar din decenta.Pana la urma este parerea mea si nu numai a mea,daca sti sa citesti! Postarea mea viza pe nbobby 2000,nu pe tine!Nu inteleg de ce trebuie sa jignesti pe cei ce au alte pareri! Chestiune de bun simt! ADIO MA.
                • -1 (1 vot)    
                  avea timp ? (Joi, 21 iunie 2012, 17:40)

                  tibitibitibi [utilizator] i-a raspuns lui hot news

                  nu contest ca avea timp de "n" ori sa se impuste .... asa e
                  da poate omu mai avea ceva socoteli de incheiat !
                  ai aflat ca a scris vreo 3 scrisori ... e chiar culmea sa il acuzi ca nu
                  s-a grabit !

                  si acum - cu atat mai mult cu cat esti un "cunoscator" ar trebui sa admiti ca nu prea ai cum sa te impusti in gat si apoi un pic prin clavicula .... da numai asa ...de forma ! adica premeditat

                  ca ...nu prea iese cum iti propui
          • +10 (12 voturi)    
            Daca tu ai trait bine si linistit... (Joi, 21 iunie 2012, 9:20)

            Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

            ... inseamna ca stergi cu buretele tot ce-au facut comunistii? Toate ororile provocate unor familii intregi?! Ai o gandire atat de simplista, incat nu ma mir ca-l consideri pe hot un bun prim-ministru.

            Probabil iti guvernezi viata dupa doua principii: ''capul plecat, sabia nu taie'' si '' lasa sa fure, daca-mi e si mie bine''. Bravos!!!!
          • +11 (13 voturi)    
            normal ... (Joi, 21 iunie 2012, 9:26)

            raresn [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

            Normal ca nu ti-a lipsit nimic daca ai avut parinte medic ...
            Cat despre domnia sa Bombo sa nu uitam cine este tatal Danei, de aici si concluzia ca "la vremuri noi, tot noi" ... parerea mea este ca randul 2 din vechea garda a devenit randul 1.
            Vorba celor de la Parazitii "v-as coase la gura cu sfoara, vreau sa va doara!!"
            Ne-am irosit 23 de ani din viata asistand la acest circ, timp in care ei si-au asigurat viitorul lor si odraslelor lor.
        • +75 (89 voturi)    
          Fularul Burberry intr-o noua productie de cinema (Joi, 21 iunie 2012, 6:41)

          Petran [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Cronologic: Abia ajunsese salvarea si Antena 3 stia deja ce facuse Nastase, chiar din ce sertar si din ce camera scosese pistolul, chiar si ca politistii incercasera sa previna asa-zisa impuscatura. F interesant cum stiau ei dinainte totul. Ceva mai tarzior a preluat si Realitatea TV povestea, dupa ce i-au scos din platou pe Liviu Mihaiu si pe altii care spuneau ca e un circ ieftin. Dar nu era Nastase reprezentantul de vaza al Asociatiei Vanatorilor? Un vanator bun nu rateaza o tinta asa de apropiata. Daca era ranit grav, nu ar fi avut un fular Burberry la gat, iar gatul ar fi fost mobilizat. Victor Ponta ajuns suspect de repede la Spital si suspect de repede a iesit la declaratii, ca sa intregeasca spectacolul cu "durerea" pe care o simtea. Apoi Branisteanu de la Spitalul Floreasca? Membru de vaza al PSD acuzat care a furat multe milioane de euro din banii statului? Si tot aici, sef la Chirurgie lucreaza si alt fost demnitar PSD, d-l Beuran, celebrul profesor plagiator. Nu stiu cum se facae dar tuturor li se face rau sau incearca nereusit sa se sinucida inainte de arest. Vantu, Voicu, acum Nastase....Ar putea sa faca ceva mai original decat chestia cu spitalul.
          • +36 (40 voturi)    
            hehehhe! (Joi, 21 iunie 2012, 8:18)

            aschie [utilizator] i-a raspuns lui Petran

            da, da ceva mai original...de tipul rapire, autorapire, disparitie incredibila, volatizare. Pai asta cu spitalul le-a mers cel mai bine. Cine se mai chinuie acum sa scrie un scenariu de rezerva. Nicolaescu e batran si senil. Cel mai tare scenariu ar fi: Nastase nu poate fi inchis pentru ca a fost rapit de alieni.
          • +21 (23 voturi)    
            pistol Carpati (Joi, 21 iunie 2012, 9:33)

            UglyKidJoe [utilizator] i-a raspuns lui Petran

            si mie mi s-a parut cusuta cu ata alba, pistol calibru 9, glont tras de la maxim jumatate de metru si i-a ramas in gat(poate l-a inghitit) ori a mai scos din praful de pusca din cartus ca doar era vanator si se pricepea sa-si faca cartuse. si privirea lui la coborarea din salvare...
            una peste alta nu simt nimic... cred ca incep sa devin nesimtit
            • +6 (8 voturi)    
              :)))) (Joi, 21 iunie 2012, 10:19)

              manusha [utilizator] i-a raspuns lui UglyKidJoe

              Dac-as putea ti-as da 1000 de plusuri ! M-am amuzat colosal !
              • +2 (2 voturi)    
                subsciu (Joi, 21 iunie 2012, 13:40)

                vasilemr [utilizator] i-a raspuns lui manusha

                Ai dreptate, tare rau imi pare ca nu pot da decat un plus comentariilor care imi plac.
                Si tare ma intristez cand citesc in unele comentarii, referiri la cei care au fost victimele comunistilor si cate atrocitati de neconceput au avut de indurat, fara a avea vreo vina - il pomenea cineva pe Vasile Voiculescu.
          • +2 (2 voturi)    
            telenovela marca psd.. (Joi, 21 iunie 2012, 15:32)

            romaya [utilizator] i-a raspuns lui Petran

            Multe "coincidente " ...iar cireasa de pe tort vine azi de la Ioan Rus care cica a "presimtit" ca Nastase va face un gest necugetat si de aia a trimis salvarea din timp la resedinta .... Apoi Bradisteanu & co ne pregatesc de "iminenta" unui infarct .. nu -i pacientul lui ,nu-i cunoaste antecedentele -Nastase se trata in strainatate , dar ce conteaza ?e foarte ingrijorat de problemele cardiace, Nastase poate face oricand un infarct care va necesita operatia pe cord ..scenariu marca Borcea - zic eu..
        • +29 (33 voturi)    
          ... (Joi, 21 iunie 2012, 8:11)

          Opposite [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Adevarat comentariu. Ce e cu adevarat tragic este ca batranii securisti si comunisti au tupeu sa deschida gura si sa elogieze un biet corupt care si-a construit singur, in cap, un cult al personalitatii si romanii se lasa condusi ca oile de ei.
        • +14 (16 voturi)    
          poti sa-i spui "artist"... (Joi, 21 iunie 2012, 9:35)

          Garda de Fier Vechi [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          ... dar de balci. Nu vedeti ca a facut totul pentru a fi salvat (nu inainte de a veni salvarea), toate ranile sunt "aproape fatale", pistolul neletal, etc. Totul miroase a facatura, pontacu a sarit cu "sper ca Basescu e fericit". Vorba lui Banciu -- pampalaul nu vrea puscarie, iar "plebeus romani" va gusta dramoleta, fara sa mai vada cosurile copy'lot-ului plagiator si grobian, usl va zburda vesel spre RESTAURATIE. <<Si uite asa, au trait fericiti pana la adanci batraneti>>... HAPPY END
        • -2 (4 voturi)    
          Unde e manuta pt vot? (Joi, 21 iunie 2012, 10:20)

          kenitza [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          Hei, vreau sa-ti votez favorabil comentariul insa al tau e sg care are doar manuta pt vot negativ, de ce?
          Un plus de la mine, oricum.
          • +1 (1 vot)    
            :) (Joi, 21 iunie 2012, 10:36)

            Iorest [utilizator] i-a raspuns lui kenitza

            Vă mulţumesc. Văd că a primit prea multe voturi şi s-au lipit mânuţele :D
        • +1 (1 vot)    
          Ce are una cu alta? (Joi, 21 iunie 2012, 12:18)

          OVali [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          crezi ca suferinta ta daca iti dai cu un ciocan peste deget este mai mica deoarece altii au suferit mai mult?
          Hotia este mai putin condamnabila daca altul a furat mai mult?
          Perchezitiile securitatii, nedrepte, abuzive, etc. dau dreptul sa se faca alte abuzuri?
          • +1 (1 vot)    
            Năstase nu e Brătianu (Joi, 21 iunie 2012, 13:48)

            Iorest [utilizator] i-a raspuns lui OVali

            Domnu', nu m-ai înţeles. La Antene dramatizau situaţia, că a venit seara la el Poliţia şi el, băiat fin, s-a speriat. Iar eu am zis: nu mai dramatizaţi: au fost alţii intelectuali de talie europeană, toată viaţa în slujba culturii, care au fost luaţi la 3 dimineaţa cu bătăi şi nu i-a plâns nimeni, că fiecare îşi avea necazurile lui după 1947. Ca penal, omul e obişnuit cu poliţia, deci ce zice Antena e doar manipulare greţoasă. Revin: citeşte pe internet despre generalul Arthur Văitoianu, arestat la 89 de ani. PSD-ul actual poartă cu el păcatele predecesorilor PCR-işti.
      • -5 (7 voturi)    
        PDL : Partidul Dictatorului L.....giu (Joi, 21 iunie 2012, 11:35)

        JohnFord [utilizator] i-a raspuns lui echos

        "Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit." Jihad romanesc ? Mircea Basescu ? EBA ? Ioana B.? Traianel ? Lenuta, care stie cu .... Cocos ? Videanu, bordureanu ? Berceanu, mai prost ca bostanul ? Visan limba lata ? Turcescu, smecherescu (mai nou colonescu ) ? Boc ( nu-i nevoie de comentarii ca....)? Blaga ( deja impacheteaza bagajele ) ? Blejnar ( catralionarul ;) ) ? ETC............ P.S. : Sa nu ierti Victore !
    • +55 (73 voturi)    
      antena (Joi, 21 iunie 2012, 2:23)

      michela [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

      lasa mai ca antena 3 ne-a spus toata seara in avans ce urmeaza sa se intample. ce jurnalism mai de calitate decat atat vrei tu?
    • +65 (79 voturi)    
      superficiale? (Joi, 21 iunie 2012, 2:41)

      mario_l_ro [utilizator] i-a raspuns lui lucky luck

      de ce are nevoie de operatzie daca ranile sunt superficiale?
  • +43 (55 voturi)    
    Ziua Pietii (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:33)

    Smithy [utilizator]

    In Romania fiecare guvernare ca e vorba de regi, comunisti, socialisti, democrati, mafioti are de facut o revolutie, de cladit un imperiu piramidal de relatii. Fiecare revolutie distruge si reconstruieste dupa chipul si asemanarea UNUI lider. Fiecare revolutie din Romania a fost doi pasi inapoi si unu inainte. Incet, incet, romanii vor alunca de la liberalism la conservatorism, de la revolutie la stabilitate. Nici un lider politic nu promite stabilitatea decat dupa revolutie. Care este interesul Romaniei? Sa distruga? Sa evolueze pe baze putrede? Sa construiasca din mers cu cea are? Pontocratia e pe terminate. Blaga, Hrebenciuc, Nastase artizanii noii Romanii au pierdut. In a cui Romania traim azi?
  • +69 (79 voturi)    
    informatie de la Gidea (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:33)

    irinel99 [utilizator]

    Se zice ca Nastase ar fi incercat sa se impuste..... parca vad ca scapa!!!!!!!! si petrece 8 luni in spital
    Ar fi penibil......dar posibil
    Infurmatii de pe Sursele Antena 3 :)
    • +67 (77 voturi)    
      8 luni (Joi, 21 iunie 2012, 1:44)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui irinel99

      Urmatoarele luni, Nastase si le va petrece intr-o clinica din Viena...
      • +57 (67 voturi)    
        sau poate ca 24 (Joi, 21 iunie 2012, 1:51)

        Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Don Ciccio

        numai 8? ma intreb cum de nu o fi reusit? nu o fi tinut mobila aia sau tablourile alea din China? Asta e bataie de joc, daca vroia sa-si ia viata ar fi reusit el.
        Rushine hienelor!
        Si Ponta alta figura, pai a cui e vina daca ala fura pina nu mai poate?
  • +61 (77 voturi)    
    luminati-ne, domn' doctor Arafat! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:36)

    Denoro [utilizator]

    Asteptam cu sufletul la gura interventia la TV, pe mai multe posturi, a "domnului doctor Arafat". Vrem sa ne informeze, numai si numai domnu' Arafat, de ce e ambulanta acolo, care e situatia de sanatate a domnului Nastase? Dar situatia doamnei Nastase? Dar pisica familiei Nastase? Domnu' doctor Arafat, care e situatia de sanatate a pisicii familiei Nastase? Va rugam apareti la TV si vorbiti-ne, luminati-ne! Nu ne intereseasa parea cadrelor medicale de la fata locului, vrem parerea dvs!!
    • +33 (41 voturi)    
      Are grija Bradisteanu (Joi, 21 iunie 2012, 8:14)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui Denoro

      sa ii faca niste incizii superficiale si sa il coasa cu ace si fire groase, nu atraumatice,
      sa ne arate cabotinul ce cicatrici are.
      Numai in Roamania poti aduna o avere colosala din salariul de bugetar!
  • +15 (27 voturi)    
    Hai frate ... (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:37)

    EQUANT [utilizator]

    ce alta rasturnare de situatie mai avem acum?
    • +67 (81 voturi)    
      ca sa-l citez pe Ponta (Joi, 21 iunie 2012, 5:44)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui EQUANT

      Tot Basescu e de vina. Defapt, in ura lui viscerala (a lui Ponta) Basescu este de vina pentru tot cea ce se intampla rau in tara asta.
      Tot Basescu este de vina, ca Nastase a furat, crezandu-se zeu intangibil peste gloata romanilor.

      Baietii au pus si varianta asta cu sinuciderea (nereusita) in practica, tot pentru a sensibiliza si manipula masele.

      Din cate se vede treaba, se lasa cu razboi civil. Fiindca altfel nu mai scapam de hienele astea comuniste.
      • -7 (15 voturi)    
        pai cam e .... (Joi, 21 iunie 2012, 9:26)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui uluit

        un judecator care condamna , dar spune in justificare ca nu au existat dovezi concrete .... e "vandut" .

        ghici de cine a fost cumparat ?

        sper sa vina randul chiorului in curand .
  • +37 (47 voturi)    
    nu chiar asa (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:38)

    RoMaLeS [utilizator]

    e un ou nenea asta, lipsit de personalitate....
  • +59 (71 voturi)    
    !!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:40)

    CMD [utilizator]

    Barbat adevarat!!!
    Nu este in stare sa isi asume faptele?
    • +42 (54 voturi)    
      singur împotriva tuturor (Joi, 21 iunie 2012, 2:03)

      prafnutie [utilizator] i-a raspuns lui CMD

      Când toți caută răcoarea, tovarășul numa' nu și nu! Ce-o fi pățit?
  • -43 (63 voturi)    
    morala (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:41)

    Mazeta [utilizator]

    Orice vanator sfarseste prin a fi vanat. Aviz si lui Basesescu & co.
    • +6 (10 voturi)    
      vorbesti de Ilie Sarbu? (Joi, 21 iunie 2012, 8:53)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      adica socrelu'care a luat un glonte in outze?
    • -2 (8 voturi)    
      ia cu - ... ca nu e bine ce zici ... (Joi, 21 iunie 2012, 9:28)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      justitia e buna , doar cand ii acuza pe cei din usl .

      in rest e corupta , si vanduta usl-ului .
  • -52 (68 voturi)    
    Felicitari! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:41)

    bese [utilizator]

    Fiti bucurosi,
    Ati rezolvat-o! In mod normal linsajul facut de voi s-ar putea numi crima!
    • +49 (61 voturi)    
      ... (Joi, 21 iunie 2012, 3:12)

      non-stop [utilizator] i-a raspuns lui bese

      orice tigan pe care vine politia sa-l aresteze ameninta cu automutilarea! cam asta e aici! linsajul e ceva facut fara judecata. nu e cazul aici: aici s-a dat o condamnare. ma tem ca esti paralel cu viata.
  • +72 (84 voturi)    
    Ar scapa prea usor (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:42)

    CalinM [utilizator]

    Orice las poate scapa asa. Dar Nastase trebuie sa plateasca in fata legii ce a facut. El s-a imbogatit cu 7 case in timp ce 2 milioane de romani plecau din cauza saraciei in strainatate si erau umiliti de straini.
    • +23 (25 voturi)    
      7 case ? (Joi, 21 iunie 2012, 8:42)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui CalinM

      dar milioanele de dolari de la Bechtel ?
      dar.....altele cate si mai cate .....'"comisioane"".
      Cati bani are cash prin banci de afara?
      Vom afla vreodata?
  • +74 (84 voturi)    
    La parnaie criminalule (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:42)

    MihaiDanBaiaMare [utilizator]

    Asta cu sinuciderea este fumigena pt. aia mai prosti...LA PUSCARIE JIGODIE!
  • +59 (69 voturi)    
    BAAAAAAA (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:43)

    cristi_an [utilizator]

    Nu incepeti cu operatii si declaratii de la Bradisteanu acum!!
  • +51 (61 voturi)    
    update (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:44)

    corvus_coraX [utilizator]

    am informații că deja a început să se îmbolnăvească
  • -41 (61 voturi)    
    Justitie de rahat (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:44)

    asus [utilizator]

    Justitie de rahat ca in Romania mai rar.
    • +6 (8 voturi)    
      Da, (Joi, 21 iunie 2012, 10:18)

      mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui asus

      aici ai dreptate, doar 2 ani, chiar ca de rahat!
  • +56 (66 voturi)    
    poate n-a fost o împuşcătură (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:46)

    ampersand [utilizator]

    ci o sticlă de şampanie.
  • +67 (77 voturi)    
    NU a incercat sa se sinucida (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:47)

    Canada. [utilizator]

    A aplicat metoda SOV de a petrece timpul la spital, nu in inchisoare. Naspa de voi, plebea.
  • +59 (67 voturi)    
    Planul B (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:48)

    cris22 [utilizator]

    Si acum ma uit la Antena 3 sa vad cum se spala "cadavre". Tiranul l-a adus pe acest sarman om sa apeleze la un gest asa nobil.
  • +61 (71 voturi)    
    ete na (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:50)

    MirceaA [utilizator]

    s-a impuscat in gat. Pai daca voia sa se sinucida, isi tragea in gura, asa ca-n filme. Ce nu face omu' sa scape de puscarie.
  • +56 (66 voturi)    
    Jalnic!!!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:50)

    oho [utilizator]

    Jalnic....la astfel de geturi de joasa speta se preteaza????
    Nu are nici un pic de demnitate????
    E cel mai jeg om!!!!
  • -37 (57 voturi)    
    Haideti sa nu ne imbatam cu apa rece! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:50)

    ready4war [utilizator]

    Si eu ma bucur ca Nastase va merge la inchisoare, desi mi se par putini 2 ani, insa trebuie sa fi orb ca sa nu vezi ca dosarul e politic (procuratura cu 900 de martori iar apararea niciunul?).
    Probabil daca in 2004 iesea presedinte Nastase, Basescu era acum in inchisoare pentru dosarul flota!!!. Totusi suntem in Romania!
    • +22 (30 voturi)    
      De "dosarul flota" e bine (Joi, 21 iunie 2012, 7:49)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui ready4war

      sa nu mai amintesti fiindca s-ar putea sa nimeresti peste vacaroiu si asta nu se poate, monser.
    • +33 (39 voturi)    
      Dosarul flota!! (Joi, 21 iunie 2012, 8:11)

      shuly [utilizator] i-a raspuns lui ready4war

      Frate mai termonati cu flota lui papuc!In primul rand ca Basescu a demisionat din Parlament si s-a dus la judecata(nu ca Nastase care a tergiversat procesele cat a putut)si in al doilea rand procesul flota s-a desfasurat pe timpul guvernarii PSD.CRedeti-ma ca daca il aveau cu ceva la mana pe BAsescu il bagau la zdup rau de tot.
      Si mai scutiti-ne ,astia cu antenele in retina toata ziua,cu vaietele de muieri descreierate caci daca ne gandim ce orori a facut celalalt mare sef de stat si de partid T'oarasu' Ilici si nu s-a atins nimeni de el imi vine greata!Hai ciocu mic si joc de glezne!
  • +61 (69 voturi)    
    de nimic nu e in stare (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:51)

    mockito [utilizator]

    de furat, a furat si a fost prins. la alegeri a pierdut in fata lui Base...acum a incercat sa se sinucida si n-a reusit. oare e bun la ceva totusi?
    • +32 (36 voturi)    
      E bun ca indrumator de doctorate... (Joi, 21 iunie 2012, 8:07)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui mockito

      ... aici a reusit deplin!
  • +33 (45 voturi)    
    treaba frate (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:52)

    Marcel Ionita [utilizator]

    Unde e ma Adrian Sarbu, regizorul de la lovilutie, sa traga un film acum cu daramarea unui imperiu, ca la ridicarea imperiului a fost partas.

    Eu sunt curios in ce stare e nea' Nelu. Si discipolul Ponta? Mai scrie invitatii la raspunsuri la invitatii?
  • +45 (55 voturi)    
    oh-oh! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:52)

    Fapte [utilizator]

    Saracu', a incercat sa se impuste ca un barbat adevarat! I-a reusit numai o bubita la git, pansata cu un fular. Bine naibii ca nu s-a apucat sa bea chibrituri, ca fetele pe vremuri.
  • +29 (39 voturi)    
    Macar (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:52)

    dami365 [utilizator]

    cu asta putea sa nu se faca de ras.
  • +41 (51 voturi)    
    stim scenariul (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:54)

    outside_the_wall [utilizator]

    Starea de sanatate e prea grava pentru pirnaie.
  • +29 (39 voturi)    
    Nu uita nimeni, domnule! (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:54)

    Clop [utilizator]

    "Toata lumea va uita peste o saptamana", in care sangele va curge etc etc... / aceasta este perceptia in momentul de fata, a avocatului lui Nastase.

    Nimeni - dintre cei care gandesc. Dintre aceia care nu-si spala creierul zi de zi si-l lasa la uscat, ca sa vina a doua zi cu unul de conjunctura.

    Cred ca multi dintre aceia care-si pastreaza constiinta critica si pot sa discearna valabil in jungla informationala manipulativa, inteleg corect de ce se intampla acest Ignat in plina vara.
  • +46 (56 voturi)    
    precizare (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:54)

    irinel99 [utilizator]

    Dan Tapalaga zicea exact acum 2 ore la B1Tv ca Nastase are doar 2 sanse sa nu intre astazi in arest
    1. Pleaca cu ambulanta insinuand un infarct etc.....
    2.Fuge din tara.

    A ales prima varianta.

    Oare cum s-a putut intampla asta.

    Asta e, dar daca a tras un foc de arma in casa, nu il vad bine.
  • +43 (53 voturi)    
    Domnule Nastase (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:55)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    Nu este cazul sa va panicati: chiar daca prin absurd procesul ar fi fost un simulacru iar condamnarea una politica, ar trebui sa fiti mandru. De ce? Pentru ca au existat unii ca Petre Tutea, Corneliu Coposu, Nicolae Ciuperca, si lista aceasta contine mii si mii de oameni.

    Unii din ei nici macar de proces nu au avut parte (intrucat nu au fost niciodata judecati), iar altii au iesit cu picioarele inainte. Deci: daca e sa va considerati puscarias politic, amintiti-va de ei.
  • +41 (51 voturi)    
    lipsa caracterului (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:55)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    oamenii cu caracter isi duc crucea dar stim ca hotii nu au caracter, nu e vreo surpriza.
  • +9 (15 voturi)    
    iaca (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:55)

    harapalb [utilizator]

    au avut dreptate unii useri in comentariile lor...
  • +34 (42 voturi)    
    Abureala (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:56)

    Adrian C. [utilizator]

    Vrea sa obtina anularea executarii pe caz de boala fizica/mentala, sau executarea la domiciliu.
    • +25 (35 voturi)    
      operatie (Joi, 21 iunie 2012, 2:22)

      michela [utilizator] i-a raspuns lui Adrian C.

      Nu, cred ca va vrea sa se opereze in strainatate. Pariu ca maine dimneata se va simti foarte rau?
  • +35 (43 voturi)    
    Cum ramane... (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:56)

    subway [utilizator]

    Cum ramane cu cei 3 ani primiti cu suspendare in dosarul Zambaccian? Se adauga la pedeapsa cu executare sau nu?
  • +34 (44 voturi)    
    povsti... (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:56)

    mongol89 [utilizator]

    sa fim seriosi, asta e falsa tentativa...
    Omu' prefera sa stea in spital decit in inchisoare.
    Daca intr-adevar dorea sa aleaga solutia ultima, reusea.
  • +31 (41 voturi)    
    papagali (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:58)

    al2012 [utilizator]

    nici mafiotii astia nu mai sunt ce erau odata.un mare plus pt justitie cu toate ca pedeapsa de 2 ani e o bataiue de joc.poate pe viitor vor avea curajul sa dea pedepse m mari.
  • +27 (37 voturi)    
    lasitate (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:58)

    xuleasca [utilizator]

    ma asteptam sa nu aiba nicio urma de demnitate, e un las
  • +26 (38 voturi)    
    ... (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:58)

    kata70 [utilizator]

    ..o fi tras in tabloul lui basescu, agatat in wc-ul de serviciu...
    • +1 (1 vot)    
      punct ochit, punct ciuntit (Joi, 21 iunie 2012, 12:18)

      amazing@love [utilizator] i-a raspuns lui kata70

      TARE!
  • +45 (55 voturi)    
    Nastase impuscat (Miercuri, 20 iunie 2012, 23:59)

    zumper [anonim]

    Eu zic sa-l duca acasa sa mai incerce odata. Cum naiba sa ratezi de la distanta aia ? Rusinea vanatorilor.
    • +20 (30 voturi)    
      :))) (Joi, 21 iunie 2012, 2:38)

      adyQ [utilizator] i-a raspuns lui zumper

      asta-i tare
    • +2 (2 voturi)    
      lichele (Joi, 21 iunie 2012, 13:14)

      intrigante [utilizator] i-a raspuns lui zumper

      Ar fi ceva interesant, poate ii iese din a doua.
      Mi-e sila, circ a la psd.
      Sper ca lumea sa se trezeasca pana la parlamentaresi sa inteleaga odata ca puslamalele astea sant de 2 bani si nu meritam sa fim condusi de asa lichele.
      Sant scarbita, nu am cuvinte.
  • +44 (54 voturi)    
    Nelamurire (Joi, 21 iunie 2012, 0:00)

    zugurudumba [utilizator]

    Eu nu inteleg de ce s-a impuscat singur, era mai simplu sa iasa pe strada si sa ceara ajutorul trecatorilor.
  • +30 (36 voturi)    
    Asta e... (Joi, 21 iunie 2012, 0:01)

    Alius [utilizator]

    Accepta situatia si stai si tu cateva luni la inchisoare. Nu-i placut, dar.. nu merita sa-ti iei viata. Mai ales ca in inchisoare sigur o sa fie un privilegiat (cum a fost si Cozma, de exemplu).
  • +36 (44 voturi)    
    un (Joi, 21 iunie 2012, 0:04)

    1leu [utilizator]

    glonte irosit.
    teatru ieftin. asa sunt toti. nu stiu sa piarda.
  • +61 (71 voturi)    
    un las (Joi, 21 iunie 2012, 0:05)

    Denoro [utilizator]

    Scriu comentariul asta in momentul in care nu se stie nimic exact, decat ca Nastase a fost dus cu targa.
    Chiar si asa, risc sa fac niste presupuneri. Daca s-a impuscat, s-a impuscat astfel incat sa-si provoace o rana minora. Asa, o sa stea o vreme la spital si nu la puscarie si pe de alta parte, spera ca va obtine un capital de simpatie.
    Ar face orice sa nu mearga la puscarie.
    Un pic de demnitate, un pic de barbatie n-a avut! Un las, nimic mai mult!
    Dupa ce instituit coruptia institutionala in tara asta, dupa ce a furat cat a putut, dupa ce a fugit de justitie ca ultimul dihor, acum se dovedeste a fi un las si nimic mai mult. Un sobolan las. Repet.,... un pic de demnitate tot trebuia sa fi avut. Dar rareori marii talhari au demnitate! Rareori!
    Mai ales ca, fie vorba intre noi, daca ar fi fost judecat pentru vanzarea Petrom, pentru contractul cu Bechtel si pentru atatea altele, ar fi luat 10 sentinte pe viata pentru inalta tradare! Asa, ca a primit un kkt de 2 ani, dintre care efectiv o sa faca vreo 8 luni, asta e noroc!
    Puteti sa ma acuzati ca n-am inima, puteti sa ma acuzati orice, dar asta e, asta cred eu: e un sobolan las!
    • +6 (6 voturi)    
      Doi (Joi, 21 iunie 2012, 10:55)

      swolf [utilizator] i-a raspuns lui Denoro

      Suntem cel putin doi care cred exact acest lucru!
    • +1 (1 vot)    
      Asa e! (Joi, 21 iunie 2012, 13:16)

      intrigante [utilizator] i-a raspuns lui Denoro

      De ce nu este judecat si pentru alea???????
      Sa vezi atunci cum ii reuseste "sinuciderea".
  • +33 (41 voturi)    
    tre' sa para martir? (Joi, 21 iunie 2012, 0:05)

    zaboo [utilizator]

    tre' sa schimbam subiectul si sa uitam vinovatia? la gherla cu el!!
  • +39 (47 voturi)    
    am inlemnit (Joi, 21 iunie 2012, 0:07)

    aracic [utilizator]

    N-am mai vazut asa circ din anii 90 (revolutie/mineriade). Totul sincronizat cu buhaitii aia de la tv-urile lor urland ca din gura de sarpe "Acesta este regimul Basescu care omoara oameni" !?! Good God! ajuta-ne si tu pe noi, ca asa de capul nostru nu mai biruim cu securistii astia, fac ei ce fac si tot pe ei bate soarele!
    • +2 (2 voturi)    
      care dumnezeu! (Joi, 21 iunie 2012, 12:25)

      amazing@love [utilizator] i-a raspuns lui aracic

      fii sigur frate ca Dumnezeu nu doarme cum cred unii!
      Pentru unii exista sansa sa se spovedeasca implorand iertarea lui Dumnezeu, altii gen nastase al caror dumnezeu este banul, ii abandoneaza pentru ca sunt altii ce trebuie "agatzati"!
  • +31 (41 voturi)    
    Nastase Pocaieste-te! (Joi, 21 iunie 2012, 0:07)

    Columbo [utilizator]

    De ce sa mergi in iad? Sinuciderea nu ste o solutie...
    Recunoaste public tot ce ai furat si toate magariile, adica pacatele pe care le-ai facut, restituie tot ce ai furat sau dobandit ilegal, cere-ti iertare public poporului roman si in paricular tuturor celor care le-ai facut rau, du-te la biserica si cere-ti iertare de la Dumnezeu in genunchi, mergi la inchisoare, fi un detinut model, schimba-ti viata, fi un om de caracter, un model pentru orice om si asa vei mai avea o sansa...Nu este o rusine sa faci asta... intrebarea este daca ai puterea sa te smeresti pt. ca mai apoi, odata, sa fi iarasi inaltat...
    • +17 (25 voturi)    
      Nu e crestin.Pare a fi ateu (comunist) (Joi, 21 iunie 2012, 7:11)

      Texy [utilizator] i-a raspuns lui Columbo

      Si sotul meu zicea la fel...asta nu e crestin, e ateu.Nu crede decit in bani.Altfel, nu incerca sa-si ia viata.Pt ce ? Duce cu el in mormint vreo avere ?
  • +137 (159 voturi)    
    primul vanator al tarii (Joi, 21 iunie 2012, 0:10)

    nede [anonim]

    cum a ratat frate primul vanator al tarii?!?..e ca ghipsul lui Stanculescu..
    • -29 (41 voturi)    
      sange pe pereti (Joi, 21 iunie 2012, 0:24)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui nede

      Ultimele zvarcoliri ale regimului securist Basescu. Eu v-am tot zis: sarpele trebuie calcat pe cap, nu pe coada.
      • +22 (32 voturi)    
        si pe emblema (Joi, 21 iunie 2012, 3:30)

        Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        pai capul sarpelui stiam ca e iliescu...
      • +22 (30 voturi)    
        Da le stii.... (Joi, 21 iunie 2012, 4:08)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Ultimele zvarcoliri ale regimului securist Nastase: unuia dintre hotii regimului i-a fost data o condamnare cu executare, iar altuia tocmai ce i-a fost expusa in public hotia.

        Amandoi se mai zvarcolesc cat pot si cum pot, dar pentru amandoi cariera politica tocmai s-a terminat.

        Da sa stii ca ai avut premonitii cu catusele alea pe care tot le agitai pe-aici. Esti un clarvazator.

        Ai uitat parantezele.. punctele.. parantezele...
      • +3 (5 voturi)    
        Coada e Nastase? (Joi, 21 iunie 2012, 8:10)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Nu inteleg...
      • +7 (7 voturi)    
        Te-ai lovit (Joi, 21 iunie 2012, 9:12)

        dami365 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        la cap,draga?Sau iti pare rau ca a facut buba seful tau si nu mai are cine te plati pentru ce postezi?Chiar regreti ce se intampla cu acest sobolan las?
    • +31 (39 voturi)    
      Am vazut suficienti oameni murind (Joi, 21 iunie 2012, 0:32)

      predel [utilizator] i-a raspuns lui nede

      ... fara a fi incercat sa se sinucida asa ca sa-mi fie iertat daca refuz sa ma las impresionat de Nastase.
      Omul a ales calea usoara pentru el!
      • +40 (50 voturi)    
        Ce zice Stănoiu: (Joi, 21 iunie 2012, 1:15)

        Iorest [utilizator] i-a raspuns lui predel

        Rodica Stănoiu, în cloaca de la Antena 3, sugerează acum (ora 01.13) că pt. 2 ani nu se dă închisoare. S-a scăpat, sugerând că i-a dat prea puţin :))
        • +34 (44 voturi)    
          De ce, Rodica? (Joi, 21 iunie 2012, 1:24)

          Skeptical [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

          "Adrian Nastase este prietenul meu. A fost cel mai bun prim ministru al Romaniei. Nu se poate asa ceva. Ce se intampla cu noi, ce se intampla cu tara asta, ce se intampla cu oamenii. Adrian Nastase este un om cu totul si cu totul deosebit."

          Mai infractorilor, de ce credeti ca ne intereseaza pe noi, cetatenii cinstiti, ca infractorii se declara prieteni cu alti infractori?

          De ce credeti ca declaratia celui mai prost ministru de justitie din istoria Romaniei - analfabeta Stanoiu - are relevanta intru a-l ridica in slavi pe infractorul CONDAMNAT DEFINITIV Adrian Nastase?
          • +15 (21 voturi)    
            Nu cred ca este total analfabeta din (Joi, 21 iunie 2012, 7:56)

            Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

            moment ce stia sa scrie note informative doamna "Sanda".
          • +10 (14 voturi)    
            Asta-i aia care si-a "schimbat" semnatura? (Joi, 21 iunie 2012, 8:11)

            Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

            mare e gradina USL, Doamne!
    • +79 (89 voturi)    
      Ponta (Joi, 21 iunie 2012, 0:38)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui nede

      Ponta si acum tot la Basescu se gandeste: "oare cum se simte Basescu"?

      Ori ii chiar pasa de Base [sic], ori e obsedat de Base [evident].
      • -33 (53 voturi)    
        trebuia sa-l impuste pe Base inainte (Joi, 21 iunie 2012, 0:56)

        tjax [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        Nastase putea sa ceara o audienta, era simplu. In felul asta scapam de amandoi. Pacat ca nu a avut mai mult curaj.
        • +10 (16 voturi)    
          Ai si tu vreun dosar? (Joi, 21 iunie 2012, 8:13)

          Dianora [utilizator] i-a raspuns lui tjax

          Acu' ca astia din justitie s-au pus pe treaba, ce face Base nu prea mai conteaza.
          • -1 (3 voturi)    
            vezi sa nu ! (Joi, 21 iunie 2012, 9:38)

            adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Dianora

            inca conteazza ...
        • -1 (3 voturi)    
          foarte corect (Joi, 21 iunie 2012, 9:39)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui tjax

          asa dovedea 'sange in instalatie' .
      • +44 (54 voturi)    
        Antonescu? (Joi, 21 iunie 2012, 1:14)

        Skeptical [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        "Eu din nopţile din 13-15 iunie (n.r. la mineriadă) nu am mai avut astfel de nopţi", a mai spus Antonescu.

        Acest marunt somnolent care a vindut ce ramasese din PNL FSN-ului si lui Iliescu/Nastase/Ponta indrazneste sa compare mascarada lasa a lui Nastase cu CRIMELE IN MASA produse de mentorii sai in 1990.
        • +24 (34 voturi)    
          pai... (Joi, 21 iunie 2012, 1:34)

          echos [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

          la mineriade n-a putut dormii ca era zgomot afara, acum ii tot suna telefonul si nu stie cum sa-l opreasca
        • +7 (13 voturi)    
          De ce, a plouat la Braila (Joi, 21 iunie 2012, 8:14)

          Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

          si l-au deranjat tunetele cand dormea?
      • +17 (25 voturi)    
        evident. l-ai citit! (Joi, 21 iunie 2012, 4:27)

        kitaiu [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        Matusu Tamaru e mare vanator dar n-a avut tupeu sa strice ditamai capatzana de trofeu, asa ca ...
        Cum ii streseaza Base asa de evident, de ce nu se aduna ei infricatii ca o vanatoare si sa se impuste unii pe altii? or avea mai mult spor, pot sa-si puna masca cu chipul de pirat a lui Base . Asa poate scapam de ei.Ca de nu isi ia scutire medicala pe motiv de stres si abandoneaza iar Parlamentul. Hai cu ei la sub 300,chiar 100, oricum e panarama ce se intampla acolo!
        • +2 (2 voturi)    
          super (Joi, 21 iunie 2012, 12:44)

          amazing@love [utilizator] i-a raspuns lui kitaiu

          TARE! Ce capatzana are nastase chiar ca n-a nimerit-o!
    • -36 (50 voturi)    
      there will be blood (Joi, 21 iunie 2012, 0:47)

      busola [utilizator] i-a raspuns lui nede

      Cred ca tacerea e mai buna decat declaratiile batjocoritoare sau mai rau cele viscerale, mustind de ura, la adresa unui om cazut de pe un munte foarte inalt. Agitatiile de tipul asta sunt atat de periculoase, pot aprinde scanteia urii nationale, mai bine v-ati pastra demnitatea si ratiunea. Nu spuneti cuvinte de care va veti rusina mai tarziu...doamne fereste sa fie chiar prea tarziu cand violenta acesta a traversat din limbaj inafara sa...
      • +25 (35 voturi)    
        da tu unde traiesti? (Joi, 21 iunie 2012, 0:53)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui busola

        de ce "scanteie a urii nationale"vorbesti?
        chestia aia de la antene cum se cheama??? si "scanteiaza" de ani de zile...
      • -32 (42 voturi)    
        nu poti rationa cu suporterii PDL (Joi, 21 iunie 2012, 1:08)

        nb2k [utilizator] i-a raspuns lui busola

        Astia cand aud de USL vad rosu in fata ochilor si nu te mai poti intelege cu ei.
        • +32 (40 voturi)    
          ai dreptate (Joi, 21 iunie 2012, 1:37)

          ws [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

          vad mineri violenti, vad fsn, vad guvernul vacaroiu (un guvern mult mai competent decat ponta, btw), vad apoi securitatea care l-a invins pe constantinescu, il vad pe nasatase cum sugruma romania pana in 2004, vad liberali de stanga.

          apoi vad hidranti - tvr, rtv, realitatea, antene - care au pervertit jurnalismul in romania. vad campanii furibunde de denigrare la tv, vad ineptii, vad idioti - adica vad socialisti.

          sa-ti zic ce se mai vede in ultima luna? poate cel mai incompetent guvern ever al romaniei, vad o restauratie brutala in educatie. vad un impostor ca prim ministru.

          si nu, basescu nu-mi place. il detest la fel de mult ca pe iliescu. in schimb el a promovat cateva legi care ar putea transforma romania - legea educatiei. vad o justitie care misca.

          deci da, vad rosu (doar sunt socialisti, nu?) si nu te mai intelegi cu mine.

          ws
          • +10 (12 voturi)    
            Dreptate, ochii plansi vor sa te vada.. (Joi, 21 iunie 2012, 8:16)

            Dianora [utilizator] i-a raspuns lui ws

            Just that! Iar genocidul nu se prescrie - aviz tata Iliescu..
        • +6 (6 voturi)    
          Si nu e normal sa vedem rosu? (Joi, 21 iunie 2012, 9:20)

          dami365 [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

          Pai sunt comunisti,nu?Poate doar daltonistii sa vada alta culoare ,dar tot comunisti sunt.
        • +1 (1 vot)    
          cum sa rationezi.....cu o persoana (Joi, 21 iunie 2012, 18:25)

          oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

          poate sa relationezi, ai vrut sa spui................ poti rationa ,dar numai tu singur ,ca nu te poate impiedica nimeni, evident daca mentalul tau de usl, iti permite.........vezi ca este pe acest site un anume adrian8, sigur cu el vei putea relationa, aveti acelasi intelect.... "0".
      • +50 (60 voturi)    
        Sfidare (Joi, 21 iunie 2012, 1:13)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui busola

        Sistemul ticalosit, la care Adrian Nastase are poate cea mai remarcabila contributie, a produs multe victime. Unii ne-am parasit tara sa lucram intre straini pragmatici. Ne-au ramas copiii acasa, cu educatie la voia intimplarii. Altii, mai putin norocosi, au murit cu zile, prin spitale sau acasa; fara medicamente si fara martori ai tragediei.

        Altii, ne-au sfidat cit au putut. Au furat cu legea de partea lor. Ani de zile au fost intangibili hotii, baietii destepti, plagiatorii si mincinosii care ne-au insultat inteligenta. Nici macar nu se straduiau sa inventeze minciuni credibile.

        Iar tentativa de sinucidere a lui Adrian Nastase e o lasitate jignitoare la adresa noastra, a iubitorilor de dreptate. A incercat sa ne sfideze pe toti, intr-un orgoliu nemasurat. Adica, noi nu-l putem pedepsi. El ar fi chipurile deasupra noastra si a dreptatii noastre. Nu-l putem pedepsi. Ne-a invins!

        Dar Dumnezeu ne-a ajutat. Adrian Nastase n-a murit. Va face puscarie, va fi pedepsit. Iar viata merge mai departe. Drama reala nu este nicidecum a politicianului Adrian Nastase, care a furat si incearca sa fuga de pedeapsa. Drama reala este a poporului roman, a milioanelor de anonimi care invata sa traiasca impreuna, in libertate, reguli si dreptate.
      • +16 (22 voturi)    
        Pai cuvintele alea .. (Joi, 21 iunie 2012, 4:15)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui busola

        de care ne este rusine chiar acum sunt in titlul comentariului tau: "there will be blood".

        Astfel de cuvinte care (citez, nu plagiez) "pot aprinde scanteia urii nationale" si care mustesc de ura sunt cele folosite de tine.

        Omul asta de care pomenesti tu, cand era pe "muntele de unde tocmai a cazut", era plin de ingamfare si vorbea muritorilor de rand intr-un mod foarte umilitor. Oricum, este vorba doar despre un hot, aici.
      • +8 (10 voturi)    
        Va duceti dupa el ca lemingii.. (Joi, 21 iunie 2012, 8:15)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui busola

        .. nici acum nu va puteti opri..
    • +51 (61 voturi)    
      ce sa rateze? (Joi, 21 iunie 2012, 0:48)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui nede

      gatul? nu l-a ratat. show-ul ieftin pentru electoratul USL? nici atat.
      il fac martir.. a 'ratat'?.. va primi ingrijiri speciale o vreme.. va iesi mai devreme din inchisoare (caz medical), care inchisoare oricum va fi de fapt un apt de lux ca doar de-aia a schimbat Ponta seful administratiei penitenciarelor.
    • +32 (40 voturi)    
      crezi ? (Joi, 21 iunie 2012, 0:50)

      popic [utilizator] i-a raspuns lui nede

      cred ca e vanat deja. Nu il opereaza...sau daca il opereaza il opereaza de hernie..la cat a furat. :))
    • +43 (51 voturi)    
      Glontele secţionează gâtul? (Joi, 21 iunie 2012, 1:06)

      Iorest [utilizator] i-a raspuns lui nede

      I-auzi ce debitează Antena 3: Glontele i-a trecut prin gât şi Năstase are gâtul "secţionat". Măi frate... Era iatagan sau glonte?
      • +27 (35 voturi)    
        glontele face ce vrea Basescu... (Joi, 21 iunie 2012, 1:23)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

        dixit :)
    • +36 (44 voturi)    
      Ponta a aflat si a ajuns la spital in 20 min.?? (Joi, 21 iunie 2012, 1:10)

      Skeptical [utilizator] i-a raspuns lui nede

      Pute tare de tot.

      Ca si plagiatul tovarasului prim-ministru, nici macar nu se pricep la inscenari.

      Ehehe, daca il consultau pe Ilici Iliescu, mentorul gangsterilor Antonesco-Pontisti, faceau si ei ceva mai profesionist.
      • -2 (2 voturi)    
        da in cat timp trebuia ? (Joi, 21 iunie 2012, 9:44)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Skeptical

        3 ore ?
        nu pre e trafic in bucuresti la ora aia .... chiar a ajuns cam greu ...
  • +104 (116 voturi)    
    O, nu!!! (Joi, 21 iunie 2012, 0:10)

    A9 [utilizator]

    Traim o adevarata telenovela.

    Cum a putut sa faca asa ceva?!?!

    Gestul lui arata cat de slab e, inteleg ca e speriat si suparat, dar asa ceva nu se face!! Are copii, are nevasta...nu se singur pe lume, ce-a fost in capul lui?

    Ori vrea sa se victimizeze? Vrea sa scape de inchisoare?
    • -82 (98 voturi)    
      Curajosule (Joi, 21 iunie 2012, 0:25)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui A9

      Tu te-ai victimiza cu un glont in gat?
      Stiu, e un trucaj ordinar. Sa traiesti bine.
      • +21 (29 voturi)    
        Da, e o modalitate de a fenta inchisoarea. (Joi, 21 iunie 2012, 0:29)

        A9 [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        Prea multi corupti si mafioti, cand se vad cu catusele la maini, ii apuca ghearele-n inima, lesinuri, lacrimi...

        E penibil.
        • -1 (1 vot)    
          si un glonte in gat e acelasi lucru .. nu ? (Joi, 21 iunie 2012, 9:46)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui A9

          ia simuleaza si tu la fel ...
      • +29 (37 voturi)    
        de fapt.. (Joi, 21 iunie 2012, 0:30)

        voda.tepes [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        basescu l-a impuscat. este?
      • +22 (30 voturi)    
        păi.... (Joi, 21 iunie 2012, 0:31)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        El şi l-a tras, nu? Poate nu suporta gândul că urma să se despartă de colecţia lui de tablouri - ţii minte când ni le-a arătat, mândru, la televizor? Robinetele de aur ale lui nea nicu erau vax...
      • +16 (24 voturi)    
        Eu? (Joi, 21 iunie 2012, 0:37)

        RomaniaMea [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        Eu nu. El, da.
      • +80 (88 voturi)    
        coposu 17 ani nevinovat... (Joi, 21 iunie 2012, 0:42)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        a stat in detentie, a mancat bataie cat a dus si nu l-a plans nimeni cum il plang acum pe Nastase.... Mare barbat! Sa-i facem o statuie langa cea a lui Coposu
        • -21 (29 voturi)    
          Victimizare (Joi, 21 iunie 2012, 0:45)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui echos

          Ai inteles gresit ceea ce am scris. Reciteste te rog, n-am victimizat pe nimeni. Succes.
    • +16 (24 voturi)    
      tu chiar crezi?! (Joi, 21 iunie 2012, 0:26)

      corvus_coraX [utilizator] i-a raspuns lui A9

      teatru ieftin, o zgârietură la gât. chiar crezi că are atâta sânge în instalație?! nu crezi că e ciudat că a așteptat să vină poliția, să fie presa acolo grămada?! de ce nu a făcut-o acum trei, patru ore să nu fie acolo un milișian să-l salveze
    • -26 (38 voturi)    
      demnitate (Joi, 21 iunie 2012, 0:38)

      zaphoss [utilizator] i-a raspuns lui A9

      Sau poate unii dintre romani (putini la numar ) mai au ceea ce se numeste "demnitate".
      • +25 (33 voturi)    
        n-am aflat de vreun samurai (Joi, 21 iunie 2012, 0:59)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui zaphoss

        care " a incercat sa se sinucida" - toti au reusit, daca tot vorbim de demnitate!
        • +8 (20 voturi)    
          ha ha ha (Joi, 21 iunie 2012, 4:33)

          kitaiu [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          ce imi plac glumele tale ! de ce nu a fost procuroru' langa maistru sa ii dea lovitura de gratie si sa nu mai sufere prin spitale? asa se face treaba la sinucideri demne. ce dracu si Base asta nu le aranjaza pe toate...
    • +60 (72 voturi)    
      Facatura (Joi, 21 iunie 2012, 0:41)

      MickeyD [utilizator] i-a raspuns lui A9

      Radu Tudor stia dinainte tot ce s-a intamplat, iar Ponta a ajuns imediat la spital. a fost pregatit scenariul "sinuciderii" intre ambulanta chemata inainte, 2 oameni ai lui Rus si medicii plagiatori PSD Beuran si Bartos. nu s-a auzit zgomot de arma deci doar 3 oameni pot sti ce s-a intamplat de fapt. adevarul e ca Nastase avea nevoie de o iesire din scena care sa-i aduca simpatia publicului influentabil. stia de fapt de f mult timp ce-l asteapta si nu-l cred capabil decat de gesturi foarte bine premeditate.
    • +19 (27 voturi)    
      are instrustiuni precise de la Voicu (Joi, 21 iunie 2012, 0:53)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui A9

      Autovictimizarea poate scuti de puscarie. La cat e Bombonel de naiv, l-a crezut. Asa ca-ntre doctorii juristi. Bufonerie curata. Te apuca rasul-plansul. Se face dreptate! Bravo justitiei romane! Cat ne-a sfidat pe noiacest individ? Ce a facut el bine pentru tara? Vilele, palatele si le-a facut pe munca proprie sau cu benzina vanduta la sarbi??? La ce-ti ajuta averea Bombonel? Ai timp sa meditezi la inchisoare, dar bunica mea zicea: mai bine sarac si curat, sa poti dormi linistit. Luati aminte politicieni corupti, iata ce va poate paste!
  • +119 (133 voturi)    
    Mda, (Joi, 21 iunie 2012, 0:10)

    mihai_42 [utilizator]

    acum o sa intre faza cu labil psihic, nu suporta detentia, o sa stea intr-un sanatoriu si ... 2 ani trec repede. Nici macar nu e in stare sa plateasca pentru greseli. Carpa nu barbat!
    • +30 (38 voturi)    
      8 luni (Joi, 21 iunie 2012, 0:20)

      Gipsi [utilizator] i-a raspuns lui mihai_42

      8 luni, nu 2 ani.
    • -40 (60 voturi)    
      hai sa-i lasam macar asta! (Joi, 21 iunie 2012, 0:21)

      warchild [utilizator] i-a raspuns lui mihai_42

      chiar daca ne-a uns pe suflet sentinta de azi, poate ca macar a ramas o umbra de onoare in acest om. ar fi trist sa auzim glume pe aceasta tema. Sunt printre primii care ar zice: uite ce circ, nu ne place acest nastase dar cred cel mai bine il uitam si gata! e greu de crezut ca in acest moment omul asta chiar nu traieste o drama, fie el si super mare infractor corupt.
      • +31 (39 voturi)    
        Ce sa ii (Joi, 21 iunie 2012, 1:00)

        mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui warchild

        las? Nu ii las nimic! Dimineata tre sa merg sa bag benzina. Sti cat e litrul de benzina din petrol romanesc? Sti cine era la butoane cand s-a privatizat Pretromul? Sti ca se vorbeste de o spaga de 70 (saptezeci de milioane)? Si vrei sa imi fie mila de el? De procurorul Panait ai auzit? Onoare...puah, mi se face greata!
    • -46 (68 voturi)    
      Barbatii (Joi, 21 iunie 2012, 0:22)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui mihai_42

      Uite unde erau ascunsi barbatii adevarati ai tarii.
      O carpa n-ar fi tras daca gandim logic nu?
      • +54 (62 voturi)    
        si tu esti sigur? (Joi, 21 iunie 2012, 0:27)

        Anti A1 A2 A3 si A4 [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        si esti tu sigur ca a tras? Ai vazut tu rana? eu am vazut pe cineva cu fular la gat in plina vara, intins pe o targa si invelit cu patura. Fara masca de oxigen, fara perfuzii. Deci inca poate fi carpa
        • -14 (22 voturi)    
          Glont (Joi, 21 iunie 2012, 0:36)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

          Eu am auzit ca are un glont in gat.

          N-am vazut rana si nici nu o s-o vad ca n-am cum, nu sunt doctor la Floreasca. Daca nu o vad inseamna ca nu exista corect? Cam asta e logica astora de pe aici.

          Pe aceeasi logica, eu nu l-am vazut pe Nastase sa fure deci n-a furat.
          Corect?
        • +19 (27 voturi)    
          o fii fost un revolver airsoft... (Joi, 21 iunie 2012, 0:46)

          echos [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

          o replica cinezeasca slaba.... la genul asta de arme n-ai nevoie de mai mult de un fular....
        • +9 (13 voturi)    
          fular burberry... :)) (Joi, 21 iunie 2012, 7:06)

          derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

          stau si ma intreb de cand pregateste el iesirea asta dramatica din scena.
      • +15 (23 voturi)    
        nu intelegi (Joi, 21 iunie 2012, 0:28)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        carpele sunt alea care fug de raspundere, nu conteaza cum. obiectiv vorbind nici macar nu s-a sinucis, totul e teatru ieftin, daca murea as fi zis ca "da domle, a avut sange in el" dar n-are, e doar bollywood, se pregateste faza cu "nu suporta regimul de detentie".
      • +22 (30 voturi)    
        Scuteste-ma (Joi, 21 iunie 2012, 0:32)

        mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        cu barbatul adevarat. Daca vrei sa te omori si ai o arma de foc la indemana... nu scapi. Deci,...carpa!
        • +18 (24 voturi)    
          instructiunile de functionare au fost plagiate... (Joi, 21 iunie 2012, 1:25)

          echos [utilizator] i-a raspuns lui mihai_42

          le-a citit doar un student...
      • +12 (20 voturi)    
        conform (Joi, 21 iunie 2012, 0:35)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        unui anumit dosar, unii barbati ai tarii se ascundeau in pat la nastase. Fiica lui grigore preoteasa ti-ar putea povesti mai multe. Gindeste logic in continuare, nu te lasa.
      • 0 (0 voturi)    
        ba da (Joi, 21 iunie 2012, 20:41)

        ego sum [utilizator] i-a raspuns lui Alexandru C

        Chiar o carpa e cel care a tras, in acest caz adrian nastase ....
  • +13 (19 voturi)    
    Las! (Joi, 21 iunie 2012, 0:12)

    Rasboinicu [utilizator]

    Lasitate maxima. Se vrea martir! Stai linistit Adrian Nastase, lumea nu va uita ce-ai facut, chiar si dupa gesturi de genul acestuia.

    Bravo Justitiei!
  • +129 (139 voturi)    
    nu-i nimic Adriane (Joi, 21 iunie 2012, 0:12)

    adyQ [utilizator]

    tot asa de la Adi ca sa stii si tu, din cauza gunoaielor ca tine am ajuns sa traiesc la 10000 km de casa si de familie, de bunici care is pe moarte si care m-au crescut, sa stii ca nu iti plangem soarta, iti dorim sa simti si tu ce simtim noi prostimea zi de zi din cauza magariilor pe care le-ati facut voi
    PS: sa stii ca nu o sa te planga nimeni daca dai coltzu, si totusi iti dorim viata cat mai lunga si speram noi cu totii dupa gratii sa fie toata. Poate ca totusi nota de plata vine odata si odata, sau poate e doar o manevra sa scapi si de data asta....oricum multumim Base.
    • +53 (61 voturi)    
      :) (Joi, 21 iunie 2012, 0:24)

      Uzu_buzu [utilizator] i-a raspuns lui adyQ

      subscriu.
    • +12 (18 voturi)    
      si eu (Joi, 21 iunie 2012, 1:40)

      Philipe [utilizator] i-a raspuns lui adyQ

      subscriu
    • -2 (2 voturi)    
      cum 'multumum base' ? (Joi, 21 iunie 2012, 9:52)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui adyQ

      pai parca nu e meritul/vina lui base ?

      parca e paranoie sa crezi ca basescu face tot prin tara asta ??

      ps: +115 , inseamna ca toti sunteti de acord ca base taie si spanzura in romania .. nu ?
      • +2 (2 voturi)    
        ... (Joi, 21 iunie 2012, 13:54)

        Scum Hero [anonim] i-a raspuns lui adrian8

        cred ca vrut sa zica "multumim Base pentru justitia care incepe sa-si faca treaba"...
      • 0 (0 voturi)    
        asta este doar impresia unora (Vineri, 22 iunie 2012, 2:44)

        adyQ [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Base are meritul ca a dat drumul la justitie din lesa, mai departe se descurca ei singuri, o mica influenta o avea si el nu zic ca nu.
  • +18 (24 voturi)    
    mda... (Joi, 21 iunie 2012, 0:13)

    rainman2 [utilizator]

    observ cu stupoare ca orice s-ar intampla in tara,in viziunea lui Ponta, Basescu este intotdeauna vinovat...
    • -2 (2 voturi)    
      si in viziunea celor de mai sus , cu multe + (Joi, 21 iunie 2012, 9:53)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui rainman2

      .
      • +1 (1 vot)    
        lasul (Joi, 21 iunie 2012, 15:19)

        Bun [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        s-ar parea ca incet,incet ,incepe sa functioneze statul de drept - meritul este al lui BASESCU .
  • +15 (21 voturi)    
    Meditatia despre moarte (Joi, 21 iunie 2012, 0:14)

    Clop [utilizator]

    este apanajul individului puternic spiritual. Atat.

    P.S. Pentru impuscaturi in gat, incercati Dalai Lama. Este eficient dovedita, dar este apanajul sinucigasilor din alta liga. Si fara declaratii de presa ulterioare.

    P.S. Pistolul cu gaze este pentru Chuck Norris pe platoul de filmare.
  • +18 (26 voturi)    
    Un las! (Joi, 21 iunie 2012, 0:14)

    dorubarbu [utilizator]

    Definitia lasului=Adrian NASTASE!

    Lasul este bland cu leii si dur cu mieii! Adica...este supus si lingau cu cei mai puternici decat el (leii) si ii calca in picioare pe cei mai slabi (mieii).

    Actul de lasitate si bravura al lui Adrian NASTASE spune TOTUL despre caracterul lui!

    QED!
  • +20 (26 voturi)    
    Serios?? (Joi, 21 iunie 2012, 0:14)

    KidChinoT [utilizator]

    Domnule Ponta lasa-l macar o seara pe Basescu in pace si vezi-ti de problemele tale.
    1. esti acuzat de plagiat (furt) si nu ai macar bunul simt sa iti dai demisia.
    2. tatucul tau si conducatorul doctoratului matale plagiat a fost condamnat la 2 ani de inchisoare cu executare si se impusca? Nu vreau sa fac speculatii pe motive, dar mi se pare absurd sa tot urlii Basescu e ala rau cand tu ca si politician ai asemenea probleme grave.
    Macar o dat in (sper scurta ta) cariera politica ai bun simt si nu mai distrage atentia de la problemele reale. Daca nu pentru popor, macar pentru Nastase "saracul" ca acum e bolnav.
    Apropos de Nastase: sunt curios daca primeste amenda pentru tentativa de suicid.
  • +15 (21 voturi)    
    si asta a condus R. (Joi, 21 iunie 2012, 0:14)

    dguina [utilizator]

    Omul asta nu are nici macar un rest de demnitate,daca vroia sa se sinucida ar fi avut tot timpul ,pana venea politia.Nu e patetic,e penibil !
  • +15 (21 voturi)    
    Iar e Basescu de vina ?! (Joi, 21 iunie 2012, 0:15)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Era acolo cu pistolul la gatul lui Nastase, in timp ce acesta fredona : "Amintirile ma chinuiesc,/Amintirile ma rascoleeeesc/Nu mai reziiiist !"

    Se va specula politic la nesfarsit acest gest, dar eu trag o concluzie : daca a incercat sa se omoare, Nastase nu e barbat !
  • +22 (28 voturi)    
    Pai ce treaba are Basescu?! (Joi, 21 iunie 2012, 0:15)

    A9 [utilizator]

    Ponta parca e la gradinita, se rasfata cand vorbeste.

    Ca sunt ei prosti, tot Basescu e de vina?

    Hai ca sare calul rau de tot.
  • +18 (24 voturi)    
    Jenant (Joi, 21 iunie 2012, 0:15)

    Gabe2006 [utilizator]

    E jenant ca in momente grele ca acestea Ponta alege sa faca politica. Sunt de acord cu sentinta lui Nastase si gestul lui disperat e de inteles. Cu cat urci mai sus cu atat caderea e mai dureroasa. Dar nu cred ca acum e momentul sa-l bagi pe Basescu in ecuatie. va umpleti de penibil domnule prim plagiator.
  • -17 (23 voturi)    
    multumit, Traian? (Joi, 21 iunie 2012, 0:15)

    rugantino [utilizator]

    multumit, Traian?
  • +15 (23 voturi)    
    Ponta.. (Joi, 21 iunie 2012, 0:16)

    voda.tepes [utilizator]

    ..poate iei exemplu (poate singurul exemplu pozitiv) de la mentorul tau.
  • +16 (22 voturi)    
    mda (Joi, 21 iunie 2012, 0:16)

    danielovici [utilizator]

    incepe marea manipulare impreuna cu doctorul Oprescu.
    Nu va face nici o zi de puscarie.
  • -67 (91 voturi)    
    dupa (Joi, 21 iunie 2012, 0:16)

    evoque [utilizator]

    45 de ani de comunism inca se mai aplica metode securiste.
    Am spus de multe ori ca nastase este vinovat dar sa fie condamnat in acest dosar nu credeam si asta nu pentru ca ar nastase corect si cinstit ci pentru ca toate partidele din lumea asta se sponsorizeaza pe cai oculte.
    As vrea sa il vad pe preacinstitul basescu si toata clica lui cand isi vor justifica averile si modul in care au obtinut bani pentru partidele lor.
    In tara asta trebuie facuta curatenie iar curatenia trebuie inceputa de sus de la presedentie, eu unul sunt satul de metodele comuniste folosite de basescu.
    Acum sunt scarbit de romania si de ce se intampla.
    • +66 (74 voturi)    
      eu zic (Joi, 21 iunie 2012, 0:21)

      danielovici [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ca poti emigra daca nu mai suporti Romania.
      Eu nu o suport din cauza lui Nastase
      • -17 (23 voturi)    
        Confuzie (Joi, 21 iunie 2012, 0:30)

        Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui danielovici

        Pai nu e presedintele jucator de 8 ani la putere? Vrei sa zici ca n-a facut nimic in 8 ani? Vezi ca-ti taie astia la salariu.
      • -19 (25 voturi)    
        vad (Joi, 21 iunie 2012, 0:31)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui danielovici

        comentariile si sunt scarbit de micimea si ingustimea mintii.
        Daca voi credeti ca reprezentati romania atunci va invit sa va cumparati pistoale.
        Daca sa te bucuri de faptul ca un om a incercat sa se sinucida este normal atunci tara asta il merita pe basescu.
        • +16 (22 voturi)    
          esti tu sigur? (Joi, 21 iunie 2012, 1:25)

          Anti A1 A2 A3 si A4 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          esti tu sigur ca a incercat sa se sinucida? ti de pare normal sa fie constient, cu fular la gat in loc de fese sterile si fara perfuzie? mai usor cu sinuciderea
          • -2 (4 voturi)    
            penibil (Joi, 21 iunie 2012, 10:31)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

            asta este un comentariu penibil si jalnic.
            Indiferent cate pacate are nastase este totusi om.
            Daca basescu ar face acelasi gest fii sigur ca as avea aceiasi intelegere si compasiune.
            • +2 (2 voturi)    
              si mortii de la mineriade erau oameni (Joi, 21 iunie 2012, 17:06)

              zaboo [utilizator] i-a raspuns lui evoque

              si nu te-am vazut jelind soarta lor; in plus: Nastase a incercat sa se sinucida - chiar nu iti pare rau sa vezi ca o da in bara pana si cu asta?
      • +21 (25 voturi)    
        mereu aproape (Joi, 21 iunie 2012, 0:49)

        outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui danielovici

        pai se putea sa nu apara si evoque? :))
    • +22 (28 voturi)    
      pestele de la cap se impute (Joi, 21 iunie 2012, 0:28)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      dar se curata de la coada, maestre! iar Base, in caz ca ai uitat, dupa suspendare s-a intors la popor - nu si-a tras un glonte in gat; si poporul l-a vrut inapoi (doare, nu?) ... si vorbesc de acelasi Base care a renuntat la imunitatea parlamentara pentru a fi anchetat ... dar, sigur, Ponta tot merge la Bruxelles, ca sa fie clar!
      • 0 (2 voturi)    
        de ce (Joi, 21 iunie 2012, 10:25)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        nu se intoarce si acum la popor? pentru ca de atunci sta cu spatele la popor.
        • +1 (3 voturi)    
          nu are de ce (Joi, 21 iunie 2012, 13:14)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          este presedinte ales iar mandatul e de 5 ani si daca tot nu intelegi iti desenez, puisor!
    • +18 (24 voturi)    
      da? (Joi, 21 iunie 2012, 0:29)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Nu era bombonel ăla care rânjea sardonic în 2003 spunându-ne că putem să-i numărăm ouăle? Nu era bombonel ăla care invitase televiziunile să NE prezinte - la fel cum făcuse voiculescu în urmă cu vreun an - casa şi colecţia de tablouri şi rarităţi? Nu era el ăla care punea, public, pariu pe-un Mercedes cu Ţiriac pe câte săli de sport VA construi? Nu era el ăla care dispusese fugărirea jurnaliştilor pentru publicarea Armaggedoanelor? Nu era el ăla care încerca să facă pe dracu'n patru să oprească melodia "Cornuleţ cu lapte"? Ştii când a apărut termenul de "căpşunar", de "guvid" şi "la produs", cine era prim-ministru?
      • -2 (4 voturi)    
        ba da (Joi, 21 iunie 2012, 10:27)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        acelasi personaj.
        Dar daca ar fi facut acest gest basescu ai incepe sa enumeri toate marlaniile acestuia?
    • +18 (22 voturi)    
      mda ... (Joi, 21 iunie 2012, 0:53)

      maryus999 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      din pacate fara metodele comuniste sau securiste nu am mai vedea pe nimeni condamnat pentru coruptie ... cred ca intamplator metodele de condamnare a coruptiei sunt asemanatoare si in comunism si in capitalism la fel cum hotii sunt condamnati la fel si in comunism si in capitalism ... si denunturile sunt facute mereu de rivali daca voi asteptati sa ii denunte sfantul duh sau sa se autodenunte cand fac prostii va inselati amarnic ... daca un hot denunta un alt hot cu probe nu se poate face nimic finca este dosar politic ??? si justitia ar trebui sa nu se bage intre hoti sau corupti finca sunt jocuri politice si asa se joaca ei ???
      acum ce s-a intamplat asta seara este putin fortzat finca politia mai putea astepta pina dimineata ... nu ne putem bucura pt ca a incercat sa se sinucida ... este totusi un om ... sper sa faca acei 2 ani de puscarie sa plateasca faptele care lea facut apoi sa iti vada de viata ca un om simplu ... 2 ani trec repede ...

      orcum este o premiera pozitiva ... este un fior rece pe sira spinari pentru politicienii cu dosare penale pe rol ... de azi inainte se vor gandi de doua ori inainte sa ia decizii proaste ca sa nu zic decizii anti romanesti ... deja l-am vazut pe vanghelie profund marcat zicand ca ii este frica de justitie pe persoana fizica :))
      • 0 (2 voturi)    
        sa faca (Joi, 21 iunie 2012, 10:28)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui maryus999

        dar sa faca si cei din pdl sau alte partide.
        Daca ar fi dupa mine cu actuali parlamentari as face un nou canal.
  • -15 (21 voturi)    
    ups! (Joi, 21 iunie 2012, 0:17)

    laurentiucat [utilizator]

    base...ai pus-o!
  • +18 (22 voturi)    
    mda (Joi, 21 iunie 2012, 0:17)

    arsene cristescu [anonim]

    Ar trebui sa ii plangem de mila? Nu era mai bine daca nu fura? Se pare ca Basescu e vinovat pentru ca Nastase a furat si Ponta a plagiat. :)
  • +82 (92 voturi)    
    TEATRU IEFTIN SI VULGAR::: (Joi, 21 iunie 2012, 0:18)

    ionoli [utilizator]

    VAI !!! Ce teatru ieftin ! Daca era cu adevarat afectat isi nimerea gatul ala gros, ca doar e vajnic vanator si... apropo isi tragea glontul imediat dupa darea verdictului, nu astepta sa vina politia, presa si salvarea si ...sa rateze... Ptiu, ce ghinion !!!! Ieftin si vulgar !
    • +20 (24 voturi)    
      corect! (Joi, 21 iunie 2012, 0:33)

      corvus_coraX [utilizator] i-a raspuns lui ionoli

      ci-că trei răni la gât. a tras de trei ori?! cât curaj!
      • +7 (15 voturi)    
        ... (Joi, 21 iunie 2012, 2:57)

        australia [utilizator] i-a raspuns lui corvus_coraX

        si ce insistent a fost...:))))))))))))
      • +2 (2 voturi)    
        pardon... (Joi, 21 iunie 2012, 9:33)

        lucyan [utilizator] i-a raspuns lui corvus_coraX

        glontul a descris o traiectorie circulara sau a ricosat din vreun tablou, a iesit din gat si la ranit si la umar...
        de fapt, eram sigur ca sunt mai multe rani, totul era plin de sange si saracul era livid la fata, deschidea arareori ohii sa vada daca presa isi face datoria...
    • +21 (25 voturi)    
      s-a lămurit un mister (Joi, 21 iunie 2012, 0:34)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui ionoli

      Cum de l-a-mpuşcat pe Sârbu în zona inghinală, la vânătoarea de la Balş la Ţiriac, incident în urma căruia Sârbu vorbeşte subţire - titlu de preşedinte al asociaţiei naţionale a vânătorilor fusese luat de-a moaca.
  • +16 (22 voturi)    
    Sa ne limitam la........ (Joi, 21 iunie 2012, 0:18)

    CetateanulRoman [utilizator]

    a consemna inca una din nereusitele lui adrian nastase.
  • +61 (69 voturi)    
    Poporul e fericit (Joi, 21 iunie 2012, 0:18)

    neaga1900 [utilizator]

    Mai sunt multi pe lista ....
    • -22 (32 voturi)    
      Cat adevar... (Joi, 21 iunie 2012, 0:41)

      popic [utilizator] i-a raspuns lui neaga1900

      Ai dreptate..dar ma mir ca ai primit 13 voturi dintr`un total de 13 pentru ca printre ei sunt si ai vostri portocalii ( sunt imprartial..dar vad tendinta pe acest site). As vrea sa il vad si pe Iliescu cam in aceiasi situatie, pe doamna de numara voturile ...si pe al "vostru" drag presedinte ...ciorditor de telefoane si numai.
      Sper ca justitia sa fi prins mai mult curaj cu aceasta sentinta..si totodata politicienii sa priemeasca un semnal de alarma.
      Sunt bucuros de aceasta sentinta si acest fost prim-ministru da dovada cat de slab este.
      Rusine pentru toti acesti politicieni care ne FURA!
  • +57 (63 voturi)    
    "Ma gindesc daca Basescu e fericit acum" (Joi, 21 iunie 2012, 0:18)

    Clop [utilizator]

    ar fi spus Prim Minstrul tarii noastre.

    Nimeni nu exulta in ceea ce priveste rateul suicidal. Nici pacientul, nici zona de influenta.
    • +12 (18 voturi)    
      păi măi ponta, auzi una (Joi, 21 iunie 2012, 0:34)

      corvus_coraX [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      și eu să fiu în locul lui l-aș fi împușcat
    • +33 (41 voturi)    
      Ponta are chef de POANTE (Joi, 21 iunie 2012, 0:49)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      Nimeni din RO nu isi dorea ca Nastase sa se sinucida . Una e toata lumea sa vada o judecare corecta a dosarului si altceva ca isi doreasca cineva sa-l vada mort .

      DPDV psihic e terminat Nastase dar ... sa-ti iei viata inseamna ca e la limita cu nervi . Cred ca nici lui nu-i venea sa creada . Ii doresc sanatate si apoi sa-si ispaseasca pedeapsa .
      • +2 (2 voturi)    
        epava psihica (Joi, 21 iunie 2012, 13:00)

        amazing@love [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        chiar asa, asta mai poate candida la functie publica daca are astfel de manifestari? Sa ne spuna doctorii lui "intzeleptzi"!
  • +97 (107 voturi)    
    strategie (Joi, 21 iunie 2012, 0:19)

    gigel12 [utilizator]

    Departamentul de imagine al PSD-ului a aruncat in lupta artileria grea:
    1. Nastase are o "tentativa" de suicid care se lasa cu ceva zgarieturi.
    2. Emotii, drama, toata lumea cu sufletul la gura
    3. Ponta la spital: "Sper ca Basescu e fericit".

    Efectul scontat: poporul debil mintal uita de plagiat si musca momeala: Basescu e vinovat !
    • +10 (16 voturi)    
      !! (Joi, 21 iunie 2012, 0:28)

      CMD [utilizator] i-a raspuns lui gigel12

      Ar vrea el!
    • +24 (30 voturi)    
      Farsa (Joi, 21 iunie 2012, 1:04)

      augustus [utilizator] i-a raspuns lui gigel12

      "Am schimbat doua cuvinte, e ok, e constient"
      Adica e impuscat in gat, si sta de vorba??
      • +12 (16 voturi)    
        mai mai (Joi, 21 iunie 2012, 4:42)

        kitaiu [utilizator] i-a raspuns lui augustus

        e impuscat LANGA gat, poate fularul e adus la spital pt tratament...
        • +9 (15 voturi)    
          dar nu orice fular........... (Joi, 21 iunie 2012, 7:11)

          flitmania [utilizator] i-a raspuns lui kitaiu

          nu era unul chinezesc,ci unul de firma.Plus cat de frumos era aranjat,de parca trecuse Botezatu pe acolo.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Joi, 21 iunie 2012, 20:53)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui gigel12

      Din pacate ai dreptate ... ai mei parinti sunt socati de ce i-au facut bietului nastase ... si sunt ingineri amandoi, acum pensionari ...
      Ce pretentie sa mai poti avea de la altii, mai simpli?
      Cu adevarat, USL-ul si votantii lui sunt creatia abjecta a urii unui singur om si tehnicilor lui de manipulare.
  • +15 (21 voturi)    
    Ponta tot cu obsesia lui cu Basescu (Joi, 21 iunie 2012, 0:20)

    zambara [utilizator]

    Ponta asta nici acum nu e in stare sa scape de obsesia cu Basescu?
    Chemati-i repede un psiholog. Ca are nevoie urgent. Saracul cred ca e tare traumatizat de numele asta.
  • +84 (88 voturi)    
    Haha (Joi, 21 iunie 2012, 0:20)

    Awakened [utilizator]

    E clar ca a facut asta fie pentru atentie, fie pentru a evita pedeapsa.
  • +69 (73 voturi)    
    cu fularul?!? (Joi, 21 iunie 2012, 0:21)

    Anti A1 A2 A3 si A4 [utilizator]

    cineva grav impuscat e dus de ambulanta cu fular la gat??? daca e asa grav e dus fara masca de oxigen, fara perfuzii??? miroase ciudat...
    • +1 (1 vot)    
      decolare spre Polul Nord! (Joi, 21 iunie 2012, 13:03)

      amazing@love [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

      chestia cu fularu' s-ar putea ca omu' nostru sa fi luat bilet pentru "Polu' Nord", si pana decola in joaca cu pistolu' s-a ciuruit! Acum se antrena pentru vantoarea de ursi polari!
  • +55 (59 voturi)    
    amaratu (Joi, 21 iunie 2012, 0:21)

    copilash [utilizator]

    amaratu...nu o foat in stare sa fie barbat...isi aranjeaza sa stea in spital de nebuni...ce om slab si corupt pana in maduva oaselor...in inchisoare si iliescu care este cel mai mare rau de la revolutie incoace!!
  • +57 (61 voturi)    
    un las (Joi, 21 iunie 2012, 0:21)

    igorashu [utilizator]

    O certitudine: e las.
    O nedumerire: cine o fi spus primul cuvintele alea despre Basescu? Doar Ponta știe pe cine a plagiat acum...
  • +93 (99 voturi)    
    si ai uitat (Joi, 21 iunie 2012, 0:22)

    mi3rla [utilizator]

    ca tot basescu va fi responsabil ca omul nu are coloana vertebrala sau ma rog.. ca e labil psihic si nu suporta detentia... penibil... acum va fi socotit martir
    • -24 (30 voturi)    
      voturi (Joi, 21 iunie 2012, 0:40)

      zaphoss [utilizator] i-a raspuns lui mi3rla

      Frate, da multe voturi ai strans in minute.
    • +52 (56 voturi)    
      sigur (Joi, 21 iunie 2012, 0:43)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui mi3rla

      Comisia Manga va constata că poziţia glonţului din gât nu corespunde cu poziţia armei, de unde concluzia că a existat un al doilea trăgător, pitit după perdea. Acesta ar fi tras două focuri, primul ratându-l pe bombonel DE puţin şi determinându-l pe acesta să-ntoarcă faţa spre uşă, secunda 44. Judecând după ratarea de la distanţa mică, trăgătorul trebuie să fi fost chior de-un ochi. Secunda 46, bombonel întoarce capul spre dreapta, spre noptieră, simţise un miros de sare de mare, de la urma de pantof a marinarului ascuns după perdea. Secunda 47, glonţul fatal iese şi-l loveşte pe bombonel în gât. Back... and to the left.... Back... and to the left.
      • +4 (10 voturi)    
        mafia cubaneza (Joi, 21 iunie 2012, 1:24)

        tyrael [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        genial comentariu. poate nu e cazul, e totusi vorba de un om ranit la mijloc, dar nu mi-am putut nicicum ascunde un zambet dupa ce l-am citit.
        din pacate, din relatarea ta insa nu reiese foarte clar cine o fi acest second shooter...
        • +3 (5 voturi)    
          ... (Joi, 21 iunie 2012, 8:47)

          nib [utilizator] i-a raspuns lui tyrael

          Culesul de capsuni (12 ore/zi, 7 zile pe saptamana) dezvolta exponential simtul umorului
  • +51 (55 voturi)    
    Omar Hayssam (Joi, 21 iunie 2012, 0:22)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Isi amineteste cineva? Cum l-a luat deodata greata si in lipsa de lamai a plecat?
  • +28 (30 voturi)    
    Norocol lui Basescu (Joi, 21 iunie 2012, 0:23)

    durul [utilizator]

    Nastase a incercat sa-l inpuste pe Basescu care ii statea in git .
    • +10 (14 voturi)    
      Superb (Joi, 21 iunie 2012, 2:24)

      sln [utilizator] i-a raspuns lui durul

      Superb comentariu, artrebui sa apara pe toate burtierele. :)))
    • +3 (3 voturi)    
      cel mai adevarat... (Joi, 21 iunie 2012, 9:57)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui durul

      comentariu..., urmeaza ponta, antonescu, care au o obsesie cu basescu... sunt curios unde la sta... sper din tot sufletul sa le stea in cap...
  • +85 (89 voturi)    
    Lumea politica: (Joi, 21 iunie 2012, 0:23)

    _eu_ [utilizator]

    Mi se pare mie sau toti politicienii au facut zid in jurul lui Nastase in acest moment? Toti ii plang de mila, il jelesc. Nu am auzit (ma refer la cei din USL) pe cineva spunand: a furat, a fost prins, a venit timpul sa plateasca! Nuuu, toti il acuza pe Basescu pentru soarta lui Nastase.
    • -17 (23 voturi)    
      Udrea (Joi, 21 iunie 2012, 0:31)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui _eu_

      A zis si Udrea ceva si mi-a scapat sau ea nu e politician?
    • +2 (2 voturi)    
      urat... (Joi, 21 iunie 2012, 9:59)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui _eu_

      este ca si din celelalte partide anumiti politicieni sunt uluiti, socati, etc. de sentinta... se stringe streangul in jurul gatului... ar fi bine sa le fie ridicate armele...
  • +80 (84 voturi)    
    sa mi se ierte cinismul... (Joi, 21 iunie 2012, 0:26)

    brita [utilizator]

    dar eu nu cred in sinceritatea acestui gest. mai degraba, pus in fata evidentei crunte (nici o cale de atac), individul incearca sa blufeze, ca sa amine intrarea la ocna.
    a se scuti.
  • +2 (12 voturi)    
    hmm (Joi, 21 iunie 2012, 0:27)

    florinul [utilizator]

    am citit stirea asta dupa ce am citit niste articole glume pe alt site. credeam ca e la misto.
  • +12 (16 voturi)    
    ghipsu' si sa ai grija de copii Victoras (Joi, 21 iunie 2012, 0:30)

    Anti A1 A2 A3 si A4 [utilizator]

    cineva grav impuscat e dus de ambulanta cu fular la gat??? daca e asa grav e dus fara masca de oxigen, fara perfuzii??? miroase ciudat...
    • +10 (12 voturi)    
      n-ar fi de mirare (Joi, 21 iunie 2012, 7:14)

      flitmania [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

      sa fi luat perfuziile Basescu.O sa ne spuna Ponta azi.
    • 0 (0 voturi)    
      checeapul (Joi, 21 iunie 2012, 13:08)

      amazing@love [utilizator] i-a raspuns lui Anti A1 A2 A3 si A4

      da au uitat checeapul tanti dana s-a chierdut cu firea, nu mai stia de care: iute, dulce, sau amar!
  • +18 (22 voturi)    
    mare caracter si Ponta asta... (Joi, 21 iunie 2012, 0:30)

    echos [utilizator]

    tot Basescu e de vina... am o nedumerire caci nu inteleg pentru ce:pentru ca a Nastase a tras sau pentru ca Nastase a ratat?
  • +16 (20 voturi)    
    ciudat (Joi, 21 iunie 2012, 0:30)

    corvus_coraX [utilizator]

    "Surse din Spitalul de urgenta sustin ca Adrian Nastase ar avea trei rani la git "

    o fi tras de trei ori?! de ce nu de patru ori?! de ce un pistol și nu un brenek, ăla-i sigur, face capul chisăliță

    o fi confundat pistolul cu pantoful cu trei cuie al Danei?!
  • +17 (21 voturi)    
    incredibil (Joi, 21 iunie 2012, 0:31)

    un.Dac [utilizator]

    s-a zis in direct: Basescu e de vina.
    • +16 (20 voturi)    
      logic (Joi, 21 iunie 2012, 1:34)

      tyrael [utilizator] i-a raspuns lui un.Dac

      Basescu e de vina si pentru canicula de-afara. nimic nou sub soare...
  • +24 (28 voturi)    
    Circ abject si fara de demnitate... (Joi, 21 iunie 2012, 0:32)

    mongol89 [utilizator]

    oameni buni, asta e circ ieftin, propagandistic.
    Asta a asteptat sa ajunga salvarea la el mai intii si apoi a tras. Si nu in cap, caci nu ar mai fi putut nimeni face ceva pt el. Asa ca el a tras incit sa fie sigur ca scapa dar ca va sta in spital si nu in inchisoare.

    Lipsa totala de demnitate. Hoti pina la capat.
    Nu va lasati pacaliti de spectacolul asta.
    Iar Ponta repede a venit sa mulga la eventualele simpatii stirnite. Abject.
  • +22 (26 voturi)    
    inscenare (Joi, 21 iunie 2012, 0:33)

    meddio [utilizator]

    e regie... n-am vazut la nici o arestare ca vine politia impreuna cu ambulanta . un teatru penibil , regizat de eternul Sergiu Nicolaescu .
  • +14 (18 voturi)    
    Inapoi in Ro (Joi, 21 iunie 2012, 0:33)

    nasu1 [utilizator]

    Daca se sinucid toti nenorocitii de la putere promit sa ma intorc si eu in Romania !!!! :)
  • -18 (24 voturi)    
    hai Base... ia exemplul! (Joi, 21 iunie 2012, 0:34)

    gimini [utilizator]

    Hai Base, tot ziceai tu ca popoul roman are de ales intre 2 comunisti... ia exemplul... ce zici?
  • +14 (18 voturi)    
    Mda (Joi, 21 iunie 2012, 0:35)

    arsene cristescu [anonim]

    Exprimarea corecta era "glontul i-a stat in gat". Pentru binele lui sper ca-l opereaza un "dottor" care si-a luat examenele pe bune. Si da, multa sanatate, sa se faca bine ca sa-l vad si eu executandu-si pedeapsa.;)
  • +13 (17 voturi)    
    Nastase e operat de Serban Bradisteanu (Joi, 21 iunie 2012, 0:36)

    mihaitgd [utilizator]

    puneti si linkul in articol daca e acelasi doctor: http://anticoruptie.hotnews.ro/ancheta-7726218-dosarul-aparatura-medicala-pentru-penitenciare-serban-bradisteanu.htm
  • +10 (14 voturi)    
    ați citit cine îl operează?! (Joi, 21 iunie 2012, 0:36)

    corvus_coraX [utilizator]

    Brădișteanu! Vă spune ceva numele?!
    • +9 (11 voturi)    
      acelasi ca si in scenariul (Joi, 21 iunie 2012, 7:16)

      flitmania [utilizator] i-a raspuns lui corvus_coraX

      cu ala de la Pitesti.Repetabila poveste.Lucruri noi:diagnosticul de diabetic si echipa de trei fosti ministri psd-isti.
  • +18 (22 voturi)    
    CIRC FSN! (Joi, 21 iunie 2012, 0:36)

    AnduAndrei [utilizator]

    Vai ce telenovela. Ce circ! Doamne ce las, in loc sa se zbata dupaia sa prinda si sa acuze coruptii din tabara ailata, isi trage un glont in gat! Vai de capu lui de carpa!
  • +25 (29 voturi)    
    Revolutie.... (Joi, 21 iunie 2012, 0:37)

    ionoli [utilizator]

    ...Da Doamne sa nu se opreasca aici cu condamnarile, sa aiba justitia curaj sa dea cu ei in inchisoare, sa aibe si fata mea un loc si un rost in tara, sa nu fie nevoita sa emigreze cand termina facultatea, sa fim aici in Romania impreuna.... Doamne, ce sperante incep sa am....Imi e frica sa nu se naruie....
    • +16 (20 voturi)    
      Iliescu, pe cand...? (Joi, 21 iunie 2012, 1:52)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui ionoli

      Numai cu procesul si condamnarea lui Iliescu se va asterne linistea peste Romania. Curaj judecatori, e onoarea voastra in joc! Poporul asteapta!
  • +43 (47 voturi)    
    Sanatate cu executare (Joi, 21 iunie 2012, 0:40)

    Carmendu [utilizator]

    Ii dorim viata lunga in puscarie d-lui nastase.
    La cum stim poporul roman, o sa fie atat de impresionat de drama acestui om daca moare, incat o sa se buluceasca la vot pentru PSD ( USL)
    Deja TV - ul nu mai vorbeste despre plagiat. Acum au un alt subiect. Despre un condamnat care a incercat sa se sinucida!!!!!
  • +54 (58 voturi)    
    televiziuni imbecilizate (Joi, 21 iunie 2012, 0:42)

    marioara1 [anonim]

    O intorsatura neasteptata!
    De ce avea esarfa la gat si nu pansament?

    Nu vreau sa comentez evenimentul, insa m-am uitat la RTV si Realitatea. De ce plageau moderatoarele TV!?
    Tocau ceapa? Pe Ponta il inteleg, e ca un tata pentru el, insa voi de la RTV si Realitatea sunteti niste penibili!
    • +29 (33 voturi)    
      ca in coreea de nord (Joi, 21 iunie 2012, 0:47)

      21unas [utilizator] i-a raspuns lui marioara1

      si acolo se plange public la TV cand moare un conducator iubit
    • +22 (26 voturi)    
      Cine nu plange? (Joi, 21 iunie 2012, 1:19)

      LoveRomania [utilizator] i-a raspuns lui marioara1

      Pai este trecut acolo in contract, cine nu plange sau rande dupa cum spune regizorul i se taie 20% din salariu
  • +28 (32 voturi)    
    cine il opereaza pe Nastase IMPORTANT (Joi, 21 iunie 2012, 0:44)

    Nu_vom_ierta_si_nu_vom_uita [utilizator]

    http://anticoruptie.hotnews.ro/ancheta-7726218-dosarul-aparatura-medicala-pentru-penitenciare-serban-bradisteanu.htm
  • +39 (43 voturi)    
    bla bla (Joi, 21 iunie 2012, 0:45)

    shoiba [utilizator]

    Eu cred ca Nastase s-a speriat ca vine Panait sa-l aresteze! Dar oricum cred ca Base e de vina, sunt sigur ca el l-a impuscat pe Nastase'n gat.
  • +36 (40 voturi)    
    Mda. (Joi, 21 iunie 2012, 0:45)

    Trident [utilizator]

    Nu te sinucizi cand stii ca stai doar opt luni dupa gratii numai daca stii ca de fapt asta este preludiul si ca ai sanse sa nu mai iesi de acolo sau daca esti un las.
    Nu ma impresioneaza deloc gestul lui. Vom vedea circumstantele in care s-a intamplat toata treaba. Miroase a scenariu ieftin.
  • +26 (30 voturi)    
    poate fi si un scenariu penibil (Joi, 21 iunie 2012, 0:46)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Observati la iesirea din ambulanta ca are la gat un fular si nu un pansament .Nu o fi avut cine sa-l faca ? Nu aveau la ei fese asa-incat sa-i fie pus la gat un fular ?De iarna.Singura piesa credibila este dnul Arafat.Or putea sa-i scoata din gat ceva ce nu are acolo?
    • +15 (19 voturi)    
      Nu, (Joi, 21 iunie 2012, 0:58)

      mihaitgd [utilizator] i-a raspuns lui fosta zoezoe

      dar pot sa-i faca o incizie ca si cand ceva ar fi fost acolo. Mai ales ca e operat de tovarasii colegi.
  • +25 (29 voturi)    
    da (Joi, 21 iunie 2012, 0:47)

    I [utilizator]

    Nastase ar face orice numai sa nu ajunga la puscarie. Eu cred ca e o inscenare. Daca ar fi vrut cu adevarat... ar fi reusit.
  • +27 (31 voturi)    
    un scenariu bine pus la punct (Joi, 21 iunie 2012, 0:53)

    Nu_vom_ierta_si_nu_vom_uita [utilizator]

    Hotnews: UPDATE 00.26: Medicii il pregatesc pe Nastase pentru operatie. Doctorul Daniela Bartos i-a comunicat printr-un SMS Ecaterinei Andronescu, prezenta in studioul Antena 3, ca glontul a ramas in git

    pur si simplu am zis sa google it dupa nenea doctor; primul rezultat: http://anticoruptie.hotnews.ro/ancheta-7726218-dosarul-aparatura-medicala-pentru-penitenciare-serban-bradisteanu.htm

    locuiesc in Berlin deci nu cunosc cine cum ce dar din toti doctorii din RO la ora respectica cum s a gasit doar respectivul ? tare mi se pare legata cu ata alba
  • +23 (27 voturi)    
    paiiii si cu arestarea cum ramane? (Joi, 21 iunie 2012, 0:54)

    sorin.o [utilizator]

    sunt curios ce o sa se intample ? sta 3 luni in spital, isi mai taie venele de la deget ,se operaza iar si gata au trecut cele sase luni ,pai sa tot furi in romania
  • +39 (43 voturi)    
    Premierul Romaniei la spital !!!?? (Joi, 21 iunie 2012, 0:55)

    Vlad2 [utilizator]

    Oare tine de atributiile premierului vizitarea infractorilor la spital?!?!
    • +25 (29 voturi)    
      :D (Joi, 21 iunie 2012, 0:59)

      arsene cristescu [anonim] i-a raspuns lui Vlad2

      Sa-l intelegem, Nastase este, totusi, conducatorul lui de doctorat.
    • +1 (1 vot)    
      gresit.nu infractor,ci condamnat (Joi, 21 iunie 2012, 15:28)

      Bun [utilizator] i-a raspuns lui Vlad2

      CONDAMNAT.
  • +25 (29 voturi)    
    mascarada ? (Joi, 21 iunie 2012, 0:56)

    cotora [utilizator]

    poate este mascarada ca la pitesti, daca intr-adevar adrian nastase a vrut sa se sinucida, atunci nu este barbat
    i-am spus la cineva, pana nu-l vezi pe adrian nastase in zeghe, sa nu crezi ca acest personaj, face puscarie
    apropos de plagiatorul ponta, ce a vrut sa zica, citez," basescu este fericit acuma", ce vrei sa spui hotule, vrei sa-l scoti martir pe adrian nastase ?
  • +34 (38 voturi)    
    manipulare usoara! (Joi, 21 iunie 2012, 0:56)

    kata70 [utilizator]

    ..cineva impuscat in git e dus de ambulanta cu fular la git??? daca e asa, de ce e dus fara masca de oxigen, fara perfuzii???...mai usor cu manipularea, mai baietzi!!!!
  • +14 (18 voturi)    
    cine il opereaza pe Nastase (Joi, 21 iunie 2012, 0:58)

    Nu_vom_ierta_si_nu_vom_uita [utilizator]

    http://anticoruptie.hotnews.ro/ancheta-7726218-dosarul-aparatura-medicala-pentru-penitenciare-serban-bradisteanu.htm


    Hotnews: UPDATE 00.29: Nastase va fi operat de Serban Bradisteanu, spun surse din Spitalul de Urgenta. A venit si Mircea Beuran
    • +11 (15 voturi)    
      si asta e beuran (Joi, 21 iunie 2012, 1:22)

      Nu_vom_ierta_si_nu_vom_uita [utilizator] i-a raspuns lui Nu_vom_ierta_si_nu_vom_uita

      http://www.cdep.ro/pls/steno/steno.stenograma?ids=5533&idm=1,3&idl=1&prn=1
  • +34 (38 voturi)    
    bla bla bla (Joi, 21 iunie 2012, 0:59)

    Archaeon [utilizator]

    daca a facut-o, foaarte bine... insa ma indoiesc tare!

    chiar asa de greu daca esti vanator sa nu stii ca impuscatura in gat duce la moarte lunga si in agonie?!!!

    si inca o chestie... bartos, bradisteanu, beuran?! hehehe, de unde stiu eu ca nu se fabrica acum o impuscatura in gat?!

    succes la telenovele ieftine si efecte speciale!

    ps - nu doresc moartea nimanui, chiar imi doresc ca individul sa traiasca o viata lunga, lunga... in puscarie
  • -16 (30 voturi)    
    cand dati minusuri (Joi, 21 iunie 2012, 1:00)

    popic [utilizator]

    Cand dati minusuri va rog sa si argumentati, nu numai sa ascundeti postul. Sa le fie rusine celor care dau minusuri fara nici o argumentatie. Am facut 2 comenturi...unul impotriva lui..si unul impotriva tuturor culorilor polititce. Unde va este moralitatea de comentatori "sub anonimat" ?
    • +4 (16 voturi)    
      Te inteleg si (Joi, 21 iunie 2012, 1:55)

      SKBjull [utilizator] i-a raspuns lui popic

      Imi pare rau, dar astazi nu poti fi impartial, va trebui sa alegi o tabara. Stiu ca nu realizezi pe moment, dar chiar acum se scrie istoria. Fie esti cu ei, fie esti cu ceilalti, manusile s-au scos.

      P.S. Plus de la mine, ca de la non-postac la altul.
    • +1 (1 vot)    
      argumentele... (Joi, 21 iunie 2012, 10:11)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui popic

      au ramas in gatul lui nastase, ca trebuia si gura lui sa respire nu? este jenant cum un om ranit grav in gat , bine ca nu i-a atins glontul coardele vocale sau jugulara, (anatemele si irealitatile), repet, este jenant cum respira atat de bine... nu a vut nevoie de nici o interventie medicala, de aparatura speciala, doar de o targa si de un fular la gat, ca de, este criza in sistemul de sanatate...
  • +34 (40 voturi)    
    obsesia Basescu- escrocherie sentimentala (Joi, 21 iunie 2012, 1:00)

    B.T. Alexandru [utilizator]

    Fostul politician Nastase este condamnat ca infractor.
    Omul Nastase este intr-o situatie trista.
    Compasiunea fata de omul Nastase este de inteles.
    Inventarea unei culpabilitati a presedintelui tarii in scene de telenovela jucata de primul ministru este o actiune sinistra.Seful guvernului transmite populatiei sentimentul ca presedintele tarii este vinovat pentru tragedia unui om condamnat de justitie ! Scandalos !
    Atac asupra statului de drept prin escrocherie sentimentala.
  • +26 (30 voturi)    
    Daca chiar voia sa se sinucida... (Joi, 21 iunie 2012, 1:03)

    coco04 [utilizator]

    Isi tragea in cap si end of the story!
  • +27 (31 voturi)    
    OTV (Joi, 21 iunie 2012, 1:06)

    durul [utilizator]

    Dan Diaconescu are o gramada de treaba .
  • +24 (28 voturi)    
    regie (Joi, 21 iunie 2012, 1:08)

    meddio [utilizator]

    sunt doar niste rani superficiale .... pe antena 3 se spune ca glontul a ramas in gatul primului vanator al tarii....... ce mascarada ieftina, nastase doar a lesinat .
  • +22 (26 voturi)    
    Manifestatie spontana (Joi, 21 iunie 2012, 1:11)

    fat [utilizator]

    Poate ca urmeaza o manifestatie "spontana" de sustinere a infractorului. Oricum, probabil incarcerarea se amana o vreme: stare psihica instabila, rana grava, spitalizare, alea, alea. Circ ieftin!
  • +32 (36 voturi)    
    Base' du-te la spital (Joi, 21 iunie 2012, 1:11)

    Anti A1 A2 A3 si A4 [utilizator]

    in locul li Base m-as duce si eu la spital sa-l vad pe fostul meu vecin si contracandidat la presedintie. Si i-as face poze cu telefonul ca sa se vada rana bandajata cu fularul. Rana facuta intr-o zona "foarte vascularizata si maxim periculoasa"
  • +22 (26 voturi)    
    mario (Joi, 21 iunie 2012, 1:15)

    copilash [utilizator]

    rodica stanescu fost ministru de justitie...cik nu se poate assa ceva sa il acuze pe nastase...cum adica nastase poate face ce vrea in tara fara sa fie arestat?
  • +28 (32 voturi)    
    haide, haide (Joi, 21 iunie 2012, 1:16)

    olandezu [utilizator]

    bandajati zgarietura si la racoare!
  • +35 (41 voturi)    
    3 observatii (Joi, 21 iunie 2012, 1:18)

    Sartoris [utilizator]

    1. Nastase e un las. Ca un om cu coloana vertebrala si fost premier trebuia sa-si asume condamnarea.

    2. Ponta manipuleaza grosolan pana si la spital intr-un moment dramatic, spunand ca Basescu e fericit.

    3. Nastase infractorul este operat de Bradisteanu spagarul, secondat de Beuran plagiatorul, dupa vizita lui Ponta copy-lot-ul.
  • +30 (34 voturi)    
    Vai!!! (Joi, 21 iunie 2012, 1:19)

    B.Dan [utilizator]

    Saracul de el!
    Daca ma intrebi pe mine, e doar un circ PSDist!
    Hai sictir!
  • +34 (38 voturi)    
    Recuperare (Joi, 21 iunie 2012, 1:22)

    LoveRomania [utilizator]

    Acum avocatii vor solicita ca recuperarea sa se faca undeva in insulele maldive, este o insula pustie pe acolo, donata de matusa Tamara.
  • +21 (33 voturi)    
    vrajeaala (Joi, 21 iunie 2012, 1:33)

    copilash [utilizator]

    1. Nastase e un las. Ca un om cu coloana vertebrala si fost premier trebuia sa-si asume condamnarea.

    2. Ponta manipuleaza grosolan pana si la spital intr-un moment dramatic, spunand ca Basescu e fericit.

    3. Nastase infractorul este operat de Bradisteanu spagarul, secondat de Beuran plagiatorul, dupa vizita lui Ponta copy-lot-ul.
    • +17 (23 voturi)    
      Plagiat (Joi, 21 iunie 2012, 1:44)

      Sartoris [utilizator] i-a raspuns lui copilash

      Tu, Ponta esti?
      De m-ai copiat mesajul meu cu copy-paste?
    • +9 (11 voturi)    
      .... (Joi, 21 iunie 2012, 2:40)

      John.Doe [utilizator] i-a raspuns lui copilash

      Incredibil, chiar ai copiat comentul.............OMFG
  • +31 (35 voturi)    
    rana la umar? (Joi, 21 iunie 2012, 1:36)

    copilash [utilizator]

    camasa nu avea sange deloc pe ea in zona umerilor :))
    teatru ieftin!!!
  • +28 (36 voturi)    
    USListi, veseliti-va, (Joi, 21 iunie 2012, 1:42)

    Skiby [utilizator]

    adrian nastase e ok, rana s-a rezolvat cu doua leucoplast. Pacat de fularul Burberry!
  • -32 (38 voturi)    
    Dosarul FLOTA, mai stie cineva de el? (Joi, 21 iunie 2012, 1:52)

    Semaca36 [utilizator]

    Asteptam sa vedem rezultate si in alte dosare uitate cum ar fi FLOTA.
    • +27 (31 voturi)    
      Diferenta dintre Ponta si Basescu (Joi, 21 iunie 2012, 2:03)

      Sartoris [utilizator] i-a raspuns lui Semaca36

      1995, Basescu acuzat in dosarul Flota: Renunt la imunitate, cercetati-ma!
      2012, Ponta, acuzat de furt intelectual: Ce plagiat? Aia e revista despre natura. E conspiratia lui Basescu si Funeriu.

      Concluzia e de prisos.
    • -4 (16 voturi)    
      flota (Joi, 21 iunie 2012, 2:30)

      bijou118 [utilizator] i-a raspuns lui Semaca36

      uite aici, ca sa dormi linistit: http://m.hotnews.ro/stire/12343069...
    • +6 (6 voturi)    
      Stie Vacaroiu, dar nu (Joi, 21 iunie 2012, 8:24)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Semaca36

      cred ca-ti spune ceva.
    • +2 (2 voturi)    
      Semaca 36 ia si invata pe de rost (Joi, 21 iunie 2012, 9:45)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui Semaca36

      comentariul lui Sartoris ! Maine te ascult! Daca nu te duce capul,te las sa citesti de pe copiuta! ...si inca ceva: nu mai intra pe saiturile pe care comenteaza adultii!
  • +18 (22 voturi)    
    RUSHINE!!! (Joi, 21 iunie 2012, 2:04)

    Orizont [utilizator]

    Ceea ce se intimpla e strigator la cer. Iar presa are vina ei ca nu ia masuri mai drastice impotriva acestor hiene care numai oameni nu ii poti numi.
    Fost prim-ministru, mare politican si nu are pic de demnitate. Si asta se intimpla numai in Romania.
    Chiar asa sa-si bata joc de noi? Pina acum nu mai avea diabet si toate astea, si acum deodata trebuie sa fie spitalizat?
    Sint hotzi de buzunare, gainari, care-si recunosc faptele, si animalele astea politice sint niste scursuri de toata jena.
    Rushine Nastase! Rushine Ponta! Rushine Iliescu! Si Rushine celor de teapa lor!
  • +13 (17 voturi)    
    Sugestie (Joi, 21 iunie 2012, 2:12)

    Vlad-I [utilizator]

    Daca tot este arestat sa vina organele competente a-l tunda pe Nastase la 1, si sa-i dea pijamaua vargata. O merita din plin.
  • +18 (22 voturi)    
    .... (Joi, 21 iunie 2012, 2:18)

    John.Doe [utilizator]

    Vreau ca Nastase sa isi ispaseasca pedeapsa. Nu il vreau mort, nu il vreau luni de zile pe patul de spital. Desi 2 ani par a fi incredibil de putini. Stiu cazuri in care persoane pentru ca au furat 2 gaini au primit 4 ani, iar el primeste doar 2!!!!
    Asa am eu impresia ca este un scenariu in spatele acestei stiri, mai exact cazul SOV.
  • -12 (16 voturi)    
    Acest comentariu este un pamflet cu iz sarcastic ! (Joi, 21 iunie 2012, 2:23)

    PiRomanu [utilizator]

    Dragilor/dragelor, daca cineva isi face o falsa iluzie cum ca "s-a facut dreptate" si ca "justitia a triumfat" prin decizia de ieri, intr-un dosar in care "prejudiciul" se ridica la suma "fabuloasa" pentru acea vreme.. de 65 de miliarde de Lei vechi ... singurul lucru pe care pot sa vi-l transmit este ca fie sunteti FOARTE NAIVI , fie sunteti niste fani fanatici al unui Popeye cu suvita si privire crucisa. Oricare alta varianta se auto-exclude si nu mai poate fi reincadrata, ca in cazul sentintei de ieri. Oricum ar fi , pedeapsa petru voi va ramane aceeasi.... O viata luuunga... si cu multe HOP-uri.... pardon... POC-uri !?!?!?!?
  • +19 (23 voturi)    
    Asadar... (Joi, 21 iunie 2012, 2:28)

    sln [utilizator]

    1) "S-a auzit o impuscatura"
    2) "Are trei rani la git".
    Taaare, Cumva glontul a intrat, a iesit si iarasi a intrat. Putea sa continue asa la infinit. Sugubat glont!
    • +7 (9 voturi)    
      sau poate.. (Joi, 21 iunie 2012, 6:16)

      CarvedInside [utilizator] i-a raspuns lui sln

      A mai facut 2 repetitii dupamasa, cand nu s-a prezentat la aflarea verdictului.
    • +1 (1 vot)    
      Cred ca s-a-mpuscat cu (Joi, 21 iunie 2012, 9:47)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui sln

      masina de cusut!
  • +13 (17 voturi)    
    Pariu! (Joi, 21 iunie 2012, 2:35)

    eek [utilizator]

    Pe cat ca nu o sa aparara in presa niciodata, nici o poza cu ranile?
    In cel mai rau caz, anticipez deja ca vor aparea (probabil in Click) ceva fotografii dar fara a ne arata daca chiar el e... d-alea incadrate exact si doar pe rana.
  • -18 (22 voturi)    
    das (Joi, 21 iunie 2012, 2:43)

    AlexTma [anonim]

    Si care ar fi problema daca ar juca teatru cum zic unii? Vi se pare normal ca Basescu sa il frece asa pana cand a reusit sa il bage dupa gratii? Foarte tare gestul.
    • +11 (13 voturi)    
      iar Basescu? (Joi, 21 iunie 2012, 4:03)

      I [utilizator] i-a raspuns lui AlexTma

      nu v-ati saturat ca la orice lucru sa sariti la Basescu?! cred ca aveti vise urate de il pomeniti atata.
  • +12 (16 voturi)    
    un lucru (Joi, 21 iunie 2012, 2:55)

    gopo111 [utilizator]

    bun ce facea si el pt natiune si pt restul lumii, scapa si tara de cheltuieli sa il tina in puscarie pe prefacutul asta
  • +12 (16 voturi)    
    Gest de lasitate (Joi, 21 iunie 2012, 2:56)

    kebab [utilizator]

    Sinuciderea prin definitie este un gest de lasitate. Numai un pierzator si un vinovat poate recurge la un asemenea gest.
  • +8 (14 voturi)    
    De la huffingtonpost.com (Joi, 21 iunie 2012, 3:21)

    MusatConstantin [anonim]

    Doar pentru savoarea lor, cateva comentarii la subiectul nostru'
    http://www.huffingtonpost.com/2012/06/20/adrian-nastase-prison-term-romania_n_1612644.html

    Wrongway62
    "Now there is a politician that was trying to save the tax payers some money, like the actions of most politicians he didn't do a good job of it."

    DrJon
    "I just love good news."

    tpartynitwit
    "A shining example for Comrade Putin."

    Si in fine o bomboana pesedista pe coliva:)

    "Current Romanian President, Traian Basescu, almost achieved his objective to eliminate his political adversary, ADRIAN NASTASE. Based on fabricated evidence, Traian Basescu, Romania's Putin and thief, mafiot and "dictator" unlawfully wants to imprison the best Prime Minister Romania's has ever had."
    • +5 (7 voturi)    
      nu stiu ce vanator era... dar e klar... (Joi, 21 iunie 2012, 4:04)

      tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui MusatConstantin

      cel mai tare comentariu de pe linkul tau:
      Ooops, You missed!

      - this is better :))
    • +4 (6 voturi)    
      hahahahahha (Joi, 21 iunie 2012, 5:23)

      just_myself [utilizator] i-a raspuns lui MusatConstantin

      toate comentariile sunt amuzante:



      I hate to cheer for the death of another human but since he's not human HURRRRAYYYY!


      can't he do anything right?


      "Judges found Nastase guilty of using fees that he charged companies and state agencies to attend a conference for his unsuccessful 2004 run for the presidency. " Here, they just call that a fundraiser.



      Oops! Can do the dirt, but can't do the time. You are in a large company of cowards.
  • +9 (11 voturi)    
    nastase (Joi, 21 iunie 2012, 3:57)

    armenjul25 [utilizator]

    e adevarat???????ahahahahahahahaha stai sa plang un pic................faceti misto???!!!la asa premier asa tara ...
  • +12 (14 voturi)    
    nu (Joi, 21 iunie 2012, 4:15)

    kitaiu [utilizator]

    nu vreau ca un simplu leu din banii romanilor sa fie cheltuit pe sanatatea maestrului. asta o sa ingrope pe multi, nu va faceti griji. de fapt nu suporta regimul de detentie, asta e ideea. de ce dracu nu avem vesti bune niciodata?...?
  • +15 (17 voturi)    
    sa fie asta (Joi, 21 iunie 2012, 4:32)

    igor28 [utilizator]

    ultimul film al lui Sergiu Nicolaescu ?
  • +24 (26 voturi)    
    nu suntem prosti... (Joi, 21 iunie 2012, 4:47)

    mary_ [utilizator]

    Domnule, o regie buna in filmul asta, dar se poate si mai bine....

    Toata lumea a fost pe faza, secventele au iesit relativ bine:
    Cadrul 1. Nastase si pistolul - unde se tin armele si care este regimul acestora??? Aici mai trebuie putin lucrat la scenariu...

    Cadrul 2. Organul sare sa impiedice incidentul armat...
    Hmmm... mai trebuie rafinat si lucrat un pic la imaginea ranilor... Nu inspira compasiune si este mare pacat...

    Cadrul 3. buna secventa cu fiul care alearga in spatele ambulantei si tasneste catre spital...

    Lipseste ceva: unde este doamna Nastase??? Nu inteleg de ce tocmai nu se puncteaza starea de incordare - drama din familie...

    Cadrul 4: sosirea la spital - nu prea bine - prea multa regie, prea multe potriveli, mai aerisiti cadrul, mai rasfirati,,, sa vad brancardieri neindemanatici

    Cadrul 5: scena Bradisteanu - nu este tocmai buna...Si legatura dintre spital,ex ministrul sanatatii Bartos si studio-ul TV - prea mult SF...

    Cadrul 6: Ponta in prim-plan. Va trog reluati cadrul,mai ravasit copy-lotul, atentie la machiaj sa para tracasat ca dupa un program de 12 ore...Rescris dialogul cu accent pe compasiune, pericolul unei pierderi imensa, puse lacrimi - vezi scene mai vechi - nu conteaza daca se repeta, publicul asteapta drama, lacrimi, suferinta...Hai sa vad...

    Cadrul 7: Avocatul - merge, este profesional - ceva a cedat la text - atentie sa spuna ca s-au inteles din priviri, ca la proces, si sa mentioneze tensiunea din salille de judecata, efortuldepus de clientul nevinovat sase apere...

    Cadrul 8: interviu telefonic cu bunicuta,,, De ce l-ati taiat??? Ah, nu mai avem spatiu in emisie...

    Bine, reluam maine, pregati scene de horror pe strada - oamenii plang, unii sunt in stare de soc - nu pot comunica, horror mult, va rog - Multumesc!

    PS Fara Viena ca ne legam la cap singuri si nu ne doare de SOV si altii la ei.. Be smart,be quick!!!
  • +4 (16 voturi)    
    Surprins! (Joi, 21 iunie 2012, 5:16)

    Vizitiul [utilizator]

    Sunt extrem de surprins de gestul lui Nastase, ceva nu se leaga :( Nastase nu e genul de om sa aleaga sinuciderea.

    Nastase e un om puternic, psihologic vorbind. Se impute treaba, ceva nu e in regula. Nu sariti, sunt din tabara Basescu dar sunt si din tabara dreptatii si una e condamnarea si executarea pedepsei si alta ar fi de fapt o tentativa de omor (bai! NU SE LEAGA, intelegi?) :)
    • +13 (15 voturi)    
      simplu - totul e simplu (Joi, 21 iunie 2012, 5:33)

      tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      relax - se leaga - vrea sa scape de puscarie... si sunt doar doua alternative logice.

      ca orice las ori se preface ori chiar a ales sa se sinucida...
    • +17 (19 voturi)    
      LOL (Joi, 21 iunie 2012, 6:05)

      fatmanx [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      Pai nu se leaga ca nu vedem perfuzii, sange, fata palida, sange, ca doar prin gat trec doua artere carotide si o vena jugulara, debit 0.75L/min. Unde-i sangele, Bombonele? L-ai "pierdut" si p-asta fara urma?

      Bine ai venit la noi in celula, Bombo! Apreciem domnisoarele melodramatice.
      • +12 (14 voturi)    
        Si eu surprins (Joi, 21 iunie 2012, 6:10)

        cetateteanuTurmentat [utilizator] i-a raspuns lui fatmanx

        ...o sa-l opereze de prostata, ca la gat are fular.
        si pe urma, recuperarea va fi grea si luuuunga, pe o insula tropicala lasata de biata tusa tamara.
    • +7 (9 voturi)    
      stai linistit (Joi, 21 iunie 2012, 8:10)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

      aminteste-ti de omar hayssam plimbat cu targa in faza terminala...
  • +15 (17 voturi)    
    "V-am mai tras inca o teapa, semnat bombonel" (Joi, 21 iunie 2012, 5:47)

    CarvedInside [utilizator]

    Se pare nu degeaba au lungit-o cu procesu, cu atatea amanari. S-au pregatit baietii pt. acest moment.

    Ce se intampla acum sunt actiuni disperate, sa atraga atentia, sa sensibilizeze, sa dea vina pe Basescu..

    Nu ar fi de mirare chiar el sa fi sunat la salvare inainte de acesta sceneta.

    Si bineinteles, in urma acestor rani superficiale, pana in noiembrie AN trebuie sa stea sub supraveghere medicala..

    Sa speram ca nu pun botu prea multi dintre romani.
  • +22 (24 voturi)    
    Dr. Bradisteanu a Pregatit Penitenciarele din 2001 (Joi, 21 iunie 2012, 5:56)

    cetateteanuTurmentat [utilizator]

    Culmea, domle, sa vezi facatura: cine il "opereaza" pe bombonel? tocmai dr. bradisteanu, achitat pt luare de mita in valoare de 4 milioane de euro de la o firma austriaca, pt facilitarea obtinerii contractelor de dotare....a penitenciarelor cu echipament medical ultra-modern. Cred ca pretenul lui bombo se pregatea sa-l gazduiasca cum se cuvine pe primul vanator al tarii inca din 2001!!!!
    cat de prosti ne cred astia? :(
  • +17 (19 voturi)    
    Victima (Joi, 21 iunie 2012, 6:17)

    Cipos Salamandros [anonim]

    USLasi in fata Spitalului Floreasca cu pancarte acuzand pe Traian Basescu.
    E clar ca in ochii electoratului PSD, Nastase e un martir, e o victima. Ma tem ca ne-am bucurat un pic cam devreme. Acest impostor nu va face nici o zi de puscarie.
  • +18 (20 voturi)    
    Bai, fratilor, astia ne cred prosti (Joi, 21 iunie 2012, 6:25)

    andisa [utilizator]

    Nu Bradisteanu l-a “operat” in 2011 si pe Constantin Nicolescu, presedintele CJ Arges? Si Nicolescu s-a imbolnavit subit de inima cand a aflat ca va merge la inchisoare preventiv pentru 29 de zile si a ajuns la Floreasca. Si-a aranjat o asa-zisa operatie pe cord si a scapat de puscarie. Probabil ca asta se va intampla si cu Nastase. Si apoi, de unde pana unde o rana datorata unui "glont trecut prin regiunea mijlocie a gatului" se panseaza cu fularasul? Totul e o cacealma, atent pregatita de actorul principal si acolitii lui. Ma intreb cand va incepe curatenia si prin spitale?
    Nu va fie mila de Nastase nici o clipa, nu merita compatimirea noastra. El e unul dintre cei care au contribuit din plin la distrugerea Romaniei, atunci dar si acum prin urmasul lui, Ponta. Din cauza mizeriei morale pe care au creat-o in tarisoara noastra am ajuns, si eu ca si prea multi altii, sa luam calea strainatatii.
  • +16 (18 voturi)    
    halal barbat! (Joi, 21 iunie 2012, 6:32)

    cilina [utilizator]

    asta a fost prim ministrul Romaniei! halal barbat!
    cata lipsa de responsagilitate, cat circ...cat teatru....
    Iar pesedistii ....sper sa se scufunde cu el de gat! politic vorbind!
  • +11 (13 voturi)    
    nastase... (Joi, 21 iunie 2012, 6:48)

    kitaiu [utilizator]

    ...condamnat plus alte vesti bune:bursa din tokyo deschide in crestere....astea vesti bune de inceput ziua...
  • +19 (21 voturi)    
    Cat de naivi ne-o crede... (Joi, 21 iunie 2012, 7:08)

    Mari.an [utilizator]

    Cat de naivi ne-o crede Nastase?
    Sa fim seriosi, daca vroia sa se sinucida o facea imediat dupa pronuntarea sentintei definitive, nu astepta pana ajungea politia la usa.
    Ba mai mult, as zice ca politia i-a adus solutia.
    E mult mai placut probabil sa-ti petreci 2 ani de inchisoare intr-un salon de spital, cu telecomanda in mana si cu telefonul la cap, decat sa stai la mititica cu "oamenii de rand", cum ii numea Ponta.
    Stati sa vedeti cate probleme de sanatate vor aparea. Ba inima, ba una, ba alta. Mare minune daca va vedea vreodata cum arata o celula pe dinauntru.
    Totul e un mare circ, in care UE trebuie sa vada ca justitia isi face treaba, ca presedintele "n-are inima" si trimite oameni "nevinovati" la inchisoare, si tot asa. Circ pentru oamenii obisnuiti, in timp ce USL se pregateste sa dea jos presedintele, iar cine-o veni in loc sa-i dea si-o amnistie lui Nastase, ca de, nu poate totusi sta in pat 2 ani.
    Imediat dupa sentinta am avut impresia ca intram in normal, dar acum incep sa cred ca ... m-am uitat la un film :(
  • +15 (17 voturi)    
    Atata (Joi, 21 iunie 2012, 7:09)

    xolv [utilizator]

    Serban Bradisteanu e fost senator PSD.
  • +17 (19 voturi)    
    Ce seamana cu haisam......... (Joi, 21 iunie 2012, 7:10)

    CetateanulRoman [utilizator]

    asa intins acolo!
    Asa arata un om ranit cu un 45? Ranit la git?!?!?! si umeri?!?!?! Probabil glontul a trecut la 50 cm de victima
  • -10 (18 voturi)    
    si pe ei (Joi, 21 iunie 2012, 7:10)

    numaratorul de voturi [utilizator]

    un lucru bun e ca justitia a reusit sa screama ceva.daca a gresit,sa plateasca.asteptam continuarea.udrea,ridzi,videanu,roberta,blejnar si gastile lor. sper, doar ,sa nu procedeze la fel in privinta gesturilor extreme.sau, daca da,macar sa le reuseasca!
    • +6 (6 voturi)    
      N-ai inteles nimic! (Joi, 21 iunie 2012, 9:01)

      A9 [utilizator] i-a raspuns lui numaratorul de voturi

      Te-ai gandit ca poate Blejnar, a fost infiltrat? Crezi ca daca aveau probe solide, scapa?
      Adica primarul de la Cluj, a intrat in puscarie si Boc nu a miscat in front, si scapa Blejnar?

      Nu asa se pune problema...pana acum, s-au inlocuit unii pe altii la putere si furau cu randul. De data asta, UE ne-a "obligat" sa lasam justitia LIBERA!!! Daca nu eram in UE, astia continuau sa fure, nestingheriti.
  • +36 (38 voturi)    
    Ceva nu se leaga! (Joi, 21 iunie 2012, 7:15)

    ticbis [utilizator]

    1. Pistolul folosit de Nastase nu era o simpla arma de auto-aparare, cu gaze sau cu gloante de cauciuc. Era un pistol automat de calibru 9mm, o arma de lupta cu munitie de razboi. Cine naiba tine o asemenea arma, un pistol armat si cu glont pe teava, acasa, in sertarul biroului din biblioteca? Si in ce scop?

    2. Politistii ii dau voie lui Nastase sa se duca in biblioteca sa-si ia cateva carti. Vazand ca intarzie prea mult(?), patrund in biblioteca exact in momentul in care Nastase apasa pe tragaci si sunt suficient de rapizi pentru a-i da peste mana, astfel incat acesta rateaza. Sincer, eu doar in filmele cu Bruce Willis am mai vazut asta!

    3. Un glonte de 9mm, tras de la o distanta de 10cm, face ravagii, chiar daca loveste doar prin ricoseu, mai ales in zona gatului. Este imposibil sa nu sara stropi de sange pe fata, in par, pe mana in care a tinut arma. Ori, pe fata lui Nastase nu existau asemenea urme.

    4. Cand o ambulanta este chemata pentru o rana prin impuscare, targa cu care se intra in casa este echipata cu masca de oxigen, aparat pentru perfuzii si alte dispozitive pentru resuscitare. Targa folosita in cazul lui Nastase n-avea nimic din toate astea.

    5. Ranile nu se acopera decat cu pansamente sterile si fese, in niciun caz cu baticuri sau fulare, pentru evitarea infectiilor.

    6. Prima reactie fireasca a sotiei intr-un asemenea caz este de a insoti targa pana la ambulanta si chiar de a se urca in ambulanta pana la spital. In mod normal, cam toata familia ramane peste noapte pe holurile spitalului pentru a monitoriza in permanenta starea ranitului. Ori, toata familia Nastase a ramas acasa, sa se uite la televizor!

    7. Vizita lui Ponta in interiorul spitalului a durat cam 6 minute!

    8. Medicul Bradisteanu declara ca Nastase are rani superficiale la gat si pe umar, ca este cardiac, hipertensiv, ca sufera de diabet si ca va fi operat in dimineata urmatoare. Operatie la ce?

    Ceva ma face sa cred ca Nastase nu va face nicio zi de puscarie!
    • +7 (11 voturi)    
      Operatia va fi de prostata, doar (Joi, 21 iunie 2012, 8:32)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      avea fular la git, ce nu-ntelegi ?
    • +5 (5 voturi)    
      Ceva se leaga (Joi, 21 iunie 2012, 8:55)

      SunTzu [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      Daca politistii au "ajutat " la scena sinuciderii ??
    • 0 (0 voturi)    
      bai omule! (Joi, 21 iunie 2012, 9:50)

      kitaiu [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      esti bun, dar nu lua ma in serios tot circul asta! vrei sa il mai judece si pentru comedia asta? sigur ia mai mult decat greaua pedeapsa tocmai primita...
  • +30 (32 voturi)    
    ranitul bombonel (Joi, 21 iunie 2012, 7:18)

    octi2 [utilizator]

    Misterul a fost elucidat. Năstase nu a încercat să se sinucidă cu un pistol de 9 mm, așa cum se văitau băieții de la Antena 3, ci cu un pistol cu gaze. De aceea nici nu avea sânge pe fularul de firmă. Are două zgaibe superficiale. un spectacol jalnic ,pentru a-l scapa pe bombonel de puscarie
  • +17 (19 voturi)    
    Telenovela ... (Joi, 21 iunie 2012, 7:25)

    Diletant [utilizator]

    ... pentru babe lacrimogene!
    Trist e ca in Romania prea multa lume se uita la telenovele.
    S-ar putea sa le iasa pana la urma.
    Daca l-ar mai putea lua o data, justitia, la intrebari pe Bradisteanu asta, poate ca am fi scutiti de multe din chestiile astea penibile.
    Dar, macar politistii aia care care "l-au salvat" merita putin cercetati, sa vadem de la ce l-au salvat de fapt, si pe cat.
  • +17 (19 voturi)    
    Cum naiba? (Joi, 21 iunie 2012, 7:59)

    vlr_dumitrescu [utilizator]

    Primul vanator al tarii a ratat-o si de data asta!. Speram sa vina Primul Intelept al tarii-tov.Iliescu- si sa-i exemplifice.
    Cum naiba nu sunt astia in stare nici un lucru sa-l faca bine?

    Perseverati baieti, ca macar satisfactia asta sa o avem noi, astia tepuitii!!!
  • +12 (14 voturi)    
    Asa si? (Joi, 21 iunie 2012, 8:04)

    Taboo [utilizator]

    De ce nu a reusit? Se termina odata pentru totdeauna balciul asta
  • +18 (20 voturi)    
    Sa fie oare blestemul procurorului Panait? (Joi, 21 iunie 2012, 8:38)

    ababa [utilizator]

    Cred ca zambeste in mormant Cristian Panait. In urma cu exact 10 ani Nastase "semnase" condamnarea la moarte a lui Panait, executata cu manutele lui Victoras Ponta, in 2002 un procuroras caruia abia ii mijise mustata si care, dupa moartea lui Panait a fost propulsat imediat caseful corpului de control al guvernului Nastase. Se pare ca exista o dreptate divina!
    • +10 (10 voturi)    
      Exact!! Am uitat de aceasta imprejurare. (Joi, 21 iunie 2012, 8:52)

      A9 [utilizator] i-a raspuns lui ababa

      Piramida pe care si-au construit-o...Iliescu l-a "crescut" pe Nastase, Nastase l-a educat pe Ponta! Daca Nastase simtea ca nu poate sa faca ce vrea din Ponta, nu-l mai promova. Acum vedem cat de slab e acest Ponta, numai dupa felul cum vorbeste, lasand la o parte faptele care confirma, pasii stabiliti a fi parcursi.

      Si mai ales, observam cat de bun e Base!!! Ar trebui sa nu plece din politica si sa ajute PDL, sa se ridice, fara Blaga si toti baronii, micii Dumnezei din teritoriu.
  • +11 (11 voturi)    
    Scurta recapitulare (Joi, 21 iunie 2012, 8:48)

    zet [utilizator]

    Fapta: prin incalcarea catorva zeci de paragrafe din codul penal, prin santaj, hartuire, amenintari, etc, cateva mii de firme din domeniul constructiilor dau cate 2000 de lei cate inspectoratul de stat in constructii, care inspectorat da milioanele de euro mai departe la partid, si de fapt lui Nastase. MILIOANE DE EURO!
    Desfasurarea procesului: amanari de cativa ani pana la trimiterea in judecata, ascunderea sub fusta parlamentului, ca suntem mare scula si avem imunitate, zeci si zeci de termene amanate pentru motive ridicole, etc.
    Sentinta: data la 6 ani de la inceperea cercetarii penale, ridicol de mica: 2 ani, din care se vor face 8 luni. Pentru furt calificat, un tigan care fura o gaina este condamnat la 7 ani de inchisoare grea.
    Opinia publica: induiosata, vai, maretul leader, giganticul om de stat, cum sa il bagam pe el la mititica? El este un om bun, un om drept. O fi furat, nu zic, dar sunt si altii care fura. Iertati-l! Uite, saracul, s-a zgariat pe gat si umeri, de suparare ca intra la racoare, nu se poate asa ceva!!!!
    Mi-e greata de concetatenii mei: meritam ce ni se intampla, meritam sa fim furati!
  • +13 (13 voturi)    
    hm (Joi, 21 iunie 2012, 9:00)

    Epifania [utilizator]

    Ma bucur ca a fost ceva superficial - in curand va fi "apt" pentru a face inchisoare.
  • -4 (8 voturi)    
    Sinucirese sau altceva? Dar, da rezultate... (Joi, 21 iunie 2012, 9:04)

    BEDE [utilizator]

    Sunt multe lucruri de care nu putem fi siguri.
    Oare cei doi politisti chiar l-au impiedicat sa se sinucida? Sau, cumva, Nastase statea in dubii daca sa traga sau nu, iar interventia unui politist a facut ca pistolul sa se descarce accidental? Sau cumva politistul care a intervenit chiar ar fi vrut sa-l "ajute" pe Nastase vazand ca e nehotarat daca sa se impuste sau nu? Sau sa fie o inscenare magistrala organizata chiar de Nastase?
    Fiecare zice ce vrea, ceea ce face ca sa nu pot fi deloc sigur care-i situatia.
    Daca justitia s-a rmisca la fel de repede si in alte cazuri! Se vede ca aici Base a impins "justitia" sa faca ceea ce a facut. Nu ca l-as crede nevinovat pe Nastase... Dar ce bine ar fi daca in toate cazurile justitia s-ar misca asa ca in cazul asta! Exista procese care au termene peste luni de zile, dar la Nastase l-au frecat intens ca sa-l aduca in pragul disperarii.
    Si acum Nastase a ajuns un fel de Thomas a Becket al PSD-ului. Martirul PSD-ului, care va aduce multe voturi de-ale fraierilor...
    • +9 (9 voturi)    
      Ponta, tu esti? (Joi, 21 iunie 2012, 9:12)

      zet [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      Justitia s-a miscat repede? Fapta a avut loc in 2003, deci acum 9 ani!!!! Pana in 2008 Nastase nu a putut fi trimis in judecata ca avea imunitate, si parlamentul majoritar PSD+PNL nu a fost de acord cu ridicarea imunitatii. Din 2008 pana in 2012, deci 4 ani, pentru cateva infatisari, iarasi, ti se pare repede? A avut parte de zeci de amanari pentru cele mai ridicole motive.
      Mai imprastiati, tovarasi, razletiti-va in grupuri mici, ca bateti la ochi!
  • +13 (13 voturi)    
    Fara exceptie (Joi, 21 iunie 2012, 9:05)

    dezamagitul [utilizator]

    Culmea ironiei, la fel ca in cazul tuturor borfasilor si delatorilor din Romania ,in momentul cand sant condamnati li se gasesc toate bolile din lume , ca stai si te intrebi de ce nu s-au ocupat de boli inainte de condamnare, nu aveau bani?
    Se pune o problema serioasa in cazul politicienilor ,ar trebuii sa se fie obligati prin lege toti candidatii la functii publice sa isi faca analize complete la fel ca la angajare , ca sa nu ne trezim ca dupa ce au fost alesi nu pot sa isi indeplineasca sarcinile din cauza bolilor multiple sau Doamne fereste sa faca gesturi necugetate de ne mai trezim si cu un razboi provocat de ei . Daca analizam cazul in sine ne gandim ca ori nastase este instabil pshic sau a facut un gest teatral pentru opinia publica si dumnezeu care nu bate cu bata le mai da cate o lectie sa nu se creada Dumnezeu . In opinia mea cred ca a vrut sa impresioneze , iar militianul care era de fata i-a dat peste mana de mai, mai era sa se omoare.
    Daca era intreg la minte si chiar avea dreptate de ce nu astepta sa se adreseze la CEDO si astepte si sa se confirme adevarul .
    Doamne iarta-l pe pacatos .
  • +21 (21 voturi)    
    apropo de declaratia d-lui Bolcas (Joi, 21 iunie 2012, 9:08)

    llllll [utilizator]

    Si Hitler s-a sinucis. Asta nu inseamna ca fost nevinovat. Si nici demn, domnule Bolcas!
  • +19 (19 voturi)    
    sinucidere in direct ? (Joi, 21 iunie 2012, 9:09)

    boierash [utilizator]

    F suspecta "ranirea" in gat a lui Nastase. mai precis sunt inexplicabile micile amanunte:
    - salvarea nu e apelata la 112 si e prezenta exact la locul potrivit, chiar i se face loc in usa garajului si lasa aparent involuntar cateva spatii bune de filmare
    - antena3 primeste in direct info de la o sursa, desi nu parea sa fie decat nastase si politistii in acea scena
    - nastase coboara pe targa, nu se precipita nimeni, nu are aparate de stabilizare pe el, nu e murdar de sange si nici macar bandajat
    - ambulanta nu arat niciun raport medical
    - familia e de nevazut; cand te impusti, familia n-ar fi cumva prin preajma ?
    - la spital apare stirea ca are un glont in gat, dar omul nu poate a vorbeasca
    - mai tarziu aflam ca nu e urganta interv chirurgicala si din nou familia nu e de vazut pe la spital

    Concluzie: dl nastase este zgariat la gat, probabil cu un aparat de piercing ca sa para ca ceva a intrat si a iesit prin piele; nu se impusca nimeni pt 8 luni de puscarie; si oricum nastase nu le va face pt ca imediat se va dovedi ca sufera de diverse afectiuni groaznice care nu se pot trata in penitenciar.

    romanii care iau de buna o sinucidere in direct la antena3 sunt insa tot compatriotii nostri. Tb sa avem grija de creierasul lor, fiind niste oameni f vulnerabili si chiar de compatimit. ei nu au decat stimuli vizuali, adica asimileaza doar daca vad la tv, nu rationeaza pt ca nu au utilajul functional.
    • +6 (6 voturi)    
      exact (Joi, 21 iunie 2012, 9:55)

      sictireanu [utilizator] i-a raspuns lui boierash

      Un spectacol penibil regizat de uslasi....si nu-l uita pe ponta ce a venit repede la floreasca sa declare in gura mare ca probabil basescu e fericit...jenant
      • 0 (0 voturi)    
        plagiapontolacul (Joi, 21 iunie 2012, 15:39)

        Bun [utilizator] i-a raspuns lui sictireanu

        sunt ponta,am sa-mi dau demisia si am sa stau de veghe la capatiiul CONDAMNATULUI.
  • +16 (18 voturi)    
    cel mai curat guvern (Joi, 21 iunie 2012, 9:10)

    alin_cl [utilizator]

    Mi-e greata de circul PSDist facut la spital. Ponta PLAGIATORUL s-a dus repede la spital sa vada ce face mentorul sau! Tov. Ponta n-am uitat: Ati plagiat asa ca trebuie sa va dati DEMISIA!! Deja sunteti penibil!
  • +11 (13 voturi)    
    telenovela (Joi, 21 iunie 2012, 9:12)

    luisafcb [utilizator]

    ce bine joaca psd-stii in telenovela asta, bine regizata de-altfel.sper totusi sa nu scape de inchisoare, acolo unde-i este locul!
    • +3 (5 voturi)    
      low-budget horror movie (Joi, 21 iunie 2012, 10:02)

      Epifania [utilizator] i-a raspuns lui luisafcb

      Nu este deloc bine jucat - are lipsa de rafinament a unui low-budget horror movie. Este totusi bine ca sunt suficient de grosolani incat pana si partea mai putin educata a publicului poate reactiona ca atare - cu dispret fata de o asa mascarada nereusita.
  • +18 (20 voturi)    
    bombonel (Joi, 21 iunie 2012, 9:15)

    marmota carcotel [utilizator]

    nu avea nici macar un strop de sange...
    nu avea perfuzie, masca de oxigen...doar un fular burberry...
    nevasta-sa nici macar nu a mers la spital
    un om la terapie intensiva e vizitat de toti greii psd-ului..... cu care sta de vorba ca la cafenea
    pute de la o posta ..
    sa puna o asistenta sa-i puna un plasture si sa-l faca pachet sa-l trimita la rahova
    atentie insa caci acest subiect ne distrage de la problema copy-lotului ponta..
    nu lasati chestia cu plagiatul sa se fasaie...
  • +14 (16 voturi)    
    praf in ochii prostilor (Joi, 21 iunie 2012, 9:19)

    tby08 [utilizator]

    asta este un ticalos las si este un tertip sa scape de puscarie. Daca ar fi vrut cu adevarat o facea in 2 secunde....mi-a placut hotul de ponta "Basescu este de vina". Mai baieti , chiar nu va dati seama cat sunteti de penibili?
    • +5 (7 voturi)    
      se pare... (Joi, 21 iunie 2012, 9:57)

      sictireanu [utilizator] i-a raspuns lui tby08

      se pare ca nu...probabil ca telenovela asta da bine in ochii votantilor rosii. cu siguranta dupa povestea asta se mai gasesc ceva pensionari sa voteze usl-asii....
  • +7 (9 voturi)    
    cine crede (Joi, 21 iunie 2012, 9:26)

    bobo_ioan [utilizator]

    ca Nastase s-a impuscat si a ajuns fix la Gradisteanu la tratament e un prosst tipic exploatat de FSN-isti.
  • +10 (12 voturi)    
    Va invit in strada ! (Joi, 21 iunie 2012, 9:28)

    alnimanui [utilizator]

    Ce o sa-l mai plangem noi pe Basescu. E culmea nesimtirii , sa tot dai vina pe basecu .Tu un PLAGIATOR DE RENUME MONDIAL ( adica hot) acuzi public. un om de ceva ce nu poate fi dovedit. Pe cand o demostratie impotriva imposturii si nesimtirii .
  • +5 (7 voturi)    
    La-gât-zgâriatul! (Joi, 21 iunie 2012, 9:33)

    ikke [utilizator]

    Caragiale ar fi făcut deja stop cardiac. De ce? De surmenat ce-ar fi fost ... Ar fi avut de lucru tare mult.
    E plin de melodrame, Copy-a-lot vrea voturi şi de milă (auzi, soro, „oare acuma e mulţumit?” asta ţine loc de program politic).

    Mi-e lehamite: dacă nu iese lumea la vot în toamnă (vreau să zic - cei care ştiu să citească), ţara asta e pierdută, iar o trag derbedeii în urmă cu 25 de ani, ca în '90.
  • +7 (7 voturi)    
    Concurs (Joi, 21 iunie 2012, 9:34)

    abcde [utilizator]

    Cine ghiceste cat costa fularul lui Nastase din fotografie?
    • +5 (5 voturi)    
      indiciu (Joi, 21 iunie 2012, 10:13)

      abcde [utilizator] i-a raspuns lui abcde

      http://de.burberry.com/store/mens-accessories/scarves/cashmere/prod-38321891-icon-check-cashmere-scarf/
      • +3 (5 voturi)    
        350 E (Joi, 21 iunie 2012, 10:34)

        Westbam [utilizator] i-a raspuns lui abcde

        E ceva sa dai 350 euro pe un fular...pardon, esarfa!
        Revenind la subiect, totul este un teatru ieftin pentru cei saraci cu duhul. Scopul este ca nastase sa nu faca nici macar o zi de puscarie. Se pare ca puscaria nu este pentru toti!
      • +3 (3 voturi)    
        fain fain fain (Joi, 21 iunie 2012, 11:17)

        d_b [utilizator] i-a raspuns lui abcde

        excellent job, master!!!! =)))))))
  • +9 (9 voturi)    
    scenariu grotesc (Joi, 21 iunie 2012, 9:36)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Ziaristii au auzit o impuscatura si se vorbeste de trei plagi .Ambulanta a fost chemata inainte de eveniment de catre familie probabil si era BGS.Comunicatul ca s-a impuscat a fost dat de Arafat .Omul cu cea mai mare credibilitate .De ce , daca nu a fost implicat Smurd sau Salvarea de stat.
    Aia din ambulanta nu pareau cadre medicale , nu stateau pe langa el (pe langa targa mai degraba se tineau departe)sa-i tina.....fularul.Politistul care l-ar fi "impiedicat sa se impuste"nu putea veni dupa el decat dupa prima impuscatura , daca au fost mai multe.Mai vedem.In momentul asta pute a scenariu .
  • +6 (8 voturi)    
    Adrian Nastase= las (Joi, 21 iunie 2012, 9:37)

    bcorina [utilizator]

    Un las si teatru scurt in ochii noastri.
    Pana la urma tot veti ajunge in celula.
  • -6 (10 voturi)    
    Cine va fi urmatorul ciuruit, Base? (Joi, 21 iunie 2012, 9:43)

    Gasitorul [utilizator]

    A nu se interpreta ca base ar putea sa fie urmatorul ciuruit sau ca doresc una ca asta, ci doar ca are multa intuitie si anticipeaza perfect evenimentele urmatoarei saptamani. Stie ce se va intampla si cui i se va intampla. Indiferent de simpatia sau antipatia fata de Nastase, nu este onest sa fie acuzat de lasitate daca, dupa 7 ani de stres permanent si amenintare cu puscaria, omul cedeaza psihic dupa ce intrezarise sfarsitul cosmarului.
  • -9 (9 voturi)    
    mare om..... (Joi, 21 iunie 2012, 9:46)

    AH [utilizator]

    Gest care arata ca onoarea e mai importanta decat viata ( aminteste de vechii samurai), il admir ...si sper din tot sufletul ca marele ARH. sa ii dea totul pentru a redeveni omul de care avem nevoie.
    • +2 (2 voturi)    
      Aminteste de vechii samurai? (Joi, 21 iunie 2012, 13:24)

      catri81 [utilizator] i-a raspuns lui AH

      aia nu ratau . (pentru ca isi doreau cu adevarat sa moara, nu faceau circ)
  • +4 (4 voturi)    
    daca (Joi, 21 iunie 2012, 9:52)

    kitaiu [utilizator]

    daca e base de vina atunci .... base nu bate cu paru', maica!
  • +6 (8 voturi)    
    telenovela ieftina (Joi, 21 iunie 2012, 9:53)

    maxxx [utilizator]

    si eu sunt de parere ca vizionam o telenovela foarte ieftina, nu a avut demnitatea sa iasa din casa si sa mearga la cercetari penale....., bineinteles ca totul a fost oarecum regizat si cu ocazia asta medicii vor recomanda odihna si refacere ...mai ales ca i-au gasit si nu stiu cate alte afectiuni...care desigur se pot agrava daca sta in inchisoare.....si uite cum nastase va sta la spital sau acasa aceste 8 luni si nu ne vom putea bucura sa il vedem dupa gratii asa cum merita.... traim intr-o tara in care din pacate astia sunt politicienii care ne reprezinta, santajisti, plagiatori si desigur multi doctori......
  • +12 (12 voturi)    
    M-am uitat aseara pe antena 3 (Joi, 21 iunie 2012, 9:57)

    jo3nys [utilizator]

    ... si mi s-a parut scarbos cum il victimizau pe Nastase, cum inercat (mai subtil, asa) sa induca ideea ca el e nevinovat.
    Am sa va dau 3 exemple, din scurta perioada in care m-am uitat:
    - Nastase s-a impuscat pentru ca s-a simtit nedreptatit. (Cineva a spus chiar ca e un gest barbatesc; si de ce nu i-a impuscat inainte pe cei care l-au nedreptatit?)
    -Ca daca CEDO o sa ii determine pana la urma nevinovatia si el s-a sinucis? Si daca ii determina nevinovatia, cine o sa plateasca, Moraru sau Basescu? Nu, noi o sa platim
    - Ciutacu a spus ca el de cate ori a vorbit cu Nastase inaintea procesului, Nastase si-a proclamat tot timpul nevinovatia, si era foarte socat ca de ce il ancheteaza pe el, care e nevinovat.

    Dupa cum spuneam.... scarbos
  • +4 (6 voturi)    
    scenariu (Joi, 21 iunie 2012, 10:10)

    alexmd [utilizator]

    S-au gandit care ar fi cea mai usoara cale de a scapa de detentie si de a poza si in martir. S-a gasit, s-a masurat unde ar trebui tras astfel incat sa nu fie probleme... si iata. Paine si circ!
  • +6 (8 voturi)    
    Incercare de scapare? (Joi, 21 iunie 2012, 10:24)

    Draky [utilizator]

    "Nu as vrea sa intru in amanunte medicale. Nastase e diabetic, cardiac, hipertensiv. E aparent calm, vorbeste" -asta spunea Bradisteanu dupa doua ore, la spital.
    E clara intentia, cu atatea afectiuni, plus impuscatura poate sa evite usor detentia in Romania!
    • +1 (1 vot)    
      Inscenare (Joi, 21 iunie 2012, 12:58)

      AndyB [anonim] i-a raspuns lui Draky

      E inscenare pe fata. Cred ca bunica-mea ar crede totusi(72 de ani.)
  • +5 (7 voturi)    
    Ce las este omul asta! (Joi, 21 iunie 2012, 10:41)

    Gabi M [utilizator]

    El,mare vanator nici sa se sinucida nu a fost in stare.Si pentru ce sa se sinucida?Ceilalti din acelasi dosar care au luat 5 si 6 ani de inchisoare ce ar fi trebuit sa faca?Sau Muresan cu15 ani de inchisoare?!Iar copy-pilotul Ponta chiar nu are caracter de loc.Incearca sa castige capital politic pe seama tentativei nereusite de sinucidere.
  • +8 (8 voturi)    
    Am citit toate posturile - Concluzii (Joi, 21 iunie 2012, 10:41)

    Romeo123 [utilizator]

    1. Nu poti face un asemenea gest daca te stii nevinovat.
    2. Dl Nastase sa aiba in primul rand sanatate.
    3. Fular la gat ???
    4. Dl Ponta - un doctor in drept spune ca presedintele e de vina
    5. Inca nu imi vine sa cred ca s-a creat acest precedent cu un fost ministru. Asteptam alte condamnari - vezi dosarele mari de coruptie ce stau de ani de zile.
    6. Nu credeam ca o sa prin o asemenea zi.
  • +5 (7 voturi)    
    strangulare (Joi, 21 iunie 2012, 10:50)

    d_b [utilizator]

    eu am informatii ca l-ar fi strans Dana de gat tipand la el isterica: "ti-am spus sa te opresti din furat, ca avem destul, acum uite unde s-a ajuns! Stii bine ca eu nu stiu sa fac chiftele!" Asa ca fularul acunde vanataile stransorii Danei, una e de la mana stanga, iar cealalta de la mana dreapta. Logic. Fara sange, fara intubare. Mai bine ca nu s-a lasat incaierarea si cu un ochi vanat, ca ar fi picat de fraier, s-ar fi interpretat ca a tinut pistolul invers, i-a tremurat mana si a nimerit ochiul sau ca ar fi primit de la Dana si un cap in moaca lui de hot
  • +3 (3 voturi)    
    Ponta (Joi, 21 iunie 2012, 11:02)

    Draky [utilizator]

    Domnul Ponta mai bine tacea decat sa se "gandeasca" tot la Basescu , stand la capul lui Nastase.
    Cred ca toti "colegii" lui Adrian Nastase au cosmaruri cu Basescu, il pomenesc si treji si in somn!. Si e clar ca nu iese fum fara foc, au motive sa se teama.
    Nu mi-a placut niciodata de Adrian Nastase, in nici o postura, dar in nici un caz nu ma bucur de ce i se intampla! Trebuie sa fii putin luat sa iti imaginezi ca cineva se bucura de o situatie de acest fel, sau mai rau sa fie fericit !?!
  • +7 (11 voturi)    
    Nastase, actor de mana a2-a intr-un film prost (Joi, 21 iunie 2012, 11:10)

    PaulDobrescu [anonim]

    Nu am citit comentariile altora, parerea mea personala din ce am vazut pana acum la televizor si prin alte ziare este ca, acesta este un episod prost cu un actor de mana a 2-a dintr-o mare manipulare a poporului care doreste si inghite ce i se da. Unde sunt efectele speciale si machiajul unui film bun ? Nu vad un bandaj, nu vad sange pe camasa sau pe fata lui, nu vad o perfuzie, nu vad un tub de oxigen sau o seringa, in mod normal cand te impusti in gat sau te strapunge ceva, incepi si sangerezi din abundenta, ai nevoie de un pansament care sa fi apasat bine pe rana ca sa se opreasca sangerarea, ai nevoie de un sedativ, si ai nevoie de oxigen, nici macar nu sunt medic, dar stiu care sunt masurile de prim ajutor. Dar nu e nimic, sunt multi care inghit asta, nu mi-a fost de mirare cand pe strada spre serviciu am auzit cel putin 4-5 persoane ca vorbeau de Nastase ca s-a impuscat cuprins de remuscari...
  • +6 (10 voturi)    
    politicienii romani nu suporta regimul de detentie (Joi, 21 iunie 2012, 11:11)

    nera [utilizator]

    Cand a dat Petrom pe doi lei si alte alea, alea, nu era "diabetic, cardiac si hipertensiv"? Daca este asa de bolnav de ce a intrat in politica si si-a asumat rolul de premier? Sa vedeti ca n-o sa faca nici o zi de parnaie pt ca, din motive de sanatate, NU SUPORTA REGIMUL DE DETENTIE" ! Asa sa-l ajute Dumnezeu!
    • +1 (1 vot)    
      ai dreptate (Joi, 21 iunie 2012, 12:38)

      jimcke [utilizator] i-a raspuns lui nera

      Ai dreptate pentru asta trebuia sa fie anchetat si condamnat pe viata,nu pt pixuri si stegulete..Dosar politic servit bruxelului.Marea justite din europa , aia imaculata in romania era ...Doamne:)))).Nu conteaza cum e bagat la puscarie...important ca e acolo.Suntem de ras ...in 10 ani am avut dosare de genu: cartabosu lu remes, termopanele si steguletele lu nastase..deastea. de ce nu face dna un dosar smecher pentru toti banii sifonati de la transporturi si de la energie....acolo sa vezi paguba la stat...Dar stim cu toti ca asta nu o sa se intample,cad prea multe capete ...si nu cad singure .
  • +7 (9 voturi)    
    Le Malade (Joi, 21 iunie 2012, 11:16)

    gechi [utilizator]

    a naibii bombonica, dar cand vindea titeiul din pamantul tarii nu era nici diabetic, nici cardiac, nici hipertensiv. Ca si Voicu, s-a-nbolnavit si asta brusc de celulita, chiar inainte sa ajunga acolo.
  • +2 (4 voturi)    
    Santo subito! (Joi, 21 iunie 2012, 11:22)

    dedreapta [utilizator]

    La moartea Papei Ioan Paul II multimea din Piata San Pietro striga "santo subito", cerand declararea drept sfint a fostului papa. Cerem insistent acelaasi lucru pentru mult iubitul si stimatul adrian nastase, victima dictaturii lui Basescu!
    • +1 (1 vot)    
      prima data trebuie sa moara (Joi, 21 iunie 2012, 12:07)

      sorin3 [utilizator] i-a raspuns lui dedreapta

      Daca te sinucizi nu mai ai nici o sansa la "santo", so mai usor cu "subito"
  • -8 (10 voturi)    
    Salut domnule Victor Ponta (Joi, 21 iunie 2012, 11:30)

    JohnFord [utilizator]

    "Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit." Jihad romanesc ? Mircea Basescu ? EBA ? Ioana B.? Traianel ? Lenuta, care stie cu .... Cocos ? Videanu, bordureanu ? Berceanu, mai prost ca bostanul ? Visan limba lata ? Turcescu, smecherescu (mai nou colonescu ) ? Boc ( nu-i nevoie de comentarii ca....)? Blaga ( deja impacheteaza bagajele ) ? Blejnar ( catralionarul ;) ) ? ETC............ P.S. : Sa nu ierti Victore !
  • -5 (5 voturi)    
    Au dat muc lu BAsescu cu manipularea (Joi, 21 iunie 2012, 11:35)

    BusoiLucian [anonim]

    deci Nastase si toata tagma de la psd au dat o lectie usturatoare de manipulare lui Basescu prin faza asta cu sinuciderea (cu toate ca eu as fi adaugat umpic de sange pentru un efect mai dramatic mai pronuntat)
  • +3 (5 voturi)    
    degeaba (Joi, 21 iunie 2012, 11:51)

    cotora [utilizator]

    degeaba l-a condamnat definitiv pe adrian nastase, daca nu face nici o zi de puscarie
    ponta ce vrea ?, sa faca un martir din adrian nastase ?, hai sa facem pe toti infractorii martiri, fara nici o discriminare sociala
    • -1 (1 vot)    
      ce vreau eu (Joi, 21 iunie 2012, 13:04)

      JohnFord [utilizator] i-a raspuns lui cotora

      "Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit." Jihad romanesc ? Mircea Basescu ? EBA ? Ioana B.? Traianel ? Lenuta, care stie cu .... Cocos ? Videanu, bordureanu ? Berceanu, mai prost ca bostanul ? Visan limba lata ? Turcescu, smecherescu (mai nou colonescu ) ? Boc ( nu-i nevoie de comentarii ca....)? Blaga ( deja impacheteaza bagajele ) ? Blejnar ( catralionarul ;) ) ? ETC............ P.S. : Sa nu ierti Victore !
      • 0 (0 voturi)    
        ce legatura are ? (Joi, 21 iunie 2012, 13:14)

        cotora [utilizator] i-a raspuns lui JohnFord

        ce legatura are condamnarea lui nastase cu cei mentionati de tine ?, daca sunt vinovati toti, sa faca puscarie, inclusiv nastase, ponta penrtru plagiat, etc, nu trebuie iertat nimeni, indiferent de tabara politica, ai gresit, platesti
  • +3 (5 voturi)    
    Nedumerire (Joi, 21 iunie 2012, 12:07)

    coco04 [utilizator]

    Nu inteleg.S-a impuscat aseara apoi a tras un somn bun si dimineata l-au operat?!?
    • -1 (3 voturi)    
      pe mine nu ma mai mira nimic:| (Joi, 21 iunie 2012, 12:29)

      jimcke [utilizator] i-a raspuns lui coco04

      Doamne mare iti e gradina...Hai sa ti explic...intr o operatie corpul iti este supus unor traume: anestezie generala, pierderi de sange, leziuni,infectii.Trebuie sa te asiguri ca nu iti moare ala pe masa cum ai pus cutitul pe el.Baiatule, nedumeritule, te uiti prea mult la seriale si la filme..mai antreneaza ti putin neuronul ala si pune l sa faca treaba si singur.
    • -3 (5 voturi)    
      sper ca esti ungur (Joi, 21 iunie 2012, 12:47)

      JohnFord [utilizator] i-a raspuns lui coco04

      Ce inspirata era mama ta ( adica ma-ta) daca folosea un prezervativ la timpul potrivit. Sper ca nu esti roman ptr ca ne-ai scadea IQ-ul foarte mult, la nivel de tara. Si asa e cum e. Spune-mi te rog ca am dreptate. Astept JIHADUL dupa alegeri. Deci in toamna, toti la vot s-o ia Base in bot, sa vedem cat de bun "tintas" e el. Sau il pune pe Boc daca-i place de "jos in sus" ( la invatat Lenuta cateva trucuri ;) )
  • +7 (7 voturi)    
    circ psdist (Joi, 21 iunie 2012, 12:08)

    paolalaan [utilizator]

    Daca vreau sa ma sinucid cu adevarat ..o fac intr-o secunda!Daca insa vreau doar sa fac circ ca sa scap eventual ,ca sa fac impresie ,si ca sa scap pe amicul ponta de acuzele grave de plagiat( in care sigur era si nastase implicat) ..atunci ma prefac ca ma impusc ,asa doar un pic ca sa nu mor de tot ,sa mai pot sfida jIgni,acuza pe altii de greselile mele ... face caz!Si acuzele astea la adresa lui Base sunt absolut false .Dosarul avea dovezi adevarate , nu e de vina Base ca nastase a furat !aSA SE SPERA CA VESTILE CA PONTA AR FI FURAT DOCTORATE ,SI NU NUMAI , CA NASTASE E SI EL IMPLICAT ..SE CAM ESTOMPEAZA !HAI SA FIM SERIOSI !CIRC PSDIST ,PARTIDUL HOTILOR SI AL MANIPULATORILOR NEOCOMUNISTI!
    • 0 (2 voturi)    
      SUCCES (Joi, 21 iunie 2012, 12:48)

      JohnFord [utilizator] i-a raspuns lui paolalaan

      iti ofer doua secunde ( wow : ce generos sunt )
  • +4 (4 voturi)    
    nedumerire (Joi, 21 iunie 2012, 12:10)

    vio-e1 [utilizator]

    Nu inteleg cum de atat de multa lume a avut si are in continuare acces in perimetrul condamnatului ( ca doar nu "comandantului") Adrian Nastase, in timp ce acesta , chiar in postura sa tranzitorie de internat in Spitalul de Urgenta Floreasca ( motivul chiar nu conteaza !!!) ar trebuia sa fie supravegheat si pazit de personal specializat ??? Am vazul ca l-au vizitat toate neamurile, toti prietenii si cunoscutii, cine a vrut si cine n-a vrut... si eu asta nu inteleg: acest spital asigura, mai nou, "camera de vizitatori" a Penitenciarului Rahova ?
  • +6 (6 voturi)    
    nedumerire (Joi, 21 iunie 2012, 12:10)

    vio-e1 [utilizator]

    Nu inteleg cum de atat de multa lume a avut si are in continuare acces in perimetrul condamnatului ( ca doar nu "comandantului") Adrian Nastase, in timp ce acesta , chiar in postura sa tranzitorie de internat in Spitalul de Urgenta Floreasca ( motivul chiar nu conteaza !!!) ar trebuia sa fie supravegheat si pazit de personal specializat ??? Am vazul ca l-au vizitat toate neamurile, toti prietenii si cunoscutii, cine a vrut si cine n-a vrut... si eu asta nu inteleg: acest spital asigura, mai nou, "camera de vizitatori" a Penitenciarului Rahova ?
  • +8 (8 voturi)    
    Interesant (Joi, 21 iunie 2012, 12:11)

    ticbis [utilizator]

    Pe un alt sait a aparut stirea ca in aceasta dimineata, procurorii au ridicat de la domiciliul lui Nastase peste 20 de arme de foc si munitia aferenta.
    Acum eu ma intreb: ce era vila din Zambaccian, unitate militara, buncar anti-atomic, cazemata, depozit de armament, centru de rezistenta militara?
    Stiu ca era vanator pasionat, fiecare detine 2-3 arme de vanatoare, dar pistoale, mitraliere, arme automate, munitie de razboi, mi se pare cam mult, chiar si pentru un colectionar excentric. Nu m-ar mira daca ar gasi astia si cateva zeci de grenade, mine anti-tanc, rachete cu raza medie de actiune sau rachete sol-aer!
    Nici in ranch-ul unui cowboy din vestul salbatic american nu gaseai un astfel de arsenal!
    Intrebare: pentru ce se pregatea dl. Nastase? Pentru un razboi civil, sau pentru un scenariu cu teroristi identic cu cel din decembrie 1989?
    • +3 (3 voturi)    
      pistol cu apa (Joi, 21 iunie 2012, 13:02)

      ruffus [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      si el, si-a ales un pistol cu apa.....
  • +6 (6 voturi)    
    Nou sistem de garou? (Joi, 21 iunie 2012, 12:57)

    AndyB [anonim]

    Sa fim seriosi... ce serviciu de ambulanta e asta?

    Impuscat in gat scos cu "fularul la gat"....? hahahahaaaaaaaaa sa ma prapadesc, parca as fi la teatru de Caragiale.

    CORUPTIA merge mai departe se pare... inscenare peste inscenare, parca vad cat de suferind o sa fie Bombo.
  • +4 (4 voturi)    
    sa-i puna cineva repede un garou.... (Joi, 21 iunie 2012, 13:36)

    dadan [utilizator]

    sa-i opreasca singerarea de la gat...
  • -2 (2 voturi)    
    Adrian Nastase (Joi, 21 iunie 2012, 13:48)

    cipriant [utilizator]

    Dumnezeu sa aiba mila de el. Singurul sau Salvator este Domnul Isus Hristos !
    La El va gasi iertare, trebuie doar sa Il cheme pe El !
  • +3 (3 voturi)    
    Malpraxis (Joi, 21 iunie 2012, 14:17)

    Mircha [utilizator]

    Dr. Bradisteanu opereaza o ora pentru cateva "rani superficiale"? Asta nu e malpraxis?
    Ca sa nu zic de inselarea justitiei... Cine are competenta?
  • 0 (0 voturi)    
    cand a FURAT (Joi, 21 iunie 2012, 14:21)

    ciolanos [utilizator]

    nu s-a gandit ?ce a zis lasa ca ies bn ca pe toti i-a scapat "justitia".
    eu unul nu inteleg cat de las poate fi?
    asta nici sa se omoare nu este in stare .
    Condoleante

    astept procesul mineriadelor , poate il vedem si TOVARASUL ILICI in aceeasi situatie.
  • +2 (2 voturi)    
    Regie de 2 bani (Joi, 21 iunie 2012, 14:33)

    mgbyte [utilizator]

    Sergiule lasa-te tata de regie, nu halim!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Raspuns pentru Ponta! (Joi, 21 iunie 2012, 19:44)

    madame [utilizator]

    Basescu, nu este cel care i-a pus pistolul in mana, sa se sinucida! Asta este semn ca Dumnezeu il supune pe Nastase pedepsei pe care a primit-o. Daca ii era dat era deja mort! Se vede treaba ca Nastase este un las notoriu, singur nu a mai facut fata stresului de a lupta impotriva propriei constiinte. Pe vremea cand Nastase era Premier, un simplu amarat nici macar nu avea parte de o judecata in stare de libertate, precum a avut-o el. Era inchis, in detentie prentiva pe o perioada nelimitata, fara a putea macar sa-si pregateasca apararea. El a avut parte de toate privilegiile justiciare. Sper din tot sufletul ,ca in starea de anestezie, sa-si limpezeasca constiinta si sa se pocaiasca pentru marsaviile ce le-a provocat de-a lungul vietii sale, prejudiciind, nu doar o persoana, ci o intreaga societate. Sa inteleaga ca, impotriva DESTINULUI, nu este cale de acces. Cel Unic are legile bine stabilite, nici unul dintre NOI nu le poate modifica dupa bunul sau plac.

    Aviz, Elenei Udrea si nu numai!
  • 0 (0 voturi)    
    incredibil, asta ne fura si din inchisoare (Joi, 21 iunie 2012, 19:45)

    un taran [utilizator]

    Incredibil acest personaj politic si anturajul lui. Ne fura vazand cu ochii chiar si din inchisoare. Daca chiar ar fi vrut sa se sinucida s-ar fi impuscat inainte sa vina politistii ca doar stia prea bine ca o sa vina. De ce a asteptat pana au venit ei? Si cum de a reusit politistul sa ii i-a pistolul? Hai sa fim seriosi. Si doctorul acuma se trezeste sa il opereze de inima? Deci operatia nu are absolut nimic de-aface cu tentativa lui de sinucidere! Sa-l opereze si apoi sa il bage la datorie.