VIDEO Victor Ponta: Vom castiga alegerile locale si in sase luni vom avea majoritatea absoluta in Parlament. Epoca Traian Basescu - PDL a inceput la Bucuresti si se incheie la Bucuresti

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 7 iunie 2012, 19:16 Actualitate | Politic


Vom castiga alegerile locale si in sase luni vom avea majoritatea absoluta in Parlament, a declarat joi premierul Victor Ponta, in discursul sustinut la mitingul organizat de USL in Bucuresti, la Romexpo, cu ocazia încheierii campaniei pentru alegerile locale, in prezenta a circa 15.000 de oameni, dupa cum spun organizatorii.

Iata mai jos cele mai importante declaratii facute de Victor Ponta:
  • Am in fata mea si in spatele meu oameni care au luptat in aceasta campanie, oameni care vor castiga duminica alegerile locale din Romania.
  • Vreau sa multumesc candidatilor si militantilor nostri care la aceasta ora se lupta pentru a scapa Romania de PDL, de regimul Basescu si de ciuma portocalie.
  • (sala scandeaza Jos Basescu)
  • In mod sigur, scandarea dvs e scandarea tuturor romanilor
  • Avem datoria sa nu-i dezamagim pe romanii care si-au pus speranta in noi
  • In urma cu doua luni am decis sa mergem sub formula USL la alegerile locale si parlamentare, la prezidentiale, sa aratam ca poate exista o alianta a trei partide care se gandesc la binele public si care pot sa lupte impreuna
  • Au trecut doar doua luni si am preluat impreuna guvernul Romaniei, dandu-i jos pe cei de la PDL
  • Vreau sa va spun ca preluarea conducerii guvernului reprezinta doar un singur pas. Mai avem trei zile pana cand vom castiga alegerile locale, vom scoate culoare portocalie din Bucuresti si din majoritatea covarsitoare a judetelor tarii
  • Mai avem mai putin de sase luni pana cand vom castiga alegerile parlamentare si vom avea majoritatea absoluta in Parlament si mai avem foarte putin timp si va rog sa fiti pregatiti pentru urmatoarea batalie, aceea de a avea la Cotroceni un presedinte propus de USL, pe Crin Antonescu
  • Ma bucur ca viitorul primar al Bucurestiului va ramane Sorin Oprescu
  • Vreau sa spun azi pentru dvs si pentru toti bucurestenii ca il sprijin pe candidatul nostru Dragos Frumosu in batalia grea si dificila pe care o are la sectorul 2 cu primarul in functie
  • Nimic nu mi-ar parea mai rau decat ca sectorul 6 sa ramana pe mana lui Cristian Poteras, a Elenei Udrea si a gastii portocalii
  • As vrea sa-i vad duminica seara fata acelui candidat la sectorul 3 pe care cei cu care a facut afaceri de atatia ani il numesc Libache
  • As vrea sa-i vad fata cand se va anunta ca noul primar al sectorului 3 este Robert Negoita
  • Vreau sa-i rog pe bucuresteni la aceasta sansa pe care nu a avut-o niciodata Bucurestiul in ultimii ani, un primar sprijinit de USL, un consiliu local al USL si sase primari sustinuti de USL
  • In Bucuresti a inceput acea epoca neagra pentru Romania numita Traian Basescu - PD - portocaliu, aici avem sansa duminica seara sa anuntam pe 10 iunie ca PDL si epoca Traian Basescu se incheie la Bucuresti
  • Am mare incredere ca duminica noapte vom avea cu adevarat ce sarbatori
  • Va rog sa va inchipuiti ce batalie extraordinara au de dat colegii nostri impotriva lui Flutur, lui Pinalty, a lui Solomon, atatia baroni si figuri sinistre ale PDL pe care impreuna putem sa-i trimitem acolo unde le e locul, o parte dintre ei in opozitie, o alta parte ... la Craiova unde Olguta Vasilescu se bate intr-un razboi cumplit cu primarul inca in functie, le-am spus ce trebuie sa spuna fiecare craiovean, sucevean  -Olguta la primarie, si Solomon la
  • (sala scandeaza La puscarie)
  • Eu spuneam la brutarie, dar m-au inteles oamenii
  • Impreuna am reusit sa-i punem in retragere, dar PDL in continuare are bani, are presa aservita, in continuare folosesc cele mai ilegale si imorale arme
  • Va rog pe toti duminica sa fiti pregatiti pentru o batalie cumplita. Sa nu sarbatorim nimic pana nu avem ultimul vot numarat
  • Am incercat in aceste 30 de zile sa aratam ca USL se tine de cuvant. Am reusit sa incepem sa dam inapoi pensionarilor ceea ce Basescu si PDL le-au taiat pe nedrept
  • Impreuna am inceput sa descoperim si sa trimitem catre institutiile statului furaciunile, fraudele si incalcarile de lege ale fostilor ministri PDL
  • Guvernul USL nu va va face de rusine, vom ajuta alesii nostri locali si vom demonstra ca putem sa guvernam altfel decat PDL
  • Impreuna, USL, impreuna, Daniel Constantin, Victor Ponta si Crin Antonescu, ne vom face datoria fata de cei care voteaza si vom construi impreuna o Romanie mai buna
  • Succes USL-ului pe 10 iunie!



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3495 vizualizari

  • +50 (50 voturi)    
    Uraaa (Joi, 7 iunie 2012, 19:19)

    nano2k [utilizator]

    Uraaa, majoritate, noi si numai noi.
    Salutam revenirea partidului-stat!

    Sala se ridica in picioare.
    Aplauze prelungite, ovatiuni.
    Ura peste tot!
    • +45 (45 voturi)    
      Da, da... (Joi, 7 iunie 2012, 19:40)

      Mih. [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      ...si eu am ura mea pe toti uslinosii, pt ca sunt ticalosi, impostori, mafioti, mincinosi si derbedei. Evident, sunt si fff rosii.
      • +7 (7 voturi)    
        USL se prabuseste!!! (Joi, 7 iunie 2012, 20:12)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

        Un miting "de proportii" al USL la Romexpo si...ca prin minune, a cazut sonorizarea exact cand cei doi clovni ai politichiei romanesti, Ponta si Antonescu, intrau ca boii pe scena...
        Victor Ponta se uita imbecil in spate derutat ca e in fata, Crin Antonescu parca era usor matol, Daniel Constantin nu stia ce cauta acolo, Marian Vanghelie se stramba la el insusi, Robert Negoita parca parasise un cuib de cuci iar Rares Manescu avea o fata de invins inainte de limita...
        Ma duc sa iau o lamaie...
        • +3 (3 voturi)    
          pana nu ajungem ca grecii (Vineri, 8 iunie 2012, 1:37)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          nu se trezesc romanii... vor intinde uselistii rahatul peste tot pana atunci si noi o sa continuam sa ne intrebam pe forumuri cat de jos se poate ajunge cand e vorba de politicieni; si nu e de mirare ca au ajuns sus cata vreme dobitocii din sectorul 4 l-au facut senator pe un turnator ca felix! fa provizii de lamai ca ii vei avea pe papitoii astia mult timp sub nas, pentru ca romanul nu vrea sa munceasca, ci sa se descurce, iar furtul este ok cata vreme fura toti...
    • +5 (5 voturi)    
      Cum era vorba aia? (Joi, 7 iunie 2012, 20:15)

      AK-47 [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Ponta, malai viseaza...
    • +3 (3 voturi)    
      Victor Ponta si USL = Habarnam si prietenii sai (Joi, 7 iunie 2012, 20:30)

      D. Gabrea [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      "Nu am inteles niciodata de ce in Romania, cand se construieste o autostrada, se incepe o bucata la mijloc, una in dreapta. In alte tari se incepe dintr-un loc si se termina in capatul celalalt", a afirmat Victor Ponta."

      O autostrada se incepe intotdeauna din mai multe locuri deoarece astfel se grabeste finalizarea lucrarilor si se permite terminarea rapida a tronsoanelor prioritare, intens circulate. Pe de alta parte in orice tara, zonele dificile, de deal, munte, mlastina, etc., sunt lasate la urma.
      • +2 (2 voturi)    
        PSD aka USL (Vineri, 8 iunie 2012, 0:10)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui D. Gabrea

        PSD, fost PDSR, fost FSN fost PCR, actual USL se bazeaza pe lipsa de intelegere a românului de rand.

        Taranul sau omul de rand, neobisnuit cu autostrazile nu stie si nici nu e treaba lui in final sa stie cum se construieste o autostrada. Asa ca, folosindu-se de aceste lacune, bravii conducatori USL-isti toarna baliverne nonstop in captele oamenilor.

        Adevarul ca in materie de manipulare, dezinformare, furtisaguri si tunuri nu ii intrece nimeni.
    • +2 (2 voturi)    
      vai de noi ! (Joi, 7 iunie 2012, 22:04)

      ina [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      Radeti voi si glumiti dar e groasa mai fratilor ! Si e asa pentru ca eu cred ca se va intampla ! Se va vedea inceputul sfarsitului acuma la alegerile locale. Si mai cred ca sunt asa siguri pe ei pt. ca au probabil "aranjamente"de culise dupa modelul rusesc catre care ne indreptam vertiginos. Si atunci pumnul in gura si capul plecat va fi cotiian.Si internetul va fi ca in Coreea sau Rusia adica "mai incet spre deloc".Si vom tacea si vom inghiti pana vom plesni. Ce tablou gretos si ce viitor sumbru ne asteapta !
    • +3 (3 voturi)    
      Una auzita de la Banciu (Vineri, 8 iunie 2012, 0:18)

      Gutza [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      O batrinica se impiedica si pica pe trotuar. In timpul asta Ponta trece cu masina, o vede pe batrinica prabusita, se opreste, sare din masina, se duce repede si o ridica. Aceasta i-l intreaba cum poate sa-i multumeasca; Ponta ii spune: votind USL. Batrinica ii raspunde: d-le Ponta, eu m-am lovit la genunchi nu la cap !!!!!
  • +45 (47 voturi)    
    Pai,.. (Joi, 7 iunie 2012, 19:23)

    esop [anonim]

    sintem in Iunie, deci luna a 6-a plus 6 luni dorite de Ponta= Decembrie...
    Aoleu cred ca la asta s-au referit mayasiii !!!!
    • +38 (38 voturi)    
      Asta-i beton, Esoape! (Joi, 7 iunie 2012, 19:39)

      Iorest [anonim] i-a raspuns lui esop

      La cât rău e concentrat în USL-ul ăsta, mare lucru să nu-l fi simţit maiaşii şi Nostradamus ca pe sfârşitul lumii.

      "sa aratam ca poate exista o alianta a trei partide care se gandesc la binele public si care pot sa lupte impreuna" :))

      Un populism greţos şi o ipocrizie înfiorătoare.
      • +2 (2 voturi)    
        Americanii nu voteaza USL (Joi, 7 iunie 2012, 22:03)

        sorincj [utilizator] i-a raspuns lui Iorest

        Nu vine sfarsitul lumii ca nu si-a deschis USL filiala la New York. Oricum sediul lor central este la Moscova.
        Oamenii care voteaza cu USL sunt la fel ca ei, cum ai scris in ultima propozitie: "Un populism greţos şi o ipocrizie înfiorătoare"
        Daca majoritatea voteaza USL inseamna ca majoritatea populatiei manifesta un populism greţos şi o ipocrizie înfiorătoare. Ceea ce ar fi trist.
  • +41 (41 voturi)    
    ... (Joi, 7 iunie 2012, 19:24)

    alip [utilizator]

    Eu iti tin pumnii sa pierzi.
    • +39 (39 voturi)    
      !!! (Joi, 7 iunie 2012, 19:41)

      CMD [utilizator] i-a raspuns lui alip

      Si eu!!
      • +3 (3 voturi)    
        ponta (Joi, 7 iunie 2012, 22:25)

        dana [anonim] i-a raspuns lui CMD

        si eu
  • +31 (31 voturi)    
    ce frumos... (Joi, 7 iunie 2012, 19:34)

    don [anonim]

    se va termina si epoca voastra daca se trezesc romanii la timp.
    si in alte tari se fura, dar se si pune la loc ca sa aiba de unde fura si mai tarziu, dar la noi NU! doar japca!

    norocul vostru pentru ca ati reusit sa ne distrugeti simtul civic, altfel zaceati toti infipti in tepe...
  • +34 (34 voturi)    
    Da, da! (Joi, 7 iunie 2012, 19:34)

    Violeta [anonim]

    S-a mai bucurat unu' acum 3 ani! "Mihaela, dragostea mea!"
  • +32 (32 voturi)    
    USL (Joi, 7 iunie 2012, 19:35)

    Observer [anonim]

    In 6 luni, in actuala conjunctura internationala, au tot timpul sa se compromita. Cred ca, de fapt, asta a si fost scopul ascuns al Presedintelui cand l-a numit pe dl Ponta premier.
  • +33 (33 voturi)    
    ponta visatorul (Joi, 7 iunie 2012, 19:35)

    alin_cl [utilizator]

    Parca ati mai avut unul care castigase alegerile prezidentiale. Pentru o noapte. Pana la toamna mai e drum lung si se pot intampla multe.
  • +31 (31 voturi)    
    Iliescu reales, la al n-lea congres (Joi, 7 iunie 2012, 19:35)

    Iorest [anonim]

    Peste 6 luni majoritate absolută în Parlament... Următoarele măsuri (încerc să anticipez):
    - desfiinţarea instituţiilor cu atribuţii judecătoreşti şi înfiinţarea Tribunalului Poporului;
    - convertirea partidelor într-un PSD omniprezent şi omnipotent, căci, potrivit nemuritorului Iliescu, pluralismul politic semnifică dezorganizare socială;
    - desfiinţarea actualei prese şi înfiinţarea trustului media "Scânteia";
    - numirea lui Mang ca preşedinte al Comisiei de Etică din MEC, a Dumitreascăi ca preşedinte al Academiei şi a lui Pop ca ministru al Educaţiei pe viaţă;
    - arestarea elementelor reacţionare şi executarea lor de către gărzile patriotice formate din mineri şi voluntari.
  • +36 (36 voturi)    
    ciuma rosie (Joi, 7 iunie 2012, 19:35)

    Mr John [anonim]

    V-ati facut de rusine promovand doar penali si semi-analfabeti plagiatori in functii cheie..Declaratiile de mai sus denota ca minciuna si grobianismul poate ajunge sa fie o stare de spirit daca e promovata intens..
    • +4 (4 voturi)    
      DA DA (Joi, 7 iunie 2012, 21:07)

      genutzu [utilizator] i-a raspuns lui Mr John

      Asa este!!!!!
  • +30 (30 voturi)    
    urare de bine pentru USL (Joi, 7 iunie 2012, 19:36)

    Diaspora [anonim]

    Cel mai mult imi doresc sa ajungeti,toti trei,impreuna cu papusarii care va trag pe sfori,la mana Presedintelui.Asta va doresc,eu ,cu ocazia lui 10 iunie.
    • +5 (5 voturi)    
      ...... (Joi, 7 iunie 2012, 21:08)

      genutzu [utilizator] i-a raspuns lui Diaspora

      de te-ar auzi cine trebuie!!!!!
  • +30 (32 voturi)    
    sper sa cistigati... (Joi, 7 iunie 2012, 19:36)

    exilatul [anonim]

    toate alegerile....pacat pt vreo 20% din romani , dar restul va merita pt ca sunt prea imbecili si sper sa le iese pe nas guvernarea voastra...
    • +1 (1 vot)    
      De ce pacat...? (Joi, 7 iunie 2012, 21:37)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui exilatul

      Daca tu,impreuna cu 20% dintre romani si cu mine,vom constata ca optiunea noastra politica a fost corecta ,nu trebuie sa ne bucuram?Sa ne bucuram ca n-am fost cu toti imbecili,ca poporul asta mai are o sansa,chiar daca,o sa ne iasa la toti guvernarea asta pe nas.
  • +29 (29 voturi)    
    Banda de gangsteri (Joi, 7 iunie 2012, 19:38)

    Trojan.H [utilizator]

    Atit si nimic mai mult.
  • +28 (28 voturi)    
    vezi sa nu cazi din pat (Joi, 7 iunie 2012, 19:39)

    zaboo [utilizator]

    sau sa uzi canapeaua de emotie, mai pontica
  • +28 (28 voturi)    
    Peste 6 luni... (Joi, 7 iunie 2012, 19:41)

    patrick_higher [utilizator]

    ...o să te trezești la realitate, dl. Ponta.
  • +28 (28 voturi)    
    ratiune (Joi, 7 iunie 2012, 19:41)

    d [anonim]

    Mi s-a zburlit parul pe mine.
  • +28 (28 voturi)    
    Epoca de Aur? (Joi, 7 iunie 2012, 19:43)

    gigi marga [anonim]

    chiar asa?
    Si ce incepe? EPOCA DE PIATRA?

    Fugi cu ursul... caci daca ai dreptate eu deja merg sa-mi achizitionez sapun si frânghie!
  • +23 (23 voturi)    
    realism (Joi, 7 iunie 2012, 19:44)

    d0mu [anonim]

    Nu vreau să par pesimist dar USL va fi câştigătorul localelor.
    Sunt prea mulţi şi prea înfipţi în teritoriu. Ăsta a fost punctul slab al PDL-ului în ultimii 10 ani, doar că omul politic T.Băsescu a ştiut să îl gestioneze.
    Un prim semnal a fost în 2008 când Blaga a pierdut Capitala.
    Anul acesta capitala e pierdută, din nou, de PDL şi în plus va fi şi Clujul.
    Sperăm ca la parlamentare lucrurile să stea altfel.
  • +33 (33 voturi)    
    timpul este relativ..... (Joi, 7 iunie 2012, 19:50)

    nadia [anonim]

    doi ani si jumatate se transforma in cateva luni pantru ca :" mai avem FOARTE PUTIN TIMP si va rog sa fiti pregatiti pentru urmatoarea batalie, aceea de a avea la Controceni un presedinte propus de USL, Crin Antonescu"
    E de rau! Ce mai conteaza constitutie, Curte Constitutionala, vointa popoprului, criza mondiala, bocancul rosu s-a decis. Calca pe cadavre. Brrrrrrrrrrrrrrrrr........... Am frisoane.
  • +28 (28 voturi)    
    Nu cred ca iasa USL... (Joi, 7 iunie 2012, 19:52)

    goreny [utilizator]

    pentru ca de cand esti premier Victoras doar prostii faci si vorbesti.:)
    • 0 (0 voturi)    
      mie imi este clar! (Sâmbătă, 9 iunie 2012, 12:09)

      libera; [anonim] i-a raspuns lui goreny

      ponta nu va face pana la parlamentare altceva decat sa alimenteze sloganul "coruptii lui basescu", nimic altceva. nici nu vrea, si nici nu poate sa aplice vre-o strategie in guvernare pana atunci. eu nu il mai ascult pana la alegerile parlamentare, dar dupa da! atunci va spune ce va face, si tare mie teama ca vom traversa desertul. vina este a pdl-ului, care se afla in vrie totala, nu are nimic pregatit, nu reuseste sa schimbe ritmul si discursul. nu cred ca pdl va supravietui (cum a facut-o in 2000), si nici nu este asta o catastrofa. catastrofal e ca reorganizarea politica a opozitiei se va face in urmatorii 4 ani in afara parlamentului.
  • +24 (24 voturi)    
    sa faca si ceva util (Joi, 7 iunie 2012, 19:52)

    Gogu [anonim]

    Mi-e mi s-a acrit de propaganda de vreo 30 de ani. Ponta sa puna osu la munca si sa vedem rezultate ca pina acum a aratat doar ca e tare-n limba.
  • +27 (27 voturi)    
    Dar epoca comunista? (Joi, 7 iunie 2012, 19:53)

    LoveRomania [utilizator]

    Am inteles ca acum se termina epoca portocalie, dar am si eu o intrebare epoca comunista cand se termina?
    cea mai neagra perioada a fost cea comunista, noi de ea vrea sa scapam, dar se pare ca acum va avea majoritatea absoluta.
  • +23 (23 voturi)    
    Iar , si din nou... (Joi, 7 iunie 2012, 19:58)

    Costin1968 [utilizator]

    ...comunism...atat putem noi romanii...inapoi la comunism...avem alergie la curatenie...macar daca am fi rezistat mai mult...1948...alegeri trucate...poate ca nu !!!
  • +28 (28 voturi)    
    apel la riposta (Joi, 7 iunie 2012, 20:03)

    un roman [anonim]

    Ascultind cuvintarea maretului conducator,am avut senzatia ca asist la o adunare a nazistilor lui Hitler,aceasi dorinta de distrugere a oponentului politic,aceleagi ragete animalice ,precum si o atentare directa ,la institutia Prezidentiala.Nu inteleg cum acesti derbedei pot sa instige ,pe fata ,la destituirea Presedintelui votat democratic si populatia sa asiste blazata la aceste derapaje.Daca nu vom riposta acestor manifestari golanesti,mafiote,in scurt timp vom fi redusi la tacere,pentru toteauna.Sa lasam discutiile si sa ripostam cu aceasi moneda.
    • +1 (1 vot)    
      De acord! (Joi, 7 iunie 2012, 21:53)

      dumitru vaduva [anonim] i-a raspuns lui un roman

      De acord,dar cum? Poporul a fost prostit de televiziuni,iar lupii au imbracat blana de oaie. Poporul mintit si prostit le va da votul si-i va cocota in fruntea tarii.Dar,iata ca o speranta apare la orizont. Mihai Razvan Ungureanu.Sper ca acei ce vad in acest om o speranta sa-l urmeze si sa dea de pamant cu acesti nenorociti care vor sa puna mana pe tara. Puterea este in popor,dar un popor cu mintea netulburata de o propaganda criminala a televiziunilor otravite ,antena 3 si realitatea. Poporul trebuie sa-i vada pe adevaratii dusmani ai tarii si ai lui,pe Dan Voiculescu,pe Sorin Ovidiu Vantu,pe Adrian Nastase,pe Ion Iliescu,pe Victor Ponta,pe Crin Antonescu si inca multi altii care au batjocorit neamul romanesc de 20 de ani incoace,unii facand acest lucru chiar in aceste clipe. Cred ca singura solutie pentru ca tara sa iasa de sub dominatia minciunii si a faradelegii,este aceasta noua formatiune de dreapta care se prefigureaza sub conducerea lui Razvan Ungureanu. In aceasta formatiune isi vor gasi refugiul,sper,toti cei insetati de dreptate si de adevar.Vom trai si vom vedea.
    • 0 (0 voturi)    
      Ceva idei? (Joi, 7 iunie 2012, 22:07)

      madame [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      Mai concret, se poate?
  • +3 (3 voturi)    
    Keep dreaming! (Joi, 7 iunie 2012, 20:15)

    Gimmy [anonim]

    Mai vorbim dupa alegerile din Noiembrie!...
    Tine minte ce-ti spun, Ponta: NU veti guverna in 2013!
    • 0 (0 voturi)    
      sper (Vineri, 8 iunie 2012, 12:29)

      Liana [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

      Sper din tot sufletul ca acesti imbecili ai natiei sa nu ajunga la procente de 60-70% dar,sa fiu sincera mi-e tare frica.
  • +3 (3 voturi)    
    Comunism (Joi, 7 iunie 2012, 20:19)

    Vizitiul [utilizator]

    Numai lapte si miere...pe cartela :)
  • +3 (3 voturi)    
    Stie ce spune? (Joi, 7 iunie 2012, 20:23)

    mircea [anonim]

    Ponta, ca om al legii si democrat ar trebui sa-si ceara scuze pentru o asemenea exprimare.Daca totusi ,chiar vrea si crede in asa ceva,fereasca D-zeu si trebuie sa-i spulberam rapid visul monstruos.Stim ce se intampla cand cineva are mmajoritate absoluta.Numai democratie nu poti sa spui ca este.
  • +1 (1 vot)    
    In curand veti avea adevarul (Joi, 7 iunie 2012, 20:25)

    Marius [anonim]

    Adevarul este ca Ponta este omul lui Base pus la guvernare sa distruga USL-ul. Omul stie ca nu bani nu sunt, va face pomeni dupa care FMI-iul va opri robinetul. Rezultatul o saracie lucie, plecarea capitlului si oamenii in strada
  • -3 (3 voturi)    
    in sfarsit banii nostrii (Joi, 7 iunie 2012, 20:27)

    YES [anonim]

    nu vor mai fi furati de pdl si vor fi folositi corect de autoritati pentru imbunatatirea vietii noastre
    • +2 (2 voturi)    
      membru de partid? (Joi, 7 iunie 2012, 23:48)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui YES

      Tu iimi amintesti de ditirambii lui Ceausescu.
  • +1 (1 vot)    
    Da, tovarase Ponta,... (Joi, 7 iunie 2012, 20:39)

    Rescatorul [anonim]

    daca romanii se vor comporta in continuare ca niste cretini si masochisti, va veti atinge scopurile marsave si antiromanesti !!!!!! Pentru ca, daca sondajele circulate sunt reale, este mai mult decat evident ca traim intr-o tara de idioti congenitali.
  • +1 (1 vot)    
    Aceste javre comuniste nu vor lua puterea in Roman (Joi, 7 iunie 2012, 20:45)

    dumitru vaduva [anonim]

    In toamna,useleul,animalul fara cap si fara coada,va muri. Acest avorton politic,acest monstru nemaivazut pe lume,va sucomba in urma alegerilor din toamna si lumina pe care el incearca acum s-o ascunda sub obrocul minciunii,va straluci din nou,iar dreptatea va triumfa. Useleul,chiar daca va realiza la alegerile parlamentare din noiembrie un procent de 40%,nu va mai pupa guvernarea. Basescu,va numi un prim ministru pdl sau independent care va forma un guvern cu majoritate in parlament.Majoritatea se va forma din pdl,udmr,unpr si minoritai,iar daca va fi cazul si din partidul lui Dan Diaconescu.Useleul va ramane in opozitie cu 40% ai lui. E clar si simplu ca buna ziua. Oricine poate sa-si dea seama ca asa se vor intampla lucrurile.Asta,daca nu cumva,in urma rezultatului dzastros obtinut de usele,liberalii ,satui de aroganta si ineficienta unui latrau precum Crin Antonescu,nu-l vor azvarli pe acesta din fruntea pnl si vor face o alianta fireasca cu pdl.In acest caz,Victor Ponta,va merge cu supusii lui din nou la scoala sa mai invete cate ceva.
    In ce priveste epoca lui Traian Basescu,il anunt pe Ponta ca mandatul lui Traian Basescu se termina in 2014. Basescu nu si-a spus ultimul cuvant in politica romaneasca si "pre multi are sa-i popeasca si el". Ponta amesteca alegerile.El crede ca in noiembrie sunt alegeri prezidentiale si il da castigator deja pe Crin Antonescu. El nu-l vede pe Crin Antonescu ca nu are nici prezenta si nici minte pentru a fi presedinte de tara si nu-l vede pentru ca nici el nu are nimic de prim ministru in el,nici minte,nici eleganta nici bun simt,nici orientare politica nici carisma politica,nimic. El este total debusolat,s-a trezit intr-o functie care-l depaseste total , da din colt in col si nu stie incotro s-o apuce.Iata obiectivele lui politice: "sa scape Romania de pdl,de regimul Basescu si de ciuma portocalie. El uita ca reprezinta ciuma rosie care a subjugat Romania zeci de ani.
    • +1 (1 vot)    
      nu merita sa imitam discursul lui Tonta (Vineri, 8 iunie 2012, 2:37)

      nicu [anonim] i-a raspuns lui dumitru vaduva

      Nu cred ca merita sa preluam discursul de interlop al lui Tonta. Dle Dumitru Vaduva, va propun o gandire ceva mai rece. Nu trebuie sa uitam ca in spatele acestei rasturnari sta un plan bine ticluit la nivel de institutii ale tarii. Este o lovitura interna destabilizatoare. Puciul parlamentar a fost precedat de un un puci mediatic; zeflemelele de la antene au fost incurajate si trimise in "cadru" in mod institutional, si sitematic, nu e vorba de niste iesiri ale unor baieti frustrati (e drept ca de ex. M. Badea - are si el o dioda care i s-a ars; el nu a reusit decat cu greu sa-si ia o diploma, nu a facut facultate in mod normal; si ceilalti au mari probleme de personalitate - Gadeam care se emotioneaza de propriile lui vorbe, si face face "scene" melodramatice cu oameni suferinzi, bietul ciutacu, lipsit de orice educatie, un baiat din Ferentari care e si el zmeu la Antene - toti sunt personalitati in dezechilibru. Prin urmare, nu uitati ca luarea asta peste picior, injurierea, diatriba permanenta intra in strategia unei anumite actiuni institutionale - este vorba cert de servicii care destabilizeaza in mod planificat (prin SRStanescu, Nistorescu etc.) . Nu traim intr-un stat de drept, iar populatia accepta cu usuratate aceste actiuni. Amintiti-va ca acum 22 de ani, exact dupa succesul in alegerile parlamentare (20 mai 1990) a urmat mineriada. Acum mineriada mediatica si sindicalista a precedat lovitura de stat. Deci fiti calm, ca e nevoie.
  • -1 (1 vot)    
    sevraj (Joi, 7 iunie 2012, 20:47)

    ion liberalu [anonim]

    Unii comentaci au intrat saracii in sevraj. Stati linistiti mai copii ca si astia sunt tot ca ai vostri.
  • +9 (9 voturi)    
    Dar peste cine veti domni??? (Joi, 7 iunie 2012, 20:50)

    Petre Truica [anonim]

    Veti stapani o tara de pensionari si asistati social.

    Toti oamenii capabili, intelectuali si meseriasi vor emigra.

    Poate veti aduce pakistanezi sau chinezi.

    Visul lui nea Iliescu, sa alunge romanii se indeplineste, babele si mosii, astia va vor fi supusi!!
  • -4 (6 voturi)    
    probabil ca USL va castiga... (Joi, 7 iunie 2012, 21:01)

    costica [anonim]

    Numai ca dupa cum ati inceput, mare branza nu ati facut!!
    In cele mai multe locuri ati schimbat incompetentii lui Boc cu incompetentii si analfabetii lui Ponta!!
    Asa arata azi clasa politica romaneasca si voi cei din USL nu aveati cum sa fiti altfel!!
    Norocul vostru e ca poporul asta s-a saturat de sfidarea nationala numita Traian Basescu si PDL, alyfel nu meritati nici voi sa veniti la guvernare, nu sunteti cu nimic mai breji ca portocaliii aia incompetenti si corupti ai lui Boc!!!
    Cine stie cati ani ii vor trebui Romaniei sa curete clasa politica de mizeria ce colcaie azi in partidele romanesti...
    Inca 20 de ani ???!!......
    • +2 (2 voturi)    
      bre nea costica (Joi, 7 iunie 2012, 22:44)

      sir [anonim] i-a raspuns lui costica

      cu oameni ca matale care se cred "sfidati" daca li se arata calea dreapta , nu cred ca 20 de ani sunt suficienti sa ajungem unde visam. cei care viseaza ca vor sa ajunga unde sunt altii acum trebuie sa inteleaga ca drumul nu este presarat cu flori decat in lozincile socialiste! romania trebuie sa transeze odata si definitiv aceasta problema, daca incercam sa jucam la doua capete precum francezii o sa fie vai si amar, noi nu avem sprijinul francezilor
  • +9 (9 voturi)    
    bravos Victoras! (Joi, 7 iunie 2012, 21:02)

    nea Mitica [anonim]

    Si uite asa se duce dreaq notiunea de democratie! O sa aiba majoritatea absoluta, si asta inseamna ca vor fi doua partide mari in parlament care astazi sunt in alianta si din ziua a doua dupa alegeri se vor ataca de moarte.
    Ce pacat ca din tot circul asta pierd romanii de rand.
    • 0 (0 voturi)    
      nu cred... (Joi, 7 iunie 2012, 22:21)

      vio [anonim] i-a raspuns lui nea Mitica

      cred ca PDL va castiga alegerile, Boc asta sustine intr-una, la fel si Dna Udrea.... romanii deja regreta PDLul care a reformat Rmania si care a adus atata bine in viata lor!!
      De ce sa voteze romanii cu USL si nu cu PDL , nu ??!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Vreti sa-i demonstrati... (Joi, 7 iunie 2012, 21:02)

    Lei [anonim]

    ca n-are dreptate?
    Lasati comentatul pe forumuri si haideti la vot duminica.
    • +1 (1 vot)    
      corect (Joi, 7 iunie 2012, 22:03)

      neuronu'stingher [anonim] i-a raspuns lui Lei

      degeaba comentam pe aici sau atii se plang pe la colturi..daca ei castiga, ei au dreptate.
  • +8 (8 voturi)    
    Nu stiu de ce, (Joi, 7 iunie 2012, 21:02)

    Columbo [utilizator]

    dar eu inca am speranta ca Basescu si Razvan Ungureanu o sa aiba un ultim ac de cojocul USLichelelor!!! Totusi mi-este teama de prostimea spalata pe creier de catre antene si realitatea, dupa cum se cunoaste votantii lor sunt cei fara educatie, situati in cele mai sarace zone ale Ro, romii, fostii comunisti, si clientela PSD+PNL lihniti de foame si plini de datorii din campaniile pierdute. Oare o mai fi avand romanul "mintea cea de pe urma" -'om trai si 'om vedea...
    • -3 (3 voturi)    
      Basescu trebuia sa aiba ac de cojocul PDListilor!! (Joi, 7 iunie 2012, 22:11)

      costica [anonim] i-a raspuns lui Columbo

      Si azi NU mai eram cu mizeria PSDista pe cap!!
      Numai ca ce mi-e PSD, ce mi-e PDL.... aceeasi mizerie !!!!
    • -2 (2 voturi)    
      am vazut "educatii" din PDL.. (Joi, 7 iunie 2012, 22:15)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Columbo

      Alde Roberta, Udrea, Oltean, Popoviciu, Pinalti, Talmacean, Hoara.....toti educati, le dadea educatia pe rascoale !!!!
      • +1 (1 vot)    
        microprocesorul tau s-a scurtcircuitat (Vineri, 8 iunie 2012, 9:31)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui vio

        draga vio. Continua: Vanghelie (care este), Robert Negoita (care este hot), Aura Vasile, Olguta Vasilescu, Nicu Banicioiu (ala cu minorele!), Radu Mazare (celalalt dezechilibrat sexual), Dragnea... astia da educatie!
  • -7 (9 voturi)    
    in sfarsit (Joi, 7 iunie 2012, 21:20)

    pontacul [anonim]

    Scapam de dictatura.
    Dictatura capitalista va lua sfarsit si odata cu ea sper ca si UE sa se duca dracului.
  • +2 (2 voturi)    
    Undi democratia si plurlismul (Joi, 7 iunie 2012, 21:26)

    Lucianmotzul [anonim]

    mai pontulica fara frica; mergi mai incet ca te dai cu craci_n sus ,dar crezi ca alte partide nu trebuie sa fie.idei ZERO pt mersul bun al TARII .La fel zigniti ,strigati si jos cu Basescu si ai lui ,si hai noi hoti la furat ca nu mai sunt legi si noi suntem TOTUL .POPOR ROMAN comunisti au omorat peste UN MILION DE ROMANI nu uitati asta ,canal ,inchisori ,cartele ,lipsa lumina ,apa calda ,si multe ,multe altele voi cei tineri nu stiti ,dar trebuie sa va treziti din adormire si sa luam cu toti pozitie .Cum este posibil ca unul ca MAZARE sa mai fie ales primar ,iar acest evazionist fiscal Robert Negoita (cu 40 de milioane euro )sa nu fie dupa grati ,cum este posibil ca Iliescu ,Nastase si toata camarila rosie sa nu fie in puscarie ,mergeti la vot si GANDITI si judecati cu votati .Daca vreti saracie ,dictatura votati USL ul ,
  • +1 (1 vot)    
    cirlanii lui Iliescu necheaza (Joi, 7 iunie 2012, 21:30)

    hcr [anonim]

    Aceste alegeri sunt importante doar pt a vedea cita sustinere mai are opozitia in acest moment.
    Alegerile din Grecia sunt cu mult mai importante.
    Daca vor renunta la euro, in Romania va urma o vara fierbinte, dupa care USL-ul se va descompune foarte rapid. Acest scenariu este unul dintre cele mai bune pt ca aproape sigur altfel totul se prezinta ca o contrarevolutie de tip comunist, cu trei partide comuniste. Dupa cum se vede, in cele doua state cu limba noastra oficiala, domnesc aliantele, numai ca in Romania este de stinga iar in Moldova de peste Prut este ceva mai spre dreapta si au un singur partid comunist in descompunere.
    • 0 (0 voturi)    
      noi ce facem? (Vineri, 8 iunie 2012, 12:35)

      Liana [anonim] i-a raspuns lui hcr

      Ne uitam ce se intampla inafara tarii.Sunt deacord si e foarte bine.Dar noi ca natie ce facem?Acceptam bataia de joc a USL fara a cracni in ideea ca ne vor salva tarile din vecinatate?Nu mi se pare corect.Corect ar fi sa votam contra ciumei rosii acum,pana nu este prea tarziu.
  • +2 (2 voturi)    
    E vital (Joi, 7 iunie 2012, 21:33)

    catri81 [utilizator]

    sa iesim la vot noi toti cei care nu-i vrem pe comunisti la putere. Nu e de ajuns sa comentam ,votul e singura noastra arma. Daca ii lasam numai pe pensionari sa-si exprime votul ne-am ars rau de tot pe o perioada lunga lunga de timp.
  • +2 (2 voturi)    
    USL (Joi, 7 iunie 2012, 21:45)

    Ion [anonim]

    Nici nu vreau sa ma gandesc la ce va fi in 2013. Toti securistii si toti marii corupti vor face legi si vor conduce aceasta tara. Dumnezeu sa ne apere!
  • +1 (1 vot)    
    Dovada suprema ca bolsevismul (Joi, 7 iunie 2012, 21:48)

    Gerula [anonim]

    ...ia avant se afla in acest discurs. Cine sa se impotriveasca atata vreme cat ailalti is mafioti iar intelectualii au fost alungati?
  • 0 (0 voturi)    
    sttela@yahoo.com (Joi, 7 iunie 2012, 21:51)

    sttela [anonim]

    ponta se imbata cu apa, la fel si pd-l, nu o sa mai auzim de de ei, e bine ca se infiinteaza mai multe partide de tineri, ar trebui sa faca o coalitie poate asa scapam de cei de 22 ani. Iesiti la vot
  • -2 (4 voturi)    
    Se lucreaza (Joi, 7 iunie 2012, 22:25)

    Laciu [anonim]

    In draci in Modrogan, asta parca ar fi saitu PDL in exclusivitate...Mai baieti de la Hotnews mai rasfirati un pic...Sunt curios daca apare comentariul. Oricum, daca n apare eu iti zic draga admin ca ceva echidistanta n ar strica...
    • 0 (0 voturi)    
      Da, (Vineri, 8 iunie 2012, 11:59)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Laciu

      orice comentariu care nu e in favoarea bashitului sau a porcilor din pdl e cenzurat. Hotnews, sunteti o sleahta neprofesionista de propagandisti de partid. Asa-zisii vostri analisti gen Tapalaba sau alti pseudointelectuali parerosi sunt la fel de demni de luat in considerare ca un oracait de broasca la tara. NU va iese propaganda, iar dupa ce oranjgutanii vor iesi definitiv din jocul politic va trebui sa va recalificati, dupa indemnul carmaciului vostru betiv de la Cotroceni. Propaganda de proasta calitate pe care o faceti nu va recomanda decat pentru o calificare sub-medie.
  • +2 (4 voturi)    
    Romania este in pericol (Joi, 7 iunie 2012, 22:27)

    Trident [utilizator]

    Cu siguranta in acest an Romania trece printr-un pericol urias: restaurarea comunismului. Si la asta se lucreazua de foarte mult timp. Serviciile rusesti nu au stat cu mainile in sin. Rusia nu a renuntat nici o clipa de fapt la readucerea Romaniei sub influenta sa. Sunt diabolici. Ei si cozile lor de topor din tara. Au reusit sa-i manipuleze pe majoritatea romanilor, romani care, daca vor vota masiv USL isi vor semna condamnarea pe termen lung.Se va emigra in masa iar tara se va scufunda cu siguranta in acest caz, intrucat nu poti sa ai crestere economica doar cu pensionarii, asistatii sociali, bisnitarii si incompetentii care cu siguranta vor misuna prin toate structurile statului. Pentru ca imi este foarte limpede faptul ca astia nu vor puterea ca sa construiasca ci ca sa distruga, telul lor suprem fiind iesirea din UE.
    Un sigur lucru imi mai da sperante: tacerea lui Basescu si a lui Mihai Razvan Ungureanu.
    Este o liniste care poate anunta un uragan, unul care, daca se va declansa ar putea matura pentru totdeauna spectrul hidos al comunismului care bantuie acum aceasta tara chinuita de prea multa vreme. In ceea ce ma priveste sunt hotarat sa lupt. Nu voi pleca. Voi ramane in tara pe care o iubesc si voi lupta alaturi de toti cei care refuza sa fie mintiti si manipulati de acesti sobolani rosii.
    Dumnezeu sa binecuvanteze Romania.
  • +2 (4 voturi)    
    vreti curatirea clasei politice? (Joi, 7 iunie 2012, 22:59)

    me [anonim]

    atunci militati pentru interzicerea dreptului de vot pentru asistatii social, somerii si toti cei care nu platesc impozite la stat. acestia alcatuiesc bazinul electoral al partidelor de stanga si tot ei sunt cei care se lasa amagiti an de an de sloganuri fara acoperire. sunt multi dar nu suficient de prosti sa nu inteleaga ca intr-o societate normala ei sunt sortiti disparitiei deoarece ei nu stiu, nu vor sa invete dar mai ales refuza sa munceasca... spitalele sunt pline de romi care din 1990 nu au mai dat la stat 1 leu dar consuma din cass-ul celor care muncesc ... satele sunt pline de asistati sociali dar daca vrei sa-i angajezi la munca te ignora si prefera sa bea la carciuma (antologice sunt imaginile de la ultimele inundatii cu jandarmii carand sacii cu nisip si satenii cu cizme de cauciuc stau in apa si beau)... acesti oameni nu ar trebui sa voteze ptr ca ei nu contribuie cu nimic , ei consuma munca altora!
  • +3 (5 voturi)    
    iesita din carti! (Joi, 7 iunie 2012, 23:47)

    airamerica [utilizator]

    La Craiova Olguta e iesita din carti, nici macar nu va bateti pentru locul castigator... sunteti deja istorie intr-un FOST oras rosu....
  • 0 (2 voturi)    
    comm (Vineri, 8 iunie 2012, 1:58)

    stefan g [anonim]

    3 partide a trebuit sa se uneasca ca sa castigati...e corect?
  • -1 (1 vot)    
    dl.Tonta... (Vineri, 8 iunie 2012, 10:35)

    licurici [anonim]

    pe americani i-ati intrebat? aveti ok-ul sa veniti la butoane ?