Deputatul PDL de Suceava Gheorghe Coroama a trecut la PSD

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 1 mai 2012, 15:04 Actualitate | Politic


Deputatul PDL de Suceava Gheorghe Coroama, care fusese anuntat de democrat-liberali drept candidat pentru functia de primar al comunei Putna, a trecut la PSD si va fi candidatul acestui partid la Primaria Putna, anunta Mediafax. Liderul PSD Suceava, Catalin Nechifor, a anuntat, marti, dupa ce si-a depus candidatura la sefia Consiliului Judetean, ca deputatul PDL Gheorghe Coroama a trecut la social-democrati. Nechifor a spus ca va merge in localitatea Putna, unde Coroama isi va depune candidatura la primarie, din partea PSD.

Pe 16 martie, Biroul Permanent Judetean al PDL Suceava validase candidatura deputatului de Suceava Gheorghe Coroama la functia de primar al comunei Putna.

In 2008, Gheorghe Coroama, in varsta de 34 de ani, a fost ales deputat din partea PNL, iar in septembrie 2009 a demisionat din partid, de atunci si pana in noiembrie 2009 activand in grupul parlamentar al PDL de la Camera. Din noiembrie 2009 si pana in februarie 2010, Coroama a fost deputat independent. In februarie 2010, el s-a inscris din nou in grupul parlamentar al PDL.

Gheorghe Coroama este membru al Comisiei pentru agricultura din Camera Deputatilor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1386 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    treceti toti si faceti partidul unic (Marţi, 1 mai 2012, 15:24)

    astia sunt pe ciolan, faceti partidul unic [anonim]

    astia sunt pe ciolan, treceti toti si faceti partidul unic, ti se face o greata de clasa politica, nu le e rusine CICA REPREZINTA POPORUL, te mint in fata, asta e un mod de a conduce lumea in 2012 ?
  • +6 (6 voturi)    
    :) (Marţi, 1 mai 2012, 15:26)

    cosming [anonim]

    A inceput migrarea vrabiutzelor :)

    Ca sa vezi ce politicieni de stanga si de dreapta avem... unde e caldutz acolo e si locul lor :P
    • +3 (3 voturi)    
      apropo de vrabiute (Marţi, 1 mai 2012, 15:51)

      Dragos.C [anonim] i-a raspuns lui cosming

      apropo de vrabiute: ´numai una-i somnambula si zboara din ... -n ....

      in politica is mai multe.
  • +4 (4 voturi)    
    birocraţia sună bine (Marţi, 1 mai 2012, 15:41)

    Nicolae Kidman [utilizator]

    Se pare că noul guvern, într-un mod admirabil, va elimina complet birocraţia:

    Deputatul Gheorghe Coroama, candidatul PDL pentru funcţia de primar al comunei Putna, a trecut marţi la PSD şi va candida din partea acestui partid pentru funcţia de primar al comunei Putna.

    Aaasta da operativitate! Nu tu portaluri "electronice" e-membru, e-primar, nu norme metodologie, nu ghişee de completat formulare... Simplu şi elegant!
  • +5 (5 voturi)    
    Sunt... (Marţi, 1 mai 2012, 15:50)

    Lili [anonim]

    Acestia nu sunt politicieni, ci reziduri umane......Ati distrus mentalitate romanilor cu atitudinea voastra mizeriilor !!!
    • +2 (4 voturi)    
      Lasa , Lilishor .......... (Marţi, 1 mai 2012, 16:26)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui Lili

      .......... nu te mai inflama in halul asta ! Doar flebetzea ta , Crin Antenescu i-a declarat pe shobolanii astia tradatori si fara de onoare ........... "CURATZEI" !!!
      Asta , desigur , in buna traditie a "revolutiei bunului simtz" liberaloido-comunistoid !
  • +4 (4 voturi)    
    traseist ciolanist (Marţi, 1 mai 2012, 16:20)

    ion [anonim]

    era interesant de mentionat ca acest traseist lasase PNL pentru PD-L.
    o simpla cautate pe goagal ii scoate in evidenta caracterul :)
  • +3 (3 voturi)    
    ciolan gheorghe a trecut la origine....ei si ce?! (Marţi, 1 mai 2012, 16:26)

    riti piti [anonim]

    ada-l in masa de ciolanagiu.....votati-l moldoveni ca o sa va hie bine ca in 2000......
  • 0 (0 voturi)    
    Shobolan Politic (Marţi, 1 mai 2012, 21:06)

    roko [anonim]

    Un oportunist care sper sa fie dat afara pe usa din spate a politicii romanesti la urmatoarele alegeri. Alegatori din Putna, deschideti bine ochii si mintea si nu mai acceptati jigodii politice care se misca dupa cum le e interesul lor personal, nu dupa interesul celor care il voteaza. E plina politica romaneasca de moluste.
    • 0 (0 voturi)    
      ce sa mai votam (Joi, 3 mai 2012, 13:13)

      vasile panciuc [anonim] i-a raspuns lui roko

      Ce sa mai votam ca pe contracandidat,care era mai bine clasat in sondaje,la eliminat din cursa candidind in locul lui la usl,aceasta scarba care a taiat padurile cu porcii din jurul lui CHIRILA SFICHI SAMD....acu vrea sa fie primar 4 ani sa poata reveni in functia de sef de ocol silvic cand se mai linistesc apele.......
  • 0 (0 voturi)    
    Un mare om '-) (Marţi, 1 mai 2012, 21:28)

    logos [anonim]

    Coroama asta - un mare om. In timpul facultatii ii placea tare mult cartea ;-) Atat de mult incat l-au surprins chiar luand cateva acasa (cu Politie si tot tacamul). Asa ca baiatul asta le are de mic cu FURATUL. Si la mai mare!