Sebastian Lazaroiu: "Frunzaverde - un gunoi"

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 27 martie 2012, 17:16 Actualitate | Politic


Sebastian Lazaroiu pe facebook
Foto: Captura Facebook.com
​Fostul consilier prezidential Sebastian Lazaroiu a declarat pe pagina sa de Facebook, despre Sorin Frunzaverde, ca este un "gunoi" si ca inainte de congresul PDL a "avertizat ca e mai bine ca aceia care au pierdut sa nu ia nicio functie de conducere".

"Uneori imi pare rau ca nu am spus la timpul potrivit anumite lucruri despre anumiti oameni. Frunzaverde - un gunoi. Dar inainte de congresul PDL am avertizat ca e mai bine ca acei care au pierdut sa nu ia nicio functie de conducere. Au preferat sa negocieze", a scris fostul ministru al muncii pe pagina sa de Facebook.

Sorin Frunzaverde ar intentiona sa demisioneze din PDL, unde detine functia de prim-vicepresedinte, si negociaza cu PNL, au declarat, pentru HotNews.ro, surse parlamentare.

Liderii PDL ar fi aflat aceasta informatie de la organizatia judeteana Caras Severin, care este condusa de Sorin Frunzaverde, potrivit surselor citate.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5638 vizualizari

  • -1 (17 voturi)    
    :)) (Marţi, 27 martie 2012, 17:20)

    catalin_mattei [utilizator]

    uite cine vorbeste!!!!
  • +6 (16 voturi)    
    a inceput (Marţi, 27 martie 2012, 17:27)

    unu [anonim]

    lupta pe viata si me moarte. Frunzaverde,pana mai ieri f.apreciat in pdl devine gunoi. Da despre gunoaiele care au migrat de la pnl catre pdl ..nimic ?
    Domnule Lazaroiu , frumos va sade..........e un dute vino de gunoaie in jurul dvs........... .........................
    Noroc ca sunteti vigilent si imediat emiteti o judecata de valoare....macar atat, ca discursul dvs. este cam comfuz. N-as merge pe mana dvs. nici pana la piata.
    • +3 (7 voturi)    
      "sunteti vigilent"??? (Marţi, 27 martie 2012, 20:44)

      rainmaker [utilizator] i-a raspuns lui unu

      Cu tot respectul, de ce ne adresam unuia ca Lazaroiu cu "dumneavoastra", in conditiile in care el isi permite sa-l tutuiasca pe unul mai bun ca el si sa-l alinte cu calificativul "gunoi"? In orice caz, ma gandesc sa-mi deschid cont pe Facebook si sa il numesc pe lAZAROIU :GUNOI. Nu pe acest site, ci pe contul personal... Fiinta asta uita cine este, care este nivelul sau intelectual si profesional, dar isi permite sa improaste cu mocirla persoane pe care mai ieri le pupa in dos. Independentul Lazaroiu. Am sa-i postez fotografia aia penibila din tinerete pe site; il defineste perfect!
  • +6 (10 voturi)    
    "Să dai foc la puşcărie şi la casa de nebuni!" (Marţi, 27 martie 2012, 17:29)

    îhh [anonim]

    "un gunoi"?

    paremi-se ca granita dintre politica (neaosa) si alienatia mintala dispare cu totul.

    p.s. habar n-am cine sunt cei 2 domni politicieni in chestiune, si nici macar nu stiu de partea cui vor trage postacii in comentarii. doar ca o astfel de exprimare din partea unui om RESPONSABIL pentru o natie intreaga ar trebui sa traga un semnal de alarma.
  • +3 (7 voturi)    
    update......sau erata - cum doriti (Marţi, 27 martie 2012, 17:31)

    novarom [utilizator]

    "toti (cei din politica, nu neaparat politicieni).....suntem niste gunoaie !!"
  • +5 (15 voturi)    
    Auzi la el (Marţi, 27 martie 2012, 17:33)

    evoque [utilizator]

    ii crapa fierea lui alba ca zapada.
    Cand racolau ei erau buni, acum .............
  • +7 (11 voturi)    
    bleah (Marţi, 27 martie 2012, 17:44)

    break a leg [utilizator]

    foarte urat din partea lui lazaroiu sa emita judecati de acest gen fara macar sa se intrebe ce a generat plecarea precipitata a lui frunzaverde din partid. sigur ca e o mare lovitura pentru pdl, dar lazaroiu mai bine s-ar abtine de la comentarii de astea. mai ales in conditiile in care, oamenii care au sperat la ceva bun din partea lui, au fost foarte dezamagiti de prestatiile lui aproape lamentabile
    • -7 (11 voturi)    
      O mare lovitura pt. PDL? (Marţi, 27 martie 2012, 18:15)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui break a leg

      Nu e nicio lovitura. E un mare cistig pentru PDL. Sper sa plece si Blaga care si el la rindul lui are miros de uslas.
  • +9 (13 voturi)    
    animale cu simt (Marţi, 27 martie 2012, 18:08)

    micke45 [utilizator]

    Vine incendiu , fug sobolanii !!!
  • +5 (5 voturi)    
    ok (Marţi, 27 martie 2012, 19:03)

    panaite [utilizator]

    Ce conteaza apartenenta politica fata de apartenenta la tradarea nationala ?
  • +2 (4 voturi)    
    ma intreb (Marţi, 27 martie 2012, 20:19)

    Dies-irae [utilizator]

    Eu ma intreb de ce l-au acceptat liberalii? Altul mai bun si cu un creier mai putin portocaliu nu au gasit?
    Ma intreb.
  • +2 (2 voturi)    
    Confirm! (Marţi, 27 martie 2012, 21:17)

    minus [utilizator]

    Ma aflu la o distanta fata de "politica" mult mai mare dacat cea masurabila intre "chestiune" si domnu' cu facebookul capturat.

    Confirm ca si de aici mirosul ma duce cu gandul la gunoaie. Cantitatea pare a fi apreciabila.
  • 0 (0 voturi)    
    Gunoi intre gunoaie. (Miercuri, 28 martie 2012, 21:24)

    dezamagitul [utilizator]

    lazaroiu a folosit un termen mai putin ortodox dar valabil pentru toti politicienii. Nu se vrea o primenire a clasei politice si schimbarea naravului , fiindca toti la un anumit moment au profitat de migratia , traseismul si tradarea unora in favoarea altora . Daca erau corecti si se vroia se putea face ceva, dar nu s-a vrut . Fiecare se vaita cand nu mai este la putere ca le pleaca traseistii ,de s-a ajuns de nu mai sti care de ce doctrina apartin asa s-au amestecat , cei de dreapta sant de stanga si invers, cred ca singura doctrina de care apartin este banul nemuncit.
    Uitati-va la reactia politicienilor cei de la pdl sar pe frunza verde ca este tradator , oportunist, gunoi si alte calificative fiinca a plecat dar cand erau impreuna se pupau pe bot. . Cei din opozitie nu zic nici unul ca este oportunist ,traseiest si altele fiindca vine la ei , pentru ei tradatori sant doar cei de la unpr care au plecat de la ei .
    Cand sant impreuna isi dau functii cat mai mari , si se lauda unii pe altii, iar cand pleaca se gratuleaza cu tot felul de calificative . Si mai zic ca sant democrati, saracii neocomunisti , practicile lor nu sant cu nimic mai prejos decat practicile comuniste, le-au intrat in sange reflexele comuniste. Si inainte de 1989 puteai sa fi cat de corect ,harnic si cinstit ,atunci te laudau toti sefii dar daca ziceai ceva impotriva sistemului erai dusmanul nr.1 al regimului tot un fel de gunoi.
    Gunoaiele din toate partidele uniti-va.