VIDEO Accident grav in timpul unei celebre emisiuni TV din Germania; show-ul a fost anulat

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 5 decembrie 2010, 13:30 Actualitate | Internaţional


Un grav accident a avut loc sambata seara in timpul show-ul german "Wetten Das", cel mai popular din Germania, Austria si Elvetia, cand un concurent a incercat sa sara peste o masina care venea spre el insa a aterizat cu fata in jos si nu s-a mai putut misca, scrie blogul The Daily Herold. Masina era condusa chiar de tatal sau.

Este primul accident in istoria de 26 de ani a emisiunii, in care diferiti concurenti pariaza ca pot realiza diferite cascadorii sau jocuri (numele emisunii s-ar traduce prin "pui pariu?"). Prezentatorul a decis sa opreasca emisiunea, unde urmau sa participe vedete ca Robbie Williams sau Phil Collins.



Emisiunea se transmite si in Austria si Elvetia, care acum si-au schimbat grila de programe pentru sambata seara.

Samuel Koch, un student in varsta de 23 de ani, a pariat ca poate sari peste masini care se indreapta spre el, dupa ce si-a prins un fel de arcuri de talpa unor pantofi speciali, numiti, in engleza, "powerbocks".

A reusit sa sara peste prima masina, iar peste a doua a sarit abia din a treia incercare. Cand a incercat a patra saritura, masina l-a lovit si a aterizat pe podea, cu fata in jos. Producatorii au aratat apoi numai imagini cu publicul din platou, in timp ce doctorii s-au grabit sa ii ofere asistenta lui Koch, care nu se misca.

Dupa 30 de minute, dupa o pauza in care au fost difuzate clipuri muzicale, prezentatorul a anuntat ca acesta poate vorbi si isi poate misca picioarele, insa ca va pune capat emisiunii deocamdata. Koch se afla in spital si este constient.


Citeste mai multe despre   
















9196 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Selectie naturala (Duminică, 5 decembrie 2010, 14:05)

    kinn [anonim]

    .
  • -1 (7 voturi)    
    retarzii (Duminică, 5 decembrie 2010, 16:10)

    eu [anonim]

    Cat de retardati au ajuns vesticii !!
    Cred ca isi merita tot ce se va intampla in urmatorii ani...
    • +6 (8 voturi)    
      Da, si noi un neam de genii... (Duminică, 5 decembrie 2010, 21:07)

      CRadu25 [utilizator] i-a raspuns lui eu

      Zero TV, "Te pui cu blondele" sau Manele TV sunt mostre de gandire profunda si IQ de geniu. Mor dupa astia care se holbeaza la paiul din ochiul altuia fara sa sesizeze barna din ochiul propriu.
  • +2 (2 voturi)    
    corectare (Duminică, 5 decembrie 2010, 16:15)

    iulian [anonim]

    emisiunea se numeste wetten, dass si nu a fost anulata ci ZDF a intrerupt emisia pentru prima data in 30 de ani. Si concurentul nu s-a mai putut misca pentru ca era inconstient.
  • +10 (12 voturi)    
    Decenta (Duminică, 5 decembrie 2010, 17:04)

    untelespectator [anonim]

    "Producatorii au aratat apoi numai imagini cu publicul din platou, in timp ce doctorii s-au grabit sa ii ofere asistenta lui Koch, care nu se misca."

    Corect. Daca s-ar fi intamplat la noi, va dati seama cate reluari erau la tv pana acum? Acum poate se vede mai limpede ce mizerie umana se labarteste zilnic pe ecranele romanesti!

    Sa speram ca bietul tanar mai are zile. Dumnezeu sa-l ajute!
    • +3 (3 voturi)    
      ai dreptate... (Duminică, 5 decembrie 2010, 21:27)

      iceman [anonim] i-a raspuns lui untelespectator

      Plus ca romanii mai aruncau si cu niste ketchup si conopida pe jos ca sa arate a creieri si sange sa creasca ratingu` fara numar, fara numar, fara numar, fara numar, fara numar...
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 5 decembrie 2010, 17:32)

    Opposite [anonim]

    Lasa-ma sa dorm la televizor
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Duminică, 5 decembrie 2010, 20:25)

    alt [anonim]

    cred ca a pierdut pariul...
    dar sunt convins ca o sa-si revina, o sa se puna pe picioare si... va incerca din nou, sa demonstreze lumii ca... ca ce?!?
    • +2 (2 voturi)    
      hehe (Luni, 6 decembrie 2010, 10:33)

      eu [anonim] i-a raspuns lui alt

      o să ne arate cum se câştigă un premiu Darwin...
  • 0 (0 voturi)    
    Poate va amintiti sa adaugati si filmuletul (Luni, 6 decembrie 2010, 11:28)

    Sadrin [utilizator]

    Poate va amintiti sa adaugati si filmultetul, ca pagina nu contine asa ceva. Sau sa scoateti bombasticul VIDEO din titul articolului.
    • 0 (0 voturi)    
      eu vad filmul (Luni, 6 decembrie 2010, 18:26)

      padrin [anonim] i-a raspuns lui Sadrin

      eu vad ca filmul exista. l-am vazut si ieri, il vad si acum. problema e la browserul tau, probabil, nu la articol.