Tusk, mesaj pentru Iohannis: Mulțumesc pentru președinția energică și de succes

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:13 Actualitate | Internaţional


Klaus Iohannis și Donald Tusk
Foto: Consiliul European
Președintele Consiliului European, Donald Tusk, i-a mulțumit, sâmbătă, pe Twitter, președintelui Klaus Iohannis și echipei sale pentru președinția „energică și de succes” a României la Consiliul UE.

”Ați reușit să aveți 90 de acte legislative acceptate în mai puțin de 100 de zile, ceea ce este impresionant. Ne vom aminti întotdeauna de Summitul de la Sibiu, pe care l-ați găzduit de ziua Europei.
Mulțumesc România!”, a scris pe Twitter președintele Consiliului European, punând alături un montaj video cu cei doi lideri, dar și cu alții de la Bruxelles, dar și de la summitul de la Sibiu.

Perioada de șase luni în care România a asigurat președinția Consiliului UE se încheie pe 30 iunie.



















4522 vizualizari

  • -7 (21 voturi)    
    team (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 19:32)

    gpavel [utilizator]

    teamul fiind guvernul dancila!
  • -6 (12 voturi)    
    nu o mai bagat si una cu ducadam (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 20:50)

    Je__ [utilizator]

    ca sa pice si resistul in coada juisat?

    sa inteleg ca toata lumea multumita ca romania si-a indeplinit cu success mandatul de mentinere al status-quoului? cred ca romanii s-au dat peste cap sa depaseasca cincinalul stabilit la sindrofeala de la sibiu...acum totul e bine...sa nu fie rau...ne vedem...peste cati ani? vreo 14 ? Ura....ura....ura....
  • +4 (10 voturi)    
    Tusk s-a lamurit (Sâmbătă, 29 iunie 2019, 21:49)

    trandafil [utilizator]

    cu promiscuitatea psd-ista la reuniunea de la Bucuresti din iarna. Mihai Sora in zapada, iar severin si cu dancila junior in loja de onoare!!!
    • -2 (6 voturi)    
      Cine e Mihai Sora? (Duminică, 30 iunie 2019, 9:03)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui trandafil

      Cine e Mihai Sora? Sau, mai mult spus, chiar...cine e Tusk. Intreb pentru niste prieteni.
      • +1 (1 vot)    
        Spune-le prietenilor tai (Duminică, 30 iunie 2019, 12:46)

        trandafil [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        ca Tusk, la fel ca Mihai Sora si multi altii care au stat in tarc in zapada, sunt niste oameni cu intelepciune si bun simt, ceea ce le lipseste prietenilor tai din psd.
  • -1 (5 voturi)    
    „Energetic” nu este tocmai cuvântul potrivit (Duminică, 30 iunie 2019, 3:12)

    Nyk1 [utilizator]

    Mai ales dacă se găsește în aceeași propoziție cu „Klaus Johannis” - unde este mai degrabă un oximoron.
    • -3 (3 voturi)    
      Ba chiar se acorda in gen....:-) (Duminică, 30 iunie 2019, 9:09)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      " „Energetic” nu este tocmai cuvântul potrivit [cu Klaus]"
      ==========================

      Ba chiar este potrivit.
      Nu poti sa spui "Un om energetic". Dar un "dulap energetic" (in sensul de Dulap - etajera cu baterii)...merge, nu-i asa?
      Cu alte cuvinte, putem spune ca se acorda in gen (cu genul Dulap fara creier)...
      ;-)
      • +4 (4 voturi)    
        Din păcate... (Duminică, 30 iunie 2019, 9:30)

        Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        ...n-ai niciun haz...