VIDEO Primele imagini video cu băieții salvați din peștera inundată din Thailanda îi arată pe copii slăbiți, dar facând cu mâna

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 11 iulie 2018, 17:07 Actualitate | Internaţional


Baietii salvati din pestera din Thailanda pe patul de spital
Foto: Captura Twitter
Prima înregistrare video cu tinerii fotbaliști salvați după 17 zile din peștera inundată din Thailanda a fost făcută publică miercuri. Videoul îi arată pe băieți pe paturile de spital și vizibil slăbiți și sub influența sedativelor, dar găsesc puterea să își fluture mâinile în semn de salut, relatează Reuters și AFP.

Ultimul grup de copii a fost scos, alături de antrenor, marți seară. 

Cei 12 băieți au slăbit în medie 2 kilograme în timpul celor 17 zile cât au stat captivi în peștera Tham Luang din Thailanda.

Copiii trebuie să stea până la 10 zile internați în spital, potrivit directorului spitalului în care sunt internați. De asemenea, aceștia vor avea nevoie de până la 30 de zile de recuperare acasă.























2571 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    felicitari salvatorilor (Miercuri, 11 iulie 2018, 17:13)

    UglyKidJoe [utilizator]

    deci, asa arata un spital...
    • -3 (5 voturi)    
      ! (Miercuri, 11 iulie 2018, 17:37)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui UglyKidJoe

      Asa arata un spital pregatit pentru presa internationala!
      • +4 (4 voturi)    
        pote ca da (Miercuri, 11 iulie 2018, 20:04)

        UglyKidJoe [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

        dar noi nici pe ala nu-l avem
      • +2 (2 voturi)    
        Ceausescu (Joi, 12 iulie 2018, 9:17)

        Pacala se intoarce [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

        Bravo ma!

        asa a zis si Ceausescu cand a revenit in tara dupa o vizita in SUA ... ca aranjasera americanii supermarketurile cu produse special sa-l impresioneze pe el.
  • +8 (8 voturi)    
    imagini socante (Miercuri, 11 iulie 2018, 17:19)

    Coco Whistle [utilizator]

    asa arata saloanele/camarele de urgenta dintr-un spital? wow...ma bucur ptr vietile salvate si pling ptr poporul nostru. cind ne vom infuria?
    • +3 (3 voturi)    
      Corect (Miercuri, 11 iulie 2018, 18:55)

      Eu123 [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      La noi nici daca se mobilizeaza nu reusesc sa prezinte astfel de saloane in spitale.

      In loc sa tot facem misto de cei din Est, mai bine am invata de la ei. Dar, deh, ai nostri ca brazii stiu mai bine ce e bine pentru popor. :(
  • 0 (0 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 11 iulie 2018, 17:35)

    Atoatestiutorul [utilizator]

    ...Saloane de fatada. Anul trecut am avut un accident in tailanda si a fost horror in spitale (3). Am luat primul zbor spre Singapore si am intrat direct la prima clinica care m-a rezolvat cu profesionalism. Nu va doresc sa ajungeti in spitalele din Tailanda. Nici macar in alea private...acolo era incompetenta cat casa...
    • +2 (2 voturi)    
      si armata lor pe ce loc e in lume? (Miercuri, 11 iulie 2018, 20:37)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

      cred ca de stiri false sintem cu totii satui. daca ajungi la fundeni e mai rau decit la morga. sau poate sint poze false pe google images.
  • +2 (2 voturi)    
    Cu furia, salvam Romania (Miercuri, 11 iulie 2018, 19:00)

    RogerH [utilizator]

    ...pai nu ne putem inca infuria, inca n-am ajuns in fundul pesterii.....cu PSD am luat-o pe scurtatura, deci mai avem putin.