You're fired! Trump pregateste o lista cu functionarii numiti de Obama pe care ii va da afara daca ajunge presedinte

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 20 iulie 2016, 8:26 Actualitate | Internaţional


Donald Trump
Foto: Hotnews
Daca va castiga cursa prezidentiala, candidatul republican Donald Trump va incerca sa curete guvernul federal de oficialii numiti de democratul Barack Obama si ar putea cere Congresului SUA sa aprobe o legislatie care sa faca mai usoara concedierea functionarilor publici, a spus aliatul lui Trump, Chris Christie, potrivit Reuters. 

Christie, care este guvernator al statului New Jersey si conduce echipa de tranzitie la Casa Alba a lui Trump, a anuntat ca echipa acestuia pregateste o lista de angajati ai guvernului federal care sa fie dati afara daca Trump o invinge pe democrata Hillary Clinton in scrutinul de pe 8 noiembrie.  

“Asa cum stiti din cealalta cariera a sa, lui Donald ii place sa dea oameni afara”, a spus Cristiei intr-o intalnire cu usile inchise, cu zeci de donatori, ce a avut loc la Conventia Nationala Republicana din Cleveland, potrivit unei inregistrari audio obtinuta de Reuters si a doi participanti la discutie. 

Christie a facut astfel referire la rolul principal detinut de Trump in show-ul TV “The Apprentice” (Ucenicul), unde replica sa preferata era “You’re fired!” (Esti concediat!).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4707 vizualizari

  • -4 (10 voturi)    
    America like a business! - Patron, caut tara! (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:44)

    pedepsitorul [utilizator]

    Asa trebuie sa se numeasca candidature acestui patron!

    O sa lucreze americanii ca japonezii dupa venirea lui Trump!
    • -2 (10 voturi)    
      Până una-alta ne-ar (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:47)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      plăcea nouă să avem o tara si democrație ca-n US. Dacă în privința tarii nu putem face nimic, în privința democrației am putea încerca s-o copiem. Oamenii politici americani sunt mult peste cei români și asta e motivul diferenței dintre ei si noi. Hai US! Hai România!
    • +2 (2 voturi)    
      Americanii inca au cea mai mare (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:19)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      productivitate din lume, urmati de japonezi si de nemti pe locul 3.
      • -1 (1 vot)    
        oare? (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:46)

        James Bond [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Cum ai masurat productivitatea? Te bazezi pe cifre concrete, sau abureli?
  • -28 (30 voturi)    
    Sper sa castige (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:49)

    xanti [utilizator]

    Un presedinte care stie ce vrea.
    Romania va avea multe de castigat daca iese Trump,in primul rand se vor retrage din Europa apoi vor renunta la NATO european.
    • +17 (17 voturi)    
      zau? (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:40)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      si ce urmeaza pentru Romania? sa adere la Com. Statelor Independente ?
      pentru cine faci tu propaganda postacule?
    • +6 (6 voturi)    
      illness (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:58)

      Sorrows [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      petre22, du-te si te cauta...
      • +4 (4 voturi)    
        S-a cautat deja si rezultatul e tragic (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:42)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

        Se vede si din postare. Nu mai are sanse de recuperare. E definitiv pierdut pentru gandirea logica, bazata pe argumente. :-)))
    • -2 (4 voturi)    
      MAGA. (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:54)

      hamham [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Trump,un presedinte impotriva libtarzilor si sjw-istilor feministo isteroizi.
      MAGA.
    • +1 (1 vot)    
      prostii (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:48)

      James Bond [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Daca SUA renunta la Europa, atunci pierde razboiul cu restul lumii. Europa se aliaza cu Rusia si China, iar americanilor nu le va conveni.
      Nu mai pun la socoteala avantajele economice din relatia buna intre Europa si SUA.
  • +9 (17 voturi)    
    E epidemie printre idioti...vezi Erdogan. (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:51)

    UnOarecare [utilizator]

    ...
  • +10 (18 voturi)    
    un alt idiot se ridica, (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:58)

    Ponta [utilizator]

    de pe taramul American. S-ar putea sa-i coste rau tare pe 'Mericani in cazul in care iese bolovanul asta.
  • -8 (20 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:21)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      super. (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:56)

      hamham [utilizator] i-a raspuns lui

      excelent comentariul tau.
      ne vedem pe the_donald.
      cunoscatorii stiu de ce.
      • 0 (2 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 20 iulie 2016, 15:23)

        [anonim] i-a raspuns lui hamham

  • +8 (12 voturi)    
    partidele politice peste tot in lume devin CANCAN (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:43)

    Ed___ [utilizator]

    este jignitor cum clasa politica mondiala devine un CANCAN si cat de mult depinde de media !!!

    vezi Trump in SUA prin emisiunea "You’re fired!", in Romania PSD cu al sau PC si Voiculescu erau pe cai mari, in Turcia telenovela "Sultanul" spala creiere cu succes...

    gluma gluma... dar cand votantii voteaza fictiuni... si nu mai vad realitatea.. este grav