​Atletico Madrid a jucat mai bine de o oră în inferioritate numerică cu Getafe, iar meciul s-a terminat cu scorul de 3-3 (etapa 18 din LaLiga), deși echipa lui Diego Simeone conducea cu 3-1 când mai erau doar câteva minute de joc.

Jucatorii echipei Atletico MadridFoto: Alberto Gardin/IPA Sport / ipa-a / PA Images / Profimedia

Atletico Madrid - Getafe 3-3, în etapa 18 din LaLiga

În minutul 38, Savic (Atletico) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Atletico a deschis scorul prin Griezmann ('44) și a condus la pauză, dar Getafe a început mai bine în repriza secundă și a punctat prin Mayoral ('53).

Madrilenii au mai înscris două goluri prin Morata ('63) și Griezmann ('69, penalty), dar nu au reușit să reziste până la final și oaspeții au egalat în ultimele minute, după ce au marcat prin Rodriguez ('87) și Mayoral ('90+3, penalty).

Getafe a încercat să plece acasă cu toate cele trei puncte, dar nu a mai reușit să înscrie până în minutul 90+12, când arbitrul Jose Luis Munuera Montero a fluierat sfârșitul partidei.