Colonelul Niculae Tătaru, fratele ministrului Sănătăţii, va prelua de marţi comanda ISU Vaslui

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 13 iulie 2020, 20:56 Actualitate | Esenţial


Niculae Tataru
Foto: ISU Vaslui
Colonelul Niculae Tătaru, care este fratele ministrului Sănătăţii, Nelu Tătaru, va prelua, începând de marţi, comanda Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) "Podul Înalt" al judeţului Vaslui, a declarat luni, pentru Agerpres, purtătorul de cuvânt al instituţiei, Marius Stanciu.

Potrivit sursei citate, Niculae Tătaru, care ocupă în prezent funcţia de prim-adjunct al şefului ISU Vaslui, va fi împuternicit la conducerea instituţiei până la organizarea unui concurs. El îl va înlocui pe colonelul Mihai Ciprian Mitrea, care va reveni pe funcţia de prim-adjunct al ISU Neamţ.

"Chiar a mai fost rugat să preia conducerea instituţiei, dar a refuzat. Acum a acceptat să preia funcţia ca împuternicit interimar până la organizarea unui concurs", a afirmat Stanciu.

Niculae Tătaru, în vârstă de 46 de ani, lucrează ca ofiţer în ISU Vaslui din 1997, ocupând de-a lungul timpului mai multe funcţii, printre care cea de locţiitor comandant detaşament, şef Birou asigurare tehnico-materială şi reparaţii, comandant detaşament, împuternicit şef servicu logistic II, împuternicit adjunct al inspectorului-şef şi prim-adjunct al inspectorului-şef.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12550 vizualizari

  • +2 (32 voturi)    
    Asta (Luni, 13 iulie 2020, 21:03)

    PetricaGhezea [utilizator]

    In caz ca mai aveati vreun dubiu ca PNL si PSd=aceiasi mizerie
    • -2 (20 voturi)    
      Nimic nou (Luni, 13 iulie 2020, 21:53)

      DurAndrei [utilizator] i-a raspuns lui PetricaGhezea

      La voi la pesedeu... Acelasi slogan rasuflat ca acum 4 ani, in speranta ca cei care nu vor vota pesedeul (aici includem si clonele alde, pronustiuce si iudemerul) vor sta acasa in momentul votului. Asta e singura voastra sansa ca sa puneti iar gheara murdara cu covid pe tara asta. PNL-ul e intr-adevar un partid esuat, infiltrat de voi pana in maduva oaselor, dar oricum mult mai bun decat analfabetii vostri plini de diplome si "ciasuri"... Iar daca nu vrei PNL, mai sunt si alte variante. Oricum nu mai votez PNL de la mizeria aia numita USL, dar la vot merg si votez tot ce e impotriva pesedepecere.
      • -2 (2 voturi)    
        ha... (Marţi, 14 iulie 2020, 17:00)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui DurAndrei

        i-am prins cu cioara vopsita ! nelu nu-i doctor , e politruc ! zdrasvite ,tavarisci calaniel !
  • -1 (15 voturi)    
    serios? (Luni, 13 iulie 2020, 21:13)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • +7 (25 voturi)    
    Nu mai are inca doi frati? (Luni, 13 iulie 2020, 21:14)

    Ulad [utilizator]

    Ca sa punem un Tatar presedinte si un Tatar premier. Dupa aia putem schimba si numele tarii in republica tatareasca tatarstan.
    • -1 (3 voturi)    
      nu ar fi o noutate (Marţi, 14 iulie 2020, 12:26)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui Ulad

      am mai avut un tatar presedinte
  • -1 (17 voturi)    
    Nasc si la Moldova.. (Luni, 13 iulie 2020, 21:36)

    justin puscasu [utilizator]

    cadre de nadejde.
  • +2 (14 voturi)    
    sa fie oare caz de nepotism? (Luni, 13 iulie 2020, 22:13)

    mbembe [utilizator]

    nu exista, nici la psd, nici pnl, nici prrsedintele nu are afaceri dubioase, gertsoii in frunte cu premierul nu se pi..sa pe ea de carantina si nici nu beau sau fumeaza la locul de munca...
    sunt mandru ca Romania este mica o Elvetie...
  • +2 (12 voturi)    
    pe merit (Luni, 13 iulie 2020, 22:34)

    mmmircea [utilizator]

    bravo lui
    • +1 (1 vot)    
      vai ... (Marţi, 14 iulie 2020, 17:02)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      o sa intre in pamant de rusine ,fratioru' lu' nelutzu o sa refuze precis , e un om " simtit " !
  • -3 (15 voturi)    
    a mai fost rugat, dar a refuzat (Luni, 13 iulie 2020, 22:58)

    di livio [utilizator]

    amu a acceptat, l-o fi rugat Buzatu...fiecare face ce vrea, refuză, acceptă, așteaptă rugăminți, jo napot...oare spik ingliș ca Neluțu?
  • -1 (5 voturi)    
    O mica mare diferenta (Marţi, 14 iulie 2020, 8:34)

    bcsb [utilizator]

    Intre a-ti numi nepoata, amanta in tot felul de functii bine platite si cu fisa postului=0, si a numi un militar intr-o functie (in acest caz interimar).
  • -1 (5 voturi)    
    CLANURI POLITICE (Marţi, 14 iulie 2020, 10:21)

    jidanul [utilizator]

    Frati, surori, copii, nepotii, verii, sotii, amantele, iubitele si tot felul de relatii de rudenie ori de interese apar in politica romaneasca si in administratia din Romania. Si dupa acea apar bla-bla-urile.
  • +2 (2 voturi)    
    un adevarat castig (Marţi, 14 iulie 2020, 16:18)

    nash pandelica [utilizator]

    pt. judet si tzara.
    sper ca e si el, ca si frate cu, ca si ministrul.
  • +1 (3 voturi)    
    nu-i lasa ciolanis ! (Marţi, 14 iulie 2020, 17:04)

    muscha mbanana [utilizator]

    precis ciolanis o sa refuze numirea si o sa-i bata obrazul gros ca shoriciu ' lui nelutzu ,alaltu ' rusine !