Iași: Un motociclist care a murit într-un accident de circulație a fost jefuit de bani, ceasul de la mână, lănțișorul de aur și acte

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 2 iulie 2020, 15:40 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
Părinții unui motociclist care a murit săptămâna trecută într-un accident rutier au reclamat că fiului lor i-au dispărut actele, ceasul de la mână, borseta cu bani și un lănțișor de aur pe care îl avea la gât.

Accidentul a avut loc pe Drumul European E 85 în localitatea Miroslăvești, scrie cotidianul Știri din Bucovina. Tânărul s-ar fi angajat într-o depășire regulamentară, dar a fost acroșat de șoferul unui autocamion care nu s-ar fi asigurat la manevra de schimbare a direcției de mers către stânga, potrivit primelor cercetări ale polițiștilor.

„De la locul accidentului până la Morgă, acesta este traseul unde au dispărut bunurile motociclistului decedat. (...) Părinților li s-ar fi cerut discreție asupra jafului”, potrivit cotidianului citat.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8319 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Se numeste TAXA (Joi, 2 iulie 2020, 15:47)

    TheFreeOne [utilizator]

    O fi pe ambulanta una din aia de familie buna cu copii de famile buna (ca liftiera spitalului din Craiova), de ce sa nu manance si gura lor ceva?
    Sau poate la morga s-a intamplat ceva, unde daca nu dai nimic, au ei grija sa se autoserveasca.

    Lasati bah oamenii sa se bucure de roadele muncii lor, autoritati indiscrete si jurnalisti in goana dupa senzational :)
  • +10 (12 voturi)    
    foarte trist (Joi, 2 iulie 2020, 15:58)

    Andrutzu [utilizator]

    Daca e adevarat e ceva incredibil de trist...
  • +7 (13 voturi)    
    Hai ma (Joi, 2 iulie 2020, 16:18)

    BartSimpson [utilizator]

    Care sunteti aia patriotarzii care tipa pe aici ce buni, minunati si frumosi sunt romanii ?? Sa furi de la un mort .. ca vorba aia, ce nevoie mai are de ele ? Mai vazusem o stire cu un jeg care a omorat o fetita pe bicicleta si si-a continuat impasibil drumu. A luat cu suspendare ... nu exista domle asa ceva, e propaganda ruseasca.
  • +8 (12 voturi)    
    S-a dus intr-o lume mai buna (Joi, 2 iulie 2020, 16:27)

    Martinezu [utilizator]

    Bine, putea sa mearga in oricare alta tara si gasea o lume mai buna.
  • +11 (13 voturi)    
    minunata romanie... (Joi, 2 iulie 2020, 16:35)

    liviu_ [utilizator]

    mori pt ca un bou nu casca ochii
    apoi esti jefuit in drum spre morga... ca doar tot esti mort, ce plm?!
  • +9 (11 voturi)    
    In ce lume traim... (Joi, 2 iulie 2020, 16:40)

    dandra [utilizator]

    Opriti planeta, ca vreau sa cobor.
  • +9 (13 voturi)    
    ! (Joi, 2 iulie 2020, 16:57)

    tudorr [utilizator]

    Neam de hoti...
  • +5 (7 voturi)    
    Nimic nou sub soare (Joi, 2 iulie 2020, 17:22)

    stani [utilizator]

    Chestia asta se poarta in Romania de multa vreme. Imi amintesc ca si Razvan Ciobanu a fost jefuit imediat dupa accidentul mortal de anul trecut.

    Genul asta de indeletnicire a unora dintre conationali a fost surprinsa si de regizorul Nap Toader la inceputul filmului "03.ByPass".
  • -2 (10 voturi)    
    nu mai generalizati, (Joi, 2 iulie 2020, 17:33)

    dacianus [utilizator]

    si voi sunteti romani si poate nu sunteti hoti, hoti au toate natiile...
  • 0 (0 voturi)    
    L-au mai "usurat", grijuliii de ei, (Vineri, 3 iulie 2020, 15:59)

    Namaste! [utilizator]

    l-au mai "curatat" de, hmm!, de fleacurile acelea...
    Asa, e gigea, "aranjat", "curatel", ca un mire, zau!, numai bun de bocit traditional (ptiu, ptiu!)
    Insa defectul lui, bietul, era ca avea niste parinti chitibusari si nerecunoscatori, nu?! .