Claudiu Manda îi dă replica lui Ponta: Suntem în situaţia de a pierde guvernarea strict din cauza trădării lui /Oricât ai încerca acum să faci pe domnișorul de pension, nu mai păcălești pe nimeni

de MH     HotNews.ro
Luni, 4 noiembrie 2019, 12:59 Actualitate | Esenţial


Claudiu Manda
Foto: Agerpres
Europarlamentarul PSD Claudiu Manda susţine că nu are nicio legătură cu "negocierile" despre care vorbeşte liderul Pro România, Victor Ponta, şi îi transmite că social-democraţii se află în situaţia de a pierde guvernarea "strict din cauza trădării lui".

"Observ că Victor Ponta îmi amestecă numele în tot felul de negocieri cu care nu am nicio treabă de altfel. Vreau să-i transmit doar că suntem în această situație, de a pierde guvernarea, strict din cauza trădării lui și a negocierilor pe care le făcea, pe la Neptun, fie cu PNL pentru președinția Camerei sau pentru comisarul european, fie cu PSD pentru locuri în guvern.

Lumea urăște trădătorii ca tine, Victor, și oricât ai încerca acum să faci pe domnișorul de pension, nu mai păcălești pe nimeni! Ai căzut între scaune după ce ai încercat să fii jolly joker-ul politic și nu ți-a ieșit.

PSD-iștii care au făcut campanie cu poza ta pe piept și care ți-au oferit toate funcțiile politice posibile nu mai vor nici măcar să audă de tine. Dacă nu crezi, deschide frigiderul...", este mesajul lui Manda pentru Victor Ponta.


Atacul liderului Pro România vine în contextul în care prim-vicepreședintele partidului Daniel Constantin, Sorin Cîmpeanu și alți parlamentari ai formațiunii vor să voteze pentru noul Guvern, chiar dacă Ponta se opune. Printre „disidenți” se numără și fostul premier Mihai Tudose, în prezent europarlamentar, pe care Ponta îl acuză nu doar de negocieri cu PNL, ci și cu PSD.

"​Dacă vă puneati întrebarea cine este “negociatorul” cu PNL - tot Mihai Tudose care a negociat cu Claudiu Manda în timpul săptămânii să plece înapoi la PSD și cu Ludovic Orban în Weekend să votăm cu PNL! Cel pentru care am muncit toți să ajungă la Parlamentul European - și care ne-a mințit în față pe toți că nu merge, doar candidează să ajute lista! Cel pentru care am cedat mandatul meu câștigat pe lista Pro Romania! E bine că măcar separăm apele / dar este greșeala mea că am lăsat de la mine să treacă toate trădările și ticalosiile la adresa noastră! Mergem mai departe - mai puțini dar fără vânzători! Mihai Tudose a descoperit acum grija față de guvernare - tocmai el care a fugit de la Guvern de frica lui Dragnea și l-a lăsat pe Premierul Japoniei singur prin București! Chiar responsabil!”, a scris Ponta pe Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8731 vizualizari

  • +20 (22 voturi)    
    Dispute (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un pesedist (potențal infractor sau complice la jaf) si un plagiator (=plagiator) dovedit. Nostim ! Nu mai scpăpm de ticăloșii aștia?
    • 0 (0 voturi)    
      Corect.. (Marţi, 5 noiembrie 2019, 9:19)

      tofu [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      E ca si cum Penitenciarul Rahova ar face un reality show si noi toti ne-am uita la el. Asa e si Sparlamentul Rusinii Nationale, un loc unde multi, prea multi, parlamentari puscariabili umbla liberi.
  • +20 (22 voturi)    
    Și Claudiu Manda este domnișoară? (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:09)

    asavreau [utilizator]

    De pension.Civilizat,manierat,impertinent.Uită cum împreună cu consoarta Olguța ne-au batjocorit și umilit!
  • +11 (11 voturi)    
    Cand auzi "Manda", intrebi: cu motz? (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:22)

    danduta [utilizator]

    Are un merit,.... nu-i iubeste pe tradatori.
    Dar, iubeste "cadourile de nunta" de 300000 euro (cine ar da atatia bani pentru Manda, sao Vulguta?!), nu de alta, dar sa poata justifica la o adica cele averi.
    Ma intreb ce curaj are el s-o lase pe Vulguta singura, intre atatia "barbati de stat" in psd?! D-aia nu iubeste "tradatorii".

    Cat despre Ponta, o coaja goala.
  • +11 (11 voturi)    
    /// (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:43)

    hmara [utilizator]

    Se cearta gunoaiele umane intre ele ???
  • +7 (7 voturi)    
    Manda Vs Ponta (Luni, 4 noiembrie 2019, 13:45)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    Hai sa scapam de ei si sa avme Johannis Vs Barna ca asa'i normal
  • +3 (3 voturi)    
    "Incaiera-i drace!!!" - vorba unui clasic (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:33)

    Mrrr [utilizator]

    Ce recomfortant este sa-i urmaresti incaierandu-se!
    ...poate fac cei de la Netflix o serie -)-)-)
  • +4 (4 voturi)    
    Nu, baietel (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:40)

    aniod [utilizator]

    Guvernarea o pierdeti datorita insolentei, incompetentei, incorectitudinii voastre, a PSD-istilor.
    Pana cand credeati ca puteti insulta colegii si prin ei intregul popor? V-ati ghiftuit indatorand tara si ati dat legi strambe. Acum veti ateriza pe tare de acolo de unde v-ati cocotat. Si veti ramane in fundul gropii, caci nimeni nu va va mai vota. Iar pensiile speciale va vor fi ridicate.
  • +3 (3 voturi)    
    Mirele (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:45)

    mistydo [utilizator]

    S-a insurat cu România Mare .... și s-a inoculat cu virusul NESIMȚIRII după ce a facut dragoste cu Vasileasca...
    După ce a executat ordine primite de la Dragnea... acum speră cacineva să-l aprecieze pentru vorbele lui de doi bani...
  • +4 (4 voturi)    
    nea mandea.... (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:52)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Mai eurofalimentarule,pierdeti guvernarea numai din cauza voastra pentru ca habar nu aveti cum se administreaza o tara !
  • +3 (3 voturi)    
    Capitolul Draga olgutu (Luni, 4 noiembrie 2019, 15:55)

    mimiloi [utilizator]

    sau In care se povesteste cum baiatul in pantaloni scurti care se juca pe linga olguta nu mai stie pe ce lume e.

    Voi nu sinteti "în această situație, de a pierde guvernarea" ci chiar ati pierdut-o. E dusa, plecata, pa! la revedere! Poate chiar adio! Ba mai mult, ati pierdut-o pe mina vostra, sinteti autorii directi ai dezastrului ciumei rosii. De ce? Pentru simplul fapt ca sinteti asa cum sinteti: hoti, aroganti, nemernici cu toate sinonimele lui netrebnici, abjecti, nedemni, mârşavi, mizerabili, repugnanti, scârbosi, respingători, detestabili, ticălosi, infami, mişei, mojici, lipsiti de demnitate... Nu permite cimpul in care scriu sau 200 de caiete studentesti de 100 de file ca sa fiti descrisi in adevarata voastra "splendoare". Sinteti intr-o singura expresie, tot ce a putut natia asta sa emane mai abject si grotesc.
    Du-te olgutu si bucura-te de primul si ultimul mandat pe care-l mai ai. Tocmai v-ati asezat cu totii comod pe faras.
  • +1 (1 vot)    
    Se ceartă alogenii. (Luni, 4 noiembrie 2019, 18:17)

    prec [utilizator]

    Să se și ia la bătaie vrem.
  • +2 (2 voturi)    
    copie (Luni, 4 noiembrie 2019, 20:58)

    anion [utilizator]

    Manda si Olguta formeaza o familie; ambii vorbesc de frigidere, probabil ca le-au lipsit in copilarie. Dupa nunta cred ca au 2 combine frigorifice ca sa pastreze urarile oltenilor.