​VIDEO Noul șef al PSD Cluj, după o scrisoare de protest a jurnaliștilor: „Sunt niște boschetari de presă” / „Tare triști sunteți, bă, nici un copil nu sunteți în stare să faceți”

de D.D.     HotNews.ro
Luni, 7 octombrie 2019, 19:23 Actualitate | Esenţial


Liviu Alexa
Foto: Captura video
​Deranjat de scrisoarea de protest transmisă premierului Viorica Dăncilă și conducerii PSD de Asociația Profesioniștilor de Presă - Cluj, Liviu Alexa, noul șef a organizației social-democrate din județ, s-a lansat într-un atac virulent la adresa semnatarilor pe care i-a numit „boschetari de presă”, analfabeți, iar despre doi dintre ei a spus că sunt „tare triști, nici un copil nu sunteți în stare să faceți”.

Asociația Profesioniștilor de Presă - Cluj a a lansat o scrisoare de protest față de comportamentul și limbajul extrem de vulgar pe care noul președinte interimar al PSD Cluj l-a folosit constant în spațiul public la adresa altor jurnaliști clujeni. (scrisoarea AICI)

Răspunsul lui Liviu Alexa a venit prin intermediul unui live pe Facebook, în timp ce era la volan, și în care îi atacă virulent pe semnatarii scrisorii pe care îi numește „papagali de presă”, „boschetari de presă”, îi face analfabeți, iar despre doi dintre ei spune nu sunt în stare să facă nici un copil.

„​De dimineață marea asociație a papagalior de presă din Cluj, compusă din boschetari, degeaba vă supărați, sunt niște boschetari de presă, Lungu le zice așa, au trimis doamnei Viorica Dăncilă o scrisoare deschisă, văleu, despre nesimțitul de Alexa care vorbește ca un măgar și-i jignește pe jurnaliști. Băi, nene, care jurnaliști? Eu sunt jurnalist. Probabil dna Dăncilă a aruncat-o la gunoi, eu am fost curios să o citesc să văd la ce se referă și dați-mi voie să vă spun că după ce am lecturat-o și am corectat-o cu pixul roșu, cum m-a învățat pe mine doamna Stele Todea, profesoara mea de franceză, să corectez greșelile analfabeților, am vrut să mă sinucid. Am vrut să mă sinucid pentru că mi-am dat seama că oamenii ăștia atât de realizați pur și simplu mă detestă. Numai că m-am gândit că am o carieră în spate, am un copil în brațe ceea ce de exemplu Fernoagă sau Șoica nu au. Tare triști sunteți, bă, nici un copil nu sunteți în stare să faceți”, a spus Liviu Alexa.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11600 vizualizari

  • +33 (51 voturi)    
    Alo, politia din Cluj... (Luni, 7 octombrie 2019, 19:34)

    constantinmarian [utilizator]

    Șoferii care transmit live pe Facebook în timp ce conduc primesc 4 puncte penalizare şi între 6 şi 8 puncte de amendă la care se adaugă amendă și două puncte de penalizare pentru lipsa centurii de siguranță. Sau legea e doar pentru unii?
    • +19 (33 voturi)    
      Ti-ai raspuns singur (Luni, 7 octombrie 2019, 20:41)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui constantinmarian

      Unii sunt mai egali ca altii in fata legii, iar oricum, PCR2 este sprijinit de Militie, deci fa tu calculele.

      Dar fii sigur ca daca tu iti permiti sa zici ceva despre gunoiul asta pe FB primesti amenda a doua zi.

      P.S. iPhone-ul si AirPods le-a luat din banii proprii? Salariul este, pana una alta, platit de noi. Intreb pentru un prieten, ca era si el curios pe ce se duc banii nostri, atata tot. Dar e bine de vazut ca sunt investiti in gadget-uri prin care insulta fix oamenii care ii platesc salariul ca el sa-si permita un iPhone pe care, de altfel, ma indoiesc ca ar avea bani daca n-ar lucra la stat, pentru ca nu ar angaja nimeni un incompetent tampit. Dar acum divaghez.
  • +37 (55 voturi)    
    Este o condiție să fii șef la PSD. (Luni, 7 octombrie 2019, 19:43)

    asavreau [utilizator]

    Să fii tâmpit,impertinent,să folosești cuvinte vulgare
    • +7 (7 voturi)    
      da (Marţi, 8 octombrie 2019, 11:07)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      psa nu este un partid, este o hazna.
  • +20 (38 voturi)    
    Un scabros cu sex politic oricand schimbator ! (Luni, 7 octombrie 2019, 19:58)

    Plagarus [utilizator]

    Uns la un moment dat ca sef al filialei locale a Partidulul Miscarea Liberala, a basculat rapid spre banii oferilti de PSDul condus pe atunci in 2016,de Dragnea Liviu !!!
    Slinos cu pedigree de la muma "traducatoare " la secu Bistrita,Doralin Alexa spumega lucrativ doar prin santaje in orasul de adoptie.
  • -29 (39 voturi)    
    Bravo Alexa ! (Luni, 7 octombrie 2019, 20:01)

    mihailaanurii [utilizator]

    Ai facut foarte bine ca le-ai dat peste nas. Trage-le zmetii de cate ori ai ocazia.
    Ziaristi astia sunt niste milogi, stau cu mana'ntinsa la pomana.
    Ia, niste suflete pierdute care se vand pentru treizeci de arginti.
    • +13 (27 voturi)    
      Toti sunt niste milogi ... (Luni, 7 octombrie 2019, 21:21)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui mihailaanurii

      .. mai putin politicienii, care-si dau pensii si salarii nesimtite. Ei nu stau cu mainile intinse, ci cu ele bagate pana la cot in banul public.

      Interesant este ca alexa asta este si el tot "ziarist", deci tot un pomanagiu.

      Ia sa vedem ce scria "mesariasu'" pomanagiu:

      "Cel mai comentat articol scris de Liviu Alexa pe Ziar de Cluj, având peste 500 de comentarii şi aproape 100.000 de citiri, este o opinie - „De ce votez cu Ponta (de aceasta data)“ - publicată pe 6 noiembrie 2014, cu câteva zile înainte de cel de-al doilea tur de scrutin pentru alegerea preşedintelui României. Articolul se termină astfel: „Te-au ironizat in videoclipul de la PRO TV, cand, mult mai tras la fata si mai clapaug, ai spus ca tu reprezinti generatia celor ce vor sa faca lucrurile altfel, a celor ce vor sa desparta Romania de trecut. Eu n-am ras de tine si de aia te votez, fiinda sper ca ne vom gasi cat mai multi sa facem asta.

      Dupa care:

      "„... antipesedistii îl înjura pe Dragnea şi zâmbresc a dor după Ponta, ala care se antura cu ţeparul de Ghiţă si care, deunăzi, ce să vezi, coincidenţă, a venit putin la Cluj sa se consulte cu Ioan Rus, inainte de a lansa un partid "nou", Ponta fiind, desigur, de-o independenta politica ceva de spariet“.

      Intr-adevar, un caracter care trebuie laudat, adulat, sprijinit, caci, nu-i asa, spune lucrurilor pe nume, de ficare data acest "nume" fiind schimbat dupa cum bate vantu' (sau PSD-ul). Un adevarat barbat, adica lingau. La fel ca si cel care-i ridica osanale.

      Vezi, am spus lucrurilor pe nume, asa cum iti place tie ...
  • -35 (47 voturi)    
    Si nu sunt PSD-ist ! (Luni, 7 octombrie 2019, 20:03)

    mihailaanurii [utilizator]

    Dar imi plac barbatii tari care nu ezita sa zica fiintelor si lucrurilor pe nume
    Mi-a placut Alexa. As vrea sa-l cunosc.
    • +19 (35 voturi)    
      Pai .. (Luni, 7 octombrie 2019, 20:36)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui mihailaanurii

      .. ce mai astepti? Du-te si cunoaste-l, poate iti face si un copil, ca tot iti place ca e barbat tare.

      Si nu esti PSD-ist, esti doar sustinator al mitocaniei si al borfasilor.
    • +12 (22 voturi)    
      Sa nu te vaiti dupa aceea ca a fost prea tare ! (Marţi, 8 octombrie 2019, 0:17)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui mihailaanurii

      Si nu esti pesedist,stim ! :)))
  • +26 (44 voturi)    
    acest ins (Luni, 7 octombrie 2019, 20:05)

    trandafil [utilizator]

    este la fel de dezgustator ca psd-ul in ansamblul lui.
  • +25 (35 voturi)    
    Sa mai zica cineva... (Luni, 7 octombrie 2019, 20:50)

    Ioizu [utilizator]

    ...ca e Teleormanul de vina.
    E toata tara frate, toti au pus umarul. Altfel n-aveau cum sa se cocoate unde sint.
    • +13 (17 voturi)    
      psd-isti din toate judetele, uniti-va! (Luni, 7 octombrie 2019, 22:25)

      trandafil [utilizator] i-a raspuns lui Ioizu

      sa facem in toate judetele aceeasi mizerie!
  • +18 (22 voturi)    
    Tot e bine ca conduce fara centura! (Luni, 7 octombrie 2019, 21:36)

    Alui [utilizator]

    Ii tinem pumnii!
  • +12 (16 voturi)    
    Mojicul pesedist (Luni, 7 octombrie 2019, 22:35)

    NoFive [utilizator]

    Un mitocan, dupa vorba, dupa port. Si dupa față.
    • +13 (17 voturi)    
      Dupa fata, eu unul as putea spune chiar mai multe (Marţi, 8 octombrie 2019, 0:20)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      Dar ma abtin ! :))
  • +15 (19 voturi)    
    Credibilitate zero (Luni, 7 octombrie 2019, 22:46)

    fat.cat [utilizator]

    Alexa vrea sa fie si ziarist si om politic in acelasi timp, chiar daca nu-i iese niciuna. Nu-i pasa de acest mizilic numit conflict de interese. Despre ce discutam? E atat de ahtiat dupa putere politica, incat nu mai face diferenta. Isi face reclama singur, in propria publicatie. Si uitati-va la el: e fix la fel de credibil cum pare. Adica deloc.
  • +14 (20 voturi)    
    alexa si-a dat foc la masina, sa se victimizeze! (Luni, 7 octombrie 2019, 23:23)

    Antenistontel [utilizator]

    acum isi da foc la valiza!
  • +12 (18 voturi)    
    Porcovan pezedist tipic (Marţi, 8 octombrie 2019, 0:36)

    Paleopterix [utilizator]

    Nu mai e nevoie nici de comentarii. Priviti cum arata. Parca toti sunt clonati in pesedeul asta. Slanina pe ei de rupa camasa, privire bovina, bale de turbare la coltul gurii...
  • +11 (15 voturi)    
    Bah cat de nesimtit e asta (Marţi, 8 octombrie 2019, 3:26)

    Dalinar [utilizator]

    Si ce aere si figuri pe el.
  • +9 (11 voturi)    
    nu stiu de ce (Marţi, 8 octombrie 2019, 8:39)

    Toreador [utilizator]

    ne miram asa ... pai voi nu vedeti ce fata are asta???
    Un studiu facut de cercetatorii englezi (e pe bune nu la misto) spune ca nivelul de intelect este perfect oglindit de aspectul fizic ... va las pe voi sa va dati cu parerea vis a vis de acest exemplar magnific
  • -12 (14 voturi)    
    Ca de obicei (Marţi, 8 octombrie 2019, 8:55)

    CalinMircea [utilizator]

    Adevărul deranjează cel mai mult! Iar cel care are curajul să - l spună e înjurat imediat.
    • +8 (8 voturi)    
      Drci ... (Marţi, 8 octombrie 2019, 11:34)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      .. ca de obicei, cel care injura se numeste ca spune adevarul. Daca este tratat cu aceleasi injuraturi, cica nu e frumos.
    • +5 (5 voturi)    
      campi (Marţi, 8 octombrie 2019, 11:34)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      Ce bine ca-l stii si ni-l spui si noua... Du-te si te trateaza de prostie cronica...