IMAGINEA ZILEI Cum arată astăzi șantierul drumului expres inaugurat ieri cu fast de Dragnea

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 23 mai 2019, 11:11 Actualitate | Esenţial


Manda, Dragnea si Cuc
Foto: Facebook
Șantierul inaugurat miercuri în prezența lui Liviu Dragnea, a ministrului transporturilor, Răzvan Cuc și a șefului companiei de drumuri, Narcis Neaga, este joi pustiu, arată o imagine făcută de jurnalista Ramona Săseanu și postată pe Facebook.

Muncitorii, camioanele și numeroasele utilaje care erau ieri pe șantier au dispărut, la fața locului mai sunt doar cele câteva borduri puse în prezența înalților oficiali.

UPDATE 14.35 Compania de drumuri spune că este vorba de o ”manipulare” a opiniei publice și publică un clip cu camioane și utilaje la lucru.



Ministrul transporturilor vorbea ieri, la inaugurare, de costuri de accelerare și spunea că respectivii constructori ”pot lucra 24 de ore non-stop”: ”Pentru că este necesar să venim şi cu măsuri suplimentare în acest contract s-au prins costuri de accelerare. Noi ne dorim ca aceşti constructori să vină şi să ne consume banii pentru că ei pot lucra 24 de ore non-stop şi în acest sens se vor suplimenta fondurile din contract tocmai pentru a finaliza mult mai rapid aceste obiective. Este vorba de 17 km al acestui obiectiv, împărţit în trei secţiuni”.

Ieri, mai mulți manifestanți l-au așteptat pe Liviu Dragnea în câmp, în apropierea șantierului, ei strigându-i șefului PSD: „Teatru ieftin! Hoților, ne-ați îndatorat, ne-ați sărăcit, nemernicilor! Hoțule!, La pușcărie, Dragnea! Mai ai câteva zile!, Infractorule!, Du-te după Mazăre, să ai grijă de el!”.

Imaginile postate ieri de Dragnea pe Facebook:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















115915 vizualizari

  • +23 (41 voturi)    
    Tot asa era si santierul de la centura (Joi, 23 mai 2019, 11:20)

    xrogo [utilizator]

    Bacaului si pana la urma s-a dovedit a fi un mare fake news!
    • +19 (23 voturi)    
      Pai (Joi, 23 mai 2019, 11:35)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Pai doar e campanie electorala si prostii se benocleaza in TV fara sa inteleaga mare lucru, nu?
      Si apoi ne imbratisam cu famiglia infractionala Volguta-Panda.
    • +6 (10 voturi)    
      ce-ai pățit (Joi, 23 mai 2019, 13:55)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      de-i tai macaroana lui dragnea? Ți-a tăiat subvenția sau ai aflat, pe surse cum se spune, că va fi zburat din tronul de împărat?
      • +2 (4 voturi)    
        motociclistu' (Joi, 23 mai 2019, 22:16)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        :))))))))))
    • -1 (1 vot)    
      Imi amintesc (Vineri, 24 mai 2019, 13:41)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Imi amintesc de anul 1989 cand ultima defilare de 23 august prin fata lui Ceausescu s-a facut prin fata Casei Radio care avea doar fatada vizibila terminata.
      Aceasta cladire nu este gata nici dupa 30 ani.
      Asa se va intampla si cu inaugurarile lui Dragnea.
  • +37 (45 voturi)    
    Inca o chestie... (Joi, 23 mai 2019, 11:30)

    ciubex [utilizator]

    Ieri s-a transmis pe toate televiziunile "prietene" marea inaugurare.
    Oamenii tinta au vazut ceea ce trebuie sa vada.
    Cati dintre cei ce-au vazut ieri inaugurarea vad realitatea de astazi?
    Ei vor ramane cu impresia ca s-a inceput lucrul si ca se lucreaza.
    Eventual o sa se descopere ca Iohannis si Kovesi nu i-au lasat sa continue treburile.
    • +16 (20 voturi)    
      Realitatea (Joi, 23 mai 2019, 12:18)

      Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      Realitatea de azi , nu conteaza pentru votantii PSD-ALDE, ei oricum traiesc in irealitatea propagate pe sticla, 24/24 de mass-media de casa a partidului iubit. Romanul fsn-isto-psd-ist, nu si-a luminat mintea in toti acesti 30 de ani, dimpotriva, s-a scufundat si mai mult in plasa de paianjen tesuta de scoala bolsevica a urmasilor ceausisti!
      • +2 (6 voturi)    
        mi-ai amintit de bancul ala (Joi, 23 mai 2019, 22:05)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Just2019

        Ion o gaseste pe Maria cu altul in pat, la care Maria tavnoasa ii spune : IOANE TU CREZI CE VEZI SAU CE ITI SPUN EU...:)))
        Asa si saracii astia de inger ce legumesc ochii la hantena3,
        nici nu mai conteaza ca nu avem centura, autostrazi, conteaza ce la arata la hantena3 ca face draqnea...
        Cum zicea firfizonul ala de badea: ba daca vin la tine o sa planga MATA...
        Pentru indivizii de speta asta putem faca o exceptie de la legile normalitatii si civilizatiei. Putem sa-i scoatem pe veci din societate si sa-i trimitem la mama lor.
    • +6 (10 voturi)    
      Cu Dragnea se poate orice... (Joi, 23 mai 2019, 14:10)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      Presupun ca a inaugurat 17km de santier de cate 800 de metri fiecare. Am mai vazut.
    • -2 (2 voturi)    
      Ei stie decat ca draqnea face si ajuta (Vineri, 24 mai 2019, 11:58)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      si ca strainii fura si violeaza.
      Pe urma cand primesc vizita din strainatate mananca mancarea si banii strainilor.
      Pentru ca pot.
      Sa se besheasca si sa defecheze in continuare fara sa gandeasca.
  • +20 (24 voturi)    
    sugestiva fotografie! (Joi, 23 mai 2019, 11:53)

    mos ion roata [utilizator]

    18 oameni si o roaba privesc cum doi muncitori pun o bordura. Doar pozitia roabei mi se pare corecta,restul sunt de umplutura.
  • +13 (17 voturi)    
    Ieri a fost circul, gata, Doar nu sperăm ca (Joi, 23 mai 2019, 12:03)

    prec [utilizator]

    pesedeaua să și facă ceva pentru țară. Nu, ei dau pensii „speciale”, pensionează haite la 45 de ani și dau vouchere de vacanță și salarii uriașe paraziților de bugetari. Banii de la acest șantier sunt deja cheltuiți de bugetari, prin vouchere, în stațiunile de pe Valea Prahovei sau Poiana Brașov.
    • -2 (2 voturi)    
      Taman ce zicea boratul (Vineri, 24 mai 2019, 11:59)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui prec

      circarii si-au facut treaba.
  • +9 (13 voturi)    
    Expresa groazei (Joi, 23 mai 2019, 12:39)

    buncrestin [utilizator]

    Cu viteza maxima, pe expresa "Craiova - Pitesti", asa vor iesi romanii din tara daca nu se desteapta o data si ies la vot. Nu votati, atunci pe expresa cu voi!
  • +15 (19 voturi)    
    Guvernare... (Joi, 23 mai 2019, 12:39)

    iaurtica [utilizator]

    de butaforie, emblema PSD. Numai praf în ochi şi jalnice exerciţii de imagine. Treziţi-vă şi ieşiţi la vot, altfel în curând veţi circula doar cu parolă şi cu roaba!
    • +7 (11 voturi)    
      Multi sunt capabili chiar acum sa circule (Joi, 23 mai 2019, 13:13)

      Habermas [utilizator] i-a raspuns lui iaurtica

      numai cu parola (voie de la primarul-ciobanasul lor) si cu roaba. Analfabeti si depersonalizati. Acestia s-ar bucura daca toata tara ar fi redusa la nivelul lor.
  • +12 (16 voturi)    
    Pai unul din protestatari deja anticipa ieri: (Joi, 23 mai 2019, 13:11)

    Habermas [utilizator]

    "care santier? Maine nu va mai fi nimic aici!"
  • +8 (12 voturi)    
    Ca-n filmele cu prosti (Joi, 23 mai 2019, 13:34)

    Dalinar [utilizator]

    Sa vedem cati prosti vor vota cu psd.
  • +5 (11 voturi)    
    /// (Joi, 23 mai 2019, 13:57)

    hmara [utilizator]

    Mazeto, ce zici?
    Fake news?
    Imagini truncate in photo-shop?

    Vai de curul credulilor si simpatizantilor psd.
    Sau despre cum le place unora sa fie luati drept prosti, in permanenta.
  • +6 (10 voturi)    
    Spectacol grotesc... (Joi, 23 mai 2019, 15:38)

    strelka [utilizator]

    Sa "plantezi" borduri la marginea unui drum de pamant fara fundatie si apoi sa faci asta public denota cel putin lipsa de respect fata de inteligenta celor carora te adresezi.
    • +1 (3 voturi)    
      Care „inteligență”? (Vineri, 24 mai 2019, 7:34)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      De unde?
  • +1 (5 voturi)    
    o poza de miliarde (Joi, 23 mai 2019, 22:34)

    revo [utilizator]

    ”Pentru că este necesar să venim şi cu măsuri suplimentare în acest contract s-au prins costuri de accelerare...şi în acest sens se vor suplimenta fondurile din contract".

    Iata adevaratul motiv pentru care s-a facut circul - suplimentarea fondurilor.
    Acum, gata, obiectivul a fost atins, fondurile sunt suplimentate cu miliarde, s-a muncit destul cu aducerea basculantei si a bordurilor, basca deplasarea in maxima siguranta a Il Capo, mai vreti si altceva?!
    • -3 (3 voturi)    
      Nu vrem shi altceva (Vineri, 24 mai 2019, 12:01)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Domnul ne-a dat un Circar care ne-a pus borduri, ne-ajunge pe-o mie de ani, Doamne-ajuta, da si tu de-o tuica.
  • 0 (4 voturi)    
    drumuri asfaltate Romania (Vineri, 24 mai 2019, 4:36)

    oprea florica [utilizator]

    Dece pina acum Dragnea nu te-ai hotarit sa asfaltezi macar un drum in trei zile brei sa te aleaga lumea cu PSD cu tot mai stai paci
  • 0 (0 voturi)    
    santierul psd (Duminică, 26 mai 2019, 7:40)

    yura [utilizator]

    de ce sa nu se faca (din nou!!!)psdragnea de ras????este normal!!!!!