O tânără care făcea plajă complet dezbrăcată în fața Direcției de Finanțe Giurgiu, amendată de jandarmi. „Părea a fi dezorientată”

de C.D.     HotNews.ro
Joi, 20 septembrie 2018, 11:31 Actualitate | Esenţial


Tanara dezbracata facand plaja
Foto: Jandarmeria Romana
O tânără de 21 de ani a fost amendată cu 200 de lei și dusă la spital după ce a fost prinsă făcând plajă, complet dezbrăcată, pe peluza Direcției de Finanțe Giurgiu.  

Jandarmii din Giurgiu au scris pe Facebook că tânăra este din Timișoara și părea dezorientată. ”Fiecare zi este o provocare. Ne-am convins încă o dată de acest lucru ieri (miercuri - n.r.) când am avut de gestionat o situație inedită: o tânără s-a decis să facă plajă pe spațiul verde din fața Direcției de Finanțe. Dezbrăcată complet, fata de 21 de ani, din Timișoara, nu s-a intimidat la vederea jandarmilor, cărora le-a spus că vrea să se bronzeze...Pentru că părea a fi dezorientată, tânăra a fost condusă la spital. Înainte însă a fost și sancționată contravențional cu amendă în valoare de 200 lei”, scriu jandarmii din Giurgiu, citați de Mediafax.

















6745 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    hmm (Joi, 20 septembrie 2018, 11:53)

    dum_i [utilizator]

    intrebarea e ...de unde a scos banii..:)
  • +23 (23 voturi)    
    O provocare pentru jandarmi, (Joi, 20 septembrie 2018, 12:12)

    2087 [utilizator]

    din moment ce au trebuit sa vorbeasca cu ea, in loc s-o bata ca pe protestatarii pro-justitie.
  • +11 (13 voturi)    
    daca " parea dezorientata" (Joi, 20 septembrie 2018, 12:51)

    Francisc 1 [utilizator]

    pentru ce au mai amendat-o ? poate avea o boala , poate era drogata sau ceva , de ce sa amendezi un om bolnav?
      #showComment
  • +15 (15 voturi)    
    Jandarmeria fara creier se confrunta zilnic (Joi, 20 septembrie 2018, 14:11)

    Habermas [utilizator]

    cu provocari.

    Pai mai haidamacilor, daca ati avut suspiciunea ca este bolnava, de ce nu ati asteptat diagnosticul medicilor inainte de a o amenda?!? Nu v-o dus capu', asa-i?

    In functie de verdictul medicilor, amendarea acelei persoane poate fi interpretata ca abuz (in sens juridic).

    Tot asa, daca cineva lesina si cade pe strada mai intai il amendati si apoi ii duceti la spital ??

    Si ca detaliu: n-am inteles, pentru ce infractiune ati amendat-o? Ca statea pe iarba, sau de ce? Deranja pe cineva? A atacat pe cineva?
  • +8 (10 voturi)    
    Diferente Nord / Sud (Joi, 20 septembrie 2018, 14:31)

    Habermas [utilizator]

    In Europa de Nord corpul uman nud nu pune nici un fel de "provocare". In Europa de Sud, cultura este astfel incat omu' obisnuit cica se sparie cand vede un cuur de alt om. De parca ei nu tot un cuur au. Ipocrizia culturilor sudice.

    Romania le are pe amandoua.

    In mod normal, omul trebui sa aiba dreptul sa faca plaja dezbracat (da, chiar nud) pe spatiile verzi publice ale oraselor (parcuri si aspatii cu functie similara, chiar si cele mai mici). Adica de ce oamenii nu pot respecta faptul ca alti oameni vor sa faca plaja nud? Este treaba lor. Macar anumite spatii trebuie rezervate pentru asta. Eu inteleg ca unii nu vor asta, dar uite ca mai sunt si cei care vor. Nu sunt nici dezorientati, nici nimic. Pur si simplu asa vor, si nu deranjeaza pe nimani. De ce sa le impunem altfel?

    Si ca sa dau si un exemplu (din multele cazuri): in Munchen, in parcul central (Englischer Garten), statul la soare nud pe iarba este ceva obisnuit. Este o chestie de civilizatie, pentru ca fiecare isi vede de treaba lui. Ca mai sunt si unii mai voyeuristi, este problema lor (ei sunt cei care ar trebui sa mearga la spital, sau la scoala / cursuri de educatie sexuala si civica si generala).

    Ei nu, la noi, si mai ales la sudisti, vine jandarmul si te amendeaza, ca cica a facut el fata unei provocari. Ba se mai si lauda pe internet, probabil asteapta sa-i laudam pentru bravura.
      #showComment
  • +11 (11 voturi)    
    Ma roade chestia asta ca jandarmii au amendat-o (Joi, 20 septembrie 2018, 14:39)

    Habermas [utilizator]

    pe fata asta pentru absolut nimic. Ar trebui sa o aparam si sa o ajutam sa-si ia banii inapoi.

    Ce, era vre-un regulament al spatiilor verzi afisat acolo care interzicea plaja (nud sau fara) si ea nu l-a respectat?

    Si hai sa spunem ca ar fi fost un regulament, cum asa din prim paff 200 de lei?? A fost averizata si a ignorat avertismentul? Era vreo iarba supervaloroasa, vreun gazon de 1 milion de dolari, sau ce?!

    Cum adica, vine jandarmul ca se crede el erou in capul lui greu si-ti da amenda? Ce-i asta, stat politienesc?!
      #showComment
  • +7 (7 voturi)    
    eh, Timisoara ! (Joi, 20 septembrie 2018, 17:26)

    Canadian13 [utilizator]

    Tot Banatu-i fruncea !
  • -4 (10 voturi)    
    . (Joi, 20 septembrie 2018, 18:06)

    Moarte democratiei reprezentative! [utilizator]

    Este atât de normal ceea ce a făcut încât ați blurat imaginea... Și când vezi câți retardați îi iau apărarea...
  • -2 (2 voturi)    
    Situatia asta imi aminteste situatia aia (Vineri, 21 septembrie 2018, 10:16)

    Habermas [utilizator]

    in care un jandarm a lovit pe la spate in ceafa, putermic, un protestatar.

    Jandarmeria ataca oamenii pe la spate si in situatii in care par slabi. asta este modul in care iinteleg ei sa se simta puternici.

    Rusine Jandarmeria!
    Rusine Jandarmi!

    Jandarmeria a devenit un corp strain de Romania si ostil ei.