Klaus Iohannis si-a schimbat poza de profil pe Facebook cu sloganul de solidaritate "Je suis Charlie"

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 7 ianuarie 2015, 20:34 Actualitate | Esenţial


Je suis Charlie
Foto: Facebook
Presedintele Klaus Iohannis si-a schimbat miercuri poza de profil pe Facebook cu celebrul "Je suis Charlie", sloganul de solidaritate cu victimele atentatului din Paris impotriva saptamanalului umoristic Charlie Hebdo.

"Va chem sa fim alaturi de familiile victimelor tragediei de astazi din Franta, alaturi de cei pentru care libertatea de exprimare este un crez. Suntem datori sa luptam impotriva terorismului, acest flagel nimicitor care nu isi mai poate avea locul in lume. #JeSuisCharlie", a scris seful statului, pe contul lui de Facebook.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11233 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Oricum e mai bine (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 20:55)

    Un cititor [utilizator]

    Decât Ich bin Mahomed.
  • +2 (6 voturi)    
    cu diaspora cum rămâne? (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 23:05)

    visio [utilizator]

    cu morții din decembrie cum rămâne?
  • +2 (4 voturi)    
    rock (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 23:15)

    TLiviu [utilizator]

    ieri punea Klaus asta botnita la presa .Du bist ein Heuchler
  • +3 (5 voturi)    
    Replica la postare, (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 23:19)

    Florin_666 [utilizator]

    Da,cauta dupa ce nu se poate exprima liber(fara fituica) a se alatura democratiei,desi vrea sa nu se mai auda de dosarele politicienilor inclusiv al lui probabil in media(public) despre problemele lor cu JUSTITIA,care ar fi numai pentru muritori de rand(fraieri).Se vrea un democrat chipurile distant dar depinde de interese si consilieri luati en gross fara verificare prealabila.A,poate e sfatuit si de ponta,cel care il ataca miseleste in campanie si acuma sunt ambi(amandoi) numai lapte,miere si bezele.Pacat de Romania condusa deastfel de politicieni sa-i zic.
    • +1 (3 voturi)    
      exact (Joi, 8 ianuarie 2015, 1:00)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Florin_666

      in loc de je suis charlie, o simpla lozinca goala de continut, suna mult mai corect io sint fenechiu, sau varanul, sau hrebe, ca doar astia sint foarte incintati de vederile lui johannis asupra justitiei.
  • +4 (6 voturi)    
    Populism (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 23:30)

    Velma Kelly [utilizator]

    .
    • -1 (1 vot)    
      mda (Joi, 8 ianuarie 2015, 8:58)

      alip [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      Nu-i asa ca daca nu facea asta ai fi comentat ca ”normal ca nu ii pasa, doar ieri a pus pumnul in gura presei”. E foarte greu sa multumesti romanii. Nu le trebuie foarte mult pana sa iti gaseasca ceva criticabil.
      Nu spun ca Iohannis e parca intrupat din spuma marii, dar repede va indragostiti de politicieni si si mai repede sunteti dezamagiti de ei. Poate o sa se dovedeasca un al doilea Constantinescu, nu stim inca, dar nici voi nu sunteti in regula.
  • +3 (9 voturi)    
    birna din ochiul nostru (Joi, 8 ianuarie 2015, 0:23)

    U_swamp [utilizator]

    Daca se simte Charlie, atunci ar trebui sa studieze tentativele BOR de a impune o lege prin caresint sanctionabile exprimarile "blasfemiatoare" la adresa simbolurilor religioase... inclusiv expresiile artistice. N-ar rost sa ne inflamam fata de radicalii musulmani daca nu vedem fundamentalismul ortodox, suficient de gros in societatea romaneasca.
    • -4 (4 voturi)    
      Ortodocșii sunt de vină... (Joi, 8 ianuarie 2015, 7:55)

      cretu.emanuel [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      ...ăia răăăi, ăia agresivi, ca agresivul de părinte Justin Pîrvu de la Petru Vodă și agresivul de părinte Mihail Jar care crește peste 400 de copii. Sau agresivul părinte Nicolae Tănase care crește peste 300 de copii. Sunt niște agresivi! La pușcărie cu ortocșii!!!!
  • +2 (6 voturi)    
    AZI CHARLIE, (Joi, 8 ianuarie 2015, 0:53)

    fosta zoezoe [utilizator]

    ieri parca initiati/sugerati o botnita pentru ziaristi (si inca in legatura cu coruptia), maine ce ?! Ma lasi ?
    Luati-va consilieri adevarati si nu ma mai faceti de ras in halul in care ati facut-o ! Si inca in legatura cu justitia ca e destul un prooost agresiv la guvern ! Mai bine taceti sase luni un an si nu faceti nici rau nici bine vre-un lucru, ca nu e loc de mai rau !