VIDEO Dan Voiculescu, intampinat de un protestatar la Politia Ilfov. Barbatul i-a aruncat cateva bancnote in fata lui Voiculescu

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 9 iulie 2014, 12:01 Actualitate | Esenţial


Dan Voiculescu a fost implicat intr-un incident miercuri dimineata, cand s-a prezentat la Politia Ilfov, el fiind cercetat sub control judiciar. Un protestatar i-a aruncat cu bani in fata fondatorului Partidului Conservator, reprosandu-i maniera necinstita in care a facut avere, dar si probleme mari pe care le are in justitie, potrivit B1. 

Protestatarul Bogdan Dinulescu a spus ca Voiculescu nu avea cum sa sa faca averea pe care o are intr-o tara civilizata.

"Ar trebui sa fiti judecat pentru subminarea economiei nationale, nu pentru altceva", i-a spus barbatul.

Pe de alta parte, Voiculescu spune ca protestatarul a fost pus de Traian Basescu sa faca scandal, lucru negat de barbat, care spune ca nu este vorba de Traian Basescu.

"Daca nu ne dadea lectii de morala si de stat de drept, nu mergeam. Am venit si mi-am spus punctul de vedere civilizat. Si i-am dat TVA-ul la paine", a declarat Dinulescu in exclusivitate pentru B1 TV.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6332 vizualizari

  • +25 (29 voturi)    
    Un gest pe care l-ar face (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:08)

    Audit [utilizator]

    orice român care înţelege că averile cinstite, muncite se fac în generaţii nu în 20 de ani.
    Oricum să zică merci că nu i-a aruncat oala de noapte în faţă.
    • +13 (17 voturi)    
      cu siguranta (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:23)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Audit

      a vazut acest link acel Om, Cinste lui ! omului, nu varanului ! http://www.youtube.com/watch?v=-SR0lXbiaWk
    • +13 (15 voturi)    
      bravo lui (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:41)

      john [anonim] i-a raspuns lui Audit

      bravo lui , daca ar mai fi 100 ca el sigur ar merge voiculescu la puscarie!
      • +14 (18 voturi)    
        Problema (Miercuri, 9 iulie 2014, 13:04)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui john

        Problema e ca suntem, dar stam in spatele tastaturii.
  • +9 (11 voturi)    
    Felicitari, Bogdan Dinulescu! (Miercuri, 9 iulie 2014, 13:09)

    ofCAER [utilizator]

    Sper ca l-ai acoperit cu d'alde Cuza.
    Data urmatoare - cu ocale!
  • +10 (12 voturi)    
    la cat mai multe de acest fel (Miercuri, 9 iulie 2014, 13:26)

    Miha [anonim]

    V-as urma si eu exemplul cat de curand ! mai are si nerusinarea sa joace atat teatru in fata prostimii care se uita la Antena3...
    imi iau liber si va astept la cotitura cu rosii zemuite !
  • -9 (9 voturi)    
    e semn de dementa (Miercuri, 9 iulie 2014, 13:34)

    xanti [utilizator]

    Ca cel care l-a scuipat pe Basescu,urat foarte urat
    • +4 (4 voturi)    
      Sa-l cheme pe erou la A3 (Miercuri, 9 iulie 2014, 17:02)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Sau numai nebunii nostri sunt buni ?
  • +10 (12 voturi)    
    Da (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:01)

    Andrei [anonim]

    Are dreptate concetateanul !!!! Felificari pentru curaj !
  • -12 (12 voturi)    
    . (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:36)

    sandra.renetova [utilizator]

    Un taranel platit sa faca asta. Penibil gest.
    • +3 (3 voturi)    
      sandra de la q&a (Miercuri, 9 iulie 2014, 16:44)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui sandra.renetova

      batea apa in piua..ca sa rimeze
  • +9 (9 voturi)    
    Intrebare (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:03)

    Dana [anonim]

    A fost platit de dvs?
    Altfel nu imi explic de unde stiti ca a fost platit!
    • +4 (4 voturi)    
      stie sigur, don'soara, (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:32)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Dana

      ca l-a platit prin Marian Capatana...
  • -4 (4 voturi)    
    . (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:49)

    maya neo [anonim]

    Astia sunt niste frustrati care n-au ce face acasa si pentru 2 lei fac circ poe strada.
    • +5 (5 voturi)    
      Cu siguranta te referi la Voiculescu (Miercuri, 9 iulie 2014, 17:04)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui maya neo

      Altfel mai bine stateai acasa decat sa faci circ pe (poe ?) forumuri.
  • -2 (2 voturi)    
    !!! (Miercuri, 9 iulie 2014, 22:26)

    Raluca.H [utilizator]

    A fost un incident minor, săracu om o fi luat și le niște bani pentru ce a făcut!
    • +2 (2 voturi)    
      asa (Joi, 10 iulie 2014, 5:01)

      vezi [utilizator] i-a raspuns lui Raluca.H

      se procedeaza pe mosia varanului ?
      Ati invatat ca numai asa se poate. Totul de vanzare, constiinta, familie, principii....
      O galeata de plastic, un kil de ulei/malai, 50 lei...fiecare dupa cum se descurca