Ministrului libanez de Interne i s-a furat de doua ori haina in timp ce se afla in vizita la Bucuresti

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 4 martie 2012, 15:22 Actualitate | Esenţial


Ministrului libanez de Interne i s-a furat de doua ori haine in timp ce se afla in vizita oficiala in Bucuresti la inceputul acestei saptamani, a relatat duminica publicatia electronica Naharnet, citand cotidianul Ad Diyar. Marwan Charbel l-a insotit in Romania pe presedintele libanez Michel Suleiman.

Primul incident a avut loc in timpul unei cine oficiale oferite in onoarea lui Suleiman de presedintele roman Traian Basescu.

Dupa ce a ajuns la locul unde urma sa aiba loc masa festiva, ministrul libanez si-a lasat haina la garderoba. In momentul plecarii, oficialul nu si-a mai gasit haina.

Publicatia libaneza scrie ca oficialii romani l-au informat de disparitia obiectului vestimentar pe presedintele Basescu, care i-a oferit prompt o noua haina ministrului libanez.

Ulterior, in timpul unei alte cine, haina lui Charbel a disparut din nou.

Ziarul precizeaza ca, in ziua urmatoare, ministrului i s-a facut frig in timpul unei ceremonii in care Suleiman a depus o coroana de flori la monumentul soldatilor necunoscuti, astfel ca presedintele a cerut ca Charbel sa primeasca o alta haina.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5778 vizualizari

  • +12 (18 voturi)    
    :)) (Duminică, 4 martie 2012, 15:29)

    ember [utilizator]

    eu cred ca asta face trafic cu haine.. si le ascunde ca sa primeasca unele la schimb pe care le vinde apoi la un second din constanta
    • +4 (16 voturi)    
      Hmmm (Duminică, 4 martie 2012, 15:38)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui ember

      :)) Bine ati venit in Rromania!!
      • -1 (7 voturi)    
        mossadul are mana lunga ... (Duminică, 4 martie 2012, 16:07)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

        e foarte ciudat ,sa nu zic mai mult ....sper ca nu lasa mesaje in haina pentru mossadnici ,si acestia ii speria haina, o cale eleganta de a coresponda
    • 0 (4 voturi)    
      asa se mareste garderoba :) (Duminică, 4 martie 2012, 19:55)

      GoPo [anonim] i-a raspuns lui ember

      Tipul a venit fara haina si s-a facut cu doua de la BASE' :)
    • +3 (3 voturi)    
      Dar Basescu de unde are atatea haine ? (Luni, 5 martie 2012, 10:15)

      Plutoneru Ciocan de serviciu pe organ [anonim] i-a raspuns lui ember

      Trebuia sa-l trimita la Politie sa depuna plangere, sa precizeze daca banuieste pe cineva, sa dovedeasca intai ca a avut haina respectiva, adica sa prezinte bon de cumparare si sa indice minim doi martori, si sa explici tu bai nea Charbel de ce n-ai avut grija de palton ( de doua ori ? ) ca doar organul nu este la dispozitia fiecaruia, are treburi mult mai importante ! Asta e, s-au obisnuit toti sa faca caz de functia lor.
  • +2 (8 voturi)    
    De doua ori haina? (Duminică, 4 martie 2012, 15:46)

    mariage [utilizator]

    Asta ar fi presupus ca a fost furata o data, recuperata si furata a doua oara, corect ar fi fost: Ministrului libanez de interne i s-au furat doua haine la Bucuresti.
  • +4 (8 voturi)    
    Ipoteze (Duminică, 4 martie 2012, 16:05)

    Vrajitoarea Parbriza [anonim]

    1. Tipul e zapacit si uita pe unde-si lasa hainele
    2. Basescu e primul suspect. A fost la fata locului in ambele ocazii si e greu de crezut ca in anturajul Presedintelui misuna alti hoti. Si pe urma de unde avea atatea haine de dat la schimb? Poate de la alti vizitatori neatenti.
    3. Totul e o conspiratie a Mossad-ului ca sa puna la incercare nervii bunului musulman.
    4. Nu hainele erau tinta hotilor ci anumite obiecte cusute in buzunarul secret al acestora.
    5. Garderobiera e tampita.
  • +3 (7 voturi)    
    Ha ha (Duminică, 4 martie 2012, 16:24)

    Mircea [anonim]

    ha! Si cine a furat haina, graderobiera?! :)
    Cred mai degraba ca asta a venit fara haina !!
  • +3 (7 voturi)    
    hahaha ! (Duminică, 4 martie 2012, 16:57)

    rica venturiano [anonim]

    romanii sunt amatori de suveniruri,
    bush fiul "si'a pierdut" ceasul, intr'o baie de multime in albania.
    era un amarat de rolex. :-)
  • +1 (3 voturi)    
    vrajeala! (Duminică, 4 martie 2012, 22:49)

    bgf [anonim]

    Omului i-a dispariut haina a doua oara la o cina si a doua zi s-a dus la un eveniment fara haina? Avea doar o haina la el? Saracul!! Asta chiar e o tampenie de stire
  • -1 (1 vot)    
    Clara treaba ... (Luni, 5 martie 2012, 14:11)

    Gogu [anonim]

    Prima oara s-a dus si si-a pus haina pe scaun si a venit un baiat si s-a uitat a vazut ca sunt 2 haine pe scaune. In dreptul unuia zicea prezident si in dreptul celuilalt minister of ... Ca sa nu bata la ochi a zis sa ciordeasca haina ministrului.

    A doua zi la fel, dar ministrul a facut schimb de haine cu presedintele. Baiatul cu ciordeala a vazut ca merge treaba si-a luat si haina prezidentului, care era de fapt a ministrului.