VIDEO O romanca din Italia, amenintata cu moartea si fortata sa se prostitueze de un conational

de George Florea     HotNews.ro
Joi, 5 februarie 2009, 12:14 Actualitate | Diasporă


Romanca amenintata
Foto: Corriere della Sera
Sechestrata, amenintata cu moartea, suspusa unui ritual salbatic si, in cele din urma, fortata sa se prostitueze. Asta i s-a intimplat unei romance de 21 de ani plecata in Italia sa munceasca. Autorii? O banda de romani, prinsi in cele din urma de politisti, care au si difuzat imaginile cu romanca agresata de conationalii sai.

Capul bandei de traficanti de carne vie se numeste Gigi Vaetisi, potrivit Corriere della Sera, si are 26 de ani. El a fost capturat dupa ce chiar romanca pe care a fortat-o sa se prostitueze a povestit totul autoritatilor italiene. Acestia au transmis imediat semnalmentele autoritatilor romane, care l-au arestat pe Vaetisi cind acesta incerca sa intre in tara.

Imaginile, filmate cu telefonul mobil de un participant la ritualul de initiere, au fost gasite de politisti in computerul personal al acestuia.

Vezi aici filmul






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13730 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    ritualuri pentru mafioti (Joi, 5 februarie 2009, 12:30)

    iul [anonim]

    As legifera niste ritualuri pentru mafioti: initierea in coeficientul de duritate al batelor de baseball, in ph-ul acidului sulfuric aplicat pe carnea vie si in coeficientul de frecare al unei funii bine lubrifiate.
    • +6 (6 voturi)    
      imi place mai ales ultima parte (Joi, 5 februarie 2009, 16:01)

      Niggerson [utilizator] i-a raspuns lui iul

      coeficientul de frecare al unei funii lubrifiate foarte bine pe un gat nelubrifiat ! cred ca ar trebui incercata pe catzi mai multzi sa fim sigur ca nu obtinem un rezultat gresit !
      • +2 (2 voturi)    
        va zic eu o tehnica eficienta (Joi, 5 februarie 2009, 22:09)

        dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Niggerson

        de ani buni se foloseste sub diferite forme . Este vorba de frica si foamete. Asadar cand bagi mitraliera in puscariasi, se legalizeaza pedeapsa cu moartea si cad capete evident cu niste victime colaterale sa vedem cine mai face ceva rau.
  • -6 (20 voturi)    
    porcarii... (Joi, 5 februarie 2009, 12:49)

    serghei [anonim]

    bai fratilor....asta-i o porcarie....se vede din filmare ca tipa nu e foarte stresata de prezenta celor 3 haiduci cu ceafa de porc.........deci e un film de doi lei maaaaa, hai s afim seriosi. nici nu s emerita a fi comentat. as aca ce va mai stresati
    • +4 (8 voturi)    
      (Vineri, 6 februarie 2009, 8:28)

      george [anonim] i-a raspuns lui serghei

      Daca era nevasta-ta sau sora-ta tot asa gandeai?
      Vai de capul tau!
    • +4 (4 voturi)    
      porcarii (Vineri, 6 februarie 2009, 9:49)

      nord [utilizator] i-a raspuns lui serghei

      te ocupi cimva si tu cu asa ceva? te-as fi vazut ce erou esti in asa situatie, adica cu cutitul la beregata. Este de necrezut ca cineva poate gindi inasa fel.
    • +3 (3 voturi)    
      de aceea suntem asa (Vineri, 6 februarie 2009, 15:13)

      Ariel [utilizator] i-a raspuns lui serghei

      Iata ca apare si un aparator, probabil nu este singurul. Nici nu-mi pun intrebarea daca era vorba de sora lui fiindca stiu raspunsul: daca ar iesi destui bani de ce nu? Acesti oameni sunt amorali adica nu au nici un fel de morala, spre deosebire de imorali, care stiu ca incalca o regula morala. Astia nici nu stiu ce este morala. Sunt sclavii instinctelor primare si numai frica de reoresalii ii opreste de infractiuni. In momentul in care li se pare ca nu se va descoperi, nu-i mai opreste nimeni Dupa modul de exprimare ("se merita") imi dau seama cam de unde bate.Ingrijorator esste faptul ca a primit atatea voturi pentru! Intr-o zona care este totusi spre varf. Ce sa mai spuneem de persoane mai putin educate (in ani de scoala). Se pare ca in sistemul nostru educational mai sunt multe lucruri de reparat.
  • -3 (19 voturi)    
    Unde a fost fortata? (Joi, 5 februarie 2009, 12:49)

    tr0ubl3 [anonim]

    Mi se pare ca a facut-o de buna voie si nesilita de nimeni. Chiar este foarte prietenoasa cu "sechestratorul".

    Nu spun ca faptul ca a fost fortata sa se prostitueze e corect si ca asta scuza faptele cheliosului ultras... dar nu este femeia rapita de pe strada, batuta, drogata si fortata sa faca ceva care nu ii place.

    Uite de asta ar trebui legalizata prostitutia. Daca fata vrea, nu trebuie initiata de ultrasu burtos, ci se agajeaza si plateste taxe la stat.

  • -2 (12 voturi)    
    hai nu serios...??? (Joi, 5 februarie 2009, 13:21)

    ecstasy2000 [utilizator]

    Mie asta-mi pare joaca...

    Hai las-o dracu', noi de cate ori nu ne-am jucat asa?

    Hai las-o dreq, daca si asta mai e prostitutie si aia mafioti eu ma duc sa-i iau rolu' lu' Van Damme!!!
  • +3 (11 voturi)    
    daca cineva nu tipa (Joi, 5 februarie 2009, 13:22)

    mm [anonim]

    Nu inseaman ca ii face placere, nu este in stare de soc, nu se teme etc. Majoritatea femeilor fortate in prostitutie sunt amenintate cu bataia sau omor daca fac scandal, unele sunt chiar omorate, pe langa alte grozavii de genul ca ii vor omora copii sau familia.
  • +10 (12 voturi)    
    vai de capul vostru (Joi, 5 februarie 2009, 13:48)

    apo [anonim]

    Cei care au postat mai sus: voi chiar sunteti tampiti, pe bune. Cred ca daca arata in film ca o omora ziceati ca asa ii trebuie. Fiecare e stapan pe viata lui si nimeni nu are dreptul sa se atinga de ea. Si tipa chiar e speriata, dar isi da seama ca nu are nici o sansa.
  • +6 (10 voturi)    
    hmmmm (Joi, 5 februarie 2009, 14:07)

    ela [anonim]

    se vede treaba ca cei care au scris mai sus sunt barbati si habar n-au ce inseamna sa fii femeie si vulnerabila...ati auzit de conceptul: "pana treci puntea te faci frate si cu dracu'"? amenintarile se fac mai in gluma, mai in serios, dar ea stie foarte bine ca pot degenera la cel mai mic semn din partea ei ca nu coopereaza... Fata le-a cantat in struna pana s-a simtit in siguranta pentru a-i denunta si a fi libera. Dar ce-i drept un barbat nu o sa poata intelege asta...credeti ca mai vedeati imaginile astea daca ea urla si se zbatea? era inca o persoana disparuta fara urma...
    • -5 (9 voturi)    
      ca atare (Joi, 5 februarie 2009, 14:35)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui ela

      curvele n-au nici o vina, totul cade in seama pestilor? hai, fii serioasa, fato!
    • 0 (0 voturi)    
      Si da, si nu (Vineri, 6 februarie 2009, 15:31)

      Ariel [utilizator] i-a raspuns lui ela

      Perfect de acord cu dumneavoastra. Fata nu avea iesire, stia cu cine are de a face si stia ce o asteapta, a vazut moartea cu ochii. Este chiar de admirat modul cum a reusit sa le adoarma vigilenta si sa ajunga la politie. Bravo, asa un curaj le lipseste multor asa zisi barbati. O situatie limita, careia nu oricine ii poate face fata. In special cei care au luat in zeflemea ceea ce ua vazut in film.
      Dar nu pot sa nu remarc ca ati fost nedreapta cu barbatii. Totusi, dupa voturile exprimate, marea majoritate au inteles. Este vorba despre sensibilitate, educatie si simt moral. Uscaturi se gasesc si in zona feminina. Sa nu credeti ca nu s-ar gasi si femei care sa ia in deradere cele intamplate. Generalizarile sunt in general riscante.
  • +3 (9 voturi)    
    Hotnews, iesiti din mocirla (Joi, 5 februarie 2009, 14:24)

    Romanescu [anonim]

    In Franta au loc anual peste 200.000 de violuri.
    Unele din ele sunt de o salbaticie ingrozitoare, au loc in subsoluri de bloc, sunt organizate de bande de arabi si negri si se numesc "tournantes". Asa sunt "initiate" unele biete fete din periferii de "capitale europene".

    Politistii francezi care se ocupa de asa ceva spuneau sub anonimat ca ii considera pe acei membri ai bandelor niste "animale inutile societatii". In filigran sugerau ca pedeapsa cu moartea ar trebui repusa in discutie. Ceea ce desigur e "incorect politic" asa ca subiectul a fost cenzurat si scos de la tv sau din presa !

    Presa vestica evita cu grija sa dea zilnic pe prima pagina astfel de stiri macabre, sordide, din haznaua umanitatii lor "occidentale".
    Pentru ca se incearca educarea populatiei, nu deprimarea ei.

    Iar presa italiana ar avea material pentru ani de zile daca ar incepe sa studieze cum s-a extins Camorra, N'draghetta sau Cosa Nostra in orasele italiene si cum au inceput sa castige bani de pe urma a mii de fete sarace italience prostituate cu forta. Dar e mai putin sensibil sa dai reportaje despre romani, iar o parte din presa roman participa cu voiosie si prostie iresponsabila la campania de denigrare a 22 de milioane de romani !

    Hotnews vad ca ajunge treptat la nivelul "stirilor de la ora 5", e o porcarie la care participati cu sadism si goana dupa asa zis "audienta".
    Va asigur ca din prietenii care citesc Hotnews majoritatea sunt oameni educati, cu studii si sunt dezgustati de astfel de stiri.
    Lasati-le celor care scriu tabloide mizerabile si se adreseaza semi-analfabetilor.

    Sunt lucruri mai importante despre romani si Romania decat povesti cu violatori si prostituate !
    Si nu uitati, ca ziaristi romani, ca de fiecare data cand scuipati pe Romania, scuipati pe obrazul vostru si cand iesiti din tara, pe pasaportul vostru scrie "roman" ! Va auto-umiliti, in realitate!

    Multumesc pentru publicarea postarii mele !
    • +2 (2 voturi)    
      patriotism sau aparteneta la haita (Joi, 5 februarie 2009, 15:42)

      alexandru [anonim] i-a raspuns lui Romanescu

      eu nu cred ca trebuie sa bagam nimic sub pres, sa divagam, sa incercam sa spunem da, dar si voi aveti falitii vostri. este o mentalitate paguboasa ce ne-a fost insuflata de guvernele noastre care atunci cind erau aratate de occident cu degetul pt abuzuri si hotie incercau sa ne culpabilizeze ca popor, atunci cind cineva nu ii lasa sa fure sau sa calce in picioare drepturile democratice nu era patriot, facea rau sanselor de aderare, de parca cel care striga hotii tulbura linistea publica. eu nu am de ce sa fiu nici mindru nici rusinat ca sunt roman, oricum este ceva ce nu tine de calitatile tale intrinseci. nu imi pasa de prejudecatile nimanui. si cred ca este absolut gresit sa incercam sa ii acoperim pe cei care fac porcarii, indivizi sau guverne, putin imi pasa ca sunt romani, nu am de ce sa ii sustin. daca ar fi pedepsiti corespunzator toti infractorii romani aflati in strainatate am fi de altfel beneficiari directi. de ce crezi ca ne autoumilim, eu de cite ori calatoresc si lucrez in strainatate recunosc deschis coruptia, hotia, mizeria si mediocritatea de acasa. ca sa vindeci o boala trebuie intii sa constientizezi ca o ai, sa accepti ca este necesar tratamentul. de ce crezi ca suntem un popor ales, deosebit? fiindca asa ne-au invatat la o istorie falsificata pina la absurd? fiindca ni s-au prezentat ca virtuti lasitatea, smecheria, duplicitatea conducatorilor nostrii? decebal care a facut pacea cu romanii incalcind dupa razboiul din 105 toate conditiile, mihai viteazul care si-a ucis creditorii care il ajutasera sa ajunga pe tron, toate tradarile aliatilor conjuncturali... crezi ca exagereaza si mint strainii ca ar fi multi cetateni romani care cersesc, fura, constituie o plaga a europei? nu ii cunosti, nu ii vezi peste tot in jurul tau? ce este neadevarat? conteaza ca au si ei scursorile lor, le purifica asta pe ale noastre? nu stiu care este explicatia dar evident in majoritatea tarilor unde am fost nivelul de civilizatie, de solidaritate, de respect era su
      • +1 (3 voturi)    
        Sentimentul romanesc al urii de sine (Joi, 5 februarie 2009, 16:36)

        ionid [anonim] i-a raspuns lui alexandru

        1. Nu vi se pare ciudat ca asemenea relatari abunda doar in Italia? Sint romani berechet si in Spania, Portugalia, Anglia, Germania. Insa doar in "cisma" se face atit tam-tam pe seama noastra. Isteria anti-romaneasca e bine intretinuta si in presa si in mediul politic. Din zecile de mii de violuri care se inregistreaza anual in Italia, sint scoase in fata si interpretate pe toate partile doar cele comise de romani. Se intelege ca lepadaturile care fac fapte anti-sociale trebuie bagate de urgenta la racoare, dar a arunca vina pe o natie intreaga e deja o mirsavie.
        2. Sclifositii care s-au saturat de natia romana si de "mentalitati" ar trebui sa mai faca vizite pe la psihologi sau chiar psihiatri, asta dupa ce mai pun mina pe o gramatica ("nostrii" se scrie cu un singur i". Sintem un popor ca oricare altul si cu o istorie caracteristica popoarelor mici care au stat intre imperii.
        3. Traiesc in occident de mai multi ani (mai precis in Belgia) iar aici romanii nu sint o sperietoare. Cersetori sint si din Serbia, Bosnia, Slovacia si Ungaria, ba chiar si belgienii au milogii lor. Ca sa nu zic soi de descreieratii lor, ca sa aduc aminte de macelul din cresa de acum doua-trei saptamini.
        Aici nu se pune problema de a scoate imediat in evidenta nationalitatea faptuitorului, ca in Italia.
        4. Pina acum mi-a facut placere sa vad ce se mai intimpla in tara accesind hotnews-ul zilnic. Dar, cu amaraciune constat, ca si altcineva mai sus, ca se acorda prea mare atentie unor fapte marginale. Pacat!
      • +2 (2 voturi)    
        dublul standard (Joi, 5 februarie 2009, 17:35)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui alexandru

        cand ne-a tradat alta natie,am categorisit-o ticaloasa, marsava, etc; cand am tradat noi alte natii, totul a fost pt. salvarea fiintei nationale, a credintei stramoesti, etc; de ce? fiindca noi avem voie, altii nu au voie; de ce? fiindca noi suntem neamul ales! asta e esenta acestor magarii istorice cu efecte in actualitate.
      • +1 (1 vot)    
        Si la altii (Vineri, 6 februarie 2009, 15:47)

        Ariel [utilizator] i-a raspuns lui alexandru

        Eu cred ca problema grava este ca avem tendinta sa ne culcam pe o ureche cu idea ca si altii....Modul asta de a privi totdeauna peste gard si a ne consola cu faptul ca si vecinul are probleme este absolut dezarmanta si duce la perpetuarea raului. Cand vorbesti cu un francez despre unele aspecte nedorite din Franta, niciodata nu vei auzi vreo referire la Germania sau Anglia sau mai stiu eu ce tara vecina sau nu ca o scuza. Cand raul se produce, el trebuie eliminat, chir daca si la altii exista. Din pacate, ne intereseaza mai mult ce face capra vecinului, nu cum traim noi. Daca moare capra vecinului, totul este in ordine.
    • -1 (3 voturi)    
      aici ai dreptate (Vineri, 6 februarie 2009, 0:39)

      crocodilu4u [utilizator] i-a raspuns lui Romanescu

      sunt navigator si din intamplare am cativa ani in italia aici suntem foarte dispretuiti doar ptr faptul ca suntem romani nu numai romanii comit violuri si alte fapte..... dar numai noua ni se pun in carca si se mediatizeaza cu saptamanile cate un viol comis de vreun "taran" roman niciodata nu o sa vezi vreun {exemplu} tunisian, marocan sau alta natie asa de mediatizti ca noi romanii cand comit o asa fapta sau chia mai grava un sfat pentru cei care doresc sa ajunga in italia .......NU VA DUCETI
  • +3 (3 voturi)    
    Disciplina (Joi, 5 februarie 2009, 19:23)

    shadow [anonim]

    Fara disciplina ne ducem naibii ca societate , pedeapsa cu moartea , munca silnica si fara atatea scapari pe medicale ( doctorii sa aiba sansa sa le ia locul daca au orbu gainii ) , ce telvizor si alte cele... astea pt cei cu premeditare , trafic de stupefiante , de carne vie , violatori , talhari ... pt cei din culpa regim mai lejer cu sanse de eliberare conditionata . Pe cei trei din film cred ca vreo 15 ani la ocna iar mai linisti.
  • +1 (1 vot)    
    Societatea... (Joi, 5 februarie 2009, 19:34)

    shadow [anonim]

    Si cred ca societatea umana avea mai multe sanse sa progreseze atunci cand pt astfel de fapte vitejesti se punea repede o funie peste o craca mai groasa de copac si 5 min mai tarziu viteazul se legana in bataia vantului decat acuma cand tot felul de docti vor aparea sa apere astfel de specimene ba pe baza nu stiu carei legi ba pe a drepturilor omului , animalului si mai stiu eu ce.Dar de legea bunului simt s-a uitat complet . Maine poimaine ne vom face singuri dreptate iar Europa cu toate tampeniile ei de political corectly e sortita esecului.
  • +2 (2 voturi)    
    hmmm (Joi, 5 februarie 2009, 23:19)

    Andrei [anonim]

    O problema trebuie intotdeauna analizata din 2 puncte de vedere. In al doilea rand o problema poate avea o infinitate de solutii. In al treilea rand as dori sa zic cum ca presa romaneasca, mai bine spus cvasi presa romaneasca, este plina de spiridusi si personaje mitice, care in incercarea lor de a relata cele intamplate in minunata tara a minunilor uita sa mai dea un ochi si pe codul deontologic, instrument de baza in pregatirea profesionala a unui gazetar. lasand la o parte varietatea de epitete pe care le putem atribuia cestor personaje mitice, putem concluziona ca avem o presa de cacat si mult asemanantoare subnivelului din Presa italiana, care de fapt este un exemplu pt noi, vezi emisiuni gen "cronica carcotasilor" etc. In fine apreciez hotnews, si chiar vizitez zilnic siteul pentru ca se mai gasesc si aici incercari reusite de articole interesante care au ca tema si problematici interesante pentru cultura si viata cotidiana. Iar acum sa avertizez presa romana asupra unor cercetari facute de multi oameni de stiinta din psihologea sociala moderna si contemporana, Dragii nostri violenta nu duce decat la mai multa violenta, vizionarea unor materiale vizuale sau citirea unor articole cu violenta servesc publicului un mod de comportament, un exemplu de actiune intro situatie similara. Deci ar trebui sa va reamintiti dragi absolventi ai facultatii de jurnalism despre minunatele Cursuri de psihologie sociala pe care le-ati vizitat mai mult sau mai putin in facultate si despre minunatele cercetari expuse de profesori sau sa binevoiti sa consultati literatura de specialitate pentru o mai buna informare asupra efectelor articolelor voastre asupra populatiei. In concluzie, atat timp cat veti promova violenta nu veti face decat sa fiti o sursa si un factor care provoaca violenta si care instiga la violenta, vezi doamne multele sanctiuni date unor oameni de presa (incluziv mircea badea) pentru instigare la violenta.
  • +5 (5 voturi)    
    ceea ce apreciez (Joi, 5 februarie 2009, 23:23)

    Andrei [anonim]

    Ceea ce apreciez este ca pe acest site intalnesc destui oameni educati si informati si ca se discuta in mare obiectiv. Insa pentru marea parte a populatiei prost informate, mai ales cea din mediu rural unde prostia din pacate este la ea acasa, nu ma face decat sa ma ingrozesc de efectele articolelor unor oameni privilegiati si cu puteri enorme.
  • -1 (3 voturi)    
    macaronarii (Vineri, 6 februarie 2009, 1:22)

    diktatoru' [anonim]

    bei, m-am saturat de macaronarii astia retardati. Ei nu-si vad barna din propriul ochi. nu-s altceva decat o natzie de plagaretzi, si acum au gsit pe cine sa dea vina: romanii is de vina pentru tot raul ce se intampla in tara lor. Dupa ce s-au bucurat ca are cine sa le faca muncile de jos, platiti la mai putin de jumate din cat ar lua un italian pentru aceeasi slujba. si amaratul asta de reporterash a preluat probabil articolul fara sa se uite la filmuletz. Ritual salbatic my ass. aia nu-s decat niste descreierati scapati de acasa si care cred ca-s mari jmekeri ca isi bat joc de fata. poate si bautzi un pic. dar nu fac altceva decat sa se grozaveasca in fatza camerei. Si ambasada romaniei ce face in fatza declaratiilor unui senator cretin, poate vreun vadim de al lor? tace chitic. poi trebuia sters pe jos cu ala pentru declaratii xenofobe. mentalitate de ev mediu.
  • +4 (4 voturi)    
    NU POT SA CRED!!!!! (Vineri, 6 februarie 2009, 7:21)

    Incredibil!!!!! [anonim]

    Sincer imi exprim (cu tot patetetismul de rigoare) regretul si dezgustul pentru ce am vazut in acest film..., dar mai ales pentru unele comentarii de pe forum...voi chiar nu intelegeti ca e vorba de o fiinta umana cu dreptul de a DECIDE asupra Propriei Persoane????
    Voi chiar nu intelegeti ca atata timp cat aveti astfel de comentarii mizerabile, atata timp cat nu genereaza indignare si dezgust astfel de imagini, orice femeie care iese din casa e susceptibila de a deveni victima unor astel de bestii???
    Voi chiar nu vedeti ce rationalitate limitata si agresiva manifesta indivizii din imagine??
    Cati dintre nu vedem zilnic pe strada astfel de indivizi cheliosi si potentiali agresivi???
    Iar cei care justificati comportamentul subuman al celor din imagine prin atacarea atitudinii subiective a presei italiene, sunteti patetici.

    O ultima intrebare: cum v-ati simti daca fata agresata din imagini ar fi sora sau mama sau sotia sau iubita??? CUM??
    • -1 (1 vot)    
      ultima intrebare (Vineri, 6 februarie 2009, 16:07)

      Ariel [utilizator] i-a raspuns lui Incredibil!!!!!

      Va impartasesc indignarea si oroarea ca astfel de lucruri se pot intampla. Oriunde si cu oricine. Aici nu este vorba de romani sau de Italia. Oriunde si cu oricine! In astfel de momente, imi pare rau ca s-a abolit pedeapsa cu moartea dar imi revin la gandul ca nimeni nu poate lua viata unei fiinte umane si ca moartea este fara posibilitatea de a se reveni in caz de eroare.

      Si la ultima intrebare, cu tot regretul trebuie sa va spun ca depinde de cati bani ies din afacere. Aurul sau puterea le intuneca mintea si nu mai simt nimic. Din pacate cunosc acest tip de oameni. Sunt amorali, n-au nici un fel de morala! Cei care isi obliga fiicele sa se marite cu un bogatan chel si cu burta ce sunt? Care este diferenta? Sau cel care isi trimite sotia sa se culce cu un puternic ca sa obtina o avansare sau sprijin politic, ce este?
  • -2 (2 voturi)    
    ... (Vineri, 6 februarie 2009, 10:55)

    Fop [anonim]

    Eu am impresia k astia fac misto..Uitati-va la sfarsit..k tipa zice ceva de genu "hai mah gata"..si tipu ii da drumu...
  • -1 (1 vot)    
    film (Vineri, 6 februarie 2009, 14:01)

    me [anonim]

    de curiozitate, daca v-ati uita la film ati vedea ca din contra, se distreaza, rade, glumeste cu ei, nu vad in nici un moment "amenintarea" aia de care se vb, le zice "hai ma gata cu gluma", eu nu cred ca as avea curajul sa zic asta cuiva care ma ameninta cu un cutit; pana si faza cu acel cutit e clar regizata!
  • 0 (0 voturi)    
    Iar tigani... plictisitor... (Vineri, 6 februarie 2009, 16:52)

    Axul [anonim]

    Filmul prezinta un alt obicei tiganesc.
    Asa cum cel al cersitului si al exploatarii copiilor a fost deja recunoscut de UE, este doar o chestiune de timp ca si exploatarea femeilor sa fie considerata o ocupatie traditionala a tiganilor.
    Problema UE va apare cand se va pune intrebarea cine este si cine nu este tigan.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta numiti voi reactie de femeie disperata??? (Sâmbătă, 7 februarie 2009, 2:50)

    Roxana [anonim]

    Nu pot sa cred ca cati oameni se minuneaza la o filmare in care niste proxeneti iau la misto o prostituata.Voi chiar nu vedeti ca femeia asta n-are niciun sentiment de frica? Asa reactioneaza o femeie care simte ca viata ei in pericol? Sunt convinsa ca niciunul dintre cei care comenteaza luandu-i apararea nu s-au temut vreodata pt viata lor,habar n-aveti ce reactii genereaza instinctul de supravietuire. In urma cu cateva luni am intrat in criza de astm de gradul 4,medicamentatia nu si-a facut efectul si in jumatate de ora mi s-au invinetit fata si mainile,abia mai trageam aer,nu puteam sa scot un sunet,dar am reusit sa ies din casa si sa urc zece scari ca sa cer ajutor. Cei care stiu ce inseamna criza grava de astm stiu ce efort am depus ca sa ma salvez. N-aveti nici cea mai vaga idee ce face disperarea din om ! Vorbiti in necunostiinta de cauza ...
  • 0 (0 voturi)    
    Sunteti stupizi: ritual = groapa cu furnici (Marţi, 24 februarie 2009, 20:39)

    Florin C [anonim]

    In copilarie, unii parinti glumeau cu copii ducandu-i de maini si de picioare la Groapa cu furnici, ba e aici ba nu e aici, etc..

    In al II-lea rand nu a fost amenintata, cel putin in filmul acesta, chestia cu cutitul, cred k in caminele strudentesti se fac glume si de mult mai prost gust de cat a fost acesta.

    pt III - Fac pariu ca italienii n-au inteles o vorba din ce spuneau, sau care era starea de spirit intre ei, se vede bine ca glumeau.

    Bafta . mi-a placut gluma.

    PS: Daca au fost rau facatori atunci bine ca i-a prins. Dar filmul asta nu stiu daca dovedeste ceva.