In cadrul turneului de pregatire de la Larnaca (Cipru) echipa Poli Timisoara a pierdut cu 1-3 meciul cu bulgarii de la Levski Sofia, echipa lui Gica Hagi fiind departe de ceea ce doresc investitorii de la Balkan Petroleum. Inainte de meci, Gica Hagi a incins o partida de tenis in baza sportiva cipriota.

El si-a demonstrat calitatile de tenisman, dar pe cele de antrenor nu a avut ocazia sa le foloseasca in meciul cu Levski.

Ungurul Simek Péter a deschis scorul pentru banateni in minutul 9 cu o frumoasa lovitura de cap, dar bulgarii au intrat la pauza in avantaj dupa ce Emil Anghelov (jucatorul care a inscris golul victoriei in Levski-Dinamo 1-0) a reusit o dubla punctand in minutele 24 si 41.

Cu 8 minute inainte de final, Marian Ognianov a marcat profitand de o gafa a portarului Popa care a respins in fata, partida terminandu-se cu victoria meritata a bulgarilor.

FCU Poli (antrenor Gheorghe Hagi): Marius Popa - Ifeanyi Emeghara, RaresSoporan, Gabriel Canu, Silviu Izvoreanu - Alin Stoica, Ovidiu Petre, Gigel Coman - Simek Péter, Sreten Stanić - Vladimir Gluscević; in repriza a doua au jucat: Marius Popa - Adrian Olah, Sorin Radoi, Adrian Ilie, Silviu Balace - Marian Constantinescu, Cristian Daminuta, Leonard Naidin -

Mihaita Plesan, Gabriel Caramarin - Vladimir Gluscević. (pe parcurs au mai intrat FlorinDochita si Iasmin Latovlevici)

Levski: Mihailov - Djakov, Stojkov, Topazakov, Milanov - Bukarev, Iavnov, Telninski, Domovcinski - Iovov, E. Angelov. Au mai jucat: Emeroigbe, Petkov, Tomasici, S. Angelov, Ognianov, Borimirov