Cu cateva zeci de minute inaintea inceperii meciului dintre Dinamo si Poli Timisoara suporterii celor doua echipe s-au luat la bataie. Cele mai dure altercatii au avut loc in Grozavesti.

Poli a reusit sa deschida scorul in 'Gropa" prin reusita lui Andrei Cristea din minutul 12. Grigorie i-a pasat extraordinar lui Cristea, iar acesta a inscris a driblat si portarul inscriind in poarta goala.

Dinamo revine in joc, pune presiune pe apararea timisoreana si Niculescu reuseste egalarea printr-un sut din interiorul careului mic in minutul 43.

Repriza secunda incepe cu show-ul lui Ganea care inscrie in minutele 63 si paseaza decisiv pentru golul lui Danciulescu doua minute mai tarziu.

Ganea s-a certat cu Borcea si vrea sa plece de la Dinamo

Un scandal neasteptat a izbucnit duminica seara, dupa victoria de rasunet a lui Dinamo cu Poli, 3-1. Totul a pornit de la netitularizarea lui Ganea, care a aruncat vina pe umerii lui Borcea. Rednic ii ia partea actionarului si spune ca, daca Ganea vrea sa plece, ii ia el biletele de avion.

Ionel Ganea nu a fost titular cu Poli Timisoara, dar a intrat in repriza a doua si a facut diferenta. A marcat un gol si a dat o pasa de gol.

La conferinta de presa de dupa meci, Ganea a declarat ca "nu am fost titular nu din cauza lui Mircea Rednic, ci pentru ca Borcea m-a scos din echipa. Borcea este actionar si da banii, nu mai comentez nimic".

Rednic nu a fost de acord cu declaratiile lui Ganea: "Ar trebui sa fie atent ce spune. Orice jucator poate fi exclus, indiferent de numele lui. Daca vrea sa plece, eu ii iau biletele de avion."

Ganea stia inca de vineri ca nu va juca in primul 11 si a anuntat de saptamana trecuta ca va pleca, cel tarziu in iarna.