Liga Campionilor, Sevilla vs Steaua (marti, 21,45, ProTV)

Pedrazzini "executa" ordinul lui Gigi / Surdu este titular

de     HotNews.ro
Luni, 22 octombrie 2007, 0:00


In februarie, Sevilla a cistigat cu 2-0 la Bucuresti (foto: primul gol, Poulsen) si cu 1-0 acasa, eliminind Steaua din Cupa UEFA

Citiva dintre autorii performantei de acum 21 de ani (Majearu, Duckadam, Bumbescu, Balan, Barbulescu) se afla la Sevilla si vor urmari din tribuna jocul generatiei de astazi a Stelei.

Dupa disputarea a doua jocuri, Steaua ocupa ultimul loc in grupa, fara niciun punct.

Sevilla a avut un start delicat de sezon - vestiarul a fost ravasit de decesul jucatorului Antonio Puerta, eveniment tragic care a lasat urme in psihicul colectiv. In teren, Sevilla nu a mai fost masina de fotbal care a impresionat in ultimii doi ani (cind a cistigat Cupa UEFA).

De altfel, abia simbata, cu victoria de la Levante (2-0, goluri Luis Fabiano), Sevilla a reusit sa opreasca o serie de 4 infringeri succesive!

Antrenorul Sevillei, Juande Ramos a dezvaluit obiectivul echipei sale - dupa cele doua jocuri cu Steaua, Sevilla sa fie deja calificata pentru primavara Champions League.

Tehnicianul Stelei, Massimo Pedrazzini a spus inaintea antrenamentului oficial ca Steaua poate cistiga la Sevilla si, mai mult, Steaua poate termina pe locul 2 in grupa!

Patronul echipei soseste la Sevilla in ziua meciului si este deranjat de cota pe care au fixat-o casele de pariuri Stelei, 1 la 10, ceea ce vrea sa spuna ca bucurestenii sunt vazuti cu foarte putine sanse. Finantatorul se lauda ca va plati 500 de mii de euro pentru un pariu pe Steaua, convins ca va cistiga 5 milioane.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


76 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Locul 4 0 Puncte (Luni, 22 octombrie 2007, 23:22)

    LaurX [anonim]

    Pedrazzini sa citesti
  • 0 (0 voturi)    
    @ 1 - Rectificare (Marţi, 23 octombrie 2007, 0:50)

    Vali [anonim]

    Cred ca ala care ar trebui sa citesca e becali.
    Si bine ca stim. Ar trebui sa pariem in draci pe Sevilla numai ca sa ii luam din bani oierului...
  • 0 (0 voturi)    
    Becali ! (Marţi, 23 octombrie 2007, 8:25)

    Nicolae [anonim]

    Nu stiu ce aveti cu profesia de oier care a mentinut viata si civilizatia pe aceste taramuri .
    E corect sa te legi de PARANOIC !
  • 0 (0 voturi)    
    hai nu ma zapaci (Marţi, 23 octombrie 2007, 14:26)

    ITALIANO maro [anonim]

    Pedrazzini sa mai citeasca din Tutea si va afla ca optimismul este de cele mai multe ori frate cu prostia; cum seful lui este campion la acest capitol, nu avem ce-i cere italianului decit sa ne lase sau in cel mai rau caz, sa taca
  • 0 (0 voturi)    
    Potentze (Marţi, 23 octombrie 2007, 15:39)

    cornel [anonim]

    Stati mah linistiti ca asa io zis becali sa spuna.Italianu nu marge nici la WC fara aprobarea oieruui
    Si,pina la urma,si io pot face sex cu Beyoncee,nu?
  • 0 (0 voturi)    
    sansa stelei (Marţi, 23 octombrie 2007, 16:59)

    paraipan [anonim]

    O sa bata steaua pe sevilla cu 3-0 doar cand nu se vor prezenta spaniolii la stadion.
  • 0 (0 voturi)    
    Forza Steaua (Marţi, 23 octombrie 2007, 18:20)

    Marius [anonim]

    Steaua, te iubim!
    Ciobane, lasa-ne!
  • 0 (0 voturi)    
    am tinut 45 de ani cu steaua (Marţi, 23 octombrie 2007, 19:12)

    Florin [anonim]

    De cand e smintitul asta (becali)la steaua nu ma mai intereseaza echipa desi nu are nici o vina echipa.
    De fapt in tot fotbalul e o adevarata paranoia: copos, badea-dinca, penescu, pinalti etc ca sa nu mai vorbim de nasu si marele mitica dragomir
  • 0 (0 voturi)    
    Miorita (Marţi, 23 octombrie 2007, 21:05)

    Liv [anonim]

    Miorita laie, laie bucalaie
    De trei zile-ncoace
    Gura nu-i mai tace
    Nici nu manca, nici nu bea
    Bula:
    S-o taiem in ..........mea.
    Si sa mai lase-n pace Steaua
  • 0 (0 voturi)    
    Pronostic (Marţi, 23 octombrie 2007, 21:30)

    weather [anonim]

    Sevilla-Steaua 5-1
    Golul de onoare,deisgur Surdu....Vam zis iooooo ca bagaaa surdu gol?
  • 0 (0 voturi)    
    Tare steaua (Miercuri, 24 octombrie 2007, 9:26)

    worldofseth.lx.ro [anonim]

    dak ne uitam invers la clasament, suntem pe locul I. Bravo steaua!