Fotbal

Steaua/ "Ma bag si peste Lacatus, daca echipa nu merge !"

de Viorel Grigoroiu     HotNews.ro
Luni, 29 octombrie 2007, 0:00


Foto: Rompres

"Priceputul" finantator din Ghencea nu a renuntat la ideea de a avea ultimul cuvant in alcatuirea primului "11" al ros-albastrilor. La prezentarea oficiala a lui Marius Lacatus, patronul Stelei si-a reafirmat intentia de a interveni la echipa "peste capul antrenorului", in cazul in care rezultatele si jocul nu-l multumesc.

"Daca lucrurile merg bine, nu am niciun motiv sa intervin la echipa, dar cand nu merge treaba, pot sa fie toti antrenorii din lumea asta, normal ca ma voi implica, doar n-oi sta sa ma uit! Lui Marius Lacatus era moral sa i se ofere sansa de a antrena Steaua. A fost visul lui. El nu dorea sa se duca de pe acest pamant fara sa antreneze in Ghencea.
Visele pe care voiam sa le realizez cu Hagi s-ar putea sa le implinesc cu Marius care este un om de mare caracter !"

Dupa ce a anuntat ca l-a convins si pe Helmut Duckadam sa i se alature lui Lacatus in Ghencea, Gigi Becali incearca acum sa dea o noua "lovitura de imagine", oferindu-i lui Emerich Jenei functia de director tehnic. Antrenorul de la "Sevilla 86" a amanat raspunsul solicitand timp de gandire.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


99 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    g.....bec......nesimtitul (Luni, 29 octombrie 2007, 15:40)

    ion [anonim]

    oare chiar meritam asa ceva?oare cei care au ceva in cap sint asa de morti de foame ca sa devina slugile acestui individ?pt ca sluga e cel ce"munceste si nu gindeste'20000 EURO PE LUNA IL POT TRANSFORMA PE UN INTELECTUAL IN SLUGA?sa nu vina vremea sa ne dorim sa plecam in congao.a mai fost unul superdestept si am vazut unde am ajuns.banii chiar cumpara totul?daca da,atunci MAI BINE,DOAMNE IARTA-MA,CU CEAUSESCU
  • 0 (0 voturi)    
    Bai Jiji (Luni, 29 octombrie 2007, 16:03)

    aaa [anonim]

    Sa vezi tu ce-ti face Laca daca te bagi peste el. Incearca numai. Sper ca ai testamentul pregatit.
  • 0 (0 voturi)    
    Pe tobogan la vale (Luni, 29 octombrie 2007, 16:22)

    Claude [anonim]

    Iata ca oierul a fost fortat de Hrebenciuc sa faca mutarile pe care acesta din urma le-a vrut. Degeaba are atitia bani, a intrat in paienjenisul intereselor de partid si acum este prizonierul lor. Caderea sa a inceput!
  • 0 (0 voturi)    
    urmatorul antrenor la Steaua (Luni, 29 octombrie 2007, 16:33)

    Hrebe [anonim]

    Cred ca mai bine il pune pe Hrebenciuc antrenor...e cam singurul peste care nu se baga.....si de care asculta
  • 0 (0 voturi)    
    Ba..nu (Luni, 29 octombrie 2007, 16:43)

    kinezu [anonim]

    unii crede ca ku bani face orice. Unii, chiar reuseste sa face ce vrea el cu bani. Se mai gaseste altii, care mai si pune botu la ce bani se vehiculeaza.
    Dar de la un salariu ..bun.. :) pana la a fi terfelit de o persoana care maine - poimaine crede ca a bagat gazu' in toata Romania este un drum lung. Si pacat, ca, desi au fost atatea exemple pana acum, lumea nu se invata minte.
    Ce le-o fi povestit??
  • 0 (0 voturi)    
    @kinezu (Luni, 29 octombrie 2007, 18:12)

    Cip [anonim]

    Kinezu, esti cam certat cu gramatica. Poate ar trebui sa reiei cls a 2-a sau a 3-a.
    Stiu ca generatia "SMS" sau mirc (sau cum v-oti zice) scrie prescurtat, aproape indescifrabil, dar de acolo pana la acordul sub cu pred e cale lunga.
    Mars si pune mana pe carte, copile, ca vine BAC-u' si ai pus-o! Ti-a luat mami calculator si intr-o pauza de mircareala te repezi sa postezi comentarii. Pune mana pe vreun indreptar, lasa mircu' si CS-u' mai usor!
    Nu inteleg de ce moderatorii dau acceptul spre publicare unor asemenea comentarii!..
  • 0 (0 voturi)    
    @Cip (Luni, 29 octombrie 2007, 21:03)

    Cip si Dale [anonim]

    Si eu nu inteleg cine ti-a dat tie drumul din cusca...
    1) Tipu` era sarcastic.
    2) N-am mai vazut/auzit pana acum de forma "v-oti" asa ca poate TU ar trebui sa mai dai praful deoparte de pe cartile de romana.

    Cu dedicatie tuturor celor care nu vad barna din ochiul lor!
  • 0 (0 voturi)    
    samd (Luni, 29 octombrie 2007, 22:26)

    @Cip si Dale [anonim]

    daca TU n-ai auzit de "v-oti", EL trebuie sa puna mana pe carte? mai intereseaza-te inainte sa apesi "Trimite" :)
  • 0 (0 voturi)    
    De ce va ofticati ? (Luni, 29 octombrie 2007, 22:46)

    bog [anonim]

    Gigi Becali este patronul Stelei. Indiferent cate amintiri placute sunt cu echipa iubita, sentimente, etc., azi fotbalul este in primul rand o afacere pentru cei de la cluburi, de la finantatori pana la ultimii sportivi (din pacate fanii nu pot sa accepte realitatea). Si este numai normal, intr-o afacere, ca un patron sa-si exercite toate drepturile (cei care lucreaza la patroni ar trebui sa inteleaga mai bine situatia). Sincer imi este mila de suporteri...de ce? fiindca este o mare prostie sa fi suporterul unor afaceri...
  • 0 (0 voturi)    
    Steaua (Marţi, 30 octombrie 2007, 8:57)

    Razvan [anonim]

    Eu propun ca antrenor principal la Steaua sa fie propus Gigi Becali, antrenor secund sa fie Gigi Becali, maseur...tot Gigi Becali. Cred ca acest mod de a conduce echipa: Eu sunt patron si fac ce vreau eu...ca-s banii mei.....nu reprezinta o formula civilizata de a administra un club.....e bine ca fiecare sa faca ce stie mai bine. Protasov, Olaroiu, Hagi si acum Lacatus sunt antrenori cu 10 clase peste fotbalul cunoscut de Gigi Becali si nu cred ca e cazul ca d-nul Becali sa-si bage "nasul" in meseria de antrenor ca sigur va fi prins in off-side.
    Din pacate in Liga Campionilor, Steaua nu mai are nimic de spus...e pacat... dar totusi asta e realitatea. Suntem aceeasi echipa de timorati, ne trezim prin min. 70 si incepem sa alegram ca nebunii pe gazon...nu suntem in stare sa tinem de rezultatul ce ne este favorabil...nu reusim sa intoarcem un rezultat...in concluzie Steaua nu mai e Steaua din sezonul trecut al Champions League, cand a jucat cu Real Madrid.
    Cred ca asta e o caracteristica negativa a romanilor...inconstanta in tot ceea ce fac. Am ramas aceeasi smecherasi care daca avem chef ucidem Germania cu 5-1, jucam cu Real Madrid ca de la egal la egal....iar daca "nu prindem o zi buna" (ce o fi aia ????)....dam vina pe arbitri, pe gazon, pe spectatori, pe vremea nefavorabila, ne mandrim ca am avut posesia balonului, ca am jucat bine pe ansamblu si tot asa. O echipa solida, stabila in joc nu se cladeste prin interventiile repetate ale patronului in alcatuirea echipei, in strategia de joc sau dozarea efortului jucatorilor......NU. Treaba patronului e sa asculte de antrenor si impreuna cu acesta sa decida viitoarele transferuri. Astfel castigam cu totii...si d-nul Becali si antrenorul si echipa si noi astia care... de mici chiuleam de la scoala pentru Steaua.
  • 0 (0 voturi)    
    Va Multzumesc Dan Suflet (Marţi, 30 octombrie 2007, 9:37)

    recunoscatoru [anonim]

    Multzumesc site-ului Hotnews & presei romaneshti pt munca asinua (scuzatzi!), asidua de promovare a cuvintelor istorice rostite de marele cugetator natzional, Jiji Becali.
    Este bine ca ne tzinetzi la curent cu minunatul rod al gandirii acestui Mare Om.
    Inca o data: MULTZUMIRI.
    PS: Ma gandesc ca poate ar trebui scrisa & o carte pt a face nemuritoare aceste ganduri, gesturi & cuvinte.
  • 0 (0 voturi)    
    pt 9. bog: (Marţi, 30 octombrie 2007, 11:23)

    Lucian* [anonim]

    de acord cu tine!
    De asta nu mai sunt suporterul nici unei echipe de fotbal cu exceptia nationalei.

    Adevarul ca pe Gigi il doare-n ... de suporteri => trebuie sa fii dus ca sa-ti mai pese de business-ul lui.

    Inainte era altfel, era echipa Armatei si ne mandream cu ea. Acum ... pauza.
  • 0 (0 voturi)    
    Super Gigi (Marţi, 30 octombrie 2007, 11:57)

    Luciano [anonim]

    Asa nea Jiji, baga-te si peste Lacatus, si eventual da-l afara ca pe Hagi. In felul asta vom fi siguri ca nu vom avea ca reprezentant in PE sau chiar in Parlamentul nostru un specimen ca domnia-ta.
    .....................
    P.S. Pentru Lucian*@9: Aici ai gresit, moshule. Corect era "pe Gigi il doare-n 8=> de suporteri"... :@)
  • 0 (0 voturi)    
    Clovnul Becali si Regele Hagi (Marţi, 30 octombrie 2007, 21:34)

    Dan [anonim]

    Eu zic sa se ia strict rezultatele si sa se vada, ce s-a facut cu Hagi antrenor, si ce s-a facut cu Becali antrenor dupa aceea. Oierul tot o da inainte cu rezultatele de parca Hagi i-ar fi dus pe ultimul loc, si dupa ce a plecat Hagi, au urcat pe primul.
    Pe de alta parte problema nu este faptul ca l-a demis pe Hagi. Antrenori demisi sunt in fiecare zi si Becali avea tot dreptul sa il demita. Problema e ca a tinut sa il si umileasca in public, crezandu-se un simbol al Romanilor mai mare decat Hagi, si vrand sa mature cu el pe jos.