​SONDAJ Primarul Firea propune tăierea banilor alocați pentru biserici. Sunteți de acord?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 13 decembrie 2019, 16:03 Actualitate | Administratie Locala


Sondaj - bani pentru biserici
Foto: Hotnews
În premieră, primarul Capitalei, Gabriela Firea, propune tăierea banilor propuși pentru biserici la începutul anului - 50 de milioane de lei, inclusiv 10 milioane pentru Catedrala Mântuirii Neamului. Măsura apare în proiectul de rectificare bugetară aflat pe ordinea de zi a ședintei Consiliului General de săptămâna viitoare.

  • Sondaj HotNews.ro: Sunteți de acord cu propunerea primarului Gabriela Firea de a tăia fondurile propuse pentru biserici?





Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5185 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Mai are rost (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:15)

    fokerul [utilizator]

    întrebarea? Este evident că banii alocaţi pentru biserici sunt bani aruncaţi pe fereastră, numai că măsura asta luată de Fierea pute, e ceva la mijloc, ea nu poate lua măsuri în favoarea cetăţenilor, n-o lasă religia şi educaţia.
  • +10 (10 voturi)    
    daca (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:19)

    Joe@Black [utilizator]

    Daca esti credincios cu adevarat, poti sa practici o slujba si la colt de strada, nu ai nevoie de montruozitatea catedralei construita de niste nesimtiti(aka daniel nesatului)!
    Sanatate si educatia este mult, mult, mult mai importanta decat biserici care sunt mai mult inchise cu lacate decat sa ofere ajutor!
    Sa mearga la prea nefericitul cu S class de la patriarhie...ca ei au averi si bani garla
    • +2 (6 voturi)    
      daniel nesatulul neamului (Vineri, 13 decembrie 2019, 18:02)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Joe@Black

      ;)
  • +9 (9 voturi)    
    Blana ursului din pădure (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:21)

    Furnicuta [utilizator]

    De fapt, Firea e strânsă cu ușa pentru că nu mai primește ajutor guvernamental de la cei care o dăruiau până acum. A primit deja 100 milioane din rezerva guvernului. Ca să ceri acum 677 milioane... este tupeu curat.
    • +7 (7 voturi)    
      Banca Pandele Turcia SA poate Sponsoriza (Vineri, 13 decembrie 2019, 18:29)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Furnicuta

      Daca Vrea...
  • +13 (13 voturi)    
    ce intrebare... (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:24)

    mache [utilizator]

    ... inutila...

    normal ar fi fost sa nu fie alocati deloc acei bani pentru SC BOR SRL
  • +11 (11 voturi)    
    Biserica aparține de culte. (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:25)

    asavreau [utilizator]

    Firea se laudă că dă la biserici,dar face o blasfemie.Nu dă din banii ei ,ci din banii noștri.Sunt bani furați cu care se puteau rezolva multe dintre problemele Bucureștiului.
  • +12 (12 voturi)    
    clar de acord! (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:35)

    ampersand [utilizator]

    Cu masura asta, impuscam doi iepuri dintr-un foc: in primul rand, mai scapam de lacasurile astea care s-au inmultit ca ciupercile; in al doilea rand, preafericitilor n-o sa le cada bine la stomac si-or sa traga o sfestanie de-o sa scapam si de fosta prezentatoare A1.
  • +9 (9 voturi)    
    alo, redactia (Vineri, 13 decembrie 2019, 16:48)

    gwolf [utilizator]

    ati omis o varianta de raspuns:
    "nu ma intereseaza initiativele si propunerile doamnei Firea "
    • +4 (4 voturi)    
      Fără supărare... (Vineri, 13 decembrie 2019, 19:12)

      NME [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

      dar cât timp duamna Firea are inițiative și propuneri pe bani publici, ar cam trebui să ne intereseze.
      La alegerile locale din 2016 nu ne-a interesat, iar acum avem un primar ales de 246.553 de votanți din 1.793.263.
      • 0 (0 voturi)    
        Probabil o parte fiind Lucratoare sexuale (Vineri, 13 decembrie 2019, 23:34)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui NME

        Aidoma ...
  • +14 (14 voturi)    
    Nu este ok (Vineri, 13 decembrie 2019, 17:02)

    panduru [utilizator]

    ca statul/administratia sa dirijeze banii contribuabililor spre construirea de biserici. Credinciosii, daca vor sa aiba biserica, sa se organizeze, sa contribuie si sa o construiasca.
  • +7 (7 voturi)    
    Firea trebuie data jos (Vineri, 13 decembrie 2019, 17:42)

    carmen_i [utilizator]

    Bun, sa zicem ca Firea nu mai da bani la biserici. Dar ce va face cu banii? ca la cetateni ma indoiesc ca vor ajunge. Va gasi modalitati de sifonare a fondurilor existente, char daca nu mai da la cele sfinte.

    Prin urmare, masura corecta ar fi ca Firea si PSDul sa zboare din primarii, altfel tot hemoragie de bani publici vom avea.
  • +5 (5 voturi)    
    Finanzarea BOR (Vineri, 13 decembrie 2019, 17:50)

    sorinpaul123 [utilizator]

    Foarte corect.Biserica este o institutzie de a proeti omenirea.Nici un ban pt.ei,ei predica aps si beau vin.