David Carradine, starul din Kill Bill, a murit

de R.H.     HotNews.ro
Joi, 4 iunie 2009, 17:15 Ultima ora

UDPATE 1: David Carradine, starul din Kill Bill 1 si Kill Bill 2, a fost gasit spinzurat intr-un hotel din Bangkok, Thailanda, anunta Reuters. Moartea actorului a fost confirmata pentru Reuters de un oficial al Ambasadei SUA la Bangkok.

Carradine, unul dintre actorii preferati ai lui Quentin Tarantino, a devenit celebru in rolul calugarului kung-fu Kwai Chang Caine dintr-un serial de televiziune.

Carradine s-a nascut in 1936. Tatal sau, John Carradine, a fost sculptor si, mai tirziu, actor. In 1976, David Carradine a jucat rolul cintaretului Woody Guthrie in filmul Bound for Glory, nominalizat la Oscar.


Citeste mai multe despre   



















5909 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    R.I.P. (Joi, 4 iunie 2009, 17:53)

    tiborg [anonim]

    Odihneasca-se in pace. Va ramane in amintirea fanilor de filme cu arte martiale si nu numai.
    Va amintiti de "Kung Fu", nu?
  • -2 (2 voturi)    
    Sinucidere (Joi, 4 iunie 2009, 18:08)

    paslaru.org [utilizator]

    Greșit, cauza este cunoscută, se pare că este vorba de o sinucidere:

    "David Carradine, star of the television series Kung Fu and the Kill Bill movies, has been found hanged and half-naked in the wardrobe of a Bangkok hotel room, according to reports." (© telegraph.co.uk)

    http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/celebritynews/5444839/David-Carradine-found-dead-in-wardrobe-of-Bangkok-hotel.html
  • -1 (5 voturi)    
    Sa verifice daca a trecut Uma Thurman pe zona (Joi, 4 iunie 2009, 18:11)

    marius [anonim]

    .
  • 0 (4 voturi)    
    I dont like this article... (Joi, 4 iunie 2009, 18:18)

    noname [anonim]

    "...a fost gasit mort...." Cum te-ai simti cand cineva spune ca esti gasit mort. Asa se spune "a incetat din viata la varsta de 73 de ani intr-un hotel din Bangkok. Motivul decesului va fi stabilit exact..." Right?
    • +3 (3 voturi)    
      pai cum sa te (mai) simti?! (Joi, 4 iunie 2009, 22:07)

      ra [anonim] i-a raspuns lui noname

      "Cum te-ai simti cand cineva spune ca esti gasit mort"... Io zic ca nu te-ai mai simti in nici un fel :D
  • +2 (2 voturi)    
    Kung Fu (Joi, 4 iunie 2009, 18:29)

    dumi [anonim]

    Un film care m-a emotionat. Omagii.
  • +1 (1 vot)    
    saracu.. (Joi, 4 iunie 2009, 18:31)

    AYAN [anonim]

    bea de rupea ... cred ca de acolo i se trage ..l-a, vazut o data in stare avansata de ,,prietenie,, si dupa vb dupa gesturi i-a pus in dificultate pe organizatorii acelui festival... pacat.. inca o victima a bauturii ..:(
    • +3 (3 voturi)    
      superficiali (Joi, 4 iunie 2009, 18:55)

      Olguta [anonim] i-a raspuns lui AYAN

      E o explicatie superficiala. Mai profund e sa fi zis "a murit de batranete..." ...batranetea implica multe....parerea mea e sa nu ne grabim in explicatii, stii tu, vorba aia, pana nu esti in papucii altuia, nu dansezi ca el....in concluzie, nu mai fa cu asa usurinta necrologul cuiva, viata lui a fost mult, mai mult complicata decat ceea ce explici tu. Si sper ca a ta compatimire e reala.
  • +2 (2 voturi)    
    Fiti rezonabili (Joi, 4 iunie 2009, 19:07)

    tiborg [anonim]

    Revin cu un comentariu. Haideti sa nu judecam omul si sa ne amintim de actorul care a fost. Multi actori au fost mizerabili in viata personala, dar au ramas in amintirea tuturor pentru filmele in care au jucat.
  • +1 (1 vot)    
    mai multe detalii (Vineri, 5 iunie 2009, 9:25)

    Raz [anonim]

    pe multi i-a lasat inima in bangkok; cum zice cantecu', "one night in bangkok and the tough guys tumble"

    http://www.bangkokpost.com/breakingnews/145219/carradine-likely-died-from-erotic-asphyxiation

    http://www.bangkokpost.com/news/local/17906/kung-fu-star-carradine-dead