Impuscaturi in zona Dristor din Bucuresti: 3 oameni au fost raniti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 5 ianuarie 2014, 18:09 Ultima ora

Trei persoane au fost impuscate cu bile de cauciuc, ele fiind implicate intr-un conflict pentru un loc de parcare duminica, in zona Dristor din Capitala, potrivit informatiilor transmise de anchetatori si serviciile de interventie, anunta Mediafax. Incidentul a fost sesizat la 112 in jurul orei 16:30.

Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Bucuresti a intervenit la fata locului cu trei ambulante de prim ajutor si una de terapie intensiva, a declarat purtatorul de cuvant al institutiei, Daniel Vasile.

Acesta a mai precizat ca au fost acordate ingrijiri unui numar de trei persoane, ranite, se pare, prin impuscare cu bile de cauciuc. Ranitii au fost gasiti constienti si au fost transportati ulterior la spitalele Floreasca si Bagdasar-Arseni, insotiti de politisti.

 Potrivit unor oficiali din Politia Capitalei, incidentul a avut loc dupa ce victimele ar fi ocupat un loc de parcare de pe strada Scolarilor. La un moment dat, proprietarul locului de parcare s-ar fi prezentat la fata locului, intr-un autoturism, care conform martorilor, avea numar de Bulgaria.

Din primele cercetari reiese ca ar fi izbucnit un conflict in timpul caruia proprietarul locului de parcare ar fi tras cu un pistol cu bile de cauciuc.

In prezent, politistii audiaza martori pentru a stabili contextul in care s-a produs agresiunea.























6264 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    BG? (Duminică, 5 ianuarie 2014, 18:48)

    slashroot [utilizator]

    "proprietarul locului de parcare" cu numãr de Bulgaria? Parcã trebuia sã ai numãr de Bucureşti. Sau în Dristor e altfel...
  • -1 (7 voturi)    
    ,,Beemveu ;;pa Bulgaria... (Duminică, 5 ianuarie 2014, 18:58)

    arheopterix [utilizator]

    ... si pistol cu bile cit de timpiti ne credeti ca nu realizam cu cine avem de-a-face.Tara de timpiti care necesita urgent un partid nou care sa stie si sa vrea sa faca ce trebuie
  • +6 (10 voturi)    
    Bucurestiul Salbatic... (Duminică, 5 ianuarie 2014, 19:13)

    artistul000 [utilizator]

    Nebunia locurilor de parcare ... Toti se cred proprietari pe bucata lor de trotuar din fata blocului lor ... chiar daca nu platesc la primarie. Daca ai "tupeul" sa parchezi cateva clipe pe "proprietatea" lor se razbuna daca ai "noroc" doar pe masina ta ... de parca i-ai fi omorat pe cineva.
    • +2 (2 voturi)    
      Nici aia care platesc... (Luni, 6 ianuarie 2014, 0:45)

      Alex S [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      Nici aia care platesc nu ar trebui sa se comporte de parca e proprietatea lor pe motiv ca dau ei echivalentul a 10 pungi de seminte pe an la primarie. Exista lege, cand cineva iti ocupa parcarea chemi politia locala.
  • +5 (7 voturi)    
    Mdah (Duminică, 5 ianuarie 2014, 21:05)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Ghertoi cu numar de bulgarichky si pistol...de ce nu ma mira combinatia...daca mai avea si o shaorma in cealalta mana era combinatia perfecta
  • 0 (8 voturi)    
    Fosta mahala a Dristorului (Duminică, 5 ianuarie 2014, 22:22)

    Robert M [utilizator]

    Cartierele muncitoresti sunt de fapt fostele mahalale ale orasului.
    In zona barierei Dristorului se afla si celebrul stabiliment Crucea de Piatra.
    Zona a fost plina de oameni valorosi si mai ales de fete vesele.
    Exista sansa ca pistolarii de la mahala sa fie nepoti de-ai fetelor cu tarif din zona.
    Oamenii de la mahala se comporta intotdeauna mai urat insa multi dintre noi nu au curajul sa afirme acest adevar.
    • 0 (2 voturi)    
      nu stii ce inseamna cu adevarat mahala (Luni, 6 ianuarie 2014, 0:30)

      gigi1 [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      Ce vrei sa spui? in primaverii stau banditi mult mai mari, peste tot sunt lichele nu conteaza cartierul, ai vazut si tu repede numele unui cartier pe care il cunosti si ii stii istoria si te dai mare expert in psihologia cartierelor muncitoresti si efectele lor asupra oamenilor.
  • -3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 5 ianuarie 2014, 23:40)

    damon [utilizator]

    toate comentariile sunt impotriva "agresorului" desi articolul precizeaza ca era "proprietarul locului de parcare"
    • 0 (0 voturi)    
      oare de ce?.. (Luni, 6 ianuarie 2014, 1:48)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui damon

      nu scrie nicaieri ca ar fi folosit pistolul ca sa se apere, deci este un infractor ordinar. proprietar in nici un caz nu este!.. sunt niste blocuri mai vechi acolo, nu poate nimeni sa-si cumpere efectiv locul de parcare. daca ne-am face fiecare "dreptate" cum credem de cuviinta ar fi haos
  • -2 (4 voturi)    
    mafiotii uslasi (Luni, 6 ianuarie 2014, 0:03)

    timp tamp [utilizator]

    gangsterii si mafiotii au iesit la drumul mare cu pistoale si puscoace, asa se va scrie despre epoca parlamentului mafiotizat si a guvernului condus de plagiatorul minciunos!!!