Sefa organizatiei de femei a PC, Lia Ardelean, a demisionat din partid

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 30 august 2011, 15:21 Actualitate | Politic

Lia Ardelean a demisionat din PC
Foto: Agerpres
Presedintele Organizatiei de Femei a Partidului Conservator, fostul deputat de Arad Lia Ardelean, a anuntat, marti, intr-un comunicat transmis presei din Arad, ca a demisionat din partid si din toate functiile detinute in PC, dedicandu-se pentru moment afacerilor, anunta Mediafax.

Ardelean si-a trimis demisia presedintelui fondator al PC, Dan Voiculescu.

"Mentionez ca am facut parte din Partidul Umanist din Romania, devenit ulterior Partidul Conservator, din noiembrie 1995. Renunt la activitatea politica cu sentimentul de multumire fata de ceea ce am realizat ca om politic, ca deputat, ca presedinte al filialei judetene Arad si al Organizatiei de Femei a Partidului Conservator", arata Lia Ardelean in demisia transmisa lui Voiculescu.

Lia Ardelean era si membru al Biroului Executiv Central, al Biroului Politic si al Consiliului National al PC.

Contactata de Mediafax pentru a preciza motivele demisiei, Ardelean a spus ca doreste sa se retraga din viata politica.

"Pentru moment, vreau sa renunt la politica, dar nu exclud ca pe viitor sa ma implic din nou in activitati politice", a spus Ardelean.

Lia Ardelean a adaugat ca isi va continua activitatea in mediul privat, avand diverse afaceri in Arad si in alte judete.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1718 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    stire (Marţi, 30 august 2011, 15:36)

    observatorul de seara [anonim]

    Sobolanii parasesc corabia care se scufunda.
    • -1 (5 voturi)    
      diferente (Marţi, 30 august 2011, 17:48)

      PERIFERIC [utilizator] i-a raspuns lui observatorul de seara

      A explicat ca vrea sa se retraga din viata politica pentru a continua sa lucreze in mediul privat. Ce sa ii faci, nu e ca Udrea sau Ridzi. Astea renunta doar daca sunt urmarite penal.
    • -2 (2 voturi)    
      la gunoi cu pede-le (Marţi, 30 august 2011, 20:10)

      peluzar [utilizator] i-a raspuns lui observatorul de seara

      tu ar trebui sa fii printre primii. Nu mai e mult pana la alegeri si bani pentru personaje ca tine nu vor mai avea portocaliii.
      • +1 (1 vot)    
        asa e ! spune-i bine ! (Marţi, 30 august 2011, 23:50)

        dorel [anonim] i-a raspuns lui peluzar

        toti banii vor venii la Felix ! nimic, dar nimic nu va ramane la altii !

        si in final o sa primim si noi bonusuri la trustul Impact !
    • -1 (1 vot)    
      au procente mari (Marţi, 30 august 2011, 20:26)

      michal [anonim] i-a raspuns lui observatorul de seara

      asa ca e greu de zis ca se scufunda. dar afacerile sunt afaceri.
  • +4 (8 voturi)    
    s-o fi suparat (Marţi, 30 august 2011, 15:37)

    eu_gigel_pc(r) [anonim]

    ca nu mai ajunge la ciolan
    • -1 (5 voturi)    
      USL are sanse (Marţi, 30 august 2011, 17:49)

      Davout [anonim] i-a raspuns lui eu_gigel_pc(r)

      destul de mari sa ajunga la guvernare.
  • 0 (4 voturi)    
    nu a renuntat (Marţi, 30 august 2011, 17:52)

    PERIFERIC [utilizator]

    la partid din cauza disensiunilor, precum pedelista care a renuntat mai ieri la conducerea filialei Iasi.
  • -2 (2 voturi)    
    chiar si asa (Marţi, 30 august 2011, 20:08)

    peluzar [utilizator]

    tot mai sunt oameni importanti, care vor conta in lupta impotriva pdl.
  • +1 (1 vot)    
    s-o fi desteptat (Marţi, 30 august 2011, 21:12)

    Serje [utilizator]

    I-o fi venit mintea la cap.
    Mai bine mai tarziu decat niciodata.
    E greu de inteles un om normal sa marseze cu unul din cei mai mizerabili securisti pe care ni-i i-a lasat Ceasca sa ne otraveasca vietile.
    Vanzoleala din jurul ciolanului devine tot mai apriga. Nu sunt destule ciolane pentru cati fripturisti se afla in USL. Se afla, si se agita, si dau cu coatele, la glezne, la cotoaie, dupa cum le dicteaza capatanele atrofiate, ahtiate dupa bogatii.
  • +2 (2 voturi)    
    O, ce pierdere pt politica romaneasca! (Marţi, 30 august 2011, 23:35)

    Colette [utilizator]

    Abia fusese realeasa in functie, a facut atata caz de asta, tot felul de declaratii prin ziare ... A simtit ca 'varanul' o sa aibe probleme sau poate nu a primit ce i s-a primis si si-a luat jucariile si-a plecat! Mare paguba-n politica romaneasca!!??
  • +1 (1 vot)    
    doamna a trebuie sa paraseasca (Marţi, 30 august 2011, 23:54)

    dorel [anonim]

    institutia conspirativa a PC (C vine de la comunist daca nu se stie), pentru ca nu corespundea standardelor deontologice ale NKDV, pe care actualul secretar general al PC stimabilul tovars Felix in tinerete le-a deprins !
    • 0 (0 voturi)    
      ba din potriva (Miercuri, 31 august 2011, 22:40)

      mary [anonim] i-a raspuns lui dorel

      Este Lia Ardelean prea prinsa in plasa stimabilului Felix, si inca cum...

      Pleaca impreuna cu Felix, dar sa o stim si noi unde?