VIDEO Adrian Nastase sustine ca decizia magistratilor in cazul Voiculescu “ar avea o anumita legatura cu continutul programelor de la Antena

de Attila Biro     HotNews.ro
Joi, 10 martie 2011, 12:46 Actualitate | Politic

Adrian Nastase
Foto: Hotnews
Fostul premier Adrian Nastase prezent joi 10 martie la Curtea Suprema pentru un nou termen in dosarul Zambaccian a comentat cazul lui Dan Voiculescu. Adrian Nastase a sugerat ca in opinia sa exista o legatura intre faptul ca Dan Voiculescu are controlul asupra Antena 3 “o telviziune de stiri ostila puterii” si un eventual verdict negativ pentru presedintele fondator al Partidului Conservator. ​Adrian Nastase a comentat cazul Voiculescu cu doua oare inainte ca ICCJ sa publice sedinta prin care calitatea de colaborator al Securitatii pentru Dan Voiculescu a fost reconfirmata.

Iata ce a declarat Adrian Nastase despre cazul Voiculescu

“In cazul Voiculescu, eu sper ca va fi o decizie solida, serioasa. Nu inteleg ratiunile pentru care s-au dat decizii succesive, repetate. Pe de alta parte nu cred ca astfel de actiuni care sunt destul de puternic impotriva cuiva care are controlul asupra unei televiziuni de stiri ostile actualei puteri, nu cred intr-o coincidenta in sensul ca o astfel de presiune pentru o decizie in aceasta chestiune nu ar avea o anumita legatura cu continutul programelor de la Antena. Asta este o banuiala de a mea. Va spun direct. Cred ca exista o astfel de coincidenta privind presiunea in legatura cu un verdict negativ in cazul lui Dan Voiculescu.”




Intrebat daca in cazul in care sentinta de colaborator va fi mentinuta si de ICCJ, Dan Voiculescu nu ar trebui exclus din USL, liderul PSD Adrian Nastase a evitat un raspuns mentionand ca nu se poate pronunta decat dupa ce va fi emis verdictul.

Reamintim ca in data de 3 martie Inalta Curte de Casatie si Justitie a amanat pentru data de 10 martie pronuntarea in dosarul in care Dan Voiculescu a contestat decizia Curtii de Apel Bucuresti, potrivit careia ar fi colaborat cu fosta Securitate, informeaza Agerpres, intrucat presedintele fondator al Partidului Conservator a depus o serie de documente prin care isi sustine recursul.

Curtea de Apel Bucuresti a respins, pe 5 februarie 2010, actiunea presedintelui fondator al Partidului Conservator, Dan Voiculescu, impotriva deciziei prin care Consiliul National de Studiere a Arhivelor Securitatii (CNSAS) i-a dat verdict de colaborare cu fosta Securitate, informeaza Agerpres.

La 20 iunie 2006, Colegiul CNSAS i-a inmanat lui Dan Voiculescu decizia conform careia liderul conservatorilor ar fi facut politie politica.

In iulie 2006, liderul PC a prezentat opiniei publice, prin intermediul avocatului sau, deputatul Sergiu Andon, dosarul de urmarire informativa din perioada 1971-1980.

Andon a sustinut atunci ca Dan Voiculescu a fost turnat de 17 colaboratori si urmarit de aproape 30 de ofiteri de securitate.



Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

3029 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Bombonel (Joi, 10 martie 2011, 12:56)

    Luk [utilizator]

    Adrian Nastase sustine ca decizia magistratilor in cazul Voiculescu “ar avea o anumita legatura continutul programelor de la Antena”

    Nu cumva este INVERS???
    • +7 (11 voturi)    
      am inteles, e clar (Joi, 10 martie 2011, 13:47)

      drops [anonim] i-a raspuns lui Luk

      „Pe de alta parte nu cred ca astfel de actiuni care sunt destul de puternic impotriva cuiva care are controlul asupra unei televiziuni de stiri ostile actualei puteri, nu cred intr-o coincidenta in sensul ca o astfel de presiune pentru o decizie in aceasta chestiune nu ar avea o anumita legatura cu continutul programelor de la Antena.”

      Si, in consens cu bombo, sa zic si eu ca si eu cred ca nu cred ca poate sa fie, dac-ar fi sa fie felix, desi daca e sa ne gandim tot mai bine ar fi sa nu vorbim acum de acest lucru, insa zic ca doar daca ar fi sa fie si nu in alt caz, si doar daca am considera ca acum ar putea fi un moment oportun sa discutam de asa ceva, deci spun ca felix mai degraba este o victima, ca si mine, nu ca ar fi vorba de mine, dar pentru ca tot a venit vorba, eu practic sunt o victima politica si nu pentru ca as fi bagat manuta in stupul cu miere ci mai degraba pentru ca, si aici fac o paranteza, la putere fiind atunci, am reusit sa-i fac invidiosi pe toti cu numarul meu de oo. Practic asta e logica pe care am aplicat-o si la guvernare si, dupa cum ati vazut totul a fost bine si frumos, iar Felix traia bine merci si ar fi trait bine si in zilele noastra daca nu aparea securistul de basescu.
    • +8 (8 voturi)    
      Se strange latul! (Joi, 10 martie 2011, 14:07)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Pe asta il vor lua de ceea ce ii placea lui sa i se numere! Nu ca ar avea!
      Lepra care sta sub fustele curvasaresti ale usl(a)silor, simte franghia cum se strange! Acum i s/a pus seu, maine i se va da scaun si poimaine... ii facem de trei zile!
      • 0 (0 voturi)    
        Naste e la fel ca Varanul (Sâmbătă, 12 martie 2011, 20:22)

        Razvan [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        Corb la corb nu-si scoate ochii!! Asa si cu Nascase. Cum sa-l acuze el pe Felix Motanul cand el insusi provine din securisti-nomenclaturisti?
    • +1 (1 vot)    
      cauza-efect .. (Joi, 10 martie 2011, 16:43)

      romaya [utilizator] i-a raspuns lui Luk

      Parafrazandu-l pe bombonel..e ca efectul razelor de luna asupra cizmelor de guma ..
    • +1 (1 vot)    
      Corb la corb nu-si scoate ochiul (Joi, 10 martie 2011, 20:12)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Cum ar fi putu ciuma Nastase sa-l acuze in vreun fel pe Felix Motanul?? Nu a ajuns Nastase fara imunitate din cauza aceleiasi probleme, nu o sa se acuze politicienii/securistii/hotii reciproc.
    • 0 (0 voturi)    
      Mircea Dinescu (Vineri, 11 martie 2011, 12:02)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Sa ne spuna domnul Mircea Dinescu cine e securist si cine nu. E in fruntea comisiei de cercetare a arhivelor securitatii de 100 de ani. Si sa ne mai spuna cum de are atatea proprietatii conace la munte in delta etc.
    • 0 (0 voturi)    
      Bombo e dus cu pluta (Sâmbătă, 12 martie 2011, 21:00)

      Laurentiu [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Asa-i bai Bombonel! Trebuia sa-I iei apararea Varanului, doar ai inceput sa apari din ce in mai des la emisiunile televiziunilor acestuia. Tie chiar nu iti este scarba cand te uiti in oglinda si realizezi cat ai furat pe cand eraii premier???
    • 0 (0 voturi)    
      CURat murdar coane Adrieane!!! (Sâmbătă, 12 martie 2011, 21:02)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Nastase sa raspunda pt ce facut pe cand era premier si sa nu-si mai dea el cu parerea despre alt partid. Daca nu i-au retras parlamentarii imunitatea asta nu inseamna ca este CURat.
  • +13 (13 voturi)    
    Adi Nastase, omul care amana procesele (Joi, 10 martie 2011, 12:59)

    Daniel [anonim]

    de cand eu eram copil...ar fi bun de vrajitor.

    Dar oare cu calendarul Maya, nu o avea legatura procesul lui Voiculescu?
  • +13 (13 voturi)    
    Serios??? (Joi, 10 martie 2011, 13:02)

    Ronin [utilizator]

    Si eu care credeam ca are legatura cu compunerile pe care le facea Felix si le dadea Securitatii sub semnatura......ce naiv pot sa fiu.....
  • +15 (15 voturi)    
    ce sa zica si el (Joi, 10 martie 2011, 13:11)

    MirceaA [utilizator]

    ce sa zica si el, ca doar sunt in aceeasi haita de hiene.
  • +12 (12 voturi)    
    Bombo (Joi, 10 martie 2011, 13:13)

    Aristide buhoiu [anonim]

    Banuiala mea este ca pozitia ta de sustinere a lui Felix are legatura cu un anumit continut al unor anumite dosare despre anumite activitati ale unor anumiti anumiti.Asta e banuiala mea.Vo spun direct.
  • +15 (15 voturi)    
    alta jigodie ordinara! (Joi, 10 martie 2011, 13:14)

    leopold [anonim]

    Normal ca Basescu este de vina in opinia penalilor astia.Lui Bombo i s-a facut pielea de gaina gandindu-se ca in curand i se vor numara ouale.Cum sa nu fie altii de vina pentru cat de jegosi sunteti?Asta s-a insurat de doua ori cu fete ale ministrilor comunisti .
  • +9 (9 voturi)    
    usl colcaie de securisti (Joi, 10 martie 2011, 13:14)

    cristi [anonim]

    ce mai conteaza unul in plus?

    nu ca altii ar fi mai breji... hapciupdl.
  • +10 (10 voturi)    
    Ce comic (Joi, 10 martie 2011, 13:15)

    Mihai Pacepa [anonim]

    Va inchipuiti pe Felix mergand pe strada.In urma lui 30 de ofiteri de securitate il urmaresc. Filme cu stan si bran.Nea Andoane ,mai taie domle.....
    • 0 (0 voturi)    
      eu il cred (Joi, 10 martie 2011, 14:38)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Pacepa

      il pazeau sa nu fuga cu banii securitati, ca il stiau de hot de atunci.
  • +10 (10 voturi)    
    Bombonel (Joi, 10 martie 2011, 13:16)

    gedami [utilizator]

    Doamne, macar tu, daca existi, fa in asa fel incat astia doi, nastasica si felixut, sa fie colegi de celula !!
    Asa vor putea sa se bucure reciproc: nastase destainuindu-i marele secret al vietii sale, adica numarul exact de oua, iar felix, turnandu-l la colegii de dus !!
  • +9 (9 voturi)    
    Bombo - penibil ca de obicei! (Joi, 10 martie 2011, 13:16)

    Andradda [utilizator]

    Din pacate, Curtea nu a dat verdictul asteptat, acela de "politie politica" ceea ce nu e totuna cu verdictula de "colaborare cu securitatea"
    Curtea i-a oferit motanului o portita de scapare.
    Vom vedea daca romanii vor ramane pasivi la urmatoarele miscari in interiorul USL si mai ales al PNL!
  • +8 (8 voturi)    
    sigur ca da (Joi, 10 martie 2011, 13:17)

    flo [anonim]

    stim toti ca atat voiculescu cat si nastase sunt niste fecioare pure...n-au semnat, n-au turnat si conturile/averile nu le miros a smen....
  • +12 (12 voturi)    
    Si ca sa-l supravegheze mai bine... (Joi, 10 martie 2011, 13:19)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    ... l-au numit director la Crescent...
  • +14 (14 voturi)    
    NORMALUL LUI NASTASE (Joi, 10 martie 2011, 13:19)

    carat [utilizator]

    Normaaaaal !!!! Voiculescu ca si el (Bombonel), sunt persecutati politic ! Normaaaaal ca Basescu, Boc si Udrea au influentat Justitia ! Si ce coincidenta ! cand te gandesti ca se apropie si funia de gatul tau draga enspe case !....
  • +9 (9 voturi)    
    Mare prost (Joi, 10 martie 2011, 13:20)

    dan [anonim]

    Pai cum sa-l acuze acum pe FELIXpe Nastase. Doar dorm in acelasi pat acum.
  • +13 (13 voturi)    
    Are dreptate nastase (Joi, 10 martie 2011, 13:23)

    ictin [anonim]

    Faptul ca a fost un securist se reflecta exemplar in programele de la antene
  • +5 (5 voturi)    
    marele.. (Joi, 10 martie 2011, 13:38)

    hash [anonim]

    şopârlist Bombonel.

    inteligentă tactică, partea proastă e că se vor găsi destui să-i acorde credibilitate.
  • +3 (3 voturi)    
    erou (Joi, 10 martie 2011, 13:43)

    flori [anonim]

    sa vdeti ce va urma: felix erou- national,turnator de verisoare si alte neamuri!
    • +1 (1 vot)    
      Da, (Joi, 10 martie 2011, 14:06)

      Valeriu [anonim] i-a raspuns lui flori

      ai uitat si de hocheistii pe care ia turnat ,si-a turnat colegii de echipa,fiind si el jucator de hochei !
  • +7 (7 voturi)    
    mesajul lui Nastase este de fapt: (Joi, 10 martie 2011, 13:45)

    Radu [anonim]

    "Securisti si penali din toate colturile tarii, uniti-va ca uite in ce lume nebuna am ajuns sa traim. Sa ni se reproseze noua, stapanilor tarii, binefacerile pe care le-am adus poporului."
    Nu li s-or mai inchide odata gurile depravate pe vecie!
  • 0 (0 voturi)    
    puscarie incapatoare (Joi, 10 martie 2011, 13:55)

    asia [anonim]

    ...daca ar fi sa mearga la puscarie,cel putin pt 1 ora,toti cei care au fost la putere in rromania in ultimii 20 ani si care au mintit cand erau in campanie electorala,care au furat din avutul obestesc,care au dus tara unde este acum,gasim oare o puscarie destul de incapatoare!?!?!?
  • +1 (1 vot)    
    DECI RECUNOSTI (Joi, 10 martie 2011, 13:58)

    Rayo [utilizator]

    Drace ca Antenele nu-s echidistante...la ce trebuia sa faca Nastase acest comentariu? Acum e clar ca se da de gol ca acolo treaba nu e prea curata si deontologica...e mai mult decat ata, e o dejectie schizofrenica :))
  • 0 (0 voturi)    
    Of Doamne! (Joi, 10 martie 2011, 14:02)

    Gabi P. [anonim]

    ... mai bombo te credeam idiot ... dar nu prost. Daca taceai ... mai bine lasa ca nu meriti niciun fel de atentie. Dar m-a luat valul ce sa fac.
  • 0 (0 voturi)    
    wtf? (Joi, 10 martie 2011, 14:09)

    andrei [anonim]

    Eu cred ca are legatura cu momentul nasterii Universului. Ceva a fost gresit atunci, de au aparut Nastase sau Voiculescu pe plaiurile mioritice.
  • 0 (0 voturi)    
    cocosat de rusine (Joi, 10 martie 2011, 14:10)

    dan [anonim]

    Cam greu deacuma de cand nu mai merge sa amani procesele ani de zile pe exceptii de constitutionalitate si alte prostii "de dansii inventate" ca sa zic asa. Eu stiu ca e o rusine pentru tara sa-si judece un fost prim ministru ( citat din Ion Iliescu ) dar asa cu rusine si capul in pamant vreau sa vad procesele Nastase duse la sfarsit. Si repede. Iarta-ma Adi!
  • 0 (0 voturi)    
    ba! voi chiar ne credeti tampiti! (Joi, 10 martie 2011, 14:13)

    geordan [anonim]

    numai ca de data asta voi va veti lua teapa!
  • +2 (2 voturi)    
    hop si bombonel... (Joi, 10 martie 2011, 14:14)

    dan [anonim]

    Chiar asa,antenele au influentat justitia!!! Nu faptul ca Voiculescu a fost un turnator e important ci decizia ICCJ. Voiculescu este vice-presedintele Senatului si daca intr-o conjunctura nefericita Geoana si Basescu ar fi suspendati din functiile lor ar ajunge chiar Presedintele Romaniei!!!
    Bombonel, ai terminat de numarat outele? Hai, la treaba!
  • +2 (2 voturi)    
    Ati facut o companie privata USL, (Joi, 10 martie 2011, 14:15)

    yellowdog [utilizator]

    si vreti jaf la nesfarsit? Sunteti voi zei pe pamant, si noi prostii vostrii?
  • +2 (2 voturi)    
    Basme (Joi, 10 martie 2011, 14:31)

    georgio [anonim]

    Verdictul de colaborator al securitatii e dat pe baza a ce a mai ramas din dosarul lui Felix. Multa lume uita sa mentioneze ca sunt foi din anii '70.
    Din pacate nu mai exista dosarul de ofiter. Felix a fost colonel de securitate sub acoperire in functie de director la Crescent.
  • 0 (0 voturi)    
    de ce? (Joi, 10 martie 2011, 14:45)

    galagalaction [anonim]

    adriane, mai bine taceai! cine dracu te-a pus sa vorbesti? te mananca limba?
    • 0 (0 voturi)    
      declaratie A.N (Joi, 10 martie 2011, 15:00)

      vio [anonim] i-a raspuns lui galagalaction

      am socotit ca adrian nastase este unul din politicienii seriosi ai psd ,dar m-am inselat. de o perioada de timp face niste declaratii aiurea .oare o fi de vina varsta?
  • 0 (0 voturi)    
    caz voiculescu (Joi, 10 martie 2011, 15:29)

    bc [anonim]

    asa reiese ca a3 tv se opune reformarii statului roman. imi cer scuze tuturor ziaristilor de la a3 tv. in cazurile de impartialitate, dovedesc valoarea lor incontestabila.
  • 0 (0 voturi)    
    manipulare (Joi, 10 martie 2011, 15:48)

    bedexe [utilizator]

    AN incearca o mica tehnica de manipulare: sugerarea unui nou subiect pentru a distrage atentia de la un altul
  • 0 (0 voturi)    
    bombo ! (Joi, 10 martie 2011, 15:51)

    cornu ...si laptele [anonim]

    nu fi bomb !
    te pricepi la oo, dara !
    pai, ce fu mai intai, oul, sau gaina ?!
    turnatoria sau antenele ?!
    termopanele, sau dosarul la dna ?!
  • 0 (0 voturi)    
    tablou (Joi, 10 martie 2011, 16:15)

    salvador dali [anonim]

    "hot ajutand un securist",

    ulei pe geam termopan-influenta cultura proletKultista-perioada postdecembrista. Tema se regaseste si in tabloul, "lilieci-fiinte altruiste" realizat tot de I.Handicapeanu.
  • 0 (0 voturi)    
    are tupeu (Vineri, 11 martie 2011, 1:25)

    mihai [anonim]

    nu stiu cum de are tupeul sa mai apara in presa cu diferite declaratii! omul asta a furat cum nu a facut-o nimeni altcineva! urmasul lui este ponta! rusine
  • 0 (0 voturi)    
    nu musamaliza cazul (Vineri, 11 martie 2011, 1:28)

    mitica [anonim]

    vrei sa musamalizezi cazul tau, si de asta te iei acum de voiculescu! lasa-l pe el, ca va avea grija justitia si de el! tu sa raspunzi pentru faptele tale
  • 0 (0 voturi)    
    e vina ta (Vineri, 11 martie 2011, 1:29)

    mircea [anonim]

    esti o rusine pentru tara asta! din cauza oamenilor ca tine a ajuns unde este. tara cu cea mai mare inflatie din europa si cu multe alte probleme
  • 0 (0 voturi)    
    oare cum de mai are tupeul sa comenteze? (Vineri, 11 martie 2011, 20:46)

    vika [anonim]

    Ma mir de cum de mai are tupeul sa deschida gura! oare chiar nu ii este rusine dupa cate grozavenii a comis! Eu dak as fi in locul lui nu as mai iesi din barlog!
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Vineri, 11 martie 2011, 20:47)

    karina [anonim]

    e de-a dreptul penibil nastase asta! Oare nu ii e rusine? El vorbeste? Cand se stie ca a facut si comis atatea magarii! nerusinatul! eu as tace in locul lui!!! asta-i nesimtire curate
  • 0 (0 voturi)    
    nu ai bun simt deloc? (Vineri, 11 martie 2011, 21:58)

    daniel [anonim]

    dar care este decizia magistratilor in cazul tau, mai adita? nu ti-e deloc rusine sa apari in presa cand te stii cu musca pe caciula?
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 11 martie 2011, 22:01)

    flavius [anonim]

    vulpoiul asta batran din psd...este foarte siret si nimic din ce face sau poate face nu ma mai mira. nici voiculescu nu e curat ca lacrima, dar tu esti mai manjit decat el
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 11 martie 2011, 22:08)

    catalin [anonim]

    dar de ce le cere asta magistratilor? oricum lumea stie ce ai facut in trecut. ai musamalizat cazul cu tamara si ai rezolvat ca sa nu mai ai probleme
  • 0 (0 voturi)    
    tot hot ai ramas (Sâmbătă, 12 martie 2011, 9:29)

    sabrina [anonim]

    de geaba ,tu ce crezi ca oamenii au uitat ce ai facut in trecut,nu cred.ai scapat cu matusa tamara dar nu se stie niciodata roat se mai intoarce
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase, Voiculescu si CNSAS (Sâmbătă, 12 martie 2011, 9:57)

    Giulesteanu [anonim]

    Citind comentariile unora dintre Dvs am impresia ca nu prea au avut legatura cu viata reala din romania de pana in '89.
    Povestea cu turnatorii la securitate a fost exacerbata de unii care nu s-au priceput la ceva mai concret in activitatea lor, au gasit o portita de refulare, de ''bagare in seama''
    Si acum cateva considerente legate de fapte
    1- pe net circula niste documente legate de activitatea scumpului si purului nostru presedinte; omul nu recunoaste nimic. Dar intrebarea ce se pune '' cum dracu se pleca ''afara'' sau la post la ambasade, reprezentante comericale, consulate,etc fara binecuvantarea cabinetului 2, al securitatii, semnarea actelor de confidentialitate si de raportare a tot ce misca in zona ?
    2- o istorie cu un dosar penal : Mona Musca, din experienta capatata in tinerete, sublinieaza ea ca sa-si mentina stilul, organelor de cercetare faptul ca aparuse in presa ceva cu niste termopane si cu adrian nastase. Cei mai ''procurori'' din tara au treccut la intocmit dosare. Intrebare : ce dracu este intre coperitile dosarului (dosarelor) de nu poate fi trimis la tribunal? nu cumva dovezile sunt prea firave si marele inchizitor procuror sa se faca de ras in instanta ?
  • 0 (0 voturi)    
    cere asta (Sâmbătă, 12 martie 2011, 14:16)

    andrei [anonim]

    cum de indrazneste el sa ceara magistratilor sa aibe grija de cazul voiculescu? dar de ce nu ii roaga sa aibe grija de cazul tamara? daca spune asta, va fi de laudat
  • 0 (0 voturi)    
    sfat.. (Sâmbătă, 12 martie 2011, 14:19)

    teodor [anonim]

    am un sfat pentru tine...mai bine te-ai retrage din viata politica. pentru ca oricum ai furat destul! chiar nu iti dai seama ca nu esti agreat de romani? renunta si nu te mai da rotund
  • 0 (0 voturi)    
    o duce bine (Sâmbătă, 12 martie 2011, 14:22)

    simion [anonim]

    vad ca asta o duce din ce in ce mai bine! parca s-a ingrasat mai tere...nu imi vine sa cred cat tupeu are sa apara acum in presa! a furat bine si acum,dupa o pauza, a aparut iar
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase, PENALUL PSD (Sâmbătă, 12 martie 2011, 21:01)

    Bebe [anonim]

    Nu asta face Ponta? Gesturi stalinisto-fasciste, epurarea membrilor PSD care au valoare si nu sunt obedienti conducerii.
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase sa se duca la Tribunal (Sâmbătă, 12 martie 2011, 21:03)

    Fantomas [anonim]

    ponta, nastase, dragnea si nu in ultimul rand iliescu isi arata prostia prin incercarea de excludere a lui geoana din psd dar nu iau in calcul ca geoana a strans 5milioane de voturi la ultimele alegeri si a tinut partidul unit, pe cand in presedintia lui ponta foarte multi oameni au parasit acest partid in afara pierderii increderii in psd.