Alegeri europarlamentare 2009

VIDEO CV Tudor: E ziua revansei PRM. Gigi Becali: Nu vom dezamagi

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 7 iunie 2009, 21:17 Actualitate | Politic

"E ziua revansei Partidului Romania Mare in legatura cu uriasa frauda electorala de anul trecut", a declarat presedintele formatiunii Corneliu Vadim Tudor, dupa anuntarea primelor rezultate ale alegerilor de duminica. La randul sau, Gigi Becali a multumit celor care l-au ales si le-a promis sustinatorilor ca "nu-i va dezamagi". Potrivit rezultatelor exit-poll-urilor, PRM a obtinut doua mandate in Parlamentul European.

Iata cele mai importante declaratii facute de liderul PRM, Corneliu Vadim Tudor:
  • astazi e ziua revansei pentru PRM in legatura cu uriasa frauda electorala de anul trecut
  • eu cred in numerologie: astazi este 7 iunie, ziua a saptea a saptamanii, am fost pe locul 7 in buletinele de vot si, iata, avem 7,2%
  • eu sunt convins ca scorul nostru a fost mult mai mare
  • si acuma a fost o mare frauda elactorala
  • pretutindeni in Europa, miscarile nationale si justitiare au triumfat
  • ii asiguram pe romanii nostri dragi ca eu, Gigi Becali si, poate, si un alt treilea candidat, ne vom bate in Europa pentru tara noastra 
Iata cele mai importante declaratii facute de Gigi Becali:
  • Doamne ajuta! Multumesc tuturor celor care ne-au sprijinit pentru a intra in Parlamentul European
  • promit tuturor romanilor ca nu vom dezamagi si ca, impreuna cu domnul Vadim, vom face mai mult decat toti ceilalti 31 de europarlamentari romani in PE
  • Doamne ajuta! Multumesc!




Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1691 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    GRAV!!!!!!! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:34)

    Oxyz [anonim]

    Oameni buni, situatia e grava!!!!!!!!!!!!!! Becali in parlamentul european!!!!!!! Va dati seama ce inseamna asta? România va ajunge de râsul Europei!!!! Bine ca am plecat la timp!!!
    • +2 (8 voturi)    
      Nu (Duminică, 7 iunie 2009, 21:53)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Oxyz

      ne puteti dezamagi mai mult decat au facut-o romanii care nu au mers la vot.
      • +2 (2 voturi)    
        Nu (Duminică, 7 iunie 2009, 22:40)

        el [anonim] i-a raspuns lui Lucian_Mares

        becali, vadim, eba, e trist pentru romania,
        dar nici cu celelate partide care platesc oameni pentru a vota cu ele nu imi e rusine
  • +5 (5 voturi)    
    E grav ! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:52)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Daca la locale m-a durut prea putin spre deloc daca manelistii au ajuns in consilii locale, faptul ca un cioban ajunge in PE este o palma care ma doare teribil... Aceasta este dovada ca in majoritate romanii n-au habar ce e aia democratie si voteaza doar din interese materiale personale imediate, adica daca li se da/promite ceva palpabil, imediat, chiar daca prin asta pierde tara de mii de ori mai mult...
    Sa vedeti acum mistouri ...!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai si democratie ce inseamna... (Duminică, 7 iunie 2009, 22:43)

      hahalera [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      mai "detinatorul adevarului absolut"? Sa votezi in interesul vecinului?!!! Sau exista prin Romania politicieni corecti, onesti, cu planuri concrete prezentate publicului larg, intr-un mod clar si credibil si nu stim noi?
  • +2 (4 voturi)    
    e loc de mai rau... (Duminică, 7 iunie 2009, 21:56)

    lynx [anonim]

    ..."care este " prim ministru sau presedinte. Vai de noi!
  • +5 (7 voturi)    
    Doamnelor, domnisoarelor si domnilor (Duminică, 7 iunie 2009, 21:56)

    nea nelu [anonim]

    Acesta este rezultatul jemanfişismului celor 85% dintre alegatori care au ales micii, valurile marii ori fotelul de acasa.
  • +6 (8 voturi)    
    nasol (Duminică, 7 iunie 2009, 22:01)

    cosmin [anonim]

    au ras europenii de noi si pana acuma, da' de-acuma am incurcat-o :D Or sa rada de noi in toata europa de-o sa se cracaneze. va dati seama ca vor fi colegi cu tipu' care si-a reparat maybach-ul cu ranga, si ala reprezinta imaginea romaniei in lume.
    ingrozitor.
  • +2 (4 voturi)    
    Romania, incotro??? (Duminică, 7 iunie 2009, 22:04)

    catalin [anonim]

    doua concluzii:

    1. suntem un popor bolnav... daca dupa atatia ani de la Revolutie, se gasesc un numar de votanti care sa le acorde astora increderea PENTRU PARLAMENTUL EUROPEAN (NU pentru nu's-ce chestii interne, romanesti), atunci inseamna ca Romania se indreapta catre sant, catre gard, catre un stalp!! ALARMA! desigur ca e dreptul oricui sa voteze pe oricine, dar asa ceva inseamna ca IN TARA ASTA SUNT PERICULOS DE MULTI PROSTI CARE HABAR NU AU CE FAC CU VOTUL LOR!

    2. faptul ca a fost o participare de vot de doar cca 20% , conform numaratorii de la ora 22, inseamna ca exista o majoritate uriasa de oameni care sunt atat de prosti incat ii lasa pe sustinatorii lui Vadim sa ii trimita pe acesta si pe Becali la Bruxelles, in loc sa se duca si sa voteze - asa cum am facut si eu - chiar si pe cei care ar reprezenta optiunea cea mai putin proasta. RUSINE ABSENTILOR DE LA VOT! Si sa nu se mai mire lumea acum, in tara noastra de cacao, ca Vadim, Becali si EBA sunt - ma umfa rasul!!! - EUROPARLAMENTARI !!!! HA HA HA !!!
  • 0 (2 voturi)    
    Domnu CV Tudor (Duminică, 7 iunie 2009, 22:46)

    pintea [anonim]

    Sincer am ceritudinea ca o sa faceti o treab mai buna decat Ebola, sa ii puneti doar botnita lui Berbecali
  • -1 (3 voturi)    
    felicitari gigi! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:47)

    kelu [anonim]

    Felicitari Gigi! Te-am votat cu caldura! Ma bucur ca un cretin ca tine ajunge in PE! Poate cu de-astia ca tine scapam de mizeria asta numita UE.
  • +3 (3 voturi)    
    becali si vadim (Duminică, 7 iunie 2009, 22:54)

    cocosila [utilizator]

    ma reprezinta pe mine in europa?
    inca un motiv sa renunt la cetatenia romana.

    bravo celor ce nu au votat din sila!
    cel putin au trimis in europa pe cele mai mari pramatii si clovni...
    sa se vada odata adevarata fata a romaniei, nu aia 5 % spalati si cititi care nu se reprezinta decat pe sine.

    cu becali si vadim in parlamentul european???
    puneti-va centurile de siguranta !
    • 0 (0 voturi)    
      V V V V V V (Joi, 11 iunie 2009, 11:15)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui cocosila

      Lasa ma ca sunt si hotii tai acolo? n-auzisi?
  • 0 (0 voturi)    
    PRM 9.2% in capitala (Duminică, 7 iunie 2009, 23:47)

    jiji [anonim]

    Sper ca experimentul ala care a inclus taiatul de copaci cu drujba a fost conclusiv.. cum s-ar zice ' ;) '
  • 0 (0 voturi)    
    democratie (Luni, 8 iunie 2009, 16:06)

    mishu [anonim]

    Ce e atat de greu de inteles ca oamenii astia reprezinta o parte a populatiei Romaniei: analfabeti, dobitoci, cretini, nebuni cu acte in regula, vorba lu' nea Motzoc: "e prosti da' e multi, frate!". Astia-s votanti de nadejde, tata, ademeniti cu salamul, tzuica si promisiunea unei pensii de jdemii de euro. Ii gasesti duminica la crasma, is nenea aia cu nasul rosu si privirea incetosata, ii gasesti "pe strasse", sprijinind un beamve 4th hand si scuipand seminte pe jos, imbracat in slapi si maieu chinezesc. Si lista poate continua.
    No astia i-au trimis in PE pe VC/GB si astia pot spune cu mandrie in suflet ca ii reprezinta cineva in PE.
    Pe de alta parte, privim partea plina a paharului: sa aiba si aia la Bruxelles parte de clovni, ca parca-s prea seriosi si intepati acolo-n parlament.
  • 0 (0 voturi)    
    sa ne fie rusine (Joi, 11 iunie 2009, 22:09)

    eu [anonim]

    fratilor ati inebunit? dracu ne ia in tara asta de kko. atata minte ati avut ca sa trimiteti ca reprezentanti ai romaniei in europa un nebun, un idiot si o analfabeta? sa mai speram ca o sa fie bine?! asa ne trebuie !!! adio! eu plec intr-o tara cu oameni normali! moarte usoara!!!!!