Crin Antonescu: Tinerii au nevoie de modele mai bune decat Elena Basescu si Elena Udrea. Romania a facut vedete din toate pipitele

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Vineri, 29 mai 2009, 14:57 Actualitate | Politic

Romania este o tara care a facut vedete din toate pipitele, dar nu-si respecta veteranii de razboi, a declarat vineri presedintele PNL, Crin Antonescu, care, in fraza precedenta, facuse referire la Elena Udrea si Elena Basescu.

Crin Antonescu a atacat dur declaratia Elenei Basescu privind legalizarea marijuanei, afirmand ca "asta trebuie sa faca oamenii care au ramas fara serviciu, sa ia niste droguri usoare, le da domnisoara Elena".

"Cred ca atata ne mai lipseste in Romania, legalizarea drogurilor (...) Nimeni nu mai vorbeste ca tinerii au nevoie de carti, ca tinerii au nevoie de modele mai bune decat Elena Basescu si Elena Udrea".

"Romania este o tara care a facut vedete din toate pipitele, dar nu-si respecta veteranii de razboi", a acuzat liderul PNL, aflat in campanie electorala la Targu Mures.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3612 vizualizari

  • -11 (45 voturi)    
    bravo (Vineri, 29 mai 2009, 15:00)

    marian [anonim]

    pana acum nu te vedeam prea bine dle Antonescu dar tocmai ti-ai castigat puncte bune. tine-o tot asa!
    • +11 (23 voturi)    
      sa mai caute... (Vineri, 29 mai 2009, 16:04)

      ion [anonim] i-a raspuns lui marian

      Si in patul lui este ceva asemanator!
    • +13 (17 voturi)    
      nici eu nu-l vedeam prea bine (Vineri, 29 mai 2009, 16:27)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui marian

      nici eu nu-l vedeam prea bine inainte, dar nici acum pe afisele electorale nu se vede prea bine; este personajul sters si fara contrast din primul plan. Fiind noul "sef", l-au "spalat" si cosmetizat din computer si efectul este contrar; se vede ca o mare pata de culoarea pielii
    • +13 (17 voturi)    
      Un domn adevarat ! Se vede liberalul de la o posta (Vineri, 29 mai 2009, 17:14)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui marian

      Plus ca au pe lista liberala numai veterani de razboi: Norica =veterana razboiului de 100 de ani , amanta Valean=veterana razboiului de Yom Kippur ,una Manescu =veterana razboiului din Irak ,samd veterance adevarate cu sute de kilometrii la bord ;dar arata ca noi, daca sunt spalate ;vezi mai Cais mai,tu esti exact ca in teorema lui Shuster:" pasarica cu noroc/tragi cu pusca, nu ia foc "
    • +4 (10 voturi)    
      e foarte curios (Vineri, 29 mai 2009, 23:19)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui marian

      atunci cand a zis ceva Base despre tigancusa Pana de la antenele lu' felix, toata lumea s-a scandalizat, toate asociatiile (de care n-a auzit nici dreaq) s-au sesizat... toti l-au infierat pentru apucaturile de marinar betiv! fireste ca aruncat cu piatra doar ala fara de pacat, cum altfel in Romania noastra civilizata??? dar pe asta vad ca il aplaudati - pesemne el e "MAI EGAL"! In alta ordine de idei: un DOMN ramane domn pana la capat si nu apeleaza la stilul de mahala (cu atat mai putin cand vorbeste despre femei) iar un adevarat OM discuta idei, nu ii vorbeste pe altii! Ma mai surprinde ceva: daca aruncand cu k..k.t. a "castigat puncte bune", oare ce criterii ai matale dupa care selectezi "valorile" care te reprezinta??
  • +3 (29 voturi)    
    Are dreptate, (Vineri, 29 mai 2009, 15:01)

    Lucian_Mares [utilizator]

    da,are dreptate. Dar eu tot nu'l votez.
  • +21 (35 voturi)    
    Romania a facut (Vineri, 29 mai 2009, 15:04)

    mihaela [anonim]

    vedete din toate pipitele si ministrii din toti labagii.
    • +11 (31 voturi)    
      raspuns (Vineri, 29 mai 2009, 15:23)

      bob [anonim] i-a raspuns lui mihaela

      Felicitari pentru maniera de exprimare, caracteristica unei doamne...
      • +6 (18 voturi)    
        TELEVIZIUNILE PSD si PNL au facut - NU Romania (Vineri, 29 mai 2009, 15:58)

        Arte [utilizator] i-a raspuns lui bob

        Tariceanu.EGAL.Nastase
      • +12 (16 voturi)    
        pai draga Bob (Vineri, 29 mai 2009, 16:13)

        Mihaela [anonim] i-a raspuns lui bob

        nu pot fi atat de "doamna" ca Crin Antonescu care foloseste academicul termen de "pipite" vorbind de 2 femei care nu ii sunt nici fiice,nici neveste nici(probabil )amante.Si sa nu uite ca are si el o fata pe care poate peste 20 de ani o sa vrea in politica.Si apropos, Daciana Sarbu ce fapte de europarlamentar a facut in afara de faptul ca l-a divortat pe d-l Ponta?
        • 0 (12 voturi)    
          fiica, nevasta sau amanta (Vineri, 29 mai 2009, 17:46)

          liana [anonim] i-a raspuns lui Mihaela

          "foloseste academicul termen de "pipite" vorbind de 2 femei care nu ii sunt nici fiice,nici neveste nici(probabil )amante"

          Sa inteleg ca daca era una din cele enumerate mai sus (fiica, nevasta, amanta) era ok daca ii spunea 'pipita' ? Tie asa iti spune sotul ?
          • +1 (9 voturi)    
            dictionaru spune ca pipita inseamna" (Vineri, 29 mai 2009, 18:28)

            Mihaela [anonim] i-a raspuns lui liana

            Femeie uşoară, posibil de la "faire une pipe", expresie pentru felaţie ".Deci daca nu esti intim cu o femeie nu ai cum sa spui ca e "pipita"pentru ca nu stii.Sotul meu nu imi spune "pipita"dar nu spune asta nici despre alte femei.Si in general e bine sa vorbesti in cunostinta de cauza.
            Em am facut afirmatia despre "ministrii" pentru ca stiu ce am vazut la televizor.
  • -3 (35 voturi)    
    BRAVO CRIN! (Vineri, 29 mai 2009, 15:08)

    John Romano [anonim]

    bravo crin!!!
    da-le paste bot (pardon botic!) acestor mai mici sau mai mari parasute ale politicii din romania!

    mesajul trebuie sa fie:

    radeti-i la vot!
    • 0 (0 voturi)    
      bravo (Sâmbătă, 30 mai 2009, 18:36)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui John Romano

      Esti cam pr.st mai Johnny. Singura pipita de care am auzit pana acum este o doamna antonescu care a fatat un fatalau pe nume crin.
  • +6 (38 voturi)    
    CrinA-i ca o tzatza toanta la usa cortului. (Vineri, 29 mai 2009, 15:08)

    Tata Omidu [anonim]

    Un fel de baba-clantza cu minte de papagal idiot.
    E pus pe reluari de faza, ca orice chiulangiu repetent.
    Altceva n-are in cap si nici de unde. Planul lui principal este lipsa oricarui proiect. In rest, gargara de ramolit.
    • -2 (6 voturi)    
      Nu (Vineri, 29 mai 2009, 20:09)

      Gramatic [anonim] i-a raspuns lui Tata Omidu

      prea stai bine cu ortografia desi e destul de simpla. Pune mana pe carte! (A-i )
  • -7 (25 voturi)    
    Hahahahaha (Vineri, 29 mai 2009, 15:09)

    Unu [anonim]

    Mare prost asta dar a zis-o bine :)
  • -2 (28 voturi)    
    Total de acord. Bravo! (Vineri, 29 mai 2009, 15:10)

    sg [anonim]

    subscriu in totalitate celor declarate de dl crin antonescu.
    fara optiuni politice. dar asta e o realitate jalnica a romaniei de azi , realitate de care trebuie sa ne indepartam cat mai repede.
    ne trebuie valori, nu impostori si pipite (ca sa nu le numim altfel).
    nu oi -bucovina, nu silicoane la rang de ministru, nu europarlamentari agramati si inculti, am ascultat-o si pe dna ridzi, care nu poate scapa de clisee verbale, ca imaginatie, cultura, creativitate, de unde?
  • +12 (28 voturi)    
    aveti dreptate! (Vineri, 29 mai 2009, 15:11)

    robert [anonim]

    Aveti dreptate domnule antonescu..din pacate romania est o tara plina de prosti, care fac in otv si acasa tv cele mai prspere televiziuni...
  • +9 (35 voturi)    
    Acest individ... (Vineri, 29 mai 2009, 15:14)

    FaraNume [anonim]

    .....altceva nu stie sa faca decat sa arate cu degetul! Incearca sa-si cladeasca o cariera politica improscand cu noroi in stanga si in dreapta. D-le Crin asta este tot ce ai invatat de la Tariceanu? Ce parere ai despre un eventual program care sa ajute poporul roman sa iasa din aceasta vesnica tranzitie? Fie ca iti convine sau nu, persoanele amintite de tine in mizerabila campanie electorala in care te afli, sun persoane publice ca si tine. Unele persoane au decenta, altele nu....adica cele ca tine.
  • +15 (29 voturi)    
    "domnule" (Vineri, 29 mai 2009, 15:17)

    Vasile Pop [anonim]

    probabil ca are dreptate, dar ar trebui sa se refere la toate "vedetele" nationale, inclusiv la prietena lui, europarlamentar... ceea ce nu inteleg ii cum il puteti numi pe acest crizat salbatic "domnule"... nu zic ca-s altii mai buni, dar nici el nu stie sa-si sustina argumentele ci prefera mereu sa acuze, chiar si fara dovezi
  • +16 (34 voturi)    
    ba p-a.... (Vineri, 29 mai 2009, 15:17)

    Tommy [utilizator]

    Sa ma scuzati, dar Crin isi promoveaza propriile pitipoance in politica. asta am vazut-o si nu o singura data.
    cat despre cele doua Elene, am lucrat cu ambele si sunt foarte diferite de cum sunt prezentate de celelalte forte politice si de media.
    bagati-va mintile'n cap si ganditi singuri sau picioarele in tara si carati-va.
    • -9 (19 voturi)    
      Adica cine nu iubeste baseasca trebuie sa plece ? (Vineri, 29 mai 2009, 15:58)

      ZOE [anonim] i-a raspuns lui Tommy

      Tu te auzi ce spui ?
      Adica pitipoanca asta vopsita si umflata la buze e referinta pentru cine vrea sa stea in tara ????

      By the way, am primit la cutia postala calendare cu ea, postere samd.
      Cu ce bani ?
      • +9 (11 voturi)    
        nu iubesc 'baseasca' (Vineri, 29 mai 2009, 17:24)

        directia 5 [anonim] i-a raspuns lui ZOE

        dar iubesc ipocrizia-curat/murdar crin catavencu-este indignat de legalizarea drogurilor usoare dar sustine legalizarea prostitutiei,asta da 'liberalism' la 2 capete

        ZOE -probabil esti un fel de civic in fusta-intrebarea ta isi poate gasi raspunsul simplu-finantarea campaniei electorale este transparenta-daca ai ceva dubii du te la nenea vacaroiu cu o sesizare,da dovada ca esti mai mult decat un 'ciuvic' care se opreste doar la acuzatii lansate pe 'contul' mogulilor
  • -10 (24 voturi)    
    Un punct pe i (Vineri, 29 mai 2009, 15:18)

    Veteran de capitalism romanesc [anonim]

    E e ee , cam asa ar trebui sa atace problemele un politician adevarat.
    Acuma, nu ma omor dupa politicieni si nu bag mina in foc pentru nimeni,dar imi place ca Antonescu lasa zonele caldute ale dialogului si ataca realitatea ,asa cum e ea.
    Ce bine ar fi sa vedem politicieni care nu fac compromisuri, cu ei insisi in primul rind ,pt. a nu ne compromite apoi pe noi .
    Nu il consider atac la persoana , cum précis vor clama cele doua fatuci , caci si Udrea e mai mult un produs mediatic , dupa ce a fost un produs al mediului politichesc,ce sa mai vorbim de Baseasca mica ,are stofa de europarlamentar cum sint eu mos Craciun.
  • +11 (25 voturi)    
    s-a prostit si ãsta... (Vineri, 29 mai 2009, 15:18)

    Codruta N [utilizator]

    Domnu Crin, nici eu si nici altii nu avem nevoie sa ne bateti la cap cu "cat de prosti / rai sunt ceilalti" - ca asta vedem si singuri! Daca vreti sa imi atrageti atentia, lasati-va marota aia - si explicati cat de "bun" sunteti DVS.!!!

    Cat despre marijuana lui EBA, ce aveti cu ea? Si-a exprimat femeia o opinie, mare lucru! ASTA sa fie problema! Eu personal am vizitat tzari in care marijuana era perfect "legala" si pot sa spun ca tzarile alea erau BINISHOR mai dezvoltate si mai civilizate ca Romania!

    De CAND "legalizarea (sau nelegalizarea) marijuanei" a devenit o prioritate a Romaniei? sau macar o problema stringenta? Vorbeste si femeia aia, doara-doara o mai atrage voturile unor tineri dezorientati...
  • +16 (24 voturi)    
    pipite (Vineri, 29 mai 2009, 15:19)

    doru ceau [anonim]

    Curat pipitze nene Incule,da nici cu politiceni ca mata nu a si vota.
    Matale si nenea Goana va cam asemanati discursul de Catavenci,o critica bazata pe epitete si adjective ,in rest mediocritate si demagogie.
  • +15 (21 voturi)    
    are dreptate (Vineri, 29 mai 2009, 15:20)

    ardeleanu [anonim]

    Da....cred ca cele mai bune modele, pentru Crinel, sunt Norica Nicolai procuroarea corupta si nepoata sa care de joaca de-a voturile prin Parlament. Sau poate Adriana Saftoiu care si-a tinut tricoul la soare sa se decoloreze din portocaliu in galben si apoi l-a dat jops de tot in patul lui Peter Imre, nimeni altul decat ginerele lui Teodor Melescanu. Bune modele mai cresc in odrada plina de crini ai liberalilor!
  • -8 (16 voturi)    
    Exemple (Vineri, 29 mai 2009, 15:22)

    Riky [anonim]

    Pentru cele doua pipitze, avem si cantece potrivite:
    pt EBa: http://www.youtube.com/watch?v=u0nQMgaJibc
    Udrea: http://www.youtube.com/watch?v=lwGnyLPSruA
  • +15 (17 voturi)    
    Are dreptate intr-un fel... (Vineri, 29 mai 2009, 15:28)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Romania a facut vedete din toate pipitele si politicieni din toti papagali...E asa nea Caisa?Sau Crin...Sau Duda...
  • +12 (20 voturi)    
    PRESE E DINTE (Vineri, 29 mai 2009, 15:29)

    Gheorghe Buhac [anonim]

    Auzi soroooo PIPITE....
    Si asta ne spune Dl Crin care nici nu a ajuns pres ca deja si-a format un vocabular subtire .
    Parca ziceai ca te vei bate cu argumente si fapte , si cand colo tot la MAHALA ai ajuns .
    Asta este .
    Gheorghe Buhac
  • +10 (18 voturi)    
    Modele in PNL (Vineri, 29 mai 2009, 15:30)

    moroes [utilizator]

    Asa si ce propuneti in schimbul pipitelor? PNL-ul promoveaza antitalente cel putin la fel de feroce ca celelalte doua partide. Singurul criteriu pentru a te face remarcat in cadrul liberalilor este loialitatea fata de lider si cat de tare poti tipa la Basescu. Mediocriatatea e recompensata si performanta pedepsita.

    Lista la europarlamentare evidentiaza perfect aceasta stare de fapt. Un model veritabil, ca Daniel Daianu e scos din joc pentru ca 'e arogant'. Daca sunteti liderul unui partide ce considera competenta si eleganta (intr-adevar, flori rare in peisajul politic romanesc) ca semne de aroganta, nu as comenta asupra personajelor de la concurenta, fie ele si Elene.

    Cat despre comentariile lui EBA, desi ii doresc din tot sufletul sa NU ajunga sa ne reprezinte la Bruxelles, ea dovedeste ca este mai liberala decat dumneavoastra. Iarba as putea sa-mi procur la fel de usor ca o 'Libertatea', oricat de ilegala ar fi. Nu m-as apuca insa nici daca ar fi legalizata. Daca s-ar legaliza, in schimb, i-am lipsi pe traficanti de o sursa de profit si ar intra si niste bani la buget din comercializarea legala a acestui drog usor. Dar dumneavoastra dati-o inainte cu pomeni si promisiuni, ca oricum eticheta de 'liberali' a devenit de mult desueta.
  • +10 (22 voturi)    
    are sau nu dreptate, nu-mi trebuie de presedinte (Vineri, 29 mai 2009, 15:30)

    oldman [anonim]

    un barbat care vorbeste asa despre colegi de-ai sai in ale politicii si chiar de parlament (elena udrea este si parlamentar) nu-mi inspira incredere deloc si n-as dori sa fie in fruntea tarii. nu are legatura cu faptul ca poate, pe fond ideea enuntata poate sau nu sa fie corecta. are de-a face cu mirlania si mitocania care a inceput si pe asta sa-l caracterizeze, asa cum a patit si geoana, transformat radical in mult mai rau decat atunci cand era ministru de externe.
    • -9 (15 voturi)    
      Udrea e parlamentar dar... (Vineri, 29 mai 2009, 15:43)

      n-am [utilizator] i-a raspuns lui oldman

      ...numai "doamna" nu e! Intrebati-l pe presedintele actual, care Nu vorbeste despre femeile din preajma, doar actioneaza!
      • +11 (11 voturi)    
        erai acolo? (Vineri, 29 mai 2009, 16:33)

        MG [utilizator] i-a raspuns lui n-am

        erai acolo? sau doar se auzea...? alb-negru sau color? cu fir sau wireles?
    • 0 (0 voturi)    
      yes (Sâmbătă, 30 mai 2009, 21:14)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui oldman

      You are right Oldman. Dar sunt sunt multi fanatici mancurtizati pe forum, pentru care golanasul crinulet este idol. Atata poate intelege creierasul lor.
  • -7 (19 voturi)    
    Corect (Vineri, 29 mai 2009, 15:37)

    FLORIN [anonim]

    Sper sa dai cu betivul de pamant.
  • +9 (17 voturi)    
    Prin felul in care te comporti.. (Vineri, 29 mai 2009, 15:38)

    Claude [anonim]

    ... si te exprimi, si tu Crinutule esti o pipita. Din cele nesatisfacute (de putere, desigur!)
  • +14 (16 voturi)    
    :( (Vineri, 29 mai 2009, 15:39)

    alex [anonim]

    In primul rand, Elena Basescu a raspuns unei intrebari, nu a lansat din proprie initiativa o discutie legata de drogurile usoare.
    In al doilea rand, Crin Antonescu ar trebui sa vina in fata alegatorilor cu lucruri concrete si nu cu mesaje si ordine venite prin sms de la Patriciu si compania.
    Sa iti cladesti o cariera politica si o campanie electorala doar pe baza discreditarii celorlalti competitori-respectiv unul care inca nu si-a anuntat candidatura-este o dovada clara ca nu esti un leader pentru Romania si pentru romani, ci un profitor si un impostor. Un bun executant al ordinelor mai marilor mafioti ai tarii.
    Am ajuns dupa atatia ani de la evenimentele din 89, sa avem iar candidati demni de Muppets. Nu reusim sa depasim stadiul de infantili care sunt pusi sa aleaga cel mai reusit model de papitoi al caror leader este..... Crin Antonescu. Pacat de timpul pierdut si pacat ca s-au irosit atatea vieti, fara a putea spune ca traim intr-o Romanie cu care sa ne mandrim. Timpul se scurge impotriva noastra. Asta este....
    • +2 (4 voturi)    
      pt alex (Vineri, 29 mai 2009, 16:00)

      alexa [anonim] i-a raspuns lui alex

      ca bine zici
      traiesti cumva in afara?
      e o intrebare pe bune
      • +2 (6 voturi)    
        :( (Vineri, 29 mai 2009, 16:39)

        alex [anonim] i-a raspuns lui alexa

        Traiesc in Romania. Am ramas pentru ca am crezut, am sperat, am luptat. Degeaba se pare....si asta imi da o senzatie de neputinta.
        • +5 (5 voturi)    
          da.. (Vineri, 29 mai 2009, 17:17)

          alexa [anonim] i-a raspuns lui alex

          uimitor, sunt f multi oameni in romania care gandesc bine si care cu siguranta ar putea sa faca ceva...dar paradoxal, nu se intampla mai nimic, sau totul se misca ff lent..sau cei care gandesc, stau in umbra din bun simt..si altii ies din pacate in evidenta.m-am gandit sa ma intorc in romania, pt ca am zis, cu mentalitatea capatata in afara ar fi simplu sau din contra..ma apuca un semtiment de panica ca nu ma mai pot acomoda cu anumite chestii
          dar tara din care te tragi......ramane totdeauna undeva acolo...
          • +5 (5 voturi)    
            da, asa este! (Vineri, 29 mai 2009, 17:53)

            alex [anonim] i-a raspuns lui alexa

            sunt multi romani de toata isprava. Atat in tara cat si in strainatate. Sunt convins ca cei de peste hotare ar reveni cu drag in Romania daca aici s-ar misca ceva.
            Din pacate mizeriile cu care trebuie sa traim zi de zi ne alunga sau ne impiedica sa ne intoarcem.
            Eu am o sora care de 2 ani studiaza la Liege si care nu cred ca se va mai intoarce in tara. Urmeaza Conservatorul, canto, iar in Romania pe langa faptul ca nu are loc de buna ziua, mai este si prost platita. Merita?
            Noi ceilalti....ne vedem pana la urma de ale noastre. Au trecut si timpurile cand incercam sa ne strangem sub o ideea sau un plan de bataie pentru a schimba mentalitatile. Nu se poate si basta. Iar ce vine din urma.....sa ma ierte Dumnezeu dar e jale! Cu telenovele cu tigani, emisiuni de divertisment cu un umor vulgar, stiri numai despre Becali, Vadim Nikita, Tarky smd, nu trezesti spiritul unei natiuni atat de amortite sau poate adormite.
            Am ratat si asta ne doare pe multi dintre noi. De bine de rau atat cat avem maini si un cap pe umeri ne vom descurca. Dar ceilalti ce vor face? Imi e teama ca vor alege calea cea mai simpla: ne vor elimina rand pe rand.....
            • +5 (5 voturi)    
              nikita :)) (Vineri, 29 mai 2009, 18:50)

              alexa [anonim] i-a raspuns lui alex

              :))
              am terminat facultatea in germania, si muncesc acum..si in romania ai sanse, mai ales in domeniul meu ca inginer..la sora ta e mai complicat, cu siguranta acolo va fi mai bine platita si talentul nu il contesta nimeni, poate doar in romania unde primeaza spaga..inainte de toate..dar hai sa nu mai hulim tara asta, e pacat in schimb ca prin masmedia se manipuleza f mult si vorba ta , ceea ce exista la tv in romania pr langa ras, te apuca si nervii...pana si stirile sunt intr-un stil ironic, nimic educativ, nimic de invatat. nicio emisiune educativa nu am vazut....apai ce concluzie sa tragi.........e imposibil de luptat...´cu o societate care se duce in jos, bazata numai pe bani bani si in rest nu mai conteza nimic...morala, educatie..
              am zis ca nu mai hulesc...si nu ma pot opri :)
  • +6 (18 voturi)    
    crin (Vineri, 29 mai 2009, 15:40)

    eu [anonim]

    Sunt de acord cu spusele d-lui Antonescu, dar nu cred c-am avea nevoie d-un candidat la presedentie care a ramas 2 ani repetent la facultate, iar explicatia cu care a venit, da dovada de un om iresponsabil; chiar nu mai exista oameni in Romania de care sa fim mandrii !!??
    • -6 (14 voturi)    
      De tine nu sunt mandru, oricum (Vineri, 29 mai 2009, 16:00)

      pentru eu [anonim] i-a raspuns lui eu

      Pentru simplu fapt ca nu stii gramatica.
      Mandri in fraza ta se scrie cu un singur "i".

      Bai, de unde naiba va culege pedeleul ?
      • -1 (1 vot)    
        anonim (Sâmbătă, 30 mai 2009, 8:37)

        tot eu [anonim] i-a raspuns lui pentru eu

        esti un fraier... BAI; daca ai ceva de spus, ai face bine sa te referi la subiect, nu sa stai sa analizezi textele altora; daca mi-am exprimat o opinie nu inseamna ca trebuie sa fie unanim acceptata sau sunt PDL-ist , PSD-ist....., cat despre parerea ta despre mine,... NU MA INTERESEAZA.
      • 0 (0 voturi)    
        pentru eu (Sâmbătă, 30 mai 2009, 21:19)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui pentru eu

        Gramaticule, du-te la psihiatru pentru ca esti grav bolnav. Exista intr-adevar o mica greseala de exprimare, dar care nu excede importanta ideii exprimate. Doar ca tu esti un pic afectat psihic si ai nevoie de tratament.
  • +8 (16 voturi)    
    Mahala PNL S.R.L. (Vineri, 29 mai 2009, 15:42)

    bratianu cu basca [anonim]

    Ce-a ajuns bratianu, dom'le !
    • -5 (13 voturi)    
      Ce-a ajuns Romania (Vineri, 29 mai 2009, 15:51)

      Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui bratianu cu basca

      dom'le,cu EBA euro-parlamentar...
      • +10 (10 voturi)    
        Romania are de unde alege - PNL NU (Vineri, 29 mai 2009, 16:09)

        bratianu cu basca [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

        Romania are de ales intre EBA, Monica macovei, TRU, Cristian Preda, Daniel Funeriu - sau Norica, Pacuraru, tziitoarea lui Antonescu, STERLING
        caltabos si DEFICIT EXCESIV
  • +5 (15 voturi)    
    ce frumos vorbeste!!! (Vineri, 29 mai 2009, 15:42)

    gioni [anonim]

    Cat de frumos vorbesc cu totii in campanie electorala !?
    Chiar nu-si dau seama ca sunt penibili? Chiar au impresia ca inca mai credem ca tot ce promit ei in campanie electorala urmeaza sa se infaptuiasca?
    Pana acum 6 luni au fost la guvernare si n-au facut nimic 4 ani. Ce vor? sa credem noi ca dupa 1 an de pauza il pune Antonescu pe Tariceanu prim ministru si o sa curga lapte si miere in tara asta.
    Hai sa fim seriosi...!
  • +8 (8 voturi)    
    Internet vs. Televiziune (Vineri, 29 mai 2009, 15:46)

    Tiberiu [anonim]

    de unde pana unde Elena Basescu si Elena Udrea sunt considerate "modele pentru tineret"??? Ce trebuie sa faci ca sa devi un model pt tineret? Sa apari la televizor? Daca da...atunci de ce sa ataci "modelele" cand poti sa ataci mijloacele de informare care le promoveaza.

    Eu propun initierea unei "Campanii anti-televiziune".
    De ce este televiziunea nociva pentru societate?
    Iata cateva motive :

    -Telespectatorul nu are nici o putere de decizie asupra continutului programelor.
    -Comunicarea este unidirectionala. Telespectarorul nu poate pune intrebari, nu-si poate exprima opinia, nu poate pune la indoiala ceea ce vede si aude la televizor.
    -Televiziunea poate inhiba creativitatea si spiritul de initiativa al telespectatorilor prin difuzarea repetata a stirilor irelevante in care este prezentata numai latura agresiva,corupta si ipocrita a oamenilor dar mai ales a clasei politice.

    Astea ar fi doar cateva...daca va mai vin in minte si altele completati-ma.

    De asemenea consider necesara promovarea internetului ca mijloc principal de informare si comunicare precum si cautarea de solutii pentru imbunatarirea calitatii informarii si comunicarii prin intermediul internetului.
    • +5 (11 voturi)    
      Politicieni-TV: Crin A., Oprescu, Pacuraru, Norica (Vineri, 29 mai 2009, 15:53)

      PSD-PNL-TV [anonim] i-a raspuns lui Tiberiu

      Politicienii-vedete sunt productia TELEVIZIUNILOR

      Crin Antonescu este si el o productie-TV la fel ca si Oprescu
      Politicienii-vedete nu sunt "modele" pentru ca NU FAC NIMIC

      Ei sunt doar creatii TV, care dupa ce sunt folosite pocnesc si se dezumfla
    • +4 (10 voturi)    
      PSD si PNL fac MODELE-TV (Vineri, 29 mai 2009, 15:56)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui Tiberiu

      PSD si PNL detin proprietatea in toata Presa, indiferent cine castiga alegerile

      PIATA MEDIA= 50%+1 din Piata si 90%+1 din Presa POLITICA

      Practic, nimeni in afara PSD si PNL nu mai face presa POLITICA.


      Sarbu 24,5 + Voiculescu 17,5 +Vantu 7,6 + OTV 2,8 = 52,4
      Sârbu/CME = PRO TV, Acasă TV, PRO Cinema, Sport.ro, MTV România = 24,5%
      Voiculescu = Antena 1, Antena 2, Antena 3, Euforia TV, gspTV, gspTV 3, gspTV 3 = 17,5%
      Vîntu = Realitatea TV, Romantica, TeleSport = 7,6%
      TVR = TVR 1, TVR 2, TVR Cultural = 6,9%
      ProSiebenSat.1 = Prima TV, Kiss TV = 4,9%
      Dogan = Kanal D = 4,9%
      Micula = Naţional TV, N 24, Favorit TV = 4,1%
      Prigoană = Etno TV, Taraf TV = 3%
      Diaconescu = OTV = 2,8%
      Păunescu = B1 TV = 1,6%
      Alţii = 22,2%.
      Cum s-a împărţit presa la moguli (şi alţii) în 2008
      Iulian Comanescu
      2 May 2009
      http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-5663175-cum-impartit-presa-moguli-altii-2008.htm
      • -8 (10 voturi)    
        V-a dresat bine Base (Vineri, 29 mai 2009, 16:21)

        cvm [utilizator] i-a raspuns lui Ioana

        Constat ca aveti textele pregatite numai sa le dati 'COPY & PASTE' pe forumuri sau pe unde e nevoie de imagine pentru PDL.

        Daca ma uit la cine baga bani mai multi in campanii constat ca nu o duceti rau. Chiar deloc.
  • +8 (14 voturi)    
    crin (Vineri, 29 mai 2009, 15:46)

    tot eu [anonim]

    I-as sugera d-lui Antonescu ca Paul Pacurar sa devina model PNL -ist pt. toti tinerii, doar a fost ministru al familiei......
  • +9 (13 voturi)    
    Bujorel (Vineri, 29 mai 2009, 16:15)

    Aph [anonim]

    Ce smecher e acest personaj cu nume de floare, cum iese el si vorbeste lumii de la inaltimea biroului personal. Abia astept sa-l vad fata in fata cu marinarul betiv, sa vezi atunci vehementa de lalea ofilita...
  • +6 (10 voturi)    
    model (Vineri, 29 mai 2009, 16:43)

    gf [anonim]

    lasa crinutz, tat, ca au abut tinerii model la palatul victoria, pe razgandiceanu, cu motor, accident si toate alea. "pm-ul meu este model, se ia lumea dupa el". in ce te priveste pe tine, ce sa zic, modelul perfect al taiatului frunzelor la caini. n-ai facut nimic toata vietisoara ta, nimic, nimic. te crezi grozav ca jignesti femei? crezi ca asta e discurs de prezidentiabil? esti patetic! macar moliceanu era bogat. tu esti varza!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Eu.. (Vineri, 29 mai 2009, 16:52)

    johnny [anonim]

    nu il votez nici pe Geoana , nici pe BAsescu si din pacate nici pe Crin. Atata timp cat o vad pe Norica Nicolai pe afise langa el mi se face greata fizic.
  • +8 (10 voturi)    
    Crin Antonescu, chiulangiu lu Peste (Vineri, 29 mai 2009, 17:09)

    anton [anonim]

    Crin o freca pana acum prin Parlament nefacand nimic sau chiulind la greu, colegu lui Pacuraru o freca pe net, ma mir ca acum s-a trezit simtu datoriei publice in liberali gatandu-se electoral de orice nimic comentat si rastalmacit la tv. Lasa gogoritele bai Crinule si zi mai bine cum ne-a bagat Tariceanu, rietenul tau, in criza si colaps economic!
  • -5 (11 voturi)    
    da... (Vineri, 29 mai 2009, 17:38)

    liviu_ [utilizator]

    antonescu personal nu mi se pare un bun politician, dar aici chiar a avut dreptate...
    udrea si baseasca nu au ce cauta in politica...
  • +8 (10 voturi)    
    Crin Antonescu (Vineri, 29 mai 2009, 18:12)

    repetentu anticomunist [anonim]

    Poate ne explca inca o data cum a luptat dl. Sef de partid impotriva comunismului ramanand doi ani repetent la facultate. Ar fi un bun exemplu de urmat pentru tinerii de astazi.
  • +5 (7 voturi)    
    sa caute modele de urmat in PNL....:) (Vineri, 29 mai 2009, 19:46)

    dadan [utilizator]

    pe de ex. Atanasiu , care cand a ajuns ministru s-a insurat cu secretara (domnisoara Bijboaca cred..) , sau poate pe fostul ministru de finante care s-a insurat cu fina ( nevasta a lui Boureanu pe atunci) ,ar mai fi Tariceanu la a patra casatorie, ar mai fi Fonful (fostul ministru Pacurar, dupa cum il alintau colegii de partid) care se masturbeaza pe videochat-uri, ar mai fi si Orban care calca oamenii pe trecerea de pietoni si nici spirit civic sa stea la locul faptei nu are..., ar mai fi si Norica care cu un tupeu ordinar aduce o persoana in parlament sa voteze in locul colegilor....Numai unul si unul ....UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE.....?
  • +5 (5 voturi)    
    Putina decenta (Vineri, 29 mai 2009, 21:58)

    Interim [anonim]

    Stimate Domnule Antonescu,

    De pe fotoliul de sportiv ati sarit direct in cursa pentru presedentie. Daca unui fotbalist i se admite limbajul colorat, pentru un viitor "presedinte" cuvantul pipite in vocabular nu da bine. De acord ca politica Dvs este sa promiteti fara acoperire. Dar asta nu este un motiv sa va jicniti colegele din alte partide. Apropos, ce carti recomandati tinerilor?
  • +5 (7 voturi)    
    doar anti campanie (Vineri, 29 mai 2009, 22:17)

    georgy [anonim]

    ce prestanta are un politician care afirma asa usor de pipite?! singura campanie a PNL -ului e jos basescu...toti ce poarta numele basescu. nu a facut si el macar o data o afirmatie ce sa persiste in mintea publicului
    • -5 (5 voturi)    
      Tiganca imputita suna mai bine? (Vineri, 29 mai 2009, 23:17)

      Parintele [utilizator] i-a raspuns lui georgy

      OK, nu suna bine pipita. Dar mi-ar fi mai drag un presedinte care numeste o pipita pe nume fata de unul care numeste un reporter tiganca imputita ....
      • +1 (1 vot)    
        intimitate (Sâmbătă, 30 mai 2009, 10:31)

        Codruta [anonim] i-a raspuns lui Parintele

        Asocierea de tiganca imputita se potriveste foarte bine cu persoana care a generat-o. Nu-mi vin acum asocieri mai aproape de scarba pe care mi-o provoaca aceste lepadaturi.
        Problema este ca expresia de tiganca imputita a fost spusa in fata sotiei, intre ei doi, si i-a explicat acesteia despre ce e vorba. Nu avea ce sa spuna mai bine ca sa inteleaga doamna despre ce e vorba. Ea a inteles si am inteles si noi toti in doua cuvinte cine era balamuta care-l deranja.
        Cu totul altfel este sa te pronunti in public, pe scena, chiar daca in capul tau gol nu sunt si niste subiecte demne de a fi discutate, de interes pentru niste oamenu maturi.
  • +4 (8 voturi)    
    lacustele (Vineri, 29 mai 2009, 22:30)

    Alex [anonim]

    Care roman cu capul pe umeri mai poate vota lacustele liberale care au profitat de valul pornit de guvernul PDL (cu ceva PNL pe la cultura si sanatate) pentru a-si umple burtile nesatule, lasand in urma tarlale galbejite pline de datorii !?
  • +1 (1 vot)    
    SERVICIURI (Sâmbătă, 30 mai 2009, 1:43)

    newyorkezul [utilizator]

    Nimeni nu se sesizeaza ca acest "mare" liberal, care si-a pus "pipita" pe lista pnl, a spus serviciuri in loc de servicii.. Daca spunea piratul asta atunci sa vezi emisiuni "independente"... cititi aici:
    http://morar.catavencu.ro/2009/05/29/valeu-ce-va-pati-sarmanul-crin/
  • -1 (3 voturi)    
    Munciti baieti, munciti! (Sâmbătă, 30 mai 2009, 8:24)

    Sfinxul [anonim]

    Taticu, lucreaza la greu PD-L-istii. Organizare d-le nu gluma. Nu sunt un fan a lui Crin dar are dreptate, si e valabila afirmatia pentru toate patrtidele.
    Cunosc clar niste chestii despre una(nu ii dau numele inca) care e vicepresedinte la un partid, de te iei cu miinile de cap. Asa ca pipite mi-se pare un fel de alint pentru unele asa zise doamne si domnisoare
  • 0 (0 voturi)    
    Strache si Westerwelle te admira, (Sâmbătă, 30 mai 2009, 10:10)

    crin de codru [anonim]

    Pana mai nu demult era valabil ceva cu corbii si cepele, acum s-a dus si acest principiu? Faptul ca acest "domn" pluteste deasupra a toate e doar dovada ca geutatea sa specifica este sub cea a aerului imbacsit pe care il emana.
  • 0 (2 voturi)    
    O afirmatie de bun simt (Sâmbătă, 30 mai 2009, 10:19)

    Alin [anonim]

    Fete de mall si bamboo care vor la "Briusel" la shopping si la Amterdam sa fumeze iarba.
  • -1 (3 voturi)    
    Are dreptate (Sâmbătă, 30 mai 2009, 11:57)

    dorutza [anonim]

    Crin Antonescu are dreptate,trebuie sa ne trezim o data pt.totdeauna si sa deschidem ochii.Daca am ajuns sa ne alegem modele precum EBa,care,din punctul meu de vedere,are grave carente in educatie,atunci tara se duce de rapa,fratilor.Voi sustine candidatii Pnl la alegerile europarlamentare,cat si pe Crin Antonescu la prezidentiale,pentru ca merita,pentru ca sunt oameni capabili,care au facut si pot face multe pentru Romania.
  • -1 (1 vot)    
    pro pnl (Sâmbătă, 30 mai 2009, 20:56)

    andrada [anonim]

    Dnul Crin are mare dreptate in toate privintele, numai el mai poate aduce schimbarea in tara asta mica Romanica
    • +1 (1 vot)    
      Asa este (Sâmbătă, 30 mai 2009, 23:59)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui andrada

      Ai dreptate pipitza mica! Doar DOMNUL crin mai poate schimba ceva ceva in tara asta. El si pipitza sa europarlamentara. Ei sunt speranta noastra de schimbare in mai bine. Sa aiba succes si sa vada si Europa ce izvor nesecat de papitzoi si pipitzoance este romania!!!
      • 0 (0 voturi)    
        "stai jos" (Duminică, 31 mai 2009, 1:26)

        CAMELEONIC [anonim] i-a raspuns lui adrian

        Ai unele frustrari ce nu-ti dau pace asa-i ?Daca in PNL sunt "papitzoi si pitzipoance" in PD-L ce exista?STAI nu raspunde,stiu : "adevarati profesionisti,oameni cinstiti" :))
  • 0 (0 voturi)    
    "Mai pune mana pe o carte" (Duminică, 31 mai 2009, 23:23)

    Diana [anonim]

    Degeaba va agitati care-i pnl-ist care-i psd-ist, Crin are dreptate si gata. N-ati vazut ca tinerii din ziua de azi nu mai citesc nici o carte? De ce? Pai au ce vedea la TV. Chiar as vrea sa stiu ce a citit doamna Udrea la viata ei, si mai ales ce a citit domnisoara Basescu. Cea dintai sigur a citit cateva carti culinare cu retete de muraturi si instructiunile de folosire ale mopului, iar cea de-a doua as tinde sa cred ca macar isi citeste singura discursurile electorale. Ce sa invatam de la ele?: lasa k imi da tata bani si intru in politica, sau, daca pun mana pe un mos din parlament o sa ajung ministra...!?
  • 0 (0 voturi)    
    pro pnl (Marţi, 2 iunie 2009, 10:35)

    joana24 [anonim]

    dl antonescu are dreptate sa fim seriosi ce sa sustin din ce spune domnisoara elena basescu sa legalizam drogurile nu sunt destule probleme in romania cu jafuri omoruri si violuri hai sa le legalizam si pe acestea ca ar fii ok nu? nu are ce cauta aceasta domnisoara in politica care de abia stie sa vb limba romana