Candidata la Camera Deputatilor,

Oana Zavoranu: Nu ma taxati ca am fusta scurta si burta goala

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Vineri, 1 august 2008, 15:28 Actualitate | Politic

Zavoranu si Vadim
Foto: Rompres
Actrita de telenovele Oana Zavoranu si-a lansat vineri, oficial, candidatura pentru functia de deputat. Sustinuta de presedintele PRM,  Corneliu Vadim Tudor, Zavoranu a declarat ca nu va renunta la cariera artistica in detrimentul celei politice, incercand sa le imbine pe amandoua.  Vedeta a facut apel la presa sa nu mai fie atacata pentru vestimentatia pe care o poarta.

Ea s-a declarat onorata, socata dar si flatata de propunerea presedintelui PRM si a promis sa nu dezamageasca.

"M-a socat propunerea, m-a flatat pentru ca nu este un lucru putin ca la o varsta tanara sa-ti vina, din partea unui om atat de important, o asa propunere: un om important sa creada in tine si sa vada in tine dincolo de acele fustite scurte, bustiere si alte speculatii si prostii ale presei de scandal", a declarat Zavoranu.

Actrita de telenovele, cunoscuta si sub numele de "Ouerida", a explicat presei ca s-a gandit foarte mult la aceasta propunere si a hotarat sa candideze, fara a renunta insa la cariera artistica. Zavoranu a facut apel atat la presa, cat si la electorat sa-i acorde o sansa.

"Nu ma atacati atat de tare ca am fusta scurta - nu am mintea scurta, nu ma taxati ca poate bustierele mele imi descopera burta goala - bine ca nu am sufletul gol. Cred ca asta e cel mai important si bine ca am frica lui Dumnezeu, pentru ca este plina lumea asta de oameni fara de Dumnezeu care fac tot felul de nenorociri," a mai spus aspiranta la fotoliul de deputat.  

Oana Zavoranu este membra PRM din noiembrie 2007 si a fost nominalizata pe lista partidului pentru alegerile din toamna la Camera Deputatilor.























4125 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Manca-o-ar nenea, pe ea de politicianca! (Vineri, 1 august 2008, 16:04)

    Bolcas [anonim]

    Ca maine vezi ca ii cere Marele Duce al Elvetiei o audienta pentru a o consulta cu privire la iesirea tarii sale din UE!
    Prin Zavoranca, politica devine koorva cu acte in regula!
  • +3 (7 voturi)    
    te taxam (Vineri, 1 august 2008, 16:20)

    aierdna [anonim]

    ca ai cutia craniana goala!
  • +7 (7 voturi)    
    Esenta votului uninominal (Vineri, 1 august 2008, 16:23)

    Rica [anonim]

    Treaba e simpla, daca intr-un colegiu uninominal candideaza 5 fraieri, votanti nu au nici o sansa sa nu voteze un fraier. Pe cale de consecinta nici un fraier nu va castiga majoritatea voturilor.

    Din acest moment voturile sunt redistribuite catre listele de partid care, surpriza, contin si nume binecunoscute de "personalitati" indispensabile partidului (cum ar fi sefii de partide, ca doar nu va imaginati ca vor ramane pe dinafara)

    Modul in care populatia poate sa le-o traga partidelor este sa voteze covarsitor de multi candidati care ies din primul tur (fie ei circari, atleti sau neaveniti).

    PDL-ul poate sa aiba toti candidatii buni si unul prost si taman ala prost sa fie in colegiul in care votezi tu.
    Ce faci in acest caz? Votezi prostu' sau te mai gandesti? Eu as zice sa votam oamenii si nu partidul care l-a propus. Asta este esenta votului uninominal!

    Dar pana la urma, asta inseamna primenirea clasei politice: oameni noi, fie ei doar iepurasi norocosi sau cu carisma.
  • +5 (7 voturi)    
    pacat (Vineri, 1 august 2008, 16:32)

    Ramona [anonim]

    uite cine este model pentru fetele din Romania...acum ar fi frumos sa ajunga si presedinta macar, atunci sa vezi...
  • +6 (6 voturi)    
    ce mai balci! (Vineri, 1 august 2008, 16:44)

    oana [anonim]

    o asociere de toata pomina!!!
    papagalul politician si pupaza telenovelista..:)

    mi se pare atat de ridicol incat cred ca orice cometariu este inutil.
    as vrea numai sa te intreb, draga mea Querida (pleonasm??? :)), unde ti a fost mintea atunci cand ai iesit in presa cu fel si fel de scandaluri, daca chiar vroiai sa lasi o impresie buna electoratului? ah scuza ma, in politica SUFLETUL conteaza! hahahaha!
  • +6 (6 voturi)    
    hurey (Vineri, 1 august 2008, 16:45)

    amuzatu [anonim]

    Multumim domnule Vadim,

    Dati poporului roman conducatorii pe care ii merita......adica taranci sclifosite cu aere de vedete.
    Ne-om vedea cand ne-om vedea.....eu am decis sa emigrez....
  • +5 (5 voturi)    
    ”.. sa vada in tine ...” (Vineri, 1 august 2008, 16:46)

    ”PRIVITORUL” [anonim]

    ... chiar, ce o fi vazut în ea? si-o fi pus sau nu ochelarii?
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Vineri, 1 august 2008, 17:00)

    Vladutz [anonim]

    incredibil... toti distrusii din romania ajung sa "reprezinte" o TARA, ~21MILIOANE de suflete...
    vai, ce sa zic... are frica lui Dumnezeu !!!

    asa comedie neagra mai rar, pacat ca sunt implicati toti locuitorii unei tari... fara voia lor.
  • +5 (5 voturi)    
    Nu... (Vineri, 1 august 2008, 17:04)

    Scrum [utilizator]

    Nu, te taxam pt ca ai viziunea scurta si mintea goala...
  • +5 (7 voturi)    
    Nimeni nu o taxeaza pt fusta (Vineri, 1 august 2008, 17:17)

    Horia [anonim]

    Toata lumea spune ca e de mahala si o ipocrita. Cine a vazut-o in fusta si burta goala stie ca nu o apreciem pt asta. Macar unele "vedete" arata bine ....
  • +5 (5 voturi)    
    Motiv (Vineri, 1 august 2008, 17:21)

    Weather [anonim]

    Uite de ce nu mai voteaza nimeni cu tine,Vadime.Din cauza fufei asteia a lui Mitica si alti saltinbaci care au transformat PRM in Circul de Stat.Vai de voi...
  • +2 (4 voturi)    
    Arta cere sacrificii! (Vineri, 1 august 2008, 17:48)

    Alionte [anonim]

    "Hesus Maria" ca sa zic asa...

    M-au dat pe spate frazele: "Zavoranu a declarat ca nu va renunta la cariera artistica in detrimentul celei politice, incercand sa le imbine pe amandoua. Zavoranu a facut apel atat la presa, cat si la electorat sa-i acorde o sansa. "

    Initial femeia mi-a starnit mila si revolta. Insa dupa ce m-am gandit mai bine am ajuns la concluzia ca ea are dreptate: ce e politica romaneasca decat o telenovela?

    Vadimu' in descoperitor si promotor de staruri politice & artistice. Doi in unu pentru acelasi pret! Dupa Irina Yoghin si Dolanescul trece la Oana, o geniala combinatie de Angela Merkel si Angelina Jolie!

    Da' ce, daca italienii au fost capabili sa aleaga o Ciociolina in Parlament, noi am fi mai prosti???
    Popor roman si ziaristi, dati-le o sansa! Doar suntem poporul Mioritei, nu?? Sinucigasi da' artisti!!
  • +6 (6 voturi)    
    vc-oana (Vineri, 1 august 2008, 19:35)

    kronk [anonim]

    Nu se putea o combinatie mai buna.Se pare ca avem nevoie de o psihiatrie europeana care poate vindeca diferite persoane politice de la noi.O fufa si un lingau popindau in guvern.O s-o faca posta toti parlamentarii iar el o-sa stea la casa ca sa numere voturile(banii).Asta curvasareala vorba lui Becali.
  • +4 (4 voturi)    
    de unde atata intelegere (Vineri, 1 august 2008, 23:32)

    Florin [anonim]

    ma intreb de unde vine atata intelegere, cred ca ar trebui Vadim sa faca niste poze, el inbracat in piele si cu lantul la gat si Zavoreanca cu biciul in mana si lantul de care-l tine pe Vadim :)) numai asa pot sa-mi inchipui aceasta pereche care vrea sa reprezinte natiunea ROMANA si mandria noastra romana.
  • +3 (3 voturi)    
    Atita poate duce natzia Romana (Sâmbătă, 2 august 2008, 6:28)

    iliescu2008 [anonim]

    Sunt plecat de pe "piciorul de plai, gura de rai" de 4 ani shi nu incetez sa ma minunez pe zi ce trece....
    Atita poate intzelege natzia romana dintr-un sistem electoral (uninominalul) menit sa promoveze "valoarea". Toate partidele se straduie sa promoveze "vedete". Care-i mai dezbracat e mai valoros politic. Dezbaterea publica shi democratica in ce priveshte "mersul" unei tzari se reduce la o parodie infinita. Shi asha se intimpla shi cu justitzia, invatzamintul, sanatatea., tot sistemul public.
    Pina shi tziganii o sa se intoarca mai "deshteptzi" din Italia shi Spania decit proshtii de Romani care voteaza "vedete" in loc de proiecte politice.
  • +4 (4 voturi)    
    Oana Zavoranu (Sâmbătă, 2 august 2008, 8:54)

    AsmVax [anonim]

    Intradevar nu ea "are mintea scurta", doar cei care o vor alege.
  • +3 (3 voturi)    
    intrebare retorica (Sâmbătă, 2 august 2008, 9:21)

    hilary [anonim]

    daca un "om atit de important" ca si vadim i-a facut queridei o atit de importanta propunere, vazind dincolo de fustite si bustiere, eu ma intreb oare ce parere are pepe despre chestia asta?...
    pe de alta parte nu stiu de ce ne miram...si un om atit de important ca si jirinovski i-a facut ciciolinei niste propuneri importante...
  • +2 (2 voturi)    
    ...ba, din contra ! (Sâmbătă, 2 august 2008, 9:24)

    Valentin [anonim]

    Domnisoara Oana Zavoranu, va taxam tocmai pentru fustita scurta si burtica goala....ca alktceva nu avem ce sa taxam la dvs. Din nefericire ptr dvs, v-ati aliat cu cine nu trebuie...pe o tabla de sah vituala, dl. Vadim poate sa reprezinte cu succes o piesa interesanta, ce sta langa regina...prietenii stiu de ce !...CO-RE-GA......
  • +3 (3 voturi)    
    si una si alta (Sâmbătă, 2 august 2008, 10:23)

    florian [anonim]

    Querida este de geaba criticata ca ar avea fusta scura si burta goala. Compenseaza de fapt inteligenta limitata si cutia craniana goala!
  • +4 (4 voturi)    
    (Sâmbătă, 2 august 2008, 12:04)

    eddyeduard [utilizator]

    Hai neamule la vot că prm-ul ne-o dă pe Zăvoranca pe liste pentru deputaţi. Am văzut imagini de la conferinţa de presă şi mă gândeam că nu am cum să rezist să nu pun ştampila de doua silicoane noi nouţe acolo la vot. În sfărşit avem parte de acea înnoire a clasei politice de mult aşteptate.

    http://pringauracheii.wordpress.com/2008/08/01/politica-cu-tate/
  • +3 (3 voturi)    
    Buruieni (Sâmbătă, 2 august 2008, 16:07)

    Teo [anonim]

    A plecat Buruiana din PRM si este inlocuita cu buruienoasa Qerida..Halal partid, halal politica, iar , noi , electoratul, stam ca prostii si asteptam sa vina ziua in care apar politicienii adevarati, scoliti si nemanjiti. in rest, paine si circ.........
  • -4 (4 voturi)    
    Nu mai fiti rai ! (Sâmbătă, 2 august 2008, 16:45)

    martin [anonim]

    Am remarcat-o pe Oana Zavoranu inca de cand facea reclama pentru TVR 2. Iar nevasta-mea mi-a spus ca e si destul de desteapta, dupa ce a vazut-o la un post TV, la care eu in general nu ma uit, caci nu ma intereseaza astfel de subiecte ca Elodia si astrologia.
    Normal ca W.C.Tudor avand partidul in disolutie, trebuia sa o inlocuiasca pe traseista Lia Olguta Vasilescu, alta frumoasa prea dezinvolta. Doar nu putea sa ramana in partid doar cu Bolcas, care cam adoarme vorbind.
    In politica sunt desigur necesare femei frumoase, dar trebuie cred sa aiba si o nuanta de delicatete.
    Astea excesiv de dezinvolte sunt pentru alte meserii, fiindca imi dau impresia ca Romania a implementat prea bine revolutia sexuala !
  • +2 (2 voturi)    
    bun de doctor (Sâmbătă, 2 august 2008, 19:58)

    jhonny [anonim]

    Pai si-a gasit insotitoare saracul sa mearga la doctor, lasati-l ca oamenii continua sa-i fac socuri si termina cat decurand.
  • +6 (6 voturi)    
    prm-cusca_cu maimute! (Duminică, 3 august 2008, 6:44)

    eeeuuuu [utilizator]

    ... in imaginea de mai sus, aveti un babuin (batran) si o maimuta urlatoare (proasta)! 'cica n-are mintea scurta! sigur ca da, n-o are de loc! bine ca ramane cu... sufletu'! o stiti de quertida? io o mai stiu si de boozooka! poate a luat-o sefu' ei de partid sa-i "sufle" o doina la cimpoi. acu' corneliu RABIN tudor are doua parasute, ca una dintre ele e politica, poate sa deschida si bordel! mutra de peste are, experienta, asemenea, de pe vremea cand ii procura lui eugen barbu minore, mai trebuie sa faca demersuri pentru legalizarea prostitutiei! coane tudore, daca nu te descurci si vrei mai multa clientela, impaca-te cu michael guest, fostul ambasador sua la bucuresti, poate te-nvata el niste chestii mai noi, sa diversifici serviciile si sa le practici si tu!
  • +1 (1 vot)    
    Nu te taxez (Duminică, 3 august 2008, 9:32)

    Dr. Justice [anonim]

    pentru ca ai fusta scurta, ci pentru ca esti nesimtita, proasta si lipsita de elementarul bun simt. Totusi, stai linistita, e plin Bucurestiul de taximetristi si alte specii asemantoare, care te vor vota!
    • +2 (2 voturi)    
      ei, daca nu-i ajunge... (Duminică, 3 august 2008, 18:45)

      me [utilizator] i-a raspuns lui Dr. Justice

      istanbulu' e aproape si turcii poftitori! sa-i dea ei voturi pe sale, pana s-o satura! cine s-o plange de blenoragie sa afle ca toate se platsc pe lumea asta!
  • +1 (1 vot)    
    CUM E TURCU SI PISTOLU! (Duminică, 3 august 2008, 13:42)

    Mirciuc [utilizator]

    Atita!
  • +1 (1 vot)    
    mars javra (Duminică, 3 august 2008, 16:38)

    max [anonim]

    cateaua asta ar trebui sa stea in tomberoanele DDTV si OTV pentru cei care au chef sa analizeze ce-i poate capul iar pe ceilalti sa ne scuteasca!
  • +1 (1 vot)    
    Dar motanul? (Luni, 4 august 2008, 0:11)

    Andrada [anonim]

    Unde o fi motanul care nu a incăput in videoclip????Nu merge oare si el la vreun colegiu!?!
    • +2 (2 voturi)    
      o sa apara si el! (Luni, 4 august 2008, 5:54)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui Andrada

      pe motan il face ministru pentru relatia cu parlamentul, ca miauna si sare in brate la oricine!