Liviu Dragnea anunta pe Facebook productii record la grau si la floarea soarelui

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 19 octombrie 2017, 18:29 Actualitate | Politic

Dragnea anunta productie record la floarea soarelui
Foto: Facebook
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a anuntat joi, pe contul lui de Facebook, productii record obtinute de Romania la grau si la floarea soarelui.

"Dincolo de toate conflictele politice, masurile adoptate de Guvernarea #PSD isi arata rezultatele!

Dupa productiile record la grau din aceasta toamna, iata ca si la floarea-soarelui avem vesti foarte bune!

Mai mult, asa cum ne-am angajat in #Programul de guvernare, la data de 16 octombrie am inceput plata subventiilor pentru fermieri",
a scris liderul PSD, pe contul lui de Facebook.

Anuntul sefului PSD nu a fost intampinat prea bine de internauti, in conditiile in care pe prima pagina de comentarii abunda criticile.

"Traiasca partidul. A crescut productia la hectar! Urmeaza sa creasca si cantitatea de lapte per vaca. Pute scoala comunista in anuntul asta", a scris un internaut.

"Sa trăiască tovarășul, mulțumim ca s-a rugat pentru noi și au fost ploi multe, astfel încât țara noastră este fruntașă la producția de grâu, floarea soarelui și alte plante care vegetează prin parlament, guvern ...
Trăiască partidul", a comentat un altul.

Un alt comentator se indoieste ca ar fi vorba de postarea proprie a lui Liviu Dragnea: "Guvernarea PSD a dat o recoltă îmbelşugată de floarea soarelui...\uD83D\uDE06\uD83D\uDE03 Nu cred că e postarea proprie a d lui Dragnea, fiindcă informația e formulată penibil".

"Perfect! Înseamnă că se va ieftini uleiul de floarea-soarelui! Aaa, scuze, am uitat că ați mărit prețul la combustibili, și că datorită programului de guvernare PSD țara e cu un picior în groapa. Îndrăznește să crezi că nu scapi nepedepsit! ;) "', comenteaza alt internaut.

Un comentator se intreaba daca recoltele au fost cumva insamantate in decembrie (cand PSD a castigat alegerile parlamentare) in timp ce un altul arata cu degetul la biserica: "Eu parca as multumi lui Arsenie Boca pentru productia record decat lui Liviu Dragnea......dar na...eu sunt mai pios asa.Sunt convins ca toti europenii se bucura de cresterea lor datorata programului vostru de guvernare".























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

2846 vizualizari

  • -23 (27 voturi)    
    Foarte bine! (Joi, 19 octombrie 2017, 18:44)

    Nyk1 [utilizator]

    Cred că numai cei mai încrâncenați dușmani politici ai d-lui Dragnea și ai PSDului pot să se întristeze la așa o știre.

    Bineînțeles, asta cu condiția ca rezultatele să fie conforme cu realitatea, și nu ca pe vremea iluștrilor înaintași politici ai d-lui Dragnea (și ei la origine tot din sudul țării, mai dinspre vest puțin, din Scornicești, Olt).
    • +8 (8 voturi)    
      Este bine ca o luam cu toNtii " alesi" pe ulei (Joi, 19 octombrie 2017, 19:13)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Dacă facem descântecul politic PSD peste horincă sau vin, atunci să bei puțin, iar dacă-l facem peste oleu de olivă, atunci să se ungă !!!!!
    • +13 (13 voturi)    
      problema (Joi, 19 octombrie 2017, 20:33)

      andrei1232000 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      este ca Daddyy si PSDeul n-au nici un meit dar fraierii vor inghiti aceasta porcarie. Credeam ca ne anunta ca s-a mutat in Brazilia.
    • -6 (8 voturi)    
      Nu inteleg de ce ai ayitea minusuri > (Joi, 19 octombrie 2017, 23:04)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Oamenii nu mai au simtul umorului ?
      Sau deja la numele Dragnea se crispeaza instantaneu si nu mai judeca.
      • +6 (6 voturi)    
        Nu de asta (Vineri, 20 octombrie 2017, 9:04)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Kecske

        Pentru ca majoritatea postarilor lui sunt pline de propaganda fara fond si contra-argumente spuse din auzite, fara surse, fara nimic. Isi da cu parerea aiurea pentru "binele partidului".
    • +5 (5 voturi)    
      mai bine (Vineri, 20 octombrie 2017, 11:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      ai fi remarcat copierea lui ceausescu, facuta de aceasta caricatura de imitatie a lui ceausescu.
      anunta cresteri record pe toate planurile economice, fiscale, viseaza doar conspiratii care vor sa-l dea jos pe el si partidul pesdacilor, ataca tot de e de provenienta straina (corporatii) facand parada de un nationalism desantat desi se plimba cu BMW in loc de DUSTER.
  • +24 (24 voturi)    
    Deci, daca va e foame, faceti-va cont pe feisbuc! (Joi, 19 octombrie 2017, 18:45)

    CezarN [utilizator]

    :)
    • -9 (11 voturi)    
      Daca va e foame... (Joi, 19 octombrie 2017, 21:03)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      liber la spart seminte.
      Semintele are gust.
  • +9 (9 voturi)    
    Bravos! (Joi, 19 octombrie 2017, 18:50)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Tara arde, dar avem grau ...

    "Dincolo de toate conflictele politice, masurile adoptate de Guvernarea #PSD isi arata rezultatele!"

    Deci pentru asta au fost votati? Sa scufunde tara dar sa salveze grul si floarea soarelui? Pai daca punem asa problema, atunci retrag tot. bravos, domnilor. Ati facut o treaba excelenta. Adevarul e ca nici macar Ciolos nu ar fi reusit "reusitele" voastre nici in 1000 de ani.

    Astept cu nerabdare cota de vesti bune sa ne inveseleasca. Asa cum si Pantazi a ironizat taxa de solidaritate printr-o mandrie patriotica, asa sunt si eu de mandru de floarea soarelui si grau. Cine are nevoie de pensie si salariu marit cand avem grau?
  • +5 (7 voturi)    
    Da la peste cum stam mai " draga" zebra DLN? (Joi, 19 octombrie 2017, 18:51)

    Plagarus [utilizator]

    ImBulinam Belinda cu puiet fara numar, sa cada bratul DNAului in turbioane legislative ?????
  • +5 (5 voturi)    
    "tovarasi, muncitorii plange ... (Joi, 19 octombrie 2017, 18:55)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    ... ca taranii lea luato inainte"
    ce naiba a facut PSD si Tov Dragnea personal pt aceste productii record ?
    au optimizat softurile de pe navetele alea spatiale cu care se recolteaza astazi ?
    au vorbit cu sefii lor din Rusia sa manipuleze precipitatiile ca sa creasca productia ?
    sau au dat indicatii pretioase despre densitatea semintelor per mp cum facea Nea Nicu ?
    sau au fost in vizita de lucru la Monsanto si Pioneer sa le explice cum sa mermeleasca ADN-urile semintelor (da Dragnea parca nu are "tovarasa" chimista...) ?

    cel mult puteau sa asigure NORMALITATE SI STABILITATE IN MEDIUL DE AFACERI, de care au nevoie toti antreprenorii (incl fermierii) - pentru ca altfel PSD e lipsit de orice viziune de dezvoltare a Romaniei ... da vezi sa nu !!
  • +10 (14 voturi)    
    eeei, nu cred, (Joi, 19 octombrie 2017, 18:56)

    revo [utilizator]

    trebuie sa fie banc, doar nu e atat de tampit.
    • +4 (4 voturi)    
      nu e (Vineri, 20 octombrie 2017, 11:21)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui revo

      banc.
      saptamana trecuta se mira in direct la tv. de ce se supara toata lumea cand noi avem cresterea economica cea mai mare din UE.
  • +14 (14 voturi)    
    xxxxl (Joi, 19 octombrie 2017, 19:03)

    vorbeste lumea [utilizator]

    daca nu te bagi ca musca-n toate si te faci singur de ras, nu te simti bine ...
  • +7 (7 voturi)    
    sincer... (Joi, 19 octombrie 2017, 19:05)

    mitocanu [utilizator]

    noi iti uram productii record la dosare dna si la ani inchisoare...si sa-ti tina companie in celula de 2x2 metri patrati (conform normelor cedo), de la jilava, urmatorii tovarasi de drum si de viata: profesorul INFRACTOR voiculescu, tariceanu cel cu sufletul vandut diavolului (putin), bubosul tudorel, alta intrebare iordache, xxl serban si malita paguboasa codrin...gasca nebuna (badea, gadea, grecu, ciuvica si tudor) iti va aduce pachete cu cerealele din productia récord...iti dorim sa ai cosmaruri cu soros si iohannis...sa iesi la pensie de acolo si sa te bucuri de ea conform noii legi amanate pana in 2118... nu uita sa platesti proaspatul impozit de 2%...bilantul realizarilor tale in inchisoare sa ti-l faca darius valcov din cavoul cu tablouri...sarmane yorick...
  • +7 (7 voturi)    
    Noroc cu "guvernul zero" (Joi, 19 octombrie 2017, 19:33)

    Altiro [utilizator]

    a lui Ciolos care a pregatit subventiile la timp pt culturile agricole din 2016-2017, altfel nu mai avea telemormaneanul cu ce se lauda decat cu amanarea cresterii pensiilor in 2019..
  • +5 (5 voturi)    
    Probabil... (Joi, 19 octombrie 2017, 19:49)

    Iorgovan [utilizator]

    ...au cantarit si combina, ca pe vremea lui nea Nicu.
  • +5 (5 voturi)    
    locul 2 in lume (Joi, 19 octombrie 2017, 19:51)

    thebblack [utilizator]

    in fata chinei dar dupa uniunea sovietica?
  • +5 (5 voturi)    
    d c... (Joi, 19 octombrie 2017, 20:06)

    liviu_ [utilizator]

    incep sa inteleg cum se simteau oamenii inainte de 89?!
  • +4 (4 voturi)    
    la menta, care e situatia ?` (Joi, 19 octombrie 2017, 20:10)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    .
  • +5 (5 voturi)    
    Dragnea este pentru noi/ Ceausescu mai prost doi (Joi, 19 octombrie 2017, 20:16)

    cartofil [utilizator]

    A fost un an agricol bun, din cauza lui Dumnezeu care a dat ploi cand trebuia. Dragnea confisca si actiunile lui Dumnezeu acum !!! Si se vede un Ceausescu doi, care se pare ca l-o fi fascinat pe baiatul militianului de tara. Daca taica-sau putea sa dea cu bulanul numai in amaratii din sat, Ceausescu putea sa dea in toti.
  • +10 (10 voturi)    
    super (Joi, 19 octombrie 2017, 20:39)

    pragmatism [utilizator]

    Cel mai tare comentariu este al lui Catalin Ionita, citez:
    "Să trăiți domnul Dragnea, cu respect! Chiar îmi făceam probleme, că ultima data v-am văzut pe Facebook cu niste gorile și cu unu' fără par, care vă pupa in fund! Mă gândeam că v-au săltat nenorociții aia de procurori dar, se vede treaba că sunteți viu și vă ocupați de lucruri serioase, cum e asta cu floarea soarelui!... Așa este, de când ați venit dumneavoastră la putere au mai crescut un pic și țâțele lu' nevastă-mea! Totul este bine și merg lucrurile brici! Sa va ajute Dumnezeu și Maicuta Domnului, să realizați tot ce vă propuneți, să nu uitați de noi, ăștia saracii la minte, că va votam și data viitoare! Dar cu porumbul, ce se aude? Ați mai mărit un pic coceanul? Va rog eu sa vă ocupați serios și de problema asta!"
  • +6 (6 voturi)    
    neclar (Joi, 19 octombrie 2017, 20:49)

    Dedalus [utilizator]

    Dar recolta de goji?
  • +9 (9 voturi)    
    Ca sa il citez pe Moromete (Joi, 19 octombrie 2017, 21:48)

    Wanheda [utilizator]

    O sa manance romanul la paine la iarna si postacu psd o sa sparga la seminte!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Nea Ceasca (Joi, 19 octombrie 2017, 21:49)

    carmen.l [utilizator]

    moare de invidie.