Ambasadorul SUA in Romania: Noi ne mentinem increderea in munca lui Kovesi, care a fost analizata de autoritatile judiciare romane

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 6 iulie 2017, 12:24 Actualitate | Politic

Hans Klemm
Foto: Ambasada SUA
Ambasadorul SUA la Bucuresti, Hans Klemm, a declarat joi, la Parlament, la finalul unei intrevederi pe care a avut-o cu presedintele Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea, ca isi mentine increderea in munca sefei DNA Laura Codruta Kovesi, activitatea acesteia fiind analizata de autoritatile judiciare din Romania, in care are incredere, transmite News.ro.

Intrebat daca guvernul SUA si ambasada o sustin in continuare pe Laura Codruta Kovesi, Hans Klem a spus: "Noi ne mentinem increderea in munca ei si aceasta munca a fost analizata de autoritatile judiciare din Romania. Avem incredere in asta".

De asemenea, chestionat daca Laura Codruta Kovesi este in pericol din cauza scandalului din DNA, ambasadorul a sustinut ca "aceasta va trebui sa fie decizia luata de autoritatile romanesti".
























[P] Programul de granturi „Raiffeisen Comunitati” se apropie de incheierea perioadei de inscriere a propunerilor de proiect, data limita fiind luni, 31 iulie 2017.

Programul este organizat de Raiffeisen Bank si a ajuns la a saptea editie, fiind primul concurs online de proiecte de responsabilitate sociala derulat de o banca din Romania. Anul acesta, programul va sprijini financiar 10 proiecte de educatie non-formala, cu scopul de a aduce o contributie pozitiva in comunitatile in care Raiffeisen Bank este prezenta. Proiectele castigatoare vor primi granturi in valoare de 45.000 lei/proiect, echivalentul a aproximativ 10.000 de euro.

4356 vizualizari

  • -20 (34 voturi)    
    a fost !?! (Joi, 6 iulie 2017, 12:34)

    om simplu din multime [utilizator]

    iete, si noua ne spun astia ca analiza e in curs, ba mai mult, anchete penale la dna, etc.

    deci, dansul a dat in plic rezultatul analizei in curs....
    herr 6hausen numai transmisese, de la cotrocesti, dorinta excelentei sale...

    clamp, fa'ti bagaju' !!!
    • +7 (17 voturi)    
      ce postac slab esti... (Joi, 6 iulie 2017, 12:54)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      mujicia te prosteste.
    • -3 (15 voturi)    
      Fiecare cu plagiatorul lui. (Joi, 6 iulie 2017, 13:42)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Dragnea cu Tudose, Iohannis is Klemm cu Kovesi. Uite o idee de brand de tara. Ce frunza, ce oaie, fiecare strain sa infieze cate un plagiator din Romania.
    • +5 (11 voturi)    
      Romania e hackerita institutional de Rusia! (Joi, 6 iulie 2017, 14:17)

      Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Nu minerii s-au luptat cu tinerii ce cereau democratie si alegeri libere!
      Nu Iliescu "s-a nimerit" pe la televiziune de "revolutie"!
      Nu minerii au facut mineriada in timpul CDR! Chiar cand luase puterea altcineva decat Rusia!
      Nu romanii au decis dublarea salariilor si pensiilor in prag de criza financiara globala in paralel cu parasirea Irakului, lasarea balta a aliatilor!
      Nu romanii dupa ce au fost tigrii economici cu crestere de 4-6% pe ani in anii astia de seceta economica vor sa se dinamiteze fiscal !
      Agentii sovietici implantati in tara in adormire, s-au trezit dupa revolutie, au iesit in fata, au facut averi, au capatat locuri cheie in stat si permanent au raspuns Moscovei. De-aia "ceva" "nu ne lasa" sa evoluam. "Ceva"-ul ala sunt sovieticii ulterior sustinuti si de FSB si de postacii transnistreni.
      Clar si aceasta incercare este tot la ordinul Moscovei, ma bucur ca a esuat, dar acum trebuie incepuita curatenia. SRI ar trebui sa ia in calcul si eliminarea fizica, este independenta Romaniei si integritatea in pericol!
      • -3 (11 voturi)    
        nu e prea tarziu (Joi, 6 iulie 2017, 14:58)

        om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

        treci pe la un psihiatru.
        daca ai fost, nu mai uita sa'ti iei hapurile....
        • -2 (2 voturi)    
          mai simplutu-le (Joi, 6 iulie 2017, 17:56)

          yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

          au murit 1100 de romani la revolutie, ucisi de dezinformare la care tu contribui din plin
          • 0 (0 voturi)    
            "complexu-le" (Vineri, 7 iulie 2017, 12:26)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

            Esti sigur ca doar el contribuie la dezinformare, iar tu esti imun?
            Pt ca oamenii aia au murit fiind dezinformati de ambele baricade. Iar tu faci parte din aceeasi schema aici.
  • +4 (12 voturi)    
    thanks ... (Joi, 6 iulie 2017, 13:13)

    sim12345 [utilizator]

    ... Mr Klemm.

    That's what we want to hear from you.

    I hope also Livache heard it.
    • -6 (6 voturi)    
      marele presedinte american (Joi, 6 iulie 2017, 15:00)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui sim12345

      billy mincinosu klinton se trage din hope, arkansas. :-)
      hope si'asa.
  • -5 (13 voturi)    
    Misto (Joi, 6 iulie 2017, 13:15)

    Pac-pac [utilizator]

    De fiecare data cand trece cate un vant mai napraznic deasupra DNA, ambasadorul SUA apare si el prin zona cu mesaje de sustinere.
    Asadar, LKC este sau nu sustinuta de agentiile SUA?
    • -2 (6 voturi)    
      Ambasadorul SUA (Joi, 6 iulie 2017, 15:15)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Pac-pac

      Sustine politica si diplomatia SUA nu este agent al serviciilor secrete Americane. Confunzi cu rusia unde si soferul unei ambasade e membru KGB (sau cu e boteza FSB...). Chestia cu "agenturili" ce sustin "elemente dusmanoase" din Romania e fumata de multa vreme de ceasca care se vede ce a patit. Fii atent sa nu patesti la fel :-))
  • -9 (15 voturi)    
    Rectificare (Joi, 6 iulie 2017, 13:26)

    Gigi Kent [utilizator]

    Autoritatile judiciare din Romania evalueaza acum activitatea doamnei deci nu "a fost" analizata inca.

    In rest increderea domnului Klemm ma lasa rece. Dl Klemm a mai avut incredere si in V. Zgonea si in S. Grindeanu si amandoi au facut pasi. Sper ca increderea domnului Klemm in doamna Kovesi sa aiba acelasi rezultat.
    • +3 (7 voturi)    
      Sa dea Dumnezeu chiar sa te lase rece (Joi, 6 iulie 2017, 15:16)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      :-)
  • +1 (1 vot)