Badalau: Parlamentari de la alte partide vor sa voteze motiunea si sa devina membri, inclusiv de la USR. Avem portile deschise, dar avem cvorum si fara ei. / Mihai Gotiu, senator USR: Nu se pune problema ca cineva de la USR sa plece la vreo factiune a PSD

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 18 iunie 2017, 15:37 Actualitate | Politic

Nicolae Badalau
Foto: Agerpres
Presedintele executiv al PSD, Nicolae Badalau, a sustinut duminica la Parlament ca social-democratii vor racola parlamentari de la toate partidele, inclusiv de la USR, pe care ii vor face membri de partid, in schimbul sustinerii motiunii de cenzura impotriva premierului Sorin Grindeanu, relateaza News.ro.
UPDATE: "Nu se pune problema ca cineva de la USR sa plece la vreo factiune a PSD." - Mihai Gotiu, senator USR.

"Dansii (parlamentari de la alte partide - n. r.) isi exprima optiunea sa voteze motiunea si chiar unii parlamentari sa devina membri PSD. De la absolut toate partidele. Sa stiti ca chiar si la USR cativa sunt oameni rezonabili si oameni maturi (...) Strategia PSD este ca atunci cand sunt oameni valorosi sa aiba portile deschise (...) Tot timpul au fost portile deschise. Nu pot sa dau un numpr exact. Noi cu siguranta si fara dansii avem cvorumul de 233 (numarul minim de voturi pentru a adopta motiunea de cenzura - n. red.), dar in acelasi timp ne preocupa o majoritate solida dupa motiune pentru a avea o guvernare cat mai solida", a declarat Nicolae Badalau.

Intrebat ce se va intampla cu parlamentarii PSD care nu vor vota motiunea de cenzura, Badalau a evitat sa spuna daca acestia vor fi sau nu exclusi din partid.

"Sunt cativa, doi - trei, din solidaritate fata de domnul Grindeanu si ma refer aici la parlamentarii de Timis, cu toate ca si aici asteptam un raspuns, ca dansii sa nu voteze motiunea. Dar asta nu inseamna ca pleaca din PSD. Eu cred ca in momentele importante trebuie sa fii solidar cu colegii si cu partidul. Ne vom gandi ce masuri vom lua in functie de propuneri", a mai spus Nicolae Badalau.



Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4248 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Badalau (Duminică, 18 iunie 2017, 15:43)

    mitg [utilizator]

    Dupa nume-ti dai seama ca nu e nimic.

    Arunci niste fente penibile de nici dracu nu te crede.
    • 0 (0 voturi)    
      Cine pleacă pierde mandatul. (Duminică, 18 iunie 2017, 18:18)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Bădălău minte sau nu știe.Când un parlamentar migrează la alt partid își pierde mandatul.Rămâne dacă partidul la care migrează îi oferă un loc eligibil.
  • +1 (1 vot)    
    Su-ie-ra hi-e-ne-le... (Duminică, 18 iunie 2017, 15:46)

    Observator roman [utilizator]

    Lua-v-ar ECARISAJUL pe toti!
  • +3 (3 voturi)    
    Deocamdata "Dansii" (Duminică, 18 iunie 2017, 15:48)

    Rahan5 [utilizator]

    (parlamentari de la alte partide), sunt numai unul, cel de la PMP Covasna. Oricum PMP are in sodaje vreo 1-2 %, si multi, era de asteptat sa fuga ca potarnichiile, care incotro, mai ales ca Basescu si compania, are probleme tot mai mari cu dosarele penale.
  • +3 (5 voturi)    
    du-te mah!!! pe bune?!? (Duminică, 18 iunie 2017, 15:49)

    The Great Cornholio [utilizator]

    inclusiv de la USR! asta e tare.
    probabil ca e ca la reducerile din magazinele romanesti: reduceri de pana la 90%. dap, la scobitori expirate.
    probabil ca au mituit vre-un sobolan de la USR care era deja afectat (infiltrat) de ciuma rosie si acum la disperare trebuie sa isi dea arama pe fata.
  • +3 (3 voturi)    
    Cine mai e si asta? (Duminică, 18 iunie 2017, 15:52)

    parol_monsher [utilizator]

    Altul de care n-am auzit niciodata, o fi sluga PSD #0443153.
  • +2 (2 voturi)    
    sau - sau (Duminică, 18 iunie 2017, 15:57)

    anonim3 [utilizator]

    S-a dat ordin pe unitate de repatriere a cartitelor plantate in alte partide? Dar care sunt sobolanii care, fie si chemati, se intorc pe un vas care ia apa dupa ce capitanul a dat cu tarnacopul in cala?
    Mai degraba cred ca este vorba de un nou episod din Pinocchio, varianta horror.
  • +2 (4 voturi)    
    asta ne crede idioti pe toti! (Duminică, 18 iunie 2017, 16:02)

    Francisc 1 [utilizator]

    usr-isti care sa migreze la PSD!
  • +4 (4 voturi)    
    Amaratilor ! Ati revenit la vechea metoda (Duminică, 18 iunie 2017, 16:14)

    Susufler0 [utilizator]

    a "galetilor" in care insa bagati si cate o mica functie ori mic favor !
  • +3 (3 voturi)    
    Prostălău (Duminică, 18 iunie 2017, 16:18)

    R.Stoian [utilizator]

    Ușor cu dezinformarea pe holurile Parlamentului. După comedia asta, o să căutați voi, leprele pesediste, căința pe la ușile altora, așa că en-marș, vorba francezului.
  • +6 (6 voturi)    
    bey bulache (Duminică, 18 iunie 2017, 16:27)

    Bazil [utilizator]

    majoritatea solida ati avut-o si in Ianuarie la investirea lui Grindeanu. Indiferent cat este majoritatea voastra, voi nu puteti guverna pentru ca nu aveti oameni competenti. Poate ca ii aveti, dar ii tineti in bezna, ca va este teama de ei. Ceea ce scoate psd la inaintare fac parte din categoria celor cu IQ < 80, iar o mare parte din ei vor avea o garderoba in dungi..
  • +7 (7 voturi)    
    felicitari ! (Duminică, 18 iunie 2017, 16:32)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    sa speram ca inainte de "negociere" vor accepta sa-si puna ceva "tehnica" pe ei, sa va prinda dracu' odata "cu rata in gura" - ca nu se mai poate cu voi !

    v-ati batut joc de tot in amarata asta de tara - dupa ce KJ a repurtat un mare succes pentru ROMANIA voi imediat ati procedat la subminarea credibilitatii Tarii - asa sunt ordinele voastre de la Kremlin, pt ca in mod evident nu exista nici o alta logica in alegerea momentului de catre jigodia de Dragnea !
    • -2 (2 voturi)    
      eu cred ca sabia razboiului (Duminică, 18 iunie 2017, 17:38)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui silviu_dumitrescu

      a fost scoasa din teaca de ceilalti, de Clanul Sarbu-Ponta, condus de facto de foarte securistul socru Sarbu, pus in miscare de nasul lui Ponta, Maior, la venirea in tara, si sprijinit de securistii doctori ai lui Oprea (multi, raspanditi peste tot), alt nas al lui Ponta, sustinut de securistii fosti sub comanda lui Coldea (care intervenea la Cocos sa-i trimita bani amicului Ghita), calcati pe bataturi de ancheta aia idioata a lui Dragnea, privitoare la alegeri.

      Dupa cum vezi, serviciile sunt in toate care se afla sub soare. Iar serviciile nu accepta ca sa fie puse in discutie si chemate la raport de un baiet de militian de la tara, care are si bube mari in cap.
  • +2 (4 voturi)    
    De la USR never ever (Duminică, 18 iunie 2017, 16:44)

    MasP [anonim]

    Inseamna ca sunt extrem de disperati daca au ajuns sa caute parlamentari si pe la USR. Ce nu intelege Gigel asta e ca USR e altceva, oamenii aia au venit din convingere si nu vor pleca niciodata pentru favoruri financiare.
  • +1 (1 vot)    
    din ce (Duminică, 18 iunie 2017, 17:43)

    nahir [utilizator]

    film e asta?
    auzi la el, cica parlamentari din alte partide vor sa devina membri psd.
    ce-or fuma?
  • +2 (2 voturi)    
    Ce gogomanii! (Duminică, 18 iunie 2017, 18:06)

    tddrg [utilizator]

    Cine dreaq e si Nicolae Labulau asta ca n-a auzit de el nici tutea? Partidul asta e plin de looseri, vai de capul lor... Gogoși de la PSD! Regele Mihai sta la coada sa intre in PSD, pe asta ati incercat-o maimuțoilor?
  • +3 (3 voturi)    
    PSD nu-i capabil să guverneze. (Duminică, 18 iunie 2017, 18:26)

    asavreau [utilizator]

    PSD face bâlci dându-și jos propriul guvern și clamează democrația.Normal ar fi să se retragă și să lase pe alții.România a pierdut un an pentru ca PSD să încerce legalizarea hoției.