Liviu Dragnea: Maine s-ar putea sa intarzii la receptia de la Cotroceni, caut o scutire ceva sa motivez

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 10 mai 2017, 19:09 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat miercuri seara, la Craiova, raspunzand unei intrebari, ca s-ar putea sa intarzie la receptia de Ziua Europei, organizata joi de presedintele Klaus Iohannis, dar ca va cauta "o scutire ceva" sa motiveze, relateaza News.ro.

"Maine s-ar putea sa intarzii la receptia de la Cotroceni, caut acum o scutire ceva sa motivez. Intentionez, daca reusim, sa terminam lucrarile in plenul reunit in timp util, pentru ca, din pacate, din cauza lipsei unor colegi de-ai nostri, niste hotarari ale Parlamentului au fost anulate. Eu ieri, si aseara, si azi dimineata, am vorbit la telefon personal cu aproape toti senatorii PSD, cu exceptia a doi dintre ei, si maine vreau sa fim cu totii acolo. Dupa ce dezbatem toate proiectele de legi de pe ordinea de zi, regulamente, comisia de ancheta parlamentara...", a spus Liviu Dragnea, intrebat daca va participa la receptia de Ziua Europei, organizata joi de presedintele Klaus Iohannis.

De asemenea, intrebat daca joi va fi luat in discutie si raportul privind revocarea lui Misu Negritoiu de la sefia ASF si daca exista un inlocuitor pentru acesta, Dragnea a afirmat: "Din cate stiu eu raportul este in plen si va fi supus la vot. (...) Imediat, nu. Maine vom vota vicepresedintele ASF pe asigurari, este cel mai important lucru".

Dragnea a precizat ca, daca joi trece raportul pentru vacantarea postului de presedinte al ASF, intr-o perioada foarte scurta PSD va veni si cu o propunere.

Deputatii si senatorii reuniti in sedinta de plen comun nu au reusit, marti, din cauza lipsei de cvorum, sa se pronunte asupra numirii unui nou presedinte al Autoritatii Nationale in Telecomunicatii si revocarii lui Misu Negritoiu din functia de presedinte al Autoritatii de Supraveghere Financiara. Cele doua subiecte figurau pe ultimele pozitii ale ordinii de zi a plenului comun, insa lipsa de cvorum a determinat suspendarea sedintei plenului reunit al Camerei Deputatilor si Senatului a fost suspendata.


Citeste mai multe despre   






















4323 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    . (Miercuri, 10 mai 2017, 19:26)

    Evq [utilizator]

    Hahaha, al naibii, se dă greu de găsit acum...
  • +6 (8 voturi)    
    RECUOSC: Am ras cu lacrimi de alea mari (Miercuri, 10 mai 2017, 19:30)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    si ma doare burta rrrrrrauuuu!!!!

    Motivul ? un comment de-al meu :

    "În cadrul articolului Cum si-a schimbat radical Liviu Dragnea pozitia fata de gratiere: in ianuarie o cerea imperativ, azi o respinge

    ::::)))))))) (Miercuri, 10 mai 2017, 16:07)
    dracu viu, dupa ziua de azi ,....

    maine nu merge "la lucru " / sta acas' face sepuku !!!!

    :::)))))))))))))"

    AM RAS !!!!!!! SI RAD IN CONTINUARE !!!

    macar de s-ar valida .... HIHIHIHIHIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!
    • +3 (3 voturi)    
      te inseli, motivul e mai "puternic" (Miercuri, 10 mai 2017, 20:09)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      citire de pe HN

      " Cine a scos menghina de mana din dulapul cu scule? (Miercuri, 10 mai 2017, 16:43)

      inganduratul [utilizator]
      si care dintre voi ii strange outzele lui ala care se crede mare pescar?
      Sa faca un pas in fata sa-l felicit! "
  • +5 (7 voturi)    
    De la Parchet,DNA,ICCJ,.....Rahova in final? (Miercuri, 10 mai 2017, 19:34)

    Plagarus [utilizator]

    Ti-e carca plina de dosare penale, asa ca ai de unde sa ceri scutiri pt. cativa ani buni si lungi.
  • +3 (3 voturi)    
    Iata motivul beton pentru o scuza (Miercuri, 10 mai 2017, 19:55)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Te duci sa recuperezi parte din jaful facut de FIEREA cu aceasta ocazie: un mizilic de 1,8M RON...
    https://www.facebook.com/USR.Bucuresti/photos/a.1657994837748602.1073741828.1657273667820719/1914546728760077/?type=3&theater
  • -2 (4 voturi)    
    invitat? (Miercuri, 10 mai 2017, 20:01)

    DT34 [utilizator]

    poate ca nici nu a fost invitat...
  • +4 (4 voturi)    
    Stiu pe cineva (Miercuri, 10 mai 2017, 21:08)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Stiu o persoana care te poate ajuta cu o scutire. Vezi, vorbeste cu LCK. Spune-i ca te duci din parte cetatenilor. Te serveste repede.

    Crede-ma, vei avea un motiv bun sa intarzii !

    Ca fapt divers, ce receptie e?
    Ce sarbatoriti? Victoria protestelor? Victoria UE? Bun asa. Pentru asta nu ma supar ca se cheltuiesc bani. O data la cateva luni mai merge sa primiti o palma sa va treziti la realitate si sa va amintiti ca VOI sunteti acolo sa faceti treaba pentru NOI, nu invers. Buna dimineata !
  • +2 (2 voturi)    
    maica, ma mir de unde mai esti (Miercuri, 10 mai 2017, 22:12)

    revo [utilizator]

    saracu de el, ce ocupat este, ce mai munceste el pe rupte, ce se mai zbate el pentru tarisoara asta, ce se mai speteste el sa sa-i aduca la munca pe psdistii chiulangii, totul pentru binele patrrriei, desigur... ma mir de unde mai e!

    Auzi, minciunel, daca vei fi la lucru, de ce mai cauti un motiv fals pentru scutire?
  • +5 (5 voturi)    
    Am fost printre primii care inca de ieri am spus (Miercuri, 10 mai 2017, 22:15)

    Susufler0 [utilizator]

    ca astazi Livache va invoca un program stabilit cu mult inainte care nu ii va permite sa dea ochii cu Jean Claude !

    PS. Din punctul asta de vedere Victoras, cu nesimtirea lui aproape patologica ii da clasa ! El n-ar fi avut nicio greata sa se vada cu Junker !
  • +4 (4 voturi)    
    Mai bine (Miercuri, 10 mai 2017, 22:38)

    billy34 [utilizator]

    ne-ati scuti pe toti de prezenta dv...Va puteti duce la pescuit, la damigeana, intr-o celula.