Traian Basescu comenteaza investirea noului Guvern: Doctor Ponta nu mai este Prim Ministru - Slava Domnului

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:06 Actualitate | Politic

Traian Basescu l-a felicitat marti pe Dacian Ciolos pentru investirea guvernului, dupa votul din Parlament, ocazie cu care l-a ironizat pe Catalin Predoiu si si-a exprimat satisfactia ca Ponta nu mai este la Palatul Victoria.

Iata mai jos mesajul postat de Basescu pe contul sau de Facebook:

"Soarta de Prim Ministru

Dacian Ciolos este noul Prim Ministru al Guvernului Romaniei - Felicitari Dacian !

Catalin Predoiu este vesnica speranta pentru functia de Prim Ministru - Felicitari pentru perseverenta Catalin !

Doctor Ponta nu mai este Prim Ministru - Slava Domnului".










6093 vizualizari
  • -23 (35 voturi)    
    Umor de marinar bezevenchi (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Acest Poppey mosnegut nu inceteaza sa ne distreze. Pe post de clovn, desigur.
    • -18 (24 voturi)    
      Ponta si Base.. (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:27)

      ecce [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ..au ajuns ca Tom si Jerry. Jap, o tigaie in cap, jap, o nicovala pe picior. Ar fi fost distractivi, daca n-ar fi adus tara in halul asta
      • +13 (17 voturi)    
        Alta manipulare... (Marţi, 17 noiembrie 2015, 18:16)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui ecce

        de tipul "cu toti sunt niste hoti"
        Mai draga, nu mai merge asa, la gramada, diferentele sunt prea multe ca sa le putem ignora
    • +13 (13 voturi)    
      SE APROPIE,SE APROPIE...VIN MEMORIILE! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:47)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Ai observat cat de bine sta cu ochii pe ei ? A fost telegrafic (cum ii sade bine unui capitan de vapor) si exact. Stai sa vezi cand s-o pune cu ochii pe voi, atunci sa te tii !
    • +3 (15 voturi)    
      Serios? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 18:14)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Vorbeste si injura doar pentru tine.
      Incearca sa fii logic, poate atunci te va asculta careva.
  • +9 (9 voturi)    
    Slava Domnului ! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 18:03)

    poc cel mare [anonim]

    .
  • +1 (1 vot)    
    In primavara (Marţi, 17 noiembrie 2015, 23:23)

    UpNext [utilizator]

    aveti demonstratii violente anti-guvernamentale in principalele orase din Ro. Pariem???