Victor Ponta, intrebat daca mai crede in Mos Craciun: Cum sa nu cred?

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 27 decembrie 2013, 14:01 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat vineri ca isi va petrece Revelionul in tara, alaturi de familie, si ca va reveni la munca in 6 ianuarie, urmand ca pana atunci activitatea curenta de la Guvern sa fie asigurata de vicepremierii Gabriel Oprea si Liviu Dragnea.

Intrebat de un ziarist, intr-o conferinta de presa organizata la Guvern, daca mai crede in Mos Craciun, Ponta a raspuns: "Cum sa nu cred? Daca nu as crede eu, cum as putea sa ii convig pe copiii mei ca exista?".

In ceea ce priveste cadourile primite de Craciun, primul ministru a afirmat ca a primit "cateva zile de foarte mare liniste de care aveam foarte mare nevoie".

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1303 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    exista Mos USLam (Vineri, 27 decembrie 2013, 14:07)

    un domn [utilizator]

    adica Mosh felix
  • +10 (12 voturi)    
    Curind revine Mos Gerilaaaa (Vineri, 27 decembrie 2013, 14:09)

    PopaPius [anonim]

    .
    • +9 (11 voturi)    
      Curand vine apocalipsa dupa uslam :D (Vineri, 27 decembrie 2013, 14:51)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui PopaPius

      Ce intrebari pregnant tendentioase la jurnalistii nostri! Bine ca n-au fost incomode.

      *Ca maine-poimaine da Ponta o OG sau parlamentul voteaza pe sest o lege cu lista intrebarilor permise pentru declaratii de presa.
  • +11 (13 voturi)    
    :) (Vineri, 27 decembrie 2013, 14:53)

    Analfabet [utilizator]

    Ion Iliescu nu exista, exista doar Mos Craciun!
    • +7 (9 voturi)    
      lui tov ilici (Vineri, 27 decembrie 2013, 14:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Analfabet

      I se spune Mosh revolutie ! sau mosh mineriada !
  • +7 (9 voturi)    
    Si Mos (Vineri, 27 decembrie 2013, 15:49)

    MadameDuRecamier [utilizator]

    Pontachio exista: e roman, mincinos cit cupride si neam prost. Sa le traiasca celor 70% din 40%!
  • +8 (10 voturi)    
    " Doctore " esti credul sau sau crud in impostura (Vineri, 27 decembrie 2013, 15:54)

    Plagarus [utilizator]

    Ilici sau Adelu-Bombo, mentorul sef de doctorat ?
  • +8 (10 voturi)    
    Iar minte mongoloidul (Vineri, 27 decembrie 2013, 16:03)

    AlisCuPar [utilizator]

    pentru ca el crede de fapt in Mos Gerila, in Mos Iliescu si in alti mosi de sorginte bolsevica.
  • +9 (11 voturi)    
    Ponta si mintea unui adult "necopt" (Vineri, 27 decembrie 2013, 16:06)

    uluit [utilizator]

    Ponta a raspuns: "Cum sa nu cred? Daca nu as crede eu, cum as putea sa ii convig pe copiii mei ca exista?"

    La un asa raspuns, ramai... uluit!
    Una este sa crezi sincer ca, exista Mos Craciun si sa crezi in povestile din copilarie. Dar, ca adult nu mai ai nicio scuza. Sa crezi in ceva ce nu existas si sa mai fii si presedinte PSD si PM?
    Pe copii lui, nu trebuie sa-i convinga, mintindu-i asa dupa cum o face in mod obisnuit in politica de stanga pe care o reprezinta. Trebuie sa le ofere bucuria sarbatorilor si sa fie sincer (macar cu ei).

    Potrivit ziare.com:
    Ponta are doi copii, un baiat din prima casatorie si o fetita cu Daciana Sarbu. Ponta s-a facut remarcat prin declaratia din 2008 conform careia “regreta ca nu mai traieste Ceausescu”. Oare l-a intrebat pe 'kiliescu', ce s-a intamplat cu modelul lui de tovaras?
  • +5 (7 voturi)    
    Nu-mi explicam... (Vineri, 27 decembrie 2013, 17:14)

    DelMa [utilizator]

    masurile si iesirile infantile pe care la iei/ai. Acum... mi-e clar!
  • +2 (4 voturi)    
    pariu pe o eugenie (Vineri, 27 decembrie 2013, 22:20)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    Ca iliescu a fost cel putin odata mos craciun pentru micul Ponta, pe vremea cand inca era carlan din TSD. El, batranul Iliescu, in costum si barba alba, micul Ponta si colegii lui de TSD in brate , facand poze si tragandu-l de barba .
  • +2 (4 voturi)    
    Ponta (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 0:37)

    sile1 [utilizator]

    confirma ,cu gurita lui,ca a ramas un infantil in gandire.

    Nu trebuie sa ne mai mire comportamentul lui !!
  • -3 (5 voturi)    
    Deplasatii (Sâmbătă, 28 decembrie 2013, 14:13)

    dbdb [utilizator]