VIDEO Senatorii au respins solicitarea ANI privind incetarea mandatului de senator al lui Mircea Diaconu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 30 octombrie 2012, 11:25 Actualitate | Politic


Mircea Diaconu
Foto: AGERPRES
Plenul Senatului a respins, in sedinta de marti, posibilitatea incetarii mandatului de senator pentru liberalul Mircea Diaconu, care, potrivit Agentiei Nationale de Integritate, se afla in stare de incompatibilitate, anunta Agerpres. Impotriva incetarii mandatului de senator s-au exprimat 32 de senatori, in timp ce "pentru" au votat 23 de senatori. Zece senatori s-au abtinut de la vot. Votul a fost secret si electronic.

Comisia juridica a Senatului a analizat, in sedinta din 11 septembrie, scrisoarea inaintata de Agentia Nationala de Integritate referitoare la starea de incompatibilitate in care se afla senatorul liberal Mircea Diaconu si a stabilit ca plenul Senatului este cel in masura sa constate starea de incompatibilitate si sa ia decizie cu privire la acest caz.

Ulterior, senatorul Mircea Diaconu a solicitat Biroului Permanent al Senatului amanarea discutiilor sau masurilor de punere in aplicare a incompatibilitatii sale stabilite de catre ANI, pana la solutionarea caii de atac care a fost depusa la ICCJ.

Acesta a depus, in data de 24 septembrie, la Biroul Permanent al Senatului, certificatul de grefa de la ICCJ care atesta faptul ca impotriva deciziei 3104/19.06.2012, pronuntate de catre instanta in dosarul nr.1195/2/2011, in contradictoriu cu ANI, a formulat contestatie in anulare prevazuta de art. 318, Codul de procedura civila, cale extraordinara de atac ce face obiectul dosarului 6014/1/2012 cu termen de judecata 10 aprilie 2013.



'Se certifica de noi ca petentul Diaconu Mircea a formulat contestatie in anulare impotriva deciziei civile pronuntate de ICCJ, intimata fiind ANI. Urmare a contestatiei in anulare, inregistrata la ICCJ, sectia de contencios administrativ si fiscal, s-a format dosarul nr.6014/1/2012 si s-a fixat termen de judecata 10 aprilie 2013', se arata in certificatul ICCJ.

In aceeasi zi, Biroul Permanent al Senatului a decis transmiterea catre Comisia juridica a solicitarii inaintate de senatorul PNL Mircea Diaconu, in vederea formularii unui nou punct de vedere, insa senatorii juristi si-au mentinut punctul de vedere exprimat anterior, potrivit caruia plenul Senatului este cel in masura sa decida pe acest subiect.

 - Citeste si "30 octombrie 2012 -cum moare un stat al domniei legii" de Ioan Stanomir






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5087 vizualizari

  • +39 (41 voturi)    
    justitia (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:30)

    Rasmus [utilizator]

    daca Senatul respecta deciziile justitie in acest mod...
    • +43 (43 voturi)    
      !!! (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:37)

      CMD [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      sint borfasi nu senatori!!
      • +30 (30 voturi)    
        Parlamentul seamana cu o gashca... (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:06)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui CMD

        ... in care membrii se apara intre ei pana in panzele albe, indiferent ce rau ar fi facut...
        • +2 (2 voturi)    
          tara lu' papura voda (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:43)

          GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

          de asteptat, confirma starea statului de 'drept' din Romania.
    • +36 (36 voturi)    
      pai... (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:42)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      nu inteleg ce te surprinde...

      Cati ar fi trebuit sa aiba imunitatea ridicata, cati din ei au procese pe rol? zeci?

      si cum naiba in tara lui papura voda, unul cu procese penale pe rol are voie sa candideze ca sa capete imunitate?!?!
      • +17 (19 voturi)    
        Ask Voiculescu&Dragnea&&&& (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:41)

        Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

        Acum nu am ce protesta, pana acum am facuto, era gashka de infractori care presa....acum are sustinerea populatiei....populatia o vrea.....atunci populatia sa o aibe.

        "Traim in tara dictatorului" (Gadea)....mdah....cateodata imi doresc sa fie dictator basescu si sa dea cu ei de pamant
      • +7 (7 voturi)    
        paradis (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:46)

        NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

        Asa cum in lume sunt paradisuri fiscale pentru firme, se pare ca Romania a devenit un paradis juridic pentru persoane fizice !
    • +17 (19 voturi)    
      dar la ce te asteptai??? (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:43)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      esti naiv... daca credeai altceva...
    • +21 (21 voturi)    
      :( (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:21)

      calin22 [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      In Romania Parlamentul este si puterea judecatoreasca si poate sa decida/judece daca Presedintele a incalcat sau nu Constitutia, daca un senator este urmarit penal tot Parlamentul poate sa judece daca justita are voie sa judece acel proces sau nu.
      Este incredibil ce se intampla!
    • +16 (16 voturi)    
      senatul.... (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:27)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      ...si justitia, doua linii paralele. Aceasta decizie adaugata la celelalte si coroborata cu atutudinea sfidatoare a acestor "alesi", care se considera stapanii nostrii, nu face altceva decat sa ne intareasca convingerea ca aceasta institutie nu este doar inutila dar mai are si apucaturi de gasca de mahala, in care derbedeii se apara intre ei.
      Cu cat desfintarea acestui sistem politic va veni mai devreme, cu atat mai bine pentru cetateanul contribuabil pe a carei spinare se lafaie toti acesti dubiosi, impreuna cu toti inghesuitii la pomana care ii voteaza.
    • -10 (10 voturi)    
      ANI nu e institutie juridica (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:58)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      e una administrativa! Ce administreaza aceasta institutie? Ca de ocupat se ocupa cu averile demnitarilor.
      • +6 (6 voturi)    
        uite justitia.. nu e justitia.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:11)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        USListul Mircea Diaconu a fost declarat incompatibil de ICCJ (la sesizarea ANI). Decizia este definitiva si irevocabila.

        Contestatia in anulare este o cale de atac exceptionala care nu suspenda efectele deciziei ICCJ. Se aplica doar in cazurile in care nu s-au respectat procedurile judiciare.

        ICCJ inseamna Inalta Curte de Casatie si Justitie... adica cea mai inalta instanta de judecata din Romania. Parlamentul este putere legislativa, deci nu are cum sa voteze nerespectarea unei decizii judecatoresti. Practic, aceasta decizie inseamna obstructionarea justitiei... Practic, parlamentul nu are dreptul sa se pronunte in nici un fel asupra acestui subiect.
        • -4 (4 voturi)    
          E o aberatie juridica (Marţi, 30 octombrie 2012, 16:51)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          sa ceri ca pedeapsa pentru incalcarea unei legi sa fie aplicata de cei ce-o incalca. De ce ICCJ nu a pronuntat o pedeapsa, in acest caz, care sa fie aplicata de Justitie si nu de Senat?
          • +2 (2 voturi)    
            nu e chiar asa.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:02)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

            este o sentita civila, nu una penala. ce putea cere ICCJ? deseori in astfel de cazuri cel care pierde procesul este obligat de instanta sa faca ceva, dar nu poate fi fortat. nerespectarea obligatiei este o alta problema.. un alt proces.. o alta sentinta.. penala..
      • +2 (2 voturi)    
        Un actor grabit (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:19)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Un politician ratat.
  • +34 (34 voturi)    
    sfidarea ICCJ (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:40)

    georgiana [anonim]

    Vrem o tara ca afara !!!!!!!!! Cum ????? Asa ??? Rusine M.D. !!! Puteai ramane un artist. Asa ramai un biet actor pe scena politicii !
  • +31 (31 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:42)

    Erasm [anonim]

  • +35 (35 voturi)    
    ce lege dom'le, lasa-ma in pace (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:45)

    maryus315 [anonim]

    "legea este o bariera la care se opresc boii, sub care trec cateii si peste care sar leii."

    Cum Dianconu de departe nu e un leu de tipul lui Nastase, Voiculescu, Berceanu sau Voicu nu ramane decat varianta cu catelu'
    • +12 (12 voturi)    
      genial comentariul... (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:03)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui maryus315

      genial comentariul...
    • +9 (9 voturi)    
      In context (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:26)

      European [utilizator] i-a raspuns lui maryus315

      Mi-as permite sa spun ca, in cazul de fata, MD este nu catelul, ci javra... o spun cu amaraciune pentru ca e vorba de un actor pe care l-am admirat, pentru a sfarsi cu dezamagirea ca e un om marunt, o mica javra. Orice om cu o umbra de decenta si-ar fi dat demisia... evitand sa arunce asa o umbra mizerabila asupra Romaniei, asupra Parlamentului... tinand cont ca urmeaza raportul MCV, acest incident va avea urmari negative, iar el e la fel de responsabil ca si cei care-l sustin.
      • 0 (0 voturi)    
        ai vrut sa zici iresponsabil (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:45)

        GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui European

        multi ar fi fost responsabili mediocri la scara blocului..
        • 0 (0 voturi)    
          Se poate (Miercuri, 31 octombrie 2012, 0:28)

          European [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

          Se poate spune si ca sunt iresponsabili, desi cred ca ati inteles ca m-am referit la responsabilitatea privind urmarile pe care le vor suporta romanii. :) In ce prveste responsabilii de la scara blocului, pe Diaconu si amicii as prefera, dupa povestea asta, sa-i vad responsabili cu sapunul prin inchisoare. Nici pe doamna Pivniceru nu as exclude-o, tace ca si melcul in cochilie, desi e prima care ar fi trebuit sa ia atitudine.
  • +26 (26 voturi)    
    mda (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:45)

    sucaa [utilizator]

    ce dracu sa mai zici.
    ar urma ca si noi sa nesocotim hotararile si legile date-n parlament. de ce ar trebui sa ascultam ce spune parlamentul actual?
    • +3 (3 voturi)    
      chiar aşa! (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:24)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      românii ar trebui să înceteze să mai plătească taxele. Dacă senatorii nu respectă legea, de ce să mai plăteşti taxe unui stat corupt. Se cheamă nesupunere civică, şi dacă ar trece de pragul critic, statul cel corupt şi-ar muşca unghiile.
  • +22 (22 voturi)    
    Rusine (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:50)

    Radu [anonim]

    Ati ratat o ocazie de a va ascunde adevarata fata, borfasilor.
  • -24 (26 voturi)    
    CRIMINALUL a scapat de justitie !!! :P (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:51)

    Bogdan [anonim]

    Cum e posibil asa ceva ?!?! Noi, postacii, suntem revoltati ca asa un mare infractor se ascunde dupa imunitatea de senator ca sa scape de bratul lung al ANI :))
    • +18 (18 voturi)    
      ... (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:06)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      azi un ou...

      nu conteaza importanta "infractiunii" ci existenta ei...
      La noi problema este ca legea (proasta sau nu) nu se aplica. De jos...pana sus. Las-o ma ca merge asa...Ia sa vad si eu la iarna cati bani se incaseaza din amenzi date pentru neasomarea porcului de Ignat...

      Diaconu e mic copil pe langa alde altii dar este incompatibil. Decizia trebuia respectata. Dar de...noi suntem "postaci" idioti care vrem domnia legii ca-n tari civilizate...de ce domne de ce?!
    • +13 (13 voturi)    
      Nu exista mari si mici (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:39)

      Bogdan_1 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      Infractorii sunt egali. Gradul de nesimtire variaza.
  • +17 (17 voturi)    
    Unde este Statul de DREPT (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:07)

    sra [anonim]

    Inca un motiv in plus ca SENATUL nu respecta STATUL de DREPT.
    Acestia isi fac jocul lor si mai putin al NATIUNII !!!
  • +17 (17 voturi)    
    Statul de drept e mort (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:16)

    yellowdog [utilizator]

    Aceasta cloaca de borfasi, emfatic numiti "alesi" (sunt alesi ca asa este sistemul) incepe sa semene tot mai mult cum Marea Adunare National din vremea lui ceasca. Vor sa puna totul sub "control parlamentar". Incet, incet au ajuns sa ne puna sub controlul lor. Pasivitatea noastra le da aripi.

    Sila si dispret pentru ce reprezinta parlamentul Romaniei.
  • +16 (16 voturi)    
    Plenul Senatului (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:22)

    shadow_2 [anonim]

    32 - impotriva
    23 - pentru
    10 - abtinere

    65 - TOTAL

    pai, asta-i plenul Senatului? Restul unde-s?
    • +9 (9 voturi)    
      pai... (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:08)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui shadow_2

      si-au luat liber...precampanie, alea, alea...fain sa fii parlamentar la noi. Nu ai orar si prezenta ca pu...pardon prostimea...
  • +10 (10 voturi)    
    Corb la corb nu isi scoate ochii! (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:23)

    Tom_Macaragiu [anonim]

    aveti mare grija cu cine votati in decembrie!
  • +12 (12 voturi)    
    surprinzator (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:27)

    cotora [utilizator]

    surprinzator, aceasta decizie, nu respecta o decizie judecatoreasca, trebuie schimbata constitutia, in asa fel, sa fie ca in tarile occidentale, alesii, demnitarii, sa aiba imunitate, doar pentru declaratile politice facute in parlament
    va dati seama, ca daca usl, va castiga majoritatea in parlament, se duce dracului justitia, o va sterge pe jos cu ea, vai de curul la romani, dar ne meritam soarta, daca vrem un stat mafiot, o coruptie generalizata si institutionalizata, atunci votati usl
    • -11 (11 voturi)    
      Esti in eroare (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:08)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui cotora

      Nu s-a dat o decizie impotriva unei hotarari judecatoresti, ci impotriva unei hotarari a... ANI.
      • +7 (7 voturi)    
        ba chiar (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:10)

        javier [anonim] i-a raspuns lui finutza

        impotriva unei decizii irevocabile a inaltei curti de casatie si justitie.
      • +6 (6 voturi)    
        Nu stii (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:55)

        European [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        nu ai habar, dar te bagi sa comentezi. Asa ti-a spus tie la Antena 3? Citeste si singura, vezi, e adevarat ce spui?
    • +5 (5 voturi)    
      In Constitutia Romaniei (Marţi, 30 octombrie 2012, 16:36)

      ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui cotora

      se specifica cum sta treaba cu imunitatea parlamentara:

      "Imunitatea parlamentară
      ARTICOLUL 72
      (1) Deputaţii şi senatorii nu pot fi traşi la răspundere juridică pentru voturile sau pentru opiniile politice exprimate în exercitarea mandatului.

      (2) Deputaţii şi senatorii pot fi urmăriţi şi trimişi în judecată penală pentru fapte care nu au legătură cu voturile sau cu opiniile politice exprimate în exercitarea mandatului, dar nu pot fi percheziţionaţi, reţinuţi sau arestaţi fără încuviinţarea Camerei din care fac parte, după ascultarea lor. Urmărirea şi trimiterea în judecată penală se pot face numai de către Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie. Competenţa de judecată aparţine Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie.

      (3) În caz de infracţiune flagrantă, deputaţii sau senatorii pot fi reţinuţi şi supuşi percheziţiei. Ministrul justiţiei îl va informa neîntârziat pe preşedintele Camerei asupra reţinerii şi a percheziţiei. În cazul în care Camera sesizată constată că nu există temei pentru reţinere, va dispune imediat revocarea acestei măsuri. "

      Partea care ii face "supracetateni" este "dar nu pot fi percheziţionaţi, reţinuţi sau arestaţi fără încuviinţarea Camerei din care fac parte, după ascultarea lor."

      Intr-un stat de drept aceasta parte nu ar fi o problema, intrucat majoritatea parlamentarilor ar fi oameni onesti care ar expulza bucurosi din randurile lor pe unul ca Diaconu. Intr-un stat mafiot e exact pe dos.
      • +1 (1 vot)    
        nu (Marţi, 30 octombrie 2012, 16:57)

        Aramis [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

        intr-un stat de drept nu exista o asemenea portita de scapare precum cea cu "incuviintarea camerei" de la noi, e simplu
  • +15 (15 voturi)    
    Grobianismul (si al) lui Mircica (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:35)

    Marius [anonim]

    Daca Parlamentul Romaniei este, deja, vazut drept o adunare de infractori, revoltator este si gestul lui Mircea Diaconu de a nu respecta o hotarare judecatoreasca definitiva si executorie. Diaconu nu dovedeste decat ca este un needucat ce, vorba d-lui Plesu, nu avea toaleta'n casa si acum s-a trezit in, tocmai, Parlamentul unei tari.
    Hai la emigrare!
  • +14 (16 voturi)    
    Nesimtit de Bucuresti (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:38)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Iata ca si nesimtirea poate fi ridicata la rang de arta.
    Felicitari "Maestre", e rolul vietii.
    • +4 (10 voturi)    
      Nesimtirea are locatie geografica? (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:03)

      fane [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_1

      Apropo, e nascut in Arges, locuieste in Bucuresti. La fel ca 90% dintre locuitorii capitalei, care sunt bucuresteni veniti din toate colturile tarii.

      Wiki - Mircea Diaconu (n. 24 decembrie 1949, Vlădești, Argeș)
      • +3 (5 voturi)    
        Referirea e la un rol (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:48)

        Bogdan_1 [utilizator] i-a raspuns lui fane

        Buletin de Bucuresti prin care s-a ilustrat "Maestru" in rolul de natang cinstit. Faptul ca te simti lezat daca cineva face o referire, chiar legata de un alt subiect, la locul de nastere/rezidenta nu poate proveni decat dintr-o freudiana frustrare.
  • +11 (11 voturi)    
    Sa-ti fe rusine Mircea Diaconu! (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:05)

    George [anonim]

    Mircea Diaconu a dovedit ca impostura sa morala este monumentala. Sa asezam punctul pe "i". Un om onest nu ar fi ajuns niciodata in postura in care se afla astazi MD. Sa-i fie rusine! Gandul de marire in politica i-a luat mintile, sau intrarea sa in politica doar i-a devoalat adevaratul caracter mizer pe care l-a avut dintotdeauna la purtator.
  • +11 (11 voturi)    
    Atentie la modul cum au votat,senatori lasi !!! (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:12)

    Igriculescu [utilizator]

    Lasitatea senatorilor este evidenta.
    Pentru ca se tem de o eventaula plangere de abuz in serviciu pentru nerespectarea unei hotarari judecatoresti definitive au votat 'secret si electronic'.
    De ce ?
    Ca sa nu poata fi identificati nominal.
    Niste lasi, niste nesimtiti.Termenul general corect e 'niste borfasi'.
    Sa vedeti raport MCV acum.
    Sacrificam o tara pentru un om.
    • 0 (0 voturi)    
      mai precis (Miercuri, 31 octombrie 2012, 9:38)

      loric [anonim] i-a raspuns lui Igriculescu

      Sacrificam tara pentru un om zici?
      Adica pentru a-i salva viata, sanatatea, onaoarea, ...
      Lol
      Eu cred ca DOAR pentru a-si termina mandatul si de a obtine si el ca si ceilalti golani din parlament, dreptul la pensie de senator.
      E doar o afacere pentru ei, n-au treaba cu soarta tarii, chiar deloc.
  • +10 (10 voturi)    
    invitatie (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:13)

    rezis [utilizator]

    Va invitam la o gala de exceptie cu vizionarea filmelor marelui maestru! Apoi i se va decerna titlul de senator pe viata! Credem ca e un gest minim de recunoastere a meritelor acestui artist desavirsit! Gala va fi sponsorizata de Oltchim si ICR!
  • +9 (9 voturi)    
    Poza de poza (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:13)

    TheMan [anonim]

    veselie...
  • +8 (8 voturi)    
    asta e raspunsul.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:17)

    akillies [utilizator]

    ..unui Senat corupt!!
    Dovada clara, ochii inchisi si la vot inainte!!!
  • +7 (7 voturi)    
    parlamentul si justitia-hotii si lasa-ma sa te las (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:04)

    ion roata [anonim]

    Constitutia Romaniei a fost facuta de minti bolnave,hoti ,excroci,corupti si incompatibili care nu au nimic comun cu legile,democratia si statul de drept.Incalca constitutia si isi bat joc de statul de drept ca si cum ei at fi alfa si omega in aceasta tara.
    e ar fi ca si noi cetatenii sa nu mai platim impozite ca acesti nenorociti sa nu mai aiba ce furaa.
  • +6 (6 voturi)    
    propunere de modificare constitutie (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:43)

    NicolaeA [utilizator]

    Prin simetrie, in cazul in care parlamentul incalca prevederile constitutiei, Presedintele poate suspenda parlamentul iar prin referendum parlamentul sa poata fi demis ! Asa pare corect !
    • +3 (3 voturi)    
      buna idee (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:51)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      cine sa o puna insa in aplicare? parlamentarii nostrii cei cinstiti?
  • +5 (5 voturi)    
    pai ce credeati ? (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:51)

    liviusmaximus [utilizator]

    care-i noutatea ? era culmea sa fie de acord :)
    voicu ala mai e senator, nu ?
  • +4 (4 voturi)    
    Gasca asta o sa modifice Constitutia anul viitor (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:36)

    gigi [anonim]

    Sa vedeti atunci , dupa ce-si baga "carlige" in legea suprema cum o sa mai putem scapa de infractorii care-si spun "reprezentantii poporului" dar care sunt de fapt un grup infractional organizat si care se numesc parlamentarii Romaniei.
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru viitorul democratiei (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:44)

    marian [anonim]

    http://www.causes.com/causes/799699-stop-justice-obstruction-by-romanian-parliament-stop-the-untouchables/actions/1697737?causes_ref=email&recruiter_id=145158909&template=activity_invitation_mailer%2Factivity_invitation&utm_campaign=action_invitation_email&utm_medium=email&utm_source=causes
  • 0 (0 voturi)