PDL Bucuresti si UNPR semneaza protocolul de infiintare a Miscarii pentru Noul Bucuresti. Vezi in text candidatii pe sectoare

de L. Pirvu, C. Ionel     HotNews.ro
Vineri, 30 martie 2012, 11:40 Alegeri 2012 | Alegeri Bucuresti

Presedintii organizatiilor din Bucuresti apartinand Partidului Democrat Liberal (Elena Udrea), Uniunii Nationale pentru Progresul Romaniei (Neculai Ontanu), Partidului National Taranesc Crestin Democrat (Alex Stefanescu) si a Partidului Ecologist Roman (Ovidiu Demetrescu) vor semna sambata, 31 martie 2012, protocolul de infiintare a Miscarii pentru Noul Bucuresti, se arata intr-un comunicat de presa remis HotNews.ro.Potrivit surselor Hotnews.ro nu vor fi anuntati candidatii Aliantei pe sectoare, acestia urmand sa fie validati in zilele urmatoare.

Semnarea protocolului va avea avea loc incepand cu ora 11.00, la Palatul Parlamentului, sala Nicolae Balcescu.

Cu o luna jumatate inaintea campaniei electorale, candidatul pentru primaria Capitalei nu este inca stabilit, numele cel mai vehiculat ramane in continuare Silviu Prigoana care este sustinut puternic de Elena Udrea.
 
Totusi, in urma conflictelor interne cu intelectualii PDL, Silviu Prigoana a anuntat public ca nu mai doreste sa fie candidatul PDL pentru primaria Capitalei. In ultimele zile Prigoana a facut o serie de declaratii contradictorii. Intr-un interviu pentru Ziare.com, Prigoana a declarat ca a primit multe oferte, dar momentan nu a luat nicio decizie, aflandu-se in faza de negocieri.

"Am primit multe propuneri oficiale. Suntem in cadrul discutiilor si negocierilor, nu este nimic batut in cuie. Am avut discutii cu Partidul Poporului, am avut discutii cu foarte multe ONG-uri, asociatii, fundatii", delcara Prigoana pentru Ziare.com.

Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei si Partidul Democrat Liberal vor forma o Alianta pentru Noul Bucuresti la alegerile locale, iar in cel mult zece zile protocolul aliantei va fi semnat, a declarat pe 22 martie presedintele UNPR, Gabriel Oprea, citat de Agerpres.

Potrivit surselor HotNews.ro, alianta negociata de Elena Udrea cu UNPR prevede candidati si liste comune pentru posturile de primari de sector, viceprimari si consilieri locali. Astfel, in protocolul de sustinere, candidaturile pe sectoare ar urma sa fie impartite astfel: 1, 3, 5 si 6 ar reveni democrat liberalilor iar UNPR va nominaliza candidati la 2 si 4. Primarii in functie Liviu Negoita (sectorul 3) si Cristian Poteras (sectorul 6) vor fi sustinuti pentru un nou mandat iar pentru primaria sectorului 1 ca varianta este luata in calcul candidatura deputatului Teodor Paleologu iar la sectorul 5 Stefan Pirpiliu. UNPR ii sustine pe Neculai Ontanu la sectorul 2 si Cristian Popescu Piedone la 4.

  • sector 1 -Teodor Paleologu - PDL
  • sector 2 - Neculai Ontanu - UNPR
  • sector 3 - Liviu Negoita - PDL 
  • sector 4 - 
  • sector 5 - Stefan Pirpiliu - PDL 
  • sector 6 - Cristian Poteras - PDL

UPDATE Cristian Popescu Piedone a anuntat vineri ca se intoarce in PC si va candida din partea USL pentru sectorul 4.


Citeste si: Haos in PDL Bucuresti in pragul campaniei electorale/ Surse: Oamenii sunt demobilizati, nu mai stiu ce se intampla
























Material sustinut de LIDL

FOTO Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Salate de paste

Pastele integrale sunt cea mai buna alegere in materie de paste, daca doresti un pranz satios si totodata nutritiv: sunt bogate in fibre care stimuleaza sistemul digestiv si micsoreaza nivelul colesterolului rau din sange, contin vitamine, minerale si nutrienti esentiali pentru o stare generala buna de sanatate, sunt indicate pentru persoanele care sunt atente la silueta si isi doresc un mai bun control al greutatii, contin antioxidanti si enzime. In combinatie cu sosul de vinete, salata de paste este un pranz excelent, pe care il puteti lua cu voi la birou!​



4562 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    viziune bucuresti (Vineri, 30 martie 2012, 12:01)

    viziune [anonim]

    lupta va fi intre cei doi sorin oprescu si nicusor dan.
    nicusor dan e f bun pentru ca vine dintre bucuresteni si e orientat pe viziunea cetateanului educat.
    partidele pdl, usl, bla bla bla sunt un fel de partid unic cu viziune dubioasa, dau bani la catedrala rusinii si la popi inveliti in mercedeuri aurite in loc de investitii in spitale si scoli. spatiul public biciclisti si pietoni versus masini, metrou versus masini, aici se va da batalia in anii urmatori. romanii s-au saturat de politicienii inculti si corupti.
    • -4 (10 voturi)    
      Succes Miscarii pt Noul Bucuresti (Vineri, 30 martie 2012, 13:08)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui viziune

      Nu-mi ramane decat sa doresc succes Miscarii pt Noul Bucuresti, deoarece multi ne punem speranta in ei.
      • +5 (5 voturi)    
        speranta ca ce ? (Vineri, 30 martie 2012, 13:37)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        ce speranta poti pune in unul ca poteras .. la al 3-lea mandat , si realizarile 0 ...

        sect 6 a ajuns cel mai jalnic sector , in curand coborand si sun vanghelion ...

        deci sa il punem pe poteres sa faca noul sect 6 ( eventual sa dezasfalteze si strazile ramase de pe vremea lui ceaSCA)
        • +4 (4 voturi)    
          Poteras...ZERO! (Vineri, 30 martie 2012, 13:52)

          alaska [anonim] i-a raspuns lui adrian

          Poteras a distrus sectorul 6. Reabilitari=haotice. Aspect=zero. Gunoaie=MULTEee. Visul lui=fondurile europene. PDL sa se gindeasca la alt candidat...DACA vor voturi. Locuitorii s-au saturat de Poteras si in consecinta nu vor vota cu PDL...care in sectorul 6 doarme...Usa de la sediul lor este...mereu inchisa. Ce a administrat Poteras in sector?? florile si ...gardurile ... afacerile.. PACAT! Sectorul 6 a fost cu PDL-ul...
          • +2 (2 voturi)    
            si Ontanu (Vineri, 30 martie 2012, 13:58)

            razvan [anonim] i-a raspuns lui alaska

            Sa nu il uitam si pe Ontanu care a inceput sa cumpere voturi oferind cate 1000 lei cuplurilor de la nunta de aur sau prin petrecerile cu streaperi pregatite pentru profesoare de 8 maritie.
            • -1 (1 vot)    
              ideal (Vineri, 30 martie 2012, 21:52)

              boboc [anonim] i-a raspuns lui razvan

              Asa cum au facut si in trecut,acesti oameni vor face si acum ceea ce trebuie, si anume sa-l dea jos pe Oprescu asta care ne-a furat de n-a mai putut!
          • -1 (1 vot)    
            ALIANTA (Vineri, 30 martie 2012, 16:57)

            mitica [anonim] i-a raspuns lui alaska

            Aceasta alianta va fi o sansa foarte buna pentru a scapa de primarul care isi face imagine si nu face ninic bun, cainii… banii furati prin intermediul noului stadion… toate proiectele nerezolvate si marile promisiuni in campanie… Concluzie… Jos Oprescu,ne-a ajuns!
            • -1 (1 vot)    
              Cea mai buna alianta (Vineri, 30 martie 2012, 21:50)

              romeo [anonim] i-a raspuns lui mitica

              Sper din suflet ca prin aceasta alianta, Bucurestiul sa fie scapat de hotii gen Oprescu.
          • -1 (1 vot)    
            NU (Vineri, 30 martie 2012, 19:18)

            Catalin [anonim] i-a raspuns lui alaska

            Poteras a schimbat in bine sectorul 6. Habar nu ai despre ce vbesti!!! il vom sustine si il vom vota !!!
            • +1 (1 vot)    
              Dezamagire (Vineri, 30 martie 2012, 23:54)

              alaska [anonim] i-a raspuns lui Catalin

              Voteaza-l! Un cetatean turmentat mai putin...Eu nu am cu cine...si as fi vrut sa nu mai aplic principiul "votez cea mai putin rea varianta" Ce se intimpla in politica asta romaneasca este de domeniul grotescului. Interese, lipsa de moralitate, de principii. BANUL este cel care dicteaza! Hotul striga hotul, iar principiul "scopul scuza mijloacele" este regula de aur pentru multi dintre cei pe care ii platim in parlament. Deputati, senatori... primari ...Tu ii cunosti, i-ai vazut prin oras sau prin cartier, pe cei care i-ai votat? Daca tu ti-ai vazut votul (pt primar macar) concretizat este bine. Si sper sa fie si altii care sa fi avut bucuria asta. Cel putin nu se vor lasa tentati de galeti si mobile sau de o punga de faina sau malai. Stii de ce Arafat este admirat, in ciuda zvonurilor? Pentru ca SMURD-ul este o realitate...Oricat de naiv pare, romanul stie cand lucrurile sunt facute bine si cand de mantuiala sau de ochii lumii..
        • -1 (1 vot)    
          ... (Vineri, 30 martie 2012, 21:50)

          danmc [anonim] i-a raspuns lui adrian

          Cred ca aceasta Miscare pentru Bucuresti,sa fie una benefica locuitorilor capitalei si ca acestia sa se trezeasca din starea de amorteala in care ne-a indus banditul asta de Oprescu. Trebuie indepartat cu orice prêt!
        • -1 (1 vot)    
          succes! (Vineri, 30 martie 2012, 21:51)

          avira [anonim] i-a raspuns lui adrian

          Este de apreciat ca in ciuda tuturor acuzelor care li se aduc,ei merg mai departe si-si vad de treaba. Am incerederea ca il vor indeparta pe smecherul asta de Oprescu.
      • +4 (4 voturi)    
        Ce tare... (Vineri, 30 martie 2012, 13:48)

        kiddu [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        Auzi tu la ei ... Si-au anuntat candidatii , dar la sectorul 4? Ce s-a intamplat? A vazut maestru Piedone ce haos e la voi acolo si a fugit! Ce trist de voi , mi-e mila! O sa ma duc sa aprind o lumanare la biserica pentru PDL!
      • +4 (4 voturi)    
        succes! (Vineri, 30 martie 2012, 13:53)

        razvan [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        Succes in campania care va urma, fara candidati si fara coordonatori de campanie... Poate va da Poteras o statuie din cele pe care arunca 2,3 milioane de euro.
    • +2 (4 voturi)    
      Nici Udrea nu stie cine va fi candidatul (Vineri, 30 martie 2012, 13:10)

      me_mihai [utilizator] i-a raspuns lui viziune

      Este o neconcordanta in afirmatiile Elenei Udrea. In ciuda faptului ca Prigoana "sta bine in sondaje", (nu stiu ce inseamna bine pentru ei), Udrea a spus ca vor sustine o femeie pentru postul de primar general. Asa ca, eu zic ca o fac intentionat. Vor sa tina in tensiune opinia publica tocmai pentru a atrage atentia asupra lor.
      • +4 (4 voturi)    
        Ha ha ha! (Vineri, 30 martie 2012, 13:51)

        kiddu [anonim] i-a raspuns lui me_mihai

        Cum ma cum? Sa va plece coordonatorul campaniei electorale pe Bucuresti la USL? Deci asta e cea mai mare aroganta pe care putea s-o faca USL-ul! Oare cine va veni acum sa va coordoneze? Udrea? Prigoana? Daaa... Poate convingeti vreun cantaret de muzica d-aia balcanica , gen Salam , Bursuc ....
      • -2 (2 voturi)    
        Jos Oprescu! (Vineri, 30 martie 2012, 14:52)

        mircea1605 [anonim] i-a raspuns lui me_mihai

        Sa se alieze poate pleaca Oprescu sin e lasa ca a promis multe si nu a facut nimic,alianta va fi mai puternica decat PSD-istul si va face ceva pentru bucuresteni!
    • +1 (3 voturi)    
      cred ca esti cam idealist (Vineri, 30 martie 2012, 13:22)

      Anonimus [anonim] i-a raspuns lui viziune

      din cate am auzit Nicusor Dan nu prea a reusit sa stranga semnaturi pana acum, nu stiu cum va reusi sa devina mai intai candidat ca sa existe aceasta lupta. Si mie mi-ar placea mai mult decat oricare alta combinatie o astfel de batalie, dar ce mi-ar placea si ce se va intampla sunt doua chestiuni diferite.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu chiar (Sâmbătă, 31 martie 2012, 14:47)

        Prostu' satului [anonim] i-a raspuns lui Anonimus

        Povestea cu stransul semnaturilor pentru Nicusor Dan a inceput efectiv saptamana asta, parca marti. E prematur de spus cat si ce si cum dar, bazandu-ma pe cate am reusit sa strangem noi (mai bine zis sotia mea), m-as mira sa fie probleme pe partea asta.
        In plus, exista o modalitate extrem de simpla, rapida si ieftina de a nu ne mai jelui in van:
        1) Intri pe site-ul lui.
        2) Downloadezi de-acolo cele doua formulare (sunt doua pt. ca omul candideaza si la CG; chiar daca nu va castiga primaria, macar sa-l avem consilier, sa fie si cineva "de-ai nostri" care sa afle ce matrapazlacuri se fac acolo si eventual sa mai impiedice din ele).
        3) Completezi formularele cu datele tale si, daca vrei si poti, mai convingi cativa.
        4) Le pui intr-un plic.
        5) Le expediezi pe adresa mentionata pe site.

        Toata treaba iti va lua un sfert de ora si te va costa 2-3 lei. Daca nici macar asta nu poti face, mi se pare aiurea sa te plangi ca tie ti-ar placea, dar nu se va intampla etc.
        Scuze, nu vreau sa sune a atac la persoana, dar bineinteles ca nu se va intampla niciodata nimic bun daca toti doar stam si ne plangem cand a face totusi ceva e atat de simplu.
    • -1 (1 vot)    
      sect 6 (Vineri, 30 martie 2012, 19:15)

      Monalisa [anonim] i-a raspuns lui viziune

      Pt sect 6 Poteras este cea mai buna alegere!!
      • -1 (1 vot)    
        da (Vineri, 30 martie 2012, 22:52)

        burebista [anonim] i-a raspuns lui Monalisa

        sunt de acord cu tine, domnul Poteras este cel mai capabil si competent om care poate conduce sectorul 6 si a demonstrat asta in nenumarate randuri.
  • +3 (3 voturi)    
    mda... (Vineri, 30 martie 2012, 12:05)

    me [anonim]

    lupu isi schimba parul (in cazul asta numele)...
    • +6 (6 voturi)    
      V-ati luat teapa cu sectorul 4 (Vineri, 30 martie 2012, 13:14)

      me_mihai [utilizator] i-a raspuns lui me

      Piedone candidat din partea USL sta drept dovada ca analiza pdl-istilor este eronata.
  • 0 (2 voturi)    
    dorinta anulata (Vineri, 30 martie 2012, 12:11)

    El Condor [anonim]

    Si eu, care voiam sa votez cu Partidul ecologist.... Pacat de nume..
    • +2 (4 voturi)    
      PER - ecologisti doar cu numele (Vineri, 30 martie 2012, 13:00)

      deceneus [utilizator] i-a raspuns lui El Condor

      nu te lasa inselat de PER ... sunt o adunatura de fost comunisti care anul trecut se declarau de acord cu exploatarea cu cianuri de la Rosia Montana....

      ecologismul lor e doar cu numele!
      • +4 (4 voturi)    
        ecologist = baisist (Vineri, 30 martie 2012, 13:29)

        me_mihai [utilizator] i-a raspuns lui deceneus

        Astia de la PER sunt niste oportunisti, asteapta si sa prinda un bilet prin parlament si de aceea se "agata" de partidele care le promit mai mult.
  • +1 (3 voturi)    
    nimic nu poate fi nou in tara asta (Vineri, 30 martie 2012, 12:12)

    nenea [anonim]

    pentru ca oricum ai da-o, hotii sunt tot cei vechi, indiferent de culoarea politica. incertitudinea a atins apogeul anul asta electoral, pentru ca s-au succedat cu totii pe la putere si au facut toti acelasi lucru: au furat. asa ca noua miscare cu membri vechi, nu este decat o noua manevra menita sa atraga voturi
  • +3 (3 voturi)    
    Ma bucur (Vineri, 30 martie 2012, 12:19)

    daniel [anonim]

    ca acest partid ce exista neconstitutional in parlament a decis sa sustina candidatul USL la sectorul 4. Rad cu lacrimi !(ce teapa au luat!)
    • +3 (3 voturi)    
      Da-da! (Vineri, 30 martie 2012, 13:54)

      kiddu [anonim] i-a raspuns lui daniel

      Sa vezi acum speculatii! Piedone a venit in PDL sa le afle planurile marete de campanie! A obtinut informatii importante! D-asta nu o sa mai castige PDL-ul nimic! Ajutor-ajutor! Sunati la politie , s-a comis un furt! Da' cum de Nuti (mare sefa pe Bucuresti) nu a putut sa-si dea seama de planurile OPC-istului?
  • +4 (6 voturi)    
    Palatul Parlamentului, sala Traian Basescu (Vineri, 30 martie 2012, 12:20)

    Ciprian [anonim]

    "Totusi, in urma conflictelor interne cu intelectualii PDL, Silviu Prigoana a anuntat public ca nu mai doreste sa fie candidatul PDL pentru primaria Capitalei."
    Ce formulare, intelectualii PDL... Zero + Zero = Zero.
  • -6 (10 voturi)    
    bucuresti (Vineri, 30 martie 2012, 12:24)

    Ciprian_Marius [utilizator]

    Nu conteaza aliantele atata timp cat se urmareste interesul cetatenilor si al Bucurestiului.Am incredere ca PDL va iesi castigator pentru Capitala.
  • -5 (9 voturi)    
    e bine (Vineri, 30 martie 2012, 12:24)

    roxana n [anonim]

    Sustin in continuare primarul in functie din sectorul 6. A facut lucruri bune pana acum si sunt multumita de sectorul meu. La sectorul 2 insa parerea mea este ca trebuie sa ramana in continuare Ontanu.
    • +1 (5 voturi)    
      Serios? (Vineri, 30 martie 2012, 13:06)

      Titirez [anonim] i-a raspuns lui roxana n

      Serios? Chiar asa?
      Ca a facut lucruri pentru sectorul 6 nu se poate contesta. Dar chiar au fost facute bine si banii cheltuiti eficient?
      Pasajul Lujerului facut anul trecut a iesit din iarna cu ceva panouri lipsa iar unele stau sa cada. A batut vantul si de bine ce au fost prinse au zburat. :) Lucrare facuta de mantuiala.
      Parcul de deasupra Pasajului Lujerului (cel de langa giratoriul de la Cora - benzinaria Mol) a fost facut in urma cu 2 sau 3 ani iar cand au inceput lucrarile la pasaj a fost distrus in totalitate iar acum refacut. Deci bani aruncati aiurea.

      Sectorul 6 e plin de gunoaie. Cei de la Urban fac treaba de mantuiala. Ba mai mult, in zona Billa - Tricodava chiar lucratorii de la Urban isi fac nevoile, atat kk cat si pipi, pe spatiu verde si printre masinile parcate in parcarea din fata locului unde a fost Tricodava. Nu au bani cei de la Urban de o toaleta ecologica sa le puna langa baza lor de la Tricodava. :) Trec cei de la Urban pe langa gunoaiele de pe jos si pe langa cosurile de gunoi ce dau pe afara si nici nu le baga in seama.

      Acum s-a apucat sa reabiliteze termic blocurile de la Virtutii. Deh e nevoie de multi bani sifonati pentru campanie.
    • +3 (3 voturi)    
      penibil ... (Vineri, 30 martie 2012, 13:41)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui roxana n

      un mic exemplu : giulesti ( nu giulesti-sarbi care nu mai ai ce sa zici despre ...) sunt strazi neasfaltate , de pamant ... asa le-a prins revolutia , asa sunt si acum ... ce sa mai vorbim de canalizare ...

      a facut multe ... nu mai zic de o iesire la centura din giulesti ... ( e acelasi drum de pamant de pe vremea lui ceausescu ) ...
    • +2 (2 voturi)    
      Du-te si ia-ti salariul... (Vineri, 30 martie 2012, 15:01)

      Christian [anonim] i-a raspuns lui roxana n

      ... de la cine te plateste si apoi vino in extensia pietei Moghioros, sa vezi (si sa mirosi) acolo simt civic si urbanism pana iti vine sa vomezi.
  • +4 (6 voturi)    
    Degeaba. (Vineri, 30 martie 2012, 12:32)

    Gabbi [anonim]

    Pot sa infiinteze ei si o mie de miscari,nimeni nu ii mai crede,nimeni nu ii mai voteaza.Puterea se scufunda,incet dar sigur.
  • +1 (5 voturi)    
    tarziu.. (Vineri, 30 martie 2012, 12:49)

    matache [anonim]

    se poate semna un astfel de protocol,dar pt alegerile din 2016...noroc bun Nuti !
  • 0 (6 voturi)    
    Cam slaba propaganda (Vineri, 30 martie 2012, 13:01)

    oituz [anonim]

    Ce se intampla? Nu mai sunt bani??
  • +2 (6 voturi)    
    degeaba tot zero sunteti (Vineri, 30 martie 2012, 13:02)

    deceneus [utilizator]

    PDL + UNPR + PNTD + PER = 0+0+0+0= ZERO!!!!
  • +3 (7 voturi)    
    nu am putut dormi noaptea trecuta (Vineri, 30 martie 2012, 13:21)

    visio [anonim]

    m-a chinuit o intrebare aproape existentiala:
    cu miscarea din buric cum ramane? cand se va semna protocolul intre pdl si unpr pentru aceasta miscare?
  • +4 (6 voturi)    
    ramane poteras ... ce surpriza .... (Vineri, 30 martie 2012, 13:32)

    adrian [anonim]

    la cati bani a sifonat catre clientii pdl , normal ca ramane !

    la capitolul realizari = 0. dar ce conteaza ....


    noul bucuresti .. cu aceeasi primari ... pacat ca pe vremea lui basescu sau videanu nu vroiau sa faca 'noul bucuresti' ....
    penibil !
  • +4 (6 voturi)    
    Ce miscare? (Vineri, 30 martie 2012, 13:37)

    sile [anonim]

    La sectorul 6 nu s-a gasit macar un PDL-ist fara dosar penal?
  • -1 (1 vot)    
    Primaria Capitalei (Vineri, 30 martie 2012, 13:58)

    gicu [anonim]

    George Becali la primaria Capitalei.
  • -2 (4 voturi)    
    VA FI UN SUCCES (Vineri, 30 martie 2012, 14:10)

    flori [anonim]

    aceasta alianta va avea success,cu siguranta,deoarece toti vrem sa scapam de oprescu…nu mai incercati sa calcati in picioare PDL-ul doarece nu veti reusi.suntem cu totii constienti ca ei sunt cei care se zbat intr-adevar pentru noi
    • +2 (2 voturi)    
      corectie : se zbat .. pentru banii nostrii ;) (Vineri, 30 martie 2012, 14:20)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui flori

      disperarea e mare ....
  • -1 (1 vot)    
    VA FI UN SUCCES (Vineri, 30 martie 2012, 14:20)

    mirela [anonim]

    nu inteleg romanii astia.cum puteti frate critica pe cei care intr-adevar fac ceva pentru tara si ii aparati pe cei care nu fac absolut nimic? Doamne,dar aceasta alianta trebuie privita cu ochi buni…nu PDL incearca sa va pacaleasca,doar asta ati vazut intotdeauna…un partid care face numai nelegiuri credeti ca poate triumfa asa cum cum a triumfat PDL? Normal ca nu.atunci incetati cu acest limbaj defaimator la adresa acestuia
  • -3 (3 voturi)    
    BRAVO (Vineri, 30 martie 2012, 14:23)

    dan [anonim]

    ma bucur ca va lua nastere aceasta miscare.cred in politica pdl si sunt sigur ca vafi din ce in ce mai bine.
    • +1 (3 voturi)    
      "politica PDL" alaturi de traseistii din UNPR ?! (Vineri, 30 martie 2012, 14:41)

      costica [anonim] i-a raspuns lui dan

      De ce nu candideaza PDL singur la Bucuresti?!
      Cum e posibil ca un partid ca PDL NU are un nume care sa candideze si care sa aiba sanse reale de castig la Primaria Bucuresti, mai ales ca nici opozitia nu are nume care sa dea pe spate ?!
      Chiar si populistul Oprescu poate fi batut de un nume credibil care sa convinga bucurestenii dupa atatea matrapazlacuri ?!
      Cum e posibil ca cel mai mare partid de dreapta al Romaniei sa se alieze cu traseistii penali din UNPR-ul care pana sa ajunga in UNPR ii balacareau toata ziua buna ziua pe Basescu si Boc pentru masurile de austeritate ?!
      Vezi Liliana Minca sau Lavinia Sandru sau penalul fost PSDist Miki Spaga sau Gabriel Oprea fostul sef al mafiei personale a lui Adrain Nastase cum il numea Basescu in 2004 ?!
      Cu astia vrea PDL sa castige Bucurestiul ?!
      Nici o sansa, va fi un ESEC rasunator si umilitor !!!
      Iar asta arata clar incompetenta si clientelismul si populismul ca colcaie in PDLul care a guvernat catastrofal in astia 3 ani si jumate!1
      A venit vremea scadentei si la socotelile alegatorilro PDL NU are deloc REZULTATE care sa CONVINGA!!
      Altfel, de ce nu au candidati singuri la Bucuresti si trebuie sa se alieze cu asemenea traseisti?!
      Ma indoiesc eu ca asta aseapta bucurestenii care ar mai vrea sa voteze cu PDL.
  • -3 (3 voturi)    
    ASA DA (Vineri, 30 martie 2012, 14:40)

    cristina [anonim]

    uite,asa da…acestia sunt oamenii care vor face ceva pentru oras si pentru tara.
  • -3 (3 voturi)    
    TOT RESPECTUL (Vineri, 30 martie 2012, 14:46)

    vali [anonim]

    pentru oameni asa am numai cuvinte de lauda.in schimb pentru cei care din lipsa de ocupatie,stau si jignesc,pot doar sa am repulsie.
  • -2 (2 voturi)    
    MULTA BAFTA (Vineri, 30 martie 2012, 14:51)

    roxana [anonim]

    apreciez ceea ce acesti oameni fac si sunt ca vor reusi deoarece intentiile lor sunt bune si opozitia nu va reusi sa-I invinga
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Vineri, 30 martie 2012, 14:57)

    Sabrrrina [utilizator]

    Fara coordonator de campanie, fara candidat pt. primaria sectorului 4, fara un vice.presedinte si vreo 41 de primari de prin tara, sunteti nevoiti sa mergeti cam desculti la locale. Sa nu sperati ca li se va face oamenilor mila de voi, va inselati. Va asteptam in Universitate.
  • -1 (1 vot)    
    ok (Vineri, 30 martie 2012, 20:15)

    vio.w [anonim]

    Candidatii sunt ok.PDL si UNPR au luat decizii bune si vor face echipa buna.
  • -1 (1 vot)    
    aa (Vineri, 30 martie 2012, 22:26)

    madalin [anonim]

    succes aliantei la alagerile locale
  • -1 (1 vot)