VIDEO 6 raniti dupa ce o masina a intrat intr-un grup de militari, in suburbia pariziana Levallois-Perret / Primarul localitatii: Nu exista indoiala ca a fost un act deliberat, un act de agresiune odios. / Politia a impuscat un posibil suspect

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 9 august 2017, 10:27 Actualitate | Internaţional

Incident in suburbia Levallois-Perret
Foto: Captura Youtube.com
Sase persoane au fost ranite miercuri dimineata dupa ce o masina a intrat intr-un grup de militari, intr-o suburbie a Parisului, a anuntat politia franceza, citata de AFP. Cei sase raniti sunt militari francezi, doi dintre ei fiind in stare grava. Incidentul a avut loc in suburbia pariziana Levallois-Perret.

-----------------------


Ora 16:16: Premierul francez a confimat ca suspectul arestat pe autostrada este aceeasi persoana care a atacat grupul de militari, scrie Reuters.

Ora 15:35: Politia franceza a arestat un barbat pe o autostrada din nordul Frantei, dar nu este deocamdata clar daca arestarea are legatura cu atacul de miercuri dimineata, scrie Reuters, citand BFM TV. Suspectul a fost impuscat in timpul arestarii.

Ora 13:00:
Ancheta a fost preluata de sectia antiterorista a Parchetului din Franta.

Ora 10:57:
Imagini LIVE VIDEO de la locul incidentului:



Ora 10:44: Primarul din Levallois-Perret, Patrick Balkany: "Nu exista indoiala ca a fost un act deliberat. Este un act de agresiune odios." Primarul a precizat ca masina care a intrat in grupul de militari este un autoturism BMW. (Reuters)

Autoritatile au declansat o operatiune de cautare a vehiculului care a lovit grupul de militari.



























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

4867 vizualizari

  • 0 (32 voturi)    
    au dat (Miercuri, 9 august 2017, 10:58)

    Point [utilizator]

    videoul jos...
    aaaaaanywaaay primarul urmeaza sa fie demis si tarat prin judecati pentru islamofobie!
    cum?nu a zis nimic de muslimi?
    a gandit,macar si pasibil de crima
    si mai e si de dreapta
  • -1 (31 voturi)    
    ar trebui interzise jocurile video! (Miercuri, 9 august 2017, 11:05)

    Crioan [utilizator]

    Genereaza prea multe frustrari, oamenii stresati se apuca din sensin sa intre cu masina sau camionul in multime!
    Dar cum poate tembelul de primar sa zica de "un act de agresiune odios?!"
    RUSINE!
    Nu mai celebram diveristatea?
    Parca franta era campioana la multiculturalitate!
    • -4 (16 voturi)    
      Corect, (Miercuri, 9 august 2017, 12:08)

      Aphex [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      Prea mult GTA nu face bine..
    • -7 (21 voturi)    
      da dar cum se face ca doar... (Miercuri, 9 august 2017, 12:38)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      adeptii religiei urii derapeaza sau sunt direct afectati de jocurile video?!....
  • +6 (36 voturi)    
    Odios, criminal si alte labe (Miercuri, 9 august 2017, 11:07)

    mitg [utilizator]

    Dar nu vrea sa spuna ca a fost un act TERORIST, ca nu se cade ...
  • -1 (31 voturi)    
    Cin' sa fie autorii? (Miercuri, 9 august 2017, 11:32)

    George T. [utilizator]

    Banuiesc ca atacul are legatura cu adeptii "religiei pacii", dar nu este frumos, corect, european sa spunem asta..
  • -2 (30 voturi)    
    mais bien sur, non amalgamarii... (Miercuri, 9 august 2017, 11:38)

    demaGOGU [utilizator]

    ..au decretat cercetatorii EHESS/CNRS ca nu islamul se radicalizeaza ci radicalitatea (sociala, psihologica) se islamizeaza (sic).
  • -10 (24 voturi)    
    in tot acest timp... (Miercuri, 9 august 2017, 12:45)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    presa stangista anticrestina de la noi ataca biserica prin tot felul de acuzatii fabricate si false sau pur si simplu facundu-se vinovata de hatespeach la adresa sa, prin care sa o denigreze si chipurile sa o culpabilizeze de lucruri oribile imaginare de care oricum, se fac vinovati doar homosexuali pe care cu atata onor, ea pesa stangista, ii apara si pupa in obiectul muncii cu atata spor...mi-e sila...
    • +8 (14 voturi)    
      ?! (Miercuri, 9 august 2017, 14:12)

      69Alex [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

      Si care e legatura cu atentatul, pardon, evenimentul de la Paris?
      • -8 (16 voturi)    
        exista o legatura... (Miercuri, 9 august 2017, 15:43)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui 69Alex

        ....anyways, chiar daca nu ar fi fost vreo legatura as fi facut eu una pentru ca asa "vrea" muschii mei...ai vreo obiectie?!...se cheama libertatea de exprimare pe care dictatura fascisto-comunistoida neomarxita a "justitiei sociale" vrea s-o suprime cu orice pret...
  • -9 (13 voturi)    
    Daca era in Germania (Miercuri, 9 august 2017, 16:04)

    Anonym [utilizator]

    Era doar un accident normal, non-terorist, generat probabil de faptul ca soferul scris un mesaj pe telefon.
    Move along people, nothing to see here!